آشنایی با ارزان ترین محله های شیراز

آشنایی با ارزان ترین محله های شیراز

2 خرداد 1403

محله گردی

آشنایی با ارزان ترین محله های شیراز

شهر شیراز محله های متنوع و زیبا با ویژگی های متفاوتی دارد که برای زندگی مناسب هستند. ارزان ترین محل های شیراز اکثرا در نیمه جنوبی شهر بوده و بافتی قدیمی و تاریخی دارند. این محله ها، بافت متراکم و ساختمان های با ارتفاع کم دارند و بیشتر در اطراف آثار تاریخی هستند. اگر قصد خرید آپارتمان در شیراز  یا اجاره آپارتمان در شیراز را دارید و به دنبال ارزان ترین محله های شیراز هستید این مطلب را تا آخر بخوانید. 

خرید خانه در تهران

ارزان ترین محله های شیراز

محله فرهنگیان شیراز

محله فرهنگیان که در جنوب شهر شیراز قرار دارد از ارزان ترین محله های شیراز است. این محله در واقع همان شهرک فرهنگیان است که در منطقه 7  شهرداری واقع شده است. شهرک فرهنگیان در منطقه شاه قلی بیگی شیراز و جنوب جاده کمربندی شیراز قرار دارد. محله فرهنگیان شیراز از شمال به بلوار یاران شرقی، از جنوب به بلوار طلاییه و از غرب به خیابان توحیدی راد منتهی می شود. این محله به دلیل دوری از مرکز شهر، آب و هوای تمیز و فضایی آرام و کم تردد دارد. دسترسی های اصلی این محله از طریق بلوار طلاییه، بلوار شهید پور بهمن به سمت بلوار با هنر و جاده کمربندی شیراز است. این محله دارای سه پارک در خیابان های رشد دوم، رشد چهاردهم و خیابان آرامش است.

بیشتر بخوانید: بهترین محله های شیراز برای زندگی و سرمایه گذاری

ارزان-ترین-محله-های-شیراز

محله گود عربان شیراز

یکی از ارزان ترین محله های شیراز، محله گود عربان در مرکز شهر است. این محله در مرکز بافت تاریخی شهر شیراز است و چند بنای تاریخی در این محله قرار دارد. محله گود عربان از شمال به بلوار کریمخان زند، از شرق به بلوار زینبیه منتهی می شود. این محله از غرب به خیابان توحید و از جنوب به خیابان لطفعلی خان زند می رسد. از مزیت های این محله، دسترسی های راحت و سریع بوسیله خیابان های اصلی اطراف آن است. علاوه بر این ایستگاه متروی وکیل الرعایا در شمال این محله و بلوار کریمخان زند، رفت و آمد را آسان می کند. از امکانات این محله می توان به وجود مراکز خرید، هتل ها، آثار تاریخی، مساجد و امامزاده ها و مراکز آموزشی اشاره کرد. 

محله بالا کفت شیراز

از جمله ارزان ترین محله های شیراز، محله بالا کفت است. این محله در مجاورت محله گود عربان و در جنوب شرقی آن قرار دارد. محله بالا کفت در مرکز شیراز و در بافت قدیم شهر واقع شده است. این محله جزء منطقه 8 شهرداری شیراز محسوب می شود. این محله از شمال به بلوار لطفعلی خان زند، از شرق به بلوار زینبیه منتهی می شود. محله بالا کفت همچنین از جنوب به بلوار سیبویه و از غرب به خیابان شیخ روزبهان و حسینی می رسد. در این محله، خانه های قدیمی و آپارتمان های با قیمت مناسب وجود دارد.

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در معالی آباد شیراز کلیک کنید

شهرک-صدرا

شهرک صدرا شیراز

یکی از ارزان ترین محله های شیراز که در حومه شهر قرار دارد، شهرک صدرا است. این شهرک در شمال غربی شهر شیراز قرار دارد. شهرک صدرا از مناطق نسبتاً تازه ساخت اطراف شیراز است که آپارتمان های با قیمت مناسب دارد. دسترسی های این شهرک از شیراز از طریق جاده کمربندی شیراز و بلوار دکتر حسابی می باشد. در این شهرک دو مجتمع تجاری پارمیدا و خلیج فارس و کافی شاپ و رستوران هایی وجود دارد. همچنین در این شهرک مجتمع های مسکونی زیادی از جمله خورشید، ملاصدرا، رضوان، آپادانا، غدیر 2 و خلیج فارس وجود دارد. در این شهرک، دو بیمارستان سوانح سوختگی امیر المومنین و بیمارستان پیوند اعضا ابوعلی سینا هم قرار دارد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با محله معالی آباد شیراز

محله مدرس شیراز

محله مدرس یا شهرک برق از ارزان ترین محله های شیراز است. این محله در جنوب شیراز و منطقه 9 شهرداری قرار دارد. محله مدرس از شمال به خیابان عزیزی زاده، از شرق به بلوار خرمشهر و از غرب به خیابان نصیرزاده ختم می شود. این محله امکانات شهری و رفاهی کمی داشته و از مراکز خرید و تفریحی فاصله دارد. 

محله شاه قلی بیگی شیراز

این محله جزء ارزان ترین محله های شیراز است که در منطقه 4 شهرداری واقع شده است. محله شاه قلی بیگی از شمال به بلوار رحمت و از غرب به بلوار باهنر جنوبی می رسد. این محله از شرق به خیابان صفایی جنوبی و از جنوب به بلوار نهضت سواد آموزی منتهی می شود. محله شاه قلی بیگی با محله های ریشمک، رضوان، شهرک سراج، فرهنگیان و فرزانگان هم جوار است. بوستان بزرگ شقایق و شهربازی آن از فضاهای تفریحی و طبیعی این محله است. دسترسی این محله از طریق بلوار پاسارگاد غربی، بلوار رحمت، کمربندی شیراز و بلوار باهنر جنوبی می باشد. 

شیراز

محله احمد آباد شیراز

این محله از محله های ارزان قیمت شیراز است که در جنوب شرقی شهر قرار دارد. محله احمد آباد در منطقه 7 شهرداری شیراز واقع شده است. این محله از شمال غربی به بلوار شهید شیرودی، از شمال شرقی به بلوار ولایت می رسد. همچنین این محله از سمت جنوب شرقی و غربی به بلوار شهید ولی زاده منتهی می شود. محله احمد آباد در کنار محله های منطقه هوایی دوران، سهل آباد، وزیر آباد و بریجستون قرار دارد. بوستان پارک، مرکز واکسیناسیون سازمان حمل و نقل و حرم امامزاده سید محمد ابن موسی از مهمترین اماکن شهری این محله هستند.

محله محمدیه شیراز

این محله از ارزان ترین محله های شیراز است که در منطقه 9 شهرداری قرار دارد. محله محمدیه از شمال به بلوار امیرکبیر، از شرق به بلوار عصر ایران ختم می شود. هم چنین این محله از جنوب به بلوار طلاییه و از غرب به خیابان توانیر منتهی می شود. این محله با محله های مهدیه و شهرک سجادیه هم جوار است. محله محمدیه در جنوب غربی شیراز واقع شده و از امکانات شهری کمی برخوردار است. دسترسی های این محله از خیابان های اصلی، بلوار امیرکبیر و بلوار طلاییه می باشد.

محله مهدیه شیراز (شهرک پردیس)

یکی از ارزان ترین محله های شیراز، محله مهدیه یا شهرک پردیس است. این شهرک در حومه شیراز و در شمال غربی شیراز واقع شده است. این محله در منطقه 6 شهرداری شیراز قرار دارد و در مجاورت جاده کمربندی شیراز است. محله مهدیه یا همان شهرک پردیس از جنوب به کمربندی شیراز منتهی می شود. همچنین از غرب به بزرگراه محلاتی می رسد. این شهرک با محله های حسین آباد، دینکان و جوادیه مجاورت دارد. 

پیش خرید آپارتمان در تهران