بهترین محله های شیراز برای زندگی و خرید خانه

بهترین محله های شیراز برای زندگی و خرید خانه

7 فروردین 1403

محله گردی

بهترین محله های شیراز برای زندگی و خرید خانه

اطلاع از بهترین محله های شیراز برای سکونت و زندگی، قبل از تصمیم به خرید لازم است. بهترین محله های شیراز اکثراً در شمال و شمال غربی شهر واقع شده است. این محله ها معمولاً دارای امکانات و مناظر طبیعی خوبی هستند که باعث جذابیت آنها شده است. اگر قصد خرید آپارتمان در شیراز و یا اجاره آپارتمان در شیراز را دارید ما در این مطلب به معرفی بهترین محله های شیراز برای زندگی و سرمایه گذاری می پردازیم.

محله ارم شیراز

محله ارم به دلیل قرارگیری باغ ارم شیراز و بلواری طولانی به نام بلوار ارم نامگذاری شده است. این بلوار  1.2 کیلومتر است و از میدان ارم تا بلوار آزادی ادامه دارد. این محله دارای خانه های ویلایی، بزرگ و گران قیمت است و جز محله های بالاشهر و لاکچری شیراز محسوب می شود. برای خرید آپارتمان در شیراز یکی از محله های زیبا و لوکس، محله ارم شیراز است. محله ارم شیراز جز منطقه یک شهرداری شیراز است و در شمال شیراز قرار دارد. بلوار جمهوری و بلوار دانشجو از خیابان های نزدیک این محله هستند. همچنین دانشگاه شیراز هم در مجاورت این محله واقع شده است. جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در ارم شیراز کلیک کنید.

خرید خانه در تهران

محله معالی آباد شیراز

محله معالی آباد شیراز منطقه 6 شهرداری شیراز است که در شمال غربی شیراز واقع شده است. این محله از مناطق قدیمی و تاریخی شیراز است که ساختمان های با قدمت بالا دارند. معالی آباد شیراز به دلیل وجود یک رودخانه و دریاچه  و همچنین فضای سبز کافی، آب و هوای خوبی دارد و از مناطق نسبتاً گران شیراز است. وجود خانه های ویلایی و آپارتمان های نوساز و شیک در این محله، گزینه های متنوعی را برای خریداران فراهم کرده است. یکی از مزیت های عالی محله معالی آباد، وجود مراکز تجاری، پاساژها و کافی شاپ های متنوع و زیاد است. علاوه بر این وجود خط مترو و دسترسی های عالی این محله، دلیل دیگری برای خرید آپارتمان در این منطقه است. جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در معالی آباد شیراز کلیک کنید.

شیراز

محله ستارخان شیراز

یکی از محله های خوب در منطقه 1 شیراز، محله ستارخان است. این محله در مرکز شیراز قرار دارد و در مجاورت محله های مهدی آباد، زرگری، بعثت و عفیف آباد است. بلوار ستارخان که از وسط این محله عبور می کند دلیل نامگذاری این محله است. این محله از آپارتمان های شیک با قیمت های نسبتا گران دارد و از محله های بالاشهر شیراز محسوب می شود. از مهمترین امکانات این محله، مجتمع تجاری بهاران، مجتمع شاورما، مجتمع هامون، هوم سنتر و پارک تلخداش است. جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در ستارخان شیراز کلیک کنید.

محله فرهنگ شهر شیراز

محله فرهنگ شهر از مناطق شیک و لوکس شیراز است که در شمال غربی شیراز قرار دارد. محله فرهنگ شهر در مجاورت محله معالی آباد شیراز و از محله های گران قیمت است. این محله در منطقه 6 شهرداری شیراز واقع شده است. از خیابان های اصلی این محله، بلوار شهید رجایی است که از سمت غرب به پل احسان و از شرق به میدان معلم می رسد. محله فرهنگ شهر دارای امکانات تجاری و شهری زیادی است که آن را به منطقه ای مرفه نشین تبدیل کرده است. از جمله امکانات این محله می توان بوستان رجایی، بوستان فرهنگ، پارک آبی کوثر، مجتمع تجاری فرهنگ شهر و بیمارستان امیر را نام برد. 

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در فرهنگ شهر شیراز کلیک کنید. 

پیش خرید آپارتمان در تهران

محله عفیف آباد شیراز

یکی از بهترین مناطق شهر شیراز، محله عفیف آباد است. این محله جز منطقه 1 شهرداری شیراز محسوب شده و در شمال شیراز قرار دارد. محله عفیف آباد به دلیل وجود باغ عفیف آباد که از مراکز دیدنی و تاریخی شیراز است، به این نام شناخته می شود. این محله از منطقه های لوکس و بالای شهر شیراز است که امکانات بسیار خوبی دارد. دسترسی به ایستگاه مترو شهید آوینی رفت و آمد را در این محله راحت تر می کند. همچنین خیابان های عفیف آباد، بلوار ستارخان، خیابان عرفان منش، خیابان قصرالدشت، بلوار آوینی و میدان خلیلی از خیابان های مهم و اصلی این محله هستند. این محله دارای مجتمع های تجاری و تفریحی بزرگ و مدرن مانند مجتمع ستاره فارس، مجتمع سعدی، مجتمع حافظ و مجتمع سپهر است. 

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در عفیف آباد شیراز کلیک کنید. 

محله قصرالدشت شیراز

قصرالدشت در شمال غربی شهر شیراز واقع شده و از مناطق سرسبز و دارای باغ های فراوان است. در سال های اخیر به دلیل بی توجهی مسئولان از اراضی سبز و باغ های آن کاسته شده و ساخت و ساز در این منطقه افزایش پیدا کرده است. این محله از مناطق خوش آب و هوا و گران قیمت در شیراز است که خانه های ویلایی و اصطلاحاً خانه باغ های زیادی دارد. 
از بهترین مناطق شیراز برای خرید ملک و آپارتمان محله قصرالدشت است. نسبت خانه های ویلایی به آپارتمان ها در محله قصرالدشت خیلی بیشتر است و جز مناطق لاکچری و مرفه شیراز است. محله قصرالدشت جز منطقه 6 شهرداری شیراز محسوب می شود. خیابان و بزرگراه های اصلی و مهم این محله شامل بزرگراه کوهسار، بلوار میرزای شیرازی شرقی، بلوار قدوسی غربی، بلوار ایمان، بلوار مهر، بلوار شاهد، خیابان قصرالدشت، خیابان دانش آموز و خیابان شهید رادفر است.

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در قصرالدشت شیراز کلیک کنید. 

نیایش-شیراز

محله نیایش شیراز

محله نیایش در منطقه 6 شهرداری شیراز و در بخش مرکزی شهر قرار دارد. این محله شیراز در مجاورت محله های قصرالدشت، محله محمودیه و پردیس ارم واقع شده است و برای سکونت و سرمایه گذاری عالی است. خیابان های اصلی این محله شامل بلوار نیایش، خیابان هنگام و خیابان بهارنو می باشد. این محله در ضلع شمالی بلوار شهید چمران و سمت چپ بزرگراه سردار سلیمانی قرار دارد. مراکز تجاری و امکانات مهم این محله، استخر دانشگاه علوم پزشکی، پارک قندیلی، بیمارستان شهید چمران و باغ کاکتوس نیایش است. محله نیایش از مناطق گران قیمت و لوکس شیراز است.  در این محله علاوه بر وجود خانه های ویلایی، آپارتمان های شیک و مدرنی ساخته شده است.

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در نیایش شیراز کلیک کنید. 

محله دروازه اصفهان شهر شیراز

یکی دیگر از محله های خوب شیراز برای خرید آپارتمان و زندگی، محله دروازه اصفهان است. این محله حدودا در مرکز شهر شیراز واقع شده و در منطقه 3 شهرداری قرار دارد. محله دروازه اصفهان شیراز با محله های حافظیه، بازار، اطلسی و محله زند مجاورت دارد. این محله به دلیل نزدیکی به مراکز تاریخی و گردشگری شیراز، دارای هتل ها و مسافرخانه های زیادی است. این محله از شمال با پل علی ابن حمزه محدود شده است.

محله زرگری شیراز

یکی از محله های خوب شیراز برای خرید آپارتمان و سکونت، محله زرگری شیراز است. این محله در منطقه 1 شیراز قرار دارد و تقریبا در مرکز و شمال شهر واقع شده است. محله زرگری در اطراف محله های قصرالدشت، محله مهدی آباد، محله ستارخان، عفیف آباد و رحمت آباد قرار دارد. این محله دارای امکانات و آب و هوای نسبتاً خوبی است. از جمله مراکز تجاری و تفریحی این محله، مجتمع تجاری بارانا، مجتمع سینا، مجتمع الماس گرجی و کافه تئاتر شیراز است. 
برای دسترسی به این محله از بلوار شهید مطهری، خیابان قصرالدشت و خیابان ولیعصر می توان استفاده کرد. همچنین ایستگاه مترو شهید مطهری هم نزدیکترین ایستگاه برای رفت و آمد به این محله است. محله زرگری دارای خانه های ویلایی قدیمی و آپارتمان های شیک و نوساز است. این محله جز محله های گران قیمت و بالای شهر شیراز محسوب می شود.