شهرک شهید محلاتی ؛معرفی کامل این محله برای افرادی که قصد سکونت دارند!

شهرک شهید محلاتی ؛معرفی کامل این محله برای افرادی که قصد سکونت دارند!

2 خرداد 1403

محله گردی

شهرک شهید محلاتی ؛معرفی کامل این محله برای افرادی که قصد سکونت دارند!

اگر به دنبال خرید آپارتمان در تهران و یا اجاره آپارتمان در تهران هستید و محله جذاب شهرک شهید محلاتی را برای سکونت انتخاب کرده اید به شما پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر از این محله تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

فهرست مطالب

تاریخچه شهرک شهید محلاتی

شهرک شهید محلاتی کجاست

شهید محلاتی تهران منطقه چند است

درمانگاه کوثر شهرک شهید محلاتی

مسجد الزهرا شهرک شهید محلاتی

معرفی مراکز خرید شهرک شهید محلاتی

مترو شهید محلاتی

زندگی در شهرک محلاتی

پیش خرید آپارتمان در تهران

تاریخچه شهرک شهید محلاتی

در رابطه با موضوع تاریخچه شهرک شهید محلاتی در واقع باید گفت که اطلاعاتی به صورت دقیق آورده نشده است که سکونت در محله شهید محلاتی کنونی چه زمانی در تهران آغاز شده اما با توجه به گفته های مورخین وجود قنات ها و رودخانه ناصرآباد می تواند یکی از دلایل سکونت چند ساله در این منطقه باشد. بر اساس اولین نوشته ها و سندهای تاریخی، با ورود بهائیان به این منطقه سکونت در آن رونق گرفت و امروزه به شکل مدرن خود درآمده است. پس از گسترش این فرقه در ایران به منظور این که آنها بتوانند تفکرات خود را اجرایی نمایند محله شهرک محلاتی و کنونی برای اقامت خود برگزیده و بعد از مرگ ناصرالدین شاه نیز مراکز خود در این محله را گسترش دادند.

آنها به دلیل رابطه خوبی که با کشورهای خارجی داشتند تا پیش از انقلاب اسلامی در این منطقه ساکن بودند اما بعد از انقلاب به دستور امام خمینی تمامی این اراضی از آنها گرفته شده و به سپاه پاسداران واگذار شد.  با توجه به رویدادهای تاریخی این منطقه، امروزه بسیاری از افرادی که در شهرک  شهید محلاتی زندگی می کنند از اعضا و یا خانواده های سپاهیان می باشند.

شهرک شهید محلاتی کجاست

در پاسخ به سوال که شهرک شهید محلاتی کجاست باید اینگونه بیان کرد که شهرک شهید محلاتی یکی از خوش آب و هواترین محله های تهران می باشد که در شمال شرقی تهران و در کوهپایه های رشته کوه های البرز و در منطقه یک تهران قرار گرفته است . این محله که یکی از خاص ترین و جالب ترین مناطق تهران محسوب می شود دارای فرهنگ و ساختار منحصر به فرد خود می باشد و به لحلظ قیمت آپارتمان نسبت به بخش های مرکزی شهر گران تر بوده و دارای شرایط منحصر به فردی می باشد. شهرک شهید محلاتی از شمال به ارتفاعات قائم از جنوب به بلوار ارتش، از سمت غرب به خیابان وزارت امور خارجه و از شرق به بلوارقائم محدود می شود و در انتهای محدوده شرقی آن به دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز می رسد.

مطالب مرتبط: ازگل تهران ؛محله ای مناسب برای سکونت و سرمایه گذاری 

شهید محلاتی تهران منطقه چند است

برای برخی از افراد سوال است که شهید محلاتی تهران منطقه چند است باید گفت که این محله یکی از محله های منطقه یک شهرداری تهران است که در مجاورت شمیرانات قرار دارد.  با وجود اینکه این محله یکی از دورترین بخش های تهران می باشد اما دسترسی به آن نسبت به دیگر محله ها آسان تر بوده و شما می توانید با استفاده از اتوبوس ها و خطوط مترو به سادگی به آن رفت و آمد کنید.

چشم انداز و شرایط آب و هوایی این شهرک نسبت به سایر مناطق تهران ارجعیت دارد و دسترسی های مناسب این شهرک به بزرگراه های مختلف سبب شده تا قیمت خرید آپارتمان در شهرک محلاتی و اجاره آپارتمان در شهرک محلاتی نسبت به محله های مرکزی و جنوبی شهر بیشتر باشد.

شهید محلاتی تهران منطقه چند است

خرید خانه در تهران

درمانگاه کوثر شهرک شهید محلاتی

درمانگاه کوثر شهرک شهید محلاتی یکی از مراکز درمانی معروف این محله می باشد که در خیابان فتح دوم،میدان ظفر،خیابان فتح واقع شده است. به لحاظ موقعیت جغرافیایی این مرکز درمانی در مجاورت مراکزی مانند شمیران سنتر، پاساژ مروارید، پمپ بنزین شهرک شهی محلاتی شماره 196، پایانه اتوبوس و تاکسی مینی سیتی قرار گرفته است. همچنین نزدیکترین ایستگاه مترو به این مکان، ایستگاه مترو شهید محلاتی و نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به این مکان، ایستگاه اتوبوس نخل می‌باشد.

شماره تلفن درمانگاه کوثر شهرک شهید محلاتی :
22498273
22471774

مسجد الزهرا شهرک شهید محلاتی

مسجد الزهرا شهرک شهید محلاتی تهران در بلوار بسیج شرقی، خیابان جهاد، خیابان نصر واقع شده است. این مکان مذهبی به لحاظ موقعیت جغرافیایی در مجاورت مراکزی مانند مرکز خرید پرنیان، پمپ بنزین شهرک شهی محلاتی شماره 196 قرار گرفته است. همچنین نزدیکترین ایستگاه مترو به این مکان، ورودی 2 متروی قائم و نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به این مکان، ایستگاه اتوبوس مدرسه مجتمع ابریشم می‌باشد که دسترسی به این مکان را برای کاربران حمل‌ونقل عمومی آسان کرده است.

مطالب مرتبط: سوهانک تهران ؛صفر تا صد آشنایی با این محله خوش آب و هوا

معرفی مراکز خرید شهرک شهید محلاتی

از آنجایی که این محله خیلی سریع گسترش پیدا کرد در نتیجه خدماتی رفاهی در آن نیز روز به روز در حال افزایش می باشد، بخش های خصوصی و دولتی به منظور ارائه خدمات فوق العاده به ساکنین این منطقه تلاش کرده اند، مراکز خرید متعددی را در این محله احداث کنند. هدف از احداث این مراکز برطرف کردن نیازهای ساکنین و البته سپری کردن اوقات فراغت برای آنها است. از مهمترین و اصلی ترین مراکز خرید شهرک شهید محلاتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پاساژ مروارید (واقع در کنارگذر ارتش)
  • پاساژ نخل (واقع در کنار‌گذر ارتش،خیابان نخل)
  • اتکا شهید محلاتی (واقع در میدان صاحب الزمان)
  • مرکز خرید ابریشم (واقع در میدان جنگلبان)
  • مرکز خرید سن سون (واقع در خیابان قائم)
  • پاساژ زیتون: (واقع در بلوار شاهد)

مترو شهید محلاتی

همانگونه که به آن اشاره کردیم با اینکه شهرک شهید محلاتی تهران در شمال شرق و نقطه ای دور از مرکز تهران قرار گرفته است اما به دلیل دسترسی بسیار خوبی که دارد بسیاری از افراد این محله را به عنوان نقطه فوق‌العاده برای سکونت انتخاب می کنند. این محله دارای ایستگاه مترو به نام شهید محلاتی می‌باشد که بخشی از خط  3 مترو تهران بوده و اجازه می‌دهد ساکنین به هر نقطه که دوست دارند بدون دغدغه تردد کنند.  این ایستگاه در بزرگراه ارتش و بین دو ایستگاه متروی قائم و ایستگاه متروی اقدسیه قرار دارد. 

زندگی در شهرک محلاتی

شرایط زندگی در شهرک محلاتی بسیار خوب است. چرا که شهرک شهید محلاتی از جمله محله های خاص و جذاب شهر تهران است که تحت تاثیر موقعیت جغرافیایی خود توانسته تعداد بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کند. این شهرک که در نزدیکی رشته کوه البرز قرار گرفته برای سپری کردن اوقات فراغت موقعیت بسیار فوق العاده ای را در اختیار ساکنین قرار می دهد. علاوه بر آن از آنجایی که سازمان های دولتی مانند سپاه پاسداران در این منطقه خانه های سازمانی دارند خدمات و امکانات رفاهی و امنیت ساکنین در بهترین شرایط ممکن قرار دارد و افراد می توانند از خدمات درمانی، بهداشتی در کنار خدمات ورزشی و رفاهی بهره مند شوند.

منظره بی نظیر و آب و هوای پاکیزه در این محله موجب رضایت ساکنین شده است. لوکیشن شهرک شهید محلاتی به گونه ای است که در نزدیکی جنگل های سرسبز لویزان قرار دارد به همین دلیل لذت بردن از مناظر زیبا برای مردم بسیار آسان شده است.