کدام محله های فردیس برای زندگی و خرید آپارتمان بهتر است؟

کدام محله های فردیس برای زندگی و خرید آپارتمان بهتر است؟

2 خرداد 1403

محله گردی

کدام محله های فردیس برای زندگی و خرید آپارتمان بهتر است؟

یکی از بهترین محله های کرج برای زندگی و سرمایه گذاری،  فردیس کرج است که در جنوب استان البرز و بزرگراه تهران کرج قرار دارد. این شهر دارای بخش ها و محله های مختلف با قیمت های متفاوت است. برای خرید آپارتمان در کرجو یااجاره آپارتمان در کرج، شهر فردیس یکی از گزینه های مناسب با دسترسی خوب به تهران است. در این مطلب به بررسی فردیس، امکانات و محله های خوب آن برای خرید آپارتمان و زندگی می پردازیم.

فهرست مطالب

معرفی فردیس کرج

محله ها و خیابان های فردیس

بهترین محله های فردیس برای زندگی

کدام محله های فردیس آپارتمان بخریم؟

معرفی فردیس کرج

اگر قصد خرید آپارتمان در فردیس کرج و یا اجاره آپارتمان در فردیس کرج را دارید باید بدانید فردیس از شهرهای استان البرز محسوب شده و جمعیت نسبتاً زیادی دارد. فردیس خود دارای چند بخش اصلی و فرعی است. بخش اصلی فردیس در شرق آن واقع شده که شامل دهستان وحدت و فردیس است. در فردیس بخش دیگری به نام مشکین دشت قرار دارد که در غرب آن واقع شده است. مشکین دشت به دو قسمت مشکین آباد و فرح آباد تقسیم می شود. بخش شرقی فردیس که همان بخش مرکزی و اصلی محسوب می شود سه برابر بخش غربی جمعیت دارد.
فردیس دارای شهرک های زیادی از جمله شهرک فردیس، شهرک وحدت، شهرک مهندسی زارعی، شهرک منظریه، شهرک دهکده و شهرک ناز است.

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در عظیمیه کرج کلیک کنید. 

پیش خرید آپارتمان در تهران

محله ها و خیابان های فردیس

بخش شرقی فردیس که همان بخش مرکزی آن است دو منطقه شهرداری 1 و 2 را شامل می شود. منطقه 1 شامل بلوار شهدای فردیس و فلکه اول تا پنجم فردیس و اطراف آن است. منطقه 2 فردیس هم شامل شهرک وحدت، شهرک منظریه و خیابان اهری و اطراف آنها است. این دو منطقه از معروف ترین و پر جمعیت ترین بخش های فردیس است که تقاضای بیشتری برای خرید آپارتمان و ملک دارند. .  در کل بخش شرقی فردیس نسبت به بخش غربی آن جدیدتر و دارای امکانات شهری و فروشگاه های بیشتری است. 
برای خرید ملک و آپارتمان، قسمت شرقی فردیس گران تر و دارای ساختمان های جدید و شیک تری است. مهم ترین محله فردیس، فلکه یک تا پنج است که در خیابان اصلی شهدای فردیس واقع شده است. فلکه اول فردیس میدان پانزده خرداد، فلکه دوم میدان هفده شهریور، فلکه سوم میدان استقلال، فلکه چهارم فردیس، میدان آزادی و فلکه پنجم، میدان جمهوری اسلامی نام دارد. خانه و آپارتمان های اطراف فلکه دو و سه فردیس از گران ترین و شیک ترین ملک های فردیس هستند. فردیس چند خیابان و بلوار اصلی و مهم دارد. خیابان های اصلی و بزرگ فردیس، بلوار شهدای فردیس، خیابان ثابتی، بلوار طالقانی، بلوار سعدی، بلوار بهاران و خیابان قریشی است. دو جاده اصلی و مهم فردیس، جاده ملارد و جاده شهریار هستند.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد معرفی محله عظیمیه کرج

بهترین-محله-های-فردیس-کرج

بهترین محله های فردیس برای زندگی و خرید آپارتمان

فردیس هم مانند هر شهر دیگری، محله های گران و بالاشهر و محله های ارزان تر و متوسط دارد. در کل بخش شرقی فردیس دارای محله های گران تر و بخش غربی آن یا همان مشکین دشت و شهرک های اطراف، قیمت های پایین تری دارند. 

محله های گران و شیک فردیس

برای خرید آپارتمان در کرج می توانید فردیس یا شهرک های اطراف آن را انتخاب کنید. فردیس به علت تنوع قیمت آپارتمان و دسترسی خوبی که به بزرگراه تهران کرج دارد برای زندگی گزینه خوبی است. بهترین و گران ترین محله های فردیس فلکه دوم و سوم فردیس در بلوار شهدای فردیس است. این مناطق و خیابان های اطراف آن دارای آپارتمان های نوساز و شیک با امکانات محلی خوبی هستند. بعد از این محله، شهرک دهکده جز مناطق گران و لوکس فردیس است. این شهرک دارای خانه های ویلایی شیک و زیباست و از محله های جذاب و پرتقاضای فردیس است. در رتبه بعدی فلکه های یک، چهار و پنج فردیس از جمله محله های خوب و نسبتاً گران ولی با امکانات شهری و محلی مناسب برای زندگی هستند.

خرید خانه در تهران

محله های با قیمت مناسب فردیس

بعضی از بخش ها و محله های فردیس دارای ساختمان های قدیمی تر و آپارتمان هایی با قیمت ارزان تری هستند. در کل بخش غربی فردیس مانند مشکین دشت، شهرک ناز و شهرک منظریه از محلات با قیمت مناسب برای زندگی و خرید آپارتمان هستند.
با اینکه بخش شرقی فردیس معمولاً آپارتمان های گران تری دارد ولی در همان بخش هم می توان گزینه های با قیمت مناسب تر پیدا کرد. در این بخش بر اساس نزدیکی به فکله دوم و سوم و همان بخش اعیان نشین فردیس، قیمت آپارتمان ها افزایش می یابد. هر چه از این منطقه دورتر شویم قیمت ملک و آپارتمان ها از نظر محلی کاهش می یابد. البته قیمت آپارتمان در فردیس کرج به غیر از این آیتم به امکانات خود ساختمان مانند آسانسور، پارکینگ، معماری و نما و ... بستگی زیادی دارد.

امکانات شهری فردیس کرج

شهر فردیس از مناطق رو به رشد و در حال توسعه کرج است که روز به روز از نظر امکانات رفاهی و شهری پیشرفت می کند. توجه به ساخت مراکز تجاری تفریحی، بوستان ها، فراهم کردن وسایل حمل و نقل شهری و غیره از جمله این تغییرات است. 

مراکز تجاری و تفریحی فردیس

بخش اصلی و مرکزی فردیس یا همان بخش شرقی دارای بیشترین مراکز تجاری تفریحی است. در بلوار شهدای فردیس مراکز تجاری شامل پاساژ کویتی ها، پاساژ طلای پرنس، پاساژ طلای قائم، مرکز کامپیوتر و آیس مال قرار دارد. همچنین مرکز خرید الماس، فروشگاه سرای فرش و اکو مال از دیگر مراکز خرید در فردیس کرج است. 

پارک و بوستان های فردیس

فردیس کرج از نظر مجموعه های گردشگری و تفریحی وضعیت خوبی دارد. فردیس دارای بوستان ها و مجموعه های تفریحی جدید و زیبایی است. مجموعه تفریحی و پردیس سینمایی اکومال، سالن ورزشی شهدای بعثت، پارک آبی آریا موج، پارک آبی پرشین، مجتمع سینمایی ارشاد، سینما فردیس و استخر لوتوس از جمله مهمترین این مراکز است. پارک ها و بوستان های مهم و بزرگ فردیس بوستان منظریه، بوستان بهشت و بوستان آزادی هستند. به دلیل وجود این امکانات شهری و گردشگری، فردیس از نظر منطقه ای و رفاهی برای زندگی و خرید ملک مناسب است.

مراکز درمانی فردیس

فردیس کرج دارای چندین درمانگاه و مرکز درمانی مجهز و قابل قبول است. از جمله مهمترین بیمارستان ها و مراکز درمانی فردیس، بیمارستان فردیس، بیمارستان نظر آباد، درمانگاه به آفرین، درمانگاه پازندی، درمانگاه شفق و مرکز درمانی شهدای فردیس است. این مراکز درمانی از نظر پراکندگی در سراسر فردیس و بخش شرقی و غربی وضعیت خوبی دارند و تقریبا تمام مناطق فردیس را پوشش می دهند.

مسافت و دسترسی فردیس تا تهران

فاصله فردیس کرج تا تهران حدود 45 کیلومتر است که می توان از طریق بزرگراه تهران کرج طی کرد. برای دسترسی به فردیس می توانید از خودروی شخصی و بزرگراه یا اتوبوس های بین شهری استفاده کنید. همچنین متروی تهران کرج و ایستگاه مترو کرج بهترین وسیله عمومی برای رفت و آمد به فردیس است. این ایستگاه مترو پایین تر از پل فردیس است و به بخش غربی فردیس نزدیک است. 

کدام محله های فردیس آپارتمان بخریم؟

خرید آپارتمان در کرج و مخصوصاً فردیس به بودجه و انتظارات شما از محله و آپارتمان بستگی دارد. فردیس دارای بخش های گران و متوسط و ارزان قیمت برای خرید مسکن است. از نظر نوع ساختمان و امکانات داخلی آن هم تنوع زیادی در نوع ساخت و سازها وجود دارد. 
فلکه دوم و سوم فردیس، گران ترین و معروف ترین محله هاست که به همان نسبت امکانات شهری و آپارتمان های شیک تر و مجهزتری دارد. فلکه های اول، چهارم و پنجم هم بعد از آن از ساختمان های نوساز و زیبا با قیمت نسبتاً بالایی برخوردار است. این مناطق به دلیل مرکزیت در فردیس، هم امکانات و مراکز خرید بیشتری دارند و هم شلوغ و پرتردد هستند. اگر به دنبال محله ای ارزان تر و خلوت تر باشید خیابان قریشی شمالی هم می تواند گزینه خوبی باشد. در صورتی که بودجه کمتری دارید باید در مناطق دورتر مانند شهرک ناز، شهرک منظریه، بخش های جنوبی یا مشکین دشت دنبال خرید آپارتمان باشید.