۸ نکته مهم در زبان بدن مشاورین املاک

۸ نکته مهم در زبان بدن مشاورین املاک

27 اردیبهشت 1402

آموزش املاک

۸ نکته مهم در زبان بدن مشاورین املاک

حالات چهره، حرکات، حالت و لحن صدای شما ابزارهای ارتباطی قدرتمندی هستند. در این مقاله نحوه استفاده از زبان بدن مشاوران املاک برای ایجاد روابط بهتر با مشتریان آمده است.لطفا تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید.

زبان بدن چیست

در حالی که کلید موفقیت در روابط شخصی و حرفه ای در توانایی گفتار شما برای برقراری ارتباط خوب نهفته است اما این نشانه های غیرکلامی یا "زبان بدن" شما هستند که با صدای بلندتر صحبت می کنند. زبان بدن استفاده از رفتار، عبارات و رفتارهای فیزیکی برای برقراری ارتباط غیرکلامی است که اغلب به صورت غریزی و نه آگاهانه انجام می شود.

مطالعات نشان می دهد که تنها ۷ درصد از ارتباطات ما بر اساس کلمات است که ۳۸ درصد از ارتباطات مبتنی بر بیان غیرکلامی و ۵۵ درصد بر اساس زبان بدن است. در حالی که بسیاری این واقعیت را زیر سوال برده اند که تنها ۷ درصد از ارتباطات مبتنی بر کلمات است اما در مورد اهمیت زبان بدن شکی وجود ندارد.

مشاوران املاک (و حتی بسیاری از حرفه ای ها) اغلب نقش زبان بدن را در  ملاقات اول نادیده می گیرند. خمیدن، نگاه کردن به اطراف در حالی که دیگران با شما صحبت می کنند می توانند شاخص های کلیدی برای درک و یا احساس یک فرد باشد. در حالی که آنچکه ما می گوییم و نحوه بیان آن بسیار مهم است اما اشتباهات زبان بدن اغلب اتفاق می افتد و حتی می تواند یک معامله را از بین ببرد و مانع از تمایل افراد به همکاری با شما شود.

خرید خانه در تهران

زبان بدن در برخورد با مشتری

همه ما در مورد زبان بدن شنیده ایم. وقتی دست های کسی روی هم قرار می گیرد، معمولاً به این معنی است که او بی تاب و ناامن است. یا وقتی شخصی در حین مکالمه چشمان خود را به سمت بالا می‌چرخاند، اغلب به نظر می‌رسد که شکاک بوده و با آنچه گفته می‌شود مخالف است.

اما آنچه در زبان بدن تفسیر می کنیم همیشه درست نیست. ممکن است یک فرد فقط به این دلیل که سرد است و قصد گرم کردن بدنش را دارد، دست‌هایش را روی هم بگذارند. یا ممکن است به بالا نگاه کنند زیرا فرزندشان آن روز یک بازی فوتبال دارد و نگران باران هستند!

بنابراین مردم می توانند زبان بدن را اشتباه تفسیر کنند. شما به عنوان مشاور املاک، می خواهید اطمینان حاصل کنید که زبان بدن شما برای مشتریان اشتباه و منفی تفسیر نمی شود، به خصوص در طول جلسات مهم با مشتریان.

بیشتر بخوانید: آموزش مشاور املاک ؛24 نکته طلایی برای موفقیت شغلی شما

زبان بدن در شغل املاک

زبان بدن مشاور املاک

در ادامه این مطلب ۸ نکته مهم زبان بدن برای مشاوران املاک آورده شده است:

پیش خرید آپارتمان در تهران

۱.لباس مناسب برای موفقیت

دیدار اول بسیار مهم است همچنین تیزبین و حرفه ای به نظر رسیدن راهی عالی برای جلب توجه مشتریان به شمار می رود. مطمئن شوید قبل از ملاقات لباس‌هایتان تمیز، بدون چروک و حرفه‌ای هستند.

۲.دست دادن دوستانه و محکم

این یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای ایجاد رابطه دوستانه است، بنابراین به چشم‌های طرف مقابل نگاه کنید، لبخند بزنید و محکم به او دست بدهید. بسیاری از افراد هنگام دست دادن ضعیف عمل می کنند این حس ناخوشایندی به طرف مقابلتان خواهد داد اگر این موضوع برای شما نگران کننده است، آن را با دوستان و آشنایان خود تمرین کنید تا هنگام ملاقات آن را درست انجام دهید.

۳.ارتباط چشمی برقرار کنید

اطمینان حاصل کنید که در طول مکالمه، به خصوص زمانی که طرف مقابل در حال صحبت کردن است، تماس چشم به چشم خود را حفظ کنید. ارتباط چشمی به طرف مقابلتان این اطمینان را می دهد که شما علاقه مند به صحبت های آن هستید و به آنچه که می گویند با دقت گوش می دهید.

بیشتر بخوانید: نوآوری در مشاور املاک ؛ آشنایی با استراتژی های جدید در شغل املاک

۴.وضعیت بدنی مناسب داشته باشید

پاهای خود را روی زمین نگه دارید ( نه اینکه ضربدری کنید) کمی به جلو خم شوید، با این کار نشان می دهید برای انجام امور تجاری و انجام کارها آنجا هستید. در مقابل، عقب نشستن با پاهای ضربدری نشان می دهد که در وضعیت یک روز آرام برای مشاهده یک فیلم سینمایی قرار گرفته اید. به عبارت دیگر، این وضعیتی است که همیشه باید از آن اجتناب کرد.

۵.از دست های خود استفاده کنید

هنگامی که در حال صحبت هستید، از دست ها و بازوهای خود به عنوان راهی برای بیان و نشان دادن نظر خود و تراوش کردن قدرت و اعتماد به نفس استفاده کنید. به عنوان مثال، برای تأیید بیشتر یک نقطه مهم، روی یک شی خاص ضربه بزنید یا انگشت خود را نشان دهید. فراموش نکنید که از حرکات عصبی مانند بازی با موها یا جویدن ناخن خودداری کنید.

۶.یادداشت برداری

هنگام یادداشت برداری، دفترچه یادداشت خود را در دسترس و قابل مشاهده نگه دارید، نه اینکه آن را نزدیک به سینه تان نگه دارید.. قابل مشاهده بودن دفترچه یادداشت باعث می شود احساس راحتی بیشتری با مشتریان خود داشته باشید. نگران این نباشید که آنها احتمالاً نمی توانند آنچه شما می نویسید را بخوانند.

۷.زبان بدن مشتریان را تقلید کنید

روانشناسان معتقدند یک راه عالی برای ایجاد رابطه فوری با یک غریبه یا هر شخصی، همگام سازی حرکات خود با آنهاست. به عنوان مثال، اگر مشتری شما پای خود را روی هم گذاشته است، همان پا را دقیقاً به همان روش ضربدری کنید. در سطح ناخودآگاه شما ارتباط فوری با این شخص ایجاد کرده اید.

نکته مهم: زبان بدن شما، از لباس‌هایتان گرفته تا ژست‌ها، وضعیت بدنی و چشم‌هایتان به طور مداوم نشان می‌دهد که شما یک حرفه‌ای آگاه و مفید برای مشتریان خود هستید.

بیشتر بخوانید: شغل مشاور املاک چگونه است ؟ صفر تا صد شغل مشاور املاک

۸.لبخند بزنید

 تا جایی که ممکن است لبخند بزنید، اما هرگز بلافاصله پس از پرسیدن سوال از طرف مقابل، لبخند نزنید. به عنوان مثال، لبخند پس از سؤال در مورد تأمین مالی، ممکن است تحقیر آمیز تفسیر شود.

زبان بدن برای مشاور املاک

مشکلات زبان بدن

سه اشتباه اصلی در زبان بدن که می تواند یک معامله را از بین ببرد

۱. حالات چهره

حالات چهره بدون شک مهمترین جنبه زبان بدن در همه فرهنگ هاست. از آنجایی که چهره شما اولین چیزی است که مردم می بینند بنابراین حالات شما نشانگر قوی بودن، درگیری و علاقه است.

در حالی که لبخند زدن یک بیان مثبت است و درجه‌ای از راحتی و شادی کلی را نشان می‌دهد، اما اگر لحن گفتگو جدی باشد، لبخند شما می‌تواند آزاردهنده باشد. ابروهای برافراشته نشانه تعجب، سردرگمی، عدم تایید است، بنابراین مراقب "لحنی" حالات چهره خود باشید.

۲. وضعیت بدن

وضعیت بدن نشانه شخصیت و بزرگی شما است از خمیدن، بازوهای ضربدری، بی قراری و حتی دست دادن های ضعیف، اجتناب کنید. زبان بدن ضعیف بیانگر اعتماد به نفس پایین یا نگرش دفاعی تلقی می شود. اگر این با یک لبخند نامناسب همراه باشد، مشتریان شما ممکن است در مورد حرفه ای بودن شما تردید کنند.

وضعیت بدن در جلسات حضوری بسیار مهم است و نشان دهنده میزان تعهد، حرفه ای بودن و اعتماد به نفس شماست. انعکاس زبان بدن مشتری شما نشانه ای از درگیری است در حالی که انگشتان پا به سمت آنها نشان دهنده بی علاقگی و بی اعتنایی است.

چگونه زبان بدن خود را کنترل می کنید؟ این چیزی است که باید به صورت داخلی بررسی کنید. بهتر است زبان بدن دیگران را زیر نظر بگیرید. آیا شما همکاری دارید که به صورت حرفه ای به او توجه کنید؟ زبان بدن او را زیر نظر بگیرید تا معیاری از آنچه که حرفه ای و خوشایند به نظر می رسد را در خود پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: ۱۵ نکته کلیدی برای مدیریت زمان ؛ویژه مشاوران املاک

۳.ارتباط چشمی

بسیاری از ما با جمله شکسپیر که "چشم ها دریچه ای به روح هستند" آشنا هستیم؛ این جمله بسیار درست است. هنگامی که مردم به یکدیگر علاقه دارند و با یکدیگر موافق هستند، تمایل به برقراری تماس چشمی دارند. برقراری تماس چشمی با دیگران نشانه این است که شما به طور مداوم به او گوش می دهید و با او احساس راحتی می کنید. برعکس، نگاه کردن به دور و تغییر تمرکز نشانه حواس پرتی، عدم علاقه یا حتی ناراحتی است. با این حال، حواستان باشد که نگاه خود را برای مدت طولانی نگه ندارید، زیرا این می تواند به عنوان تهاجمی بودن ، چالش برانگیز یا حتی بی احترامی تلقی شود.

چگونه مطمئن می‌شوید که زبان چشم‌تان درست است؟ این مورد کمی دشوار است و درخواست از خانواده، دوستان و همکاران برای ارائه بازخورد ممکن است مفید باشد. از واکنش دیگران آگاه باشید. اگر مردم به دور نگاه می کنند، ممکن است نگاهتان را بیش از حد طولانی نگه داشته باشید. اگر مردم سعی می کنند شما را وادار کنند که به چشمان آنها نگاه کنید، ممکن است تمایل داشته باشید که به پایین یا اطراف آنها نگاه کنید. اگر به برقراری ارتباط چشمی عادت ندارید، این کار را با آشنایان خود تمرین کنید.

بهترین برنامه برای فایل یابی املاک

داشتن همه اسناد و مدارک املاک و مستغلات مدیریت سرمایه گذاری های شما را بسیار ساده تر می کند. به همین دلیل ما شما را با نرم افزار آقای فایلینگ که یکی دیگر از ابزارهای تخصصی آقای املاک می باشد، آشنا می کنیم. با توجه به تقاضای عمومی ، ما اسناد را طوری طراحی کرده ایم که آژانس ها و مشاوران املاک بتوانند به راحتی همه فایل های خود را پیگیری ، سازماندهی و ذخیره کنند. آژانس ها و مشاوران املاک با عضویت در آقای فایلینگ می توانند با انتخاب محله مورد نظر خود و تعیین مدت ارسال فایل از خدمات ویژه آقای فایلینگ بهره مند شوند.

آقای فایلینگ فرایند کارهای شما را تسریع و در وقت شما صرفه جویی می کند واز طرفی بسیار مقرون به صرفه است. پیاده سازی اسناد و مدارک شما توسط نرم افزار آقای املاک آسان است و چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد. و از همه مهمتر با استفاده از آن در زمان و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد!

تعداد نظرات : 7
 • ایواش
  11 آبان 1400
  آموزنده و مفید بود بسیار سپاسگزارم
 • علی منصوری
  10 آبان 1400
  دقیقاً مهمترین علمی که یک مشاور باشید دانشش رو داشته باشه 👌🏽 زبان بدن مهمترین عامل برای موفقیت در هر کاری هست . ممنون از آقای املاک
 • میلاد داودپور
  10 آبان 1400
  بسیار عالی و نکات حرفه ای بود
 • سارا کاهکش
  10 آبان 1400
  بسیار مفید بود و علاقه مند هستیم بیشتر بدونیم در این زمینه
 • زروان صیاد
  10 آبان 1400
  واقعا من مطالب جدیدی در زمینه زبان بدن در حوزه مشاورین املاک از متن خوب شما در مقالات ادامه دارتون در آقای املاک یاد گرفتم و‌متشکرم
 • ابی جهانگیری
  10 آبان 1400
  سلام مثل همیشه عالی /کامل/ گویا البته تو نوع نوشتاری خودمون هم باید از زبان بدن دیجیتال Digital body language استفاده کنیم نوع نوشتاری ما گویای شخصیت امروز هر کسی هست 🙏
 • داود نصیری
  10 آبان 1400
  درود بر شما دانستن زبان بدن در مذاکرات بیش از پیش در رسیدن به اهداف یک مشاور تاثیر داره مطالب خوبتون بسیار مفید به فایده است خدا قوت