این محله های کرج برای زندگی فوق العاده هستند

این محله های کرج برای زندگی فوق العاده هستند

23 اسفند 1402

محله گردی

این محله های کرج برای زندگی فوق العاده هستند

محله های کرج یکی از مقاصد مردم شهرهای دور و نزدیک برای کار و زندگی یا سرمایه گذاری است. تعداد زیادی از مستاجران تهرانی به دلیل قیمت های بالای مسکن در سال های اخیر به کرج نقل مکان کرده اند. به این ترتیب کرج را برای زندگی خود انتخاب کرده و روزها برای کار به تهران رفت و آمد می کنند. کرج دارای محله های زیاد و متفاوتی است و ما در این مطلب بهترین محله ها را برای سکونت و سرمایه گذاری معرفی می کنیم.

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در کرج کلیک کنید.

مزایا و معایب زندگی در کرج

زندگی و کار در کرج به دلایلی از نقاط مثبت و منفی برخوردار است. زندگی در کرج به دلیل نزدیکی به تهران و امکان رفت و آمد راحت و امکان کار در تهران، بسیار عالی است. همچنین به دلیل آب و هوای بهتر و جمعیت کمتر از تهران، آرامش و آسایش خوبی دارد. امکان رشد کسب و کارهای بومی و تولیدی در کرج و اطراف آن خیلی بیشتر از تهران و شهرهای بزرگ است. علاوه بر این خرید آپارتمان و ملک در کرج و مخصوصاً بعضی مناطق آن در بلند مدت می تواند سود بیشتری داشته باشد.
با اینکه کرج شهر بزرگ و تحت کنترلی است ولی به دلیل مهاجرت زیاد مردم در برخی مناطق، امنیت کمتری دارد. مهاجرت مردم از شهرهای مختلف کشور و مهاجرین اتباع در کرج به دلیل وجود فرهنگ های متفاوت، مشکلاتی را برای ساکنین به وجود می آورد. برای افرادی که در کرج زندگی می کنند و برای کار به تهران می آیند رفت و آمد هر روزه خسته کننده و فرسایشی است. 

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در فردیس کرج کلیک کنید.

پیش خرید آپارتمان در تهران

سرمایه گذاری در املاک کرج

شهر کرج به دلیل وسعت و تنوع محله هایی که دارد، امکان سرمایه گذاری در املاک مختلف را به اشخاص می دهد. ملک و خانه های کلنگی، آپارتمان های نوساز، زمین یا مجتمع های بزرگ با امکانات و قیمت های متفاوت در کرج برای سرمایه گذاری وجود دارد. بعضی از محله های کرج، جز محله های گران و لوکس هستند و قیمت بالاتری دارند. برعکس بعضی از محله ها قیمت پایین و تقاضای کمتری برای خرید دارند. مثلاً محله عظیمیه بیشتر دارای خانه های ویلایی، شیک و نوساز است که قیمت بالایی نسبت به کل کرج دارد. 

خرید خانه در تهران

بهترین محله های کرج برای زندگی

شهر کرج یکی از گزینه های خرید آپارتمان برای زندگی یا سرمایه گذاری بسیاری از افراد است. کرج هم مانند شهرهای دیگر دارای محله های گران و اصطلاحاً بالاشهر و محله های ارزان تر و معمولی تر است. چند محله معروف و خوب کرج برای زندگی و سرمایه گذاری را در ادامه معرفی می کنیم.

عظیمیه-کرج

عظیمیه کرج

محله عظیمیه در شمال شرقی کرج قرار دارد. به دلیل اینکه عظیمیه در دامنه کوه واقع شده در زمینی نسبتاً ناهموار و شیبدار قرار دارد. محله عظیمیه به دلیل آب و هوا و فضای سبز خوب، آپارتمان ها و خانه های ویلایی نوساز و لوکس، مراکز خرید و پاساژهای مدرن، شهرسازی جدید و زیبا از مناطق گران و مرفه کرج محسوب می شود. یکی از جذاب ترین ویژگی های عظیمیه کرج وجود رودخانه کرج و جاده چالوس در نزدیکی این محله است که باعث استقبال بیشتر مردم از این محله شده است. این محله به دلیل ارتفاعی که نسبت به شهر کرج دارد به بام کرج هم معروف است. عظیمیه جز منطقه یک شهرداری کرج است و منطقه ای توریستی و گردشگری هم به حساب می آید.
پارک ها و بوستان های محله عظیمیه مانند پارک مادر، پارک امید، پارک استاد شهریار، پارک میدان اسبی و پارک مهران از مناطق تفریحی محله است. همچنین بیمارستان تخت جمشید، درمانگاه شبانه روزی مهر و مجتمع پزشکی درمانی عظیمیه از مراکز درمانی نزدیک عظیمیه کرج است. 
برای خرید آپارتمان در عظیمیه کرج می توانید ساختمان های نوساز و شیکی را پیدا کنید که طبیعتاً قیمت بالایی هم دارند. البته آپارتمان های قدیمی ساز با قیمت مناسب تر و متراژ کوچک تر هم در عظیمیه وجود دارد که برای افراد با بودجه کمتر مناسب هستند.

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در عظیمیه کرج کلیک کنید.

مهرشهر-کرج

مهرشهر کرج

یکی دیگر از بهترین محله های کرج برای زندگی، مهرشهر است. محله مهرشهر جز منطقه 4 شهرداری کرج محسوب شده و منطقه ای اعیان نشین و زیباست. مهرشهر در سمت جنوب غربی بزرگراه تهران کرج قرار دارد. نکته جالب در مورد این منطقه، وجود کاخ شمس پهلوی و ساخت و توسعه آن به همین دلیل است. شهرسازی مهرشهر از زمان ساخت کاخ شمس با استانداردها و رعایت اصول شهری بنا شده و تا امروز هم جوابگوی نیازهای مردم منطقه است. 
محله مهرشهر دارای سه خیابان اصلی به نام خیابان شهرداری، خیابان ارم و گلستان یکم است. مهرشهر کرج دارای باغ های میوه فراوان و فضاهای سبز زیادی است که به همین دلیل آن را جذاب و خاص کرده است. آب و هوای خوب این منطقه هم یکی از دلایل استقبال مردم برای زندگی و خرید آپارتمان است. محله های فاز یک تا چهار مهرشهر که بیشتر به صورت ویلایی و ساختمان های کم ارتفاع ساخته شده از گران ترین مناطق مهرشهر است.

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در مهرشهر کرج کلیک کنید.

جهانشهر کرج

محله جهانشهر کرج جز زیباترین محله های کرج می باشد. این محله از گذشته پر از باغ های متنوع بوده است که هنوز هم سرسبزی خود را حفظ کرده است. این محله نزدیک به محله عظیمیه قرار دارد و جز منطقه 8 شهرداری کرج است. با اینکه باغ های زیادی در این محله برای ساخت و سازهای جدید تخریب شده باز هم از مناطق زیبا و خوش آب و هوای کرج است. جهانشهر به دلیل فضای سبز و امکانات شهری خوبی که دارد جز محله های عالی برای سکونت و سرمایه گذاری است. وجود پارک های مختلف مانند پارک تنیس، باشگاه پینت بال، باغ خانواده و پیست دوچرخه سواری از جمله مراکز تفریحی این محله است. همچنین این محله دارای مراکز خرید و مراکز مذهبی خوبی است که نیاز ساکنین را برطرف می کند. جهانشهر دو مرکز درمانی به نام بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مدنی و بیمارستان کسری دارد.

گوهردشت کرج

یکی دیگر از مناطق خوب و بالاشهر کرج برای زندگی، گوهردشت است. منطقه گوهردشت سمت شمال غربی کرج و نزدیک کوه قرار دارد. آب و هوای تمیز و خوب و وجود ساختمان های نوساز و جدید از مزیت های این محله است. گوهردشت دارای سه فاز یک تا سه است که هر فاز دارای 13 خیابان می باشد. در بین این سه فاز، فاز 2 بهترین و گران ترین فاز است که برای زندگی و سرمایه گذاری هم انتخابی عالی است. خیابان اصلی گوهردشت، سه راه گوهردشت نام دارد که تا بلوار موذن یا خیابان آزادی ادامه پیدا می کند.
گوهردشت جز منطقه 7 شهرداری کرج محسوب می شود و خود دارای چندین محله کوچک است. در گذشته بیشتر ساختمان های گوهردشت، ویلایی و یک یا دو طبقه بوده ولی امروزه آپارتمان های چند طبقه جایگزین آنها شده اند. گوهردشت مراکز تفریحی و گردشگری زیادی مانند جاده آتشگاه، محمود آباد، پارک سه باندی و باغ ایرانیان دارد که برای گذراندن آخر هفته با استقبال خوبی روبرو می شوند.

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در گوهردشت کرج کلیک کنید.