بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت کدام است؟

بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت کدام است؟

15 اسفند 1398

دانستنی

بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت کدام است؟
امروزه بیشتر مردم به دلیل گسترش جمعیت و ساخت و ساز های بسیارزندگی آپارتمان نشینی را برگزیده اند،  وبه همین دلیل یکی از نکات بسیار مهم برای انتخاب افراد در خرید ملک، رهن و اجاره ، انتخاب بهترین طبقه آپارتمان می باشد، در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت آشنا کنیم، با ما همراه باشید

من باید کدوم طبقه آپارتمان رو انتخاب کنم؟

بهترین طبقه آپارتمان جواب این پرسش  کاملا به سلیقه افراد وابسته می باشد، قطعاً برای بعضی از افراد منظره بیرون ساختمان دارای اهمیت است، برای بعضی دیگر امنیت ساختمان، قدرت فشار آب و... بناباین براساس معیارهای افراد بهترین طبقه انتخاب می‌شود، اما طبقات بالا و طبقات پایین ساختمان هر کدام دارای مزایا و معایبی می‌باشد که در ادامه این مزایا و معایب را به طور کامل توضیح می‌دهیم

ویژگی‌های مثبت طبقات بالایی آپارتمان

بهترین طبقه آپارتمان در طبقات بالای آپارتمان سرو صدای ناشی از بیرون ساختمان و اهالی ساختمان بسیار کمتر است و کسانی که خواستار آرامش هستند معمولاً طبقه آخر را انتخاب می‌کنند، امنیت طبقات بالایی بسیار بیشتر می‌باشد، درطبقات بالا چشم‌انداز زیبایی از محله و شهر خود را می‌توان دید و نور کافی به این طبقات می تابد، در فصل زمستان در ساختمان‌ها هوای گرم به طبقات بالای ساختمان می‌رود به همین دلیل هزینه گرمایش طبقات بالایی در فصل زمستان بسیار کمتر است از پایین ساختمان می باشد.

ویژگی های منفی طبقات بالایی آپارتمان

کسانی که مستأجر هستند و هر ساله باید جابه‌جا شوند طبقات بالا پیشنهاد خوبی برای آنها نمی باشد وعلاوه بر این در مواردی مانند خرابی آسانسورو قطع شدن برق ساختمان بالا رفتن از پله ها دشوار است. همچنین خانواده هایی که در طبقات بالا زندگی می‌کنند باید به طبقات دیگر احترام گذاشته و ایجاد سر و صدا نکنند، به خصوص خانواده هایی که بچه خردسال دارند بهتر است  طبقات پایین را انتخاب کنند. طبقات بالایی ساختمان معمولا فشار آب کمی دارند، این مشکل را می‌توان با استفاده از نصب پمپ آب قوی در ساختمان حل کنند. در فصل تابستان این طبقات به دلیل مجاورت با هوای بیرون بسیار گرمتر می‌باشند و قطعاً مصرف برق در طبقات بالا بیشتر می باشد. در طبقات بالا خروج از ساختمان در صورت وقوع حوادث مانند: زلزله آتش سوزی و... کار بسیار دشواری است.

ویژگی‌های مثبت طبقه اول آپارتمان

بهترین طبقه آپارتمان افرادی که در طبقه اول سکونت دارند، در هنگام وقوع حوادثی مانند زلزله آتش‌سوزی و...  بسیار راحت و سریع می توانند از ساختمان خارج شوندافراد مسن و کسانی که نمی توانند ازپله استفاده کنند و یا حتی کسانی که هر ساله اسباب کشی دارند، طبقه اول بهترین انتخاب می باشد. خانواده‌هایی که بچه خردسال دارند و نگران سر و صدای آنها و اعتراض همسایگان می باشند بهتر است طبقه اول را انتخاب نمایند.

ویژگی های منفی طبقه اول آپارتمان

افرادی که درطبقه اول زندگی می‌کنند،  قطعاً سروصداهایی مانند: رفت و آمد اهالی ساختمان، سرو صدای کوچه و خیابان و پارکینگ را باید تحمل کنند، طبقه اول نسبت به طبقات بالاتر امنیت کمتری دارد، زیرا سرقت در طبقه اول بسیار راحت‌تر از طبقات بالا می باشد.

بهترین طبقه ساختمان کدام است؟

بعد از جمع‌بندی کلی مواردی که گفته شد به این نتیجه می‌رسیم که طبقات میانی مثلا اگر در ساختمان ۵ طبقه وجود داشته باشد طبقات ۲، ۳، ۴ را طبقات میانی می نامد، این طبقات نسبت به طبقات اول و آخر مشکلات کمتری دارند، برای مثال: هیچ سرو صدایی افراد ساکن در این طبقات را آزار نمی دهد، فشار آب مناسب است، گرما و سرما روی این طبقات تأثیری ندارد، اما با همه تعاریف و مثال ها بازهم بهترین طبقه برای آپارتمان برای سکونت کاملا به سلیقه افراد بستگی دارد و با توجه به علایق خود تصمیم می گیرند که کدام طبقه را برای سکونت انتخاب نمایند.