قبل از خرید ملک کلنگی این ۵ مورد را بررسی کنید !

خرید خانه کلنگی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد و به نوعی مزایای خانه های قدیمی غیرقابل انکار است اما با این وجود بسیاری از خریداران خانه ، آپارتمان های نوساز را به خانه های کلنگی ترجیح می دهند. خرید یک خانه قدیمی می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد، به ویژه برای افرادی که برای اولین بار قصد خرید خانه دارند.

در طی مراحل خرید؛ همانطور که باید برای خرید خانه نوساز نکات مهم و ضروری را در نظر بگیرید باید در خرید خانه کلنگی در ابتدا این ۵ مورد  بررسی قرار دهید.

نکات خرید خانه کلنگی

۱. برقی و لوله کشی قدیمی یا غیر استاندارد

سیم کشی و به روزرسانی لوله کشی هر دو پروژه گران قیمت و گسترده ای هستند، به همین دلیل بسیاری از خانه های قدیمی هنوز دارای سیم اصلی لوله و لوله های چدنی هستند. هر دو خطرات ایمنی دارند ، زیرا یک سیستم الکتریکی قدیمی می تواند باعث آتش سوزی شود و از طرفی لوله های خورده منجر به نشت و ضعف جریان آب می شوند.

سن سیم کشی و لوله ها را ارزیابی کنید و از آخرین زمان به روزرسانی آنها سوال کنید. اگر خانه از سیستم های اصلی برخوردارند، از هزینه تعویض آنها باخبر شوید.

۲. رادون در خانه

رادون ماده ای سرطان زا است که در اثر تجزیه طبیعی اورانیوم در خاک ، آب و سنگ ایجاد می شود. وقتی این اتفاق در طبیعت می افتد ، از بین می رود و هیچ تهدیدی ایجاد نمی کند. اما اگر رادون در یک خانه گیر کند ، برای انسان خطرناک می شود. بسیاری از خانه های قدیمی بیشتر در معرض تجمع رادون می باشند.

انجام آزمایش رادون قبل از خرید خانه قدیمی امری ضروری است. خوشبختانه آزمایش های رادون ساده و ارزان هستند. اگر سطح رادون در خانه بالا  باشد ، چندین روش تایید شده برای کاهش آن وجود دارد.

نکات مهم در خرید خانه کلنگی

۳. مواد خطرناک

در خانه های قدیمی احتمالاً مواد خطرناکی از جمله سرب و آزبست وجود دارد. این سرب می تواند به محیط و سیستم آب نشت کند و باعث ایجاد مشکلات قابل توجهی در سلامتی شود. اگر قصد بازسازی خانه های قدیمی را دارید ، باید توجه داشته باشید که خانه های کلنگی احتمالاً حاوی این مواد خطرناک هستند. قبل از خرید ، ممکن است بخواهید خدمات حذف رنگ سرب و هزینه های از بین بردن سقف ذرت بو داده و سایر مواد بالقوه حاوی آزبست را بررسی کنید.

۴. نگرانی های بنیادی یا ساختاری

با گذشت زمان، حتی خانه های کاملاً مستحکم نیز می توانند شکاف و ناهمواری هایی را در دال پایه ایجاد کنند. این می تواند باعث خوردگی ، پوسیدگی خشک ، آسیب رطوبت و سایر خطرات شود. هنگام بازرسی از خانه قدیمی ، درها و پنجره هایی را که به راحتی گیر می کنند ، ترک های قابل مشاهده دیواره ، ترک خوردگی کاشی و کف های ناصاف را بررسی کنید ، زیرا اینها نشانه های اصلی مشکلات زیرسازی می باشند.

بسته به وسعت مسائل ساختاری ، تعمیرات بنیادی ممکن است  افزایش یابد اگر خانه مورد نظر شما ایراد اساسی دارد اما هنوز قصد خرید آن را دارید ، در مورد هزینه های تعمیرات به قیمت خرید مذاکره کنید یا هزینه های تعمیر اضافی را در بودجه خود محاسبه نمایید.

۵.نکات مربوط به بازرسی در منزل

هنگام خرید خانه به ویژه خرید خانه قدیمی تا زمانی که بازرسی از خانه به صورت حرفه ای انجام نشود،معامله ای انجام نخواهید داد این یک پیش بینی استاندارد در قرارداد فروش است. در صورت وجود مسئله مهم یا خطرناک در خانه ، این شرایط غیرمجاز باید به شما امکان این را بدهد که یا از قرارداد خارج شوید یا در مورد تعمیرات آن مذاکره کنید. فراتر از بازرسی استاندارد در منزل ، ممکن است سایر بازرسی های تخصصی مانند بازرس موریانه یا ارزیابی سقف را در نظر بگیرید.

اگر بازرس نگرانی های مهم یا تعمیرات لازم را آشکار کرد ، شما می توانید دوباره در مورد قیمت خرید مذاکره کنید و از فروشنده بخواهید تعمیرات را انجام دهد یا قرارداد را فسخ کند. به یاد داشته باشید ، بازرسی در منزل برای محافظت از شما و اطمینان از درک هرگونه خطرات احتمالی ایمنی در خانه قبل از خرید طراحی شده است.

نکات مهم دز خرید و فروش خانه کلنگی

مزایای خرید خانه قدیمی چیست؟

خرید یک خانه قدیمی  یک حرکت هوشمند در بازار مسکن است. در اینجا برخی از مزایا برای شما ارائه شده است:

۱. قیمت خرید پایین تر

هزینه خانه های قدیمی کمتر از خانه های جدید است زیرا کمتر به روز شده اند – و در برخی از بازارهای املاک و مستغلات کمتر مطلوب هستند. به طور کلی ، یک خانه مدرن و جدیدتر که هم اندازه یک خانه قدیمی در همان منطقه باشد ، هزینه بیشتری خواهد داشت.

۲. ویژگی های منحصر به فرد خانه های کلنگی

امروزه بسیاری از خانه های جدید به صورت خوشه ای یا توسعه یافته ساخته شده اند. نتیجه؟ آنها تا حد زیادی یکسان به نظر می رسند. یکی از مزایای عمده خرید خانه کلنگی ، داشتن فضای زندگی است که متفاوت تر به نظر می رسد. شما ممکن است در حمام اصلی خود از طرح کف باز یا وان جکوزی استفاده نکنید ، اما در عوض ممکن است از قالب تاج منحصر به فرد ، پنجره های خلیج جذاب و یک وان پنجه پا ، لذت ببرید.

۳. خانه های قدیمی ساخت و ساز با کیفیت بهتری دارند

بسیاری از خانه هایی که امروزه ساخته شده اند دارای مصالح سازنده هستند که نه تنها ارزان به نظر می رسند بلکه به راحتی نیز تخریب می شوند و در نتیجه نیاز به تعمیرات و نگهداری دارند. یکی از مزایای نهایی خرید یک ملک قدیمی این است که شما می توانید در ساخت و تولید مواد بهتر عمل کنید. برخی از خانه قدیمی با گچ و تراش ساخته شده اند و از نظر ساختاری از ساختمان های گچ بری خانه های مدرن مقاوم ترند. این مواد قدیمی همچنین مانع صوتی و عایق بندی بهتری را ایجاد می کنند و این به نوبه خود می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند.

۴. تبدیل خانه کلنگی به خانه ای مدرن

ترکیب قدیمی و جدید می تواند فوق العاده باشد. شما می توانید با خریدن یک خانه قدیمی و ترکیب آن با یک خانه جدید و مدرن ، حتی یک قدم دورتر از آن ایده را بردارید. چرا که نه؟ تمام قوانین را از پنجره به بیرون پرتاب کنید و هر دو خانه رویایی خود را  فوق مدرن و فوق العاده قدیمی ادغام کنید.

البته ، این نوع طراحی قطعاً به معماران و سازندگان بسیار ماهری نیاز دارد که بتوانند رویاهای مدرن شما را بردارند و آنها را به درستی با معماری باستان ادغام کنند. اگر عاشق خانه ای قدیمی شده اید ، در نظر داشته باشید که یک افزودنی مدرن اضافه کنید که تمام نیازهای دنیای شما را برآورده کند.

 

مطالب مشابه ...

3 دیدگاه‌

 1. محسن فرزام فر گفت:

  با سلام خدمت مدیریت و گروه آی تی آقای املاک
  تشکر میکنم بابت اطلاعات درمورد خانه های کلنگی…اولین بار بود این اطلاعات را مطالعه میکردم و خیلی خیلی برام مهم و اهمیت زیادی داره برای کاری که بصورت حرفه ای دارم انجام میدم..

 2. ابراهیم ازمیرلی گفت:

  عاااااالی چقدر مطالب مفیدی گذاشتین , لایک دارید واقعا❤❤❤

  • میلاد داودپور گفت:

   با سلام
   من چند وقتی هست که همراه شما هستم
   با توجه به مطالبی که اطلاع رسانی میکنید و با توجه به اطلاع رسانی هایی که در مورد املاک انجام میشه بنظرم بسیار واقعی تر و کاربردی تر در زمینه املاک و تا میتونید مطالب خودتون رو در زمینه بیشتر کنید و من واقعا از شما بابت این همه اطلاعات در حوزه املاک و مستغلات از شما تشکر و واقعا برای شخص بنده اطلاعاتتون کاربردی بوده
   و ممنونم از شما❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *