محله معالی آباد شیراز، یکی از بهترین گزینه های سرماه گذاری در شیراز

محله معالی آباد شیراز، یکی از بهترین گزینه های سرماه گذاری در شیراز

17 بهمن 1402

محله گردی

محله معالی آباد شیراز، یکی از بهترین گزینه های سرماه گذاری در شیراز

یکی از معروف ترین و بهترین محله ها برای سرمایه گذاری در شیراز، محله معالی آباد شیراز است. این مساله به دلیل وجود ساخت و ساز و تراکم بالای جمعیت است. علاوه بر این معالی آباد امکانات درمانی، تجاری و تفریحی خوبی دارد که آن را پرطرفدار کرده است. در این مطلب آقای املاک به معرفی کامل محله معالی آباد شیراز اعم از معرفی، تاریخچه، فاصله آن تا شیراز، اسم خیابان ها و دلایل سرمایه گذاری در این محله پرداخته است. اگر میخواهید درباره شهر زیبای شیراز بیشتر بدانید به مقاله معرفی شهر شیراز مراجعه کنید. جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در شیراز کلیک کنید. 

فهرست مطالب

معرفی محله معالی آباد شیراز

تاریخچه معالی آباد شیراز

فاصله معالی آباد تا شیراز

اسم خیابان های معالی آباد شیراز

بهترین بخش معالی آباد شیراز

سرمایه گذاری در محله معالی آباد شیراز

معرفی محله معالی آباد شیراز

معالی آباد شیراز نام محله ای در غرب و شمال غرب شیراز است. این محله در منطقه 6 شهرداری شیراز واقع شده و یکی از محله های محبوب و زیبای شیراز است. این محله به دلیل وجود فروشگاه ها و کافی شاپ هایی که دارد بین مردم شیراز محبوب است. عده زیادی از مردم، آخر هفته ها را برای گردش و خرید به این محله می آیند. همین امر باعث شده معالی آباد از محله های زنده شهر شیراز باشد. محله معالی آباد شیراز به دلیل وجود فضای سبز خوب و باغ های بزرگ از نظر آب و هوا عالی است. وجود رودخانه و دریاچه در این محله، این منطقه را برای سکونت بسیار جذاب کرده است.

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در معالی آباد شیراز کلیک کنید. 

تاریخچه معالی آباد شیراز 

محله معالی آباد شیراز که به مالی آباد هم معروف است از منطقه های اصلی شیراز است. این محله از اولین منطقه های شهر شیراز بوده که به مرور گسترش پیدا کرده است. بلوار معالی آباد که امروزه به خیابان شریعتی نامگذاری شده نقش گذر اصلی را بازی می کرده است. در اطراف این بلوار، خانه ها و امکانات مختلفی به وجود آمده و به تدریج محله ای بزرگ را ساخته است.
محله معالی آباد دارای آب و هوای نسبتاً خنک و خوبی است و برای سکونت از بهترین گزینه های مردم است. در گذشته اطراف بلوار معالی آباد، آپارتمان هایی با سبک اروپایی توسط فرانسوی ها ساخته شده است. این آپارتمان ها به دلیل عمر بالایی که دارند  به نسبت آپارتمان های نوساز قیمت پایین تری دارند. امروزه این محله نوسازی شده و از نظر شهرسازی و امکانات پیشرفت خوبی کرده است. 

جهت مشاهده آگهی های اجاره آپارتمان در شیراز کلیک کنید. 

فاصله معالی آباد تا شیراز 

محله معالی آباد در بخش غربی شهر شیراز واقع شده است. این محله جز منطقه 6 شیراز است و از شمال شرقی به منطقه 1 و از شرق به منطقه 8 می رسد. محله معالی آباد از طرف جنوب شرقی هم به منطقه 4 ختم می شود. این محله جز محله های با امکانات و مراکز خدماتی فراوان است که نیاز ساکنین را برطرف می کند. 
از محله معالی آباد تا وسط شهر که محله 8 می باشد، تقریبا 14 کیلومتر فاصله هست. دسترسی و رفت و آمد از معالی آباد تا مناطق دیگر شهر راحت و سریع است. وجود بلوارها و بزرگراه های زیادی که در محله معالی آباد قرار دارد، امکان و سرعت دسترسی را بالا برده است. به همین دلیل یکی از مزیت های این محله، دسترسی راحت با خیابان ها و بلوارهای متعدد است.

بیشتر بخوانید: معرفی شهر بندرعباس، شهری تجاری و ترانزیتی

خیابان-های-معالی-آباد-شیراز

اسم خیابان های معالی آباد شیراز

معالی آباد شیراز، دارای خیابان های اصلی و فرعی زیادی است. از جمله خیابان های اصلی این محله، خیابان دکتر شریعتی، بلوار گلدشت، بهاران، پرستار، پزشکان، دوستان است. پل معالی آباد، میدان احسان، بلوار میرزای شیرازی و بخشی از بلوار شهید چمران هم در این محله قرار دارد. خیابان های خلبانان، کسایی، گلها و رهبرماه هم جزء خیابان های مهم معالی آباد است.

بهترین بخش معالی آباد شیراز

با اینکه کل محله معالی آباد شیراز برای سکونت و سرمایه گذاری ایده آل است ولی تفاوت هایی در بخش های مختلف هست. مساله مهم در خرید و فروش سریع و جذابیت بالا برای سرمایه گذاران، وجود امکانات مختلف است. خیابان ها و محله هایی که دارای مراکز تفریحی، درمانگاه و فروشگاه های مختلف هستند از اقبال بیشتری برخوردارند. 
در این محله پارک ها و بوستان های زیبای زیادی قرار دارد که برای گردش انتخاب خوبی هستند. از بهترین و بزرگترین بوستان های این محله، بوستان ملت، گاندی، گلها، قصر دشت و گلدشت است. وجود یک رودخانه در این محله به جذابیت های آن اضافه کرده است. رودخانه "رود خشک" در نزدیکی خیابان دکتر شریعتی و امتداد بلوار شهید چمران قرار گرفته است. این رود به دریاچه مهارلو می ریزد که از جاذبه های طبیعی معالی آباد است.
وجود مجتع ها و پاساژهای تجاری مدرن و بزرگ در خیابان های اصلی این محله از نکات مثبت است. علاوه بر این در محله معالی آباد هتل الیزه از هتل های بین المللی و پردیس سینمایی گلستان هم قرار دارد.

مترو-شیراز
یکی از مهمترین مزایای محله معالی آباد وجود سه ایستگاه مترو است. این ایستگاه ها متعلق به خط 1 متروی شیراز هستند. ایستگاه مترو احسان، ایستگاه دکتر شریعتی و ایستگاه میرزای شیرازی در خیابان دکتر شریعتی واقع شده است. این نکته برای اشخاصی که می خواهند بدون وسیله از مناطق دیگر شیراز به معالی آباد بروند، بسیار عالی است.
در محله معالی آباد، خیابان های اصلی مثل خیابان دکتر شریعتی ( از میدان احسان تا پل معالی آباد) از بهترین نقاط است. همچنین خیابان های پهلوان نوروزی، بهاران، پزشکان، دوستان و خلبانان هم از خیابان های اصلی و خوب این محله هستند.  

سرمایه گذاری در محله معالی آباد شیراز

معالی آباد به دلیل ویژگی هایی از جمله آب و هوای خوب و امکانات دیگر، از گران ترین محله های شیراز است. این محله اکثراً دارای ساختمان های نوساز شیک و زیباست. این آپارتمان ها معمولاً از 4 تا 8 طبقه ساخته می شوند. البته خانه های ویلایی و قدیمی هم به نسبت کمتر در این محله هست که قیمت پایین تری دارند. 
این محله به دلیل نکات مثبتی که گفتیم و وجود کافی شاپ ها و پاساژهای مدرن، بین قشر جوان محبوبیت بیشتری دارد. سمت راست خیابان دکتر شریعتی، آپارتمان های فرانسوی ساز وجود دارد که طرفدار زیادی دارد. این آپارتمان ها به دلیل سن بالا، قیمت مناسبی دارند که برای خانه اولی ها جذاب است. 
برای سرمایه گذاری واحد های کوچک متراژ در حد 50 تا 60 متر و نوساز، انتخاب خوبی است. در صورتی که بودجه کمتری دارید می توانید سراغ واحدهای با سن بالاتر یا امکانات کمتر بروید. آپارتمان های قدیمی را می توان بعد از خرید با هزینه ای معقول بازسازی کرد. در صورتی که قصد خرید یا فروش ملک در شهر شیراز دارید، سایت آقای املاک به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کند.