کاغذ دیواری جدید ؛ ۱۰ مدل کاغذ دیواری شیک در سال ۲۰۲۲

کاغذ دیواری جدید ؛ ۱۰ مدل کاغذ دیواری شیک در سال ۲۰۲۲

22 خرداد 1401

دکوراسیون

کاغذ دیواری جدید ؛ ۱۰ مدل کاغذ دیواری شیک در سال ۲۰۲۲

این ترندهای کاغذ دیواری قرار است امسال موجی در حوزه طراحی داخلی منزل شما ایجاد کنند و الهامات زیادی برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی به شما بدهند. پس اکنون زمان مناسبی برای تغییر دکوراسیون دیوارها و دادن روح تازه به آنها است. با ما همراه باشید.

کاغذ دیواری جدید

به طور کلی، طرح های کاغذ دیواری که قرار است امسال جرء پرفروش ترین ها باشند از روند پیش بینی شده دکوراسیون خانه در سال ۲۰۲۲ نیز پیروی می کنند. شما می توانید بسیاری از رنگ های زنده و الگوهای پیچیده را ببینید. در حال حاضر زمان طراحی های خنثی یا طرح های راه راه نیست. آماده باشید تا چشمان خود را به طرح های فانتزی و غیرمعمول خیره کنید ، این طرح ها در اکثر خانه ها کارایی دارند.

گرایش های کاغذ دیواری ۲۰۲۲ به سبک بیوفیلیا

اگر یک راه برای خلاصه کردن ایده ها و روندهای کاغذ دیواری برای سال ۲۰۲۲ وجود داشته باشد، آن یک کلمه است: بیوفیلی. اصطلاحی که تا حدود یک سال پیش هیچ کس واقعاً در مورد آن نمی دانست، اکنون به طور گسترده برای توصیف طراحی داخلی از آن استفاده می شود این سبک از طبیعت الهام گرفته شده و از آن برای ایجاد فضای داخلی هماهنگ استفاده می شود. بیوفیلیا در زبان یونانی به معنای عشق به جانداران است که در سال ۲۰۲۲ طرح های کاغذ دیواری از آن پیروی کرده اند. از طرح های کاغذ دیواری که شامل گیاهان و جانوران می شود تا تسلط رنگ های طبیعی مانند آبی و سبز، تاثیر طبیعت در طراحی کاغذ دیواری غیرقابل انکار است.

مدل های کاغذ دیواری ساده و شیک

۱. کاغذ دیواری به سبک قدیمی

بسیاری از برندهای کاغذ دیواری از الگوهای کاغذ دیواری صدها سال پیش به عنوان منبع اصلی الهام برای طرح های جدید استفاده می کنند. طراحی کاغذ دیواری بالا از آرشیو ساندرسون یکی از اولین کاغذ دیواری های ویلیام موریس الهام گرفته است و اکنون با رنگ‌های تازه و پیشرفته، در یک محیط مدرن نیز کار می‌کند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون فصل تابستان ؛ با این۱۲ ایده با استقبال تابستان بروید!

مدل های کاغذ دیواری جدید

۲. کاغذ دیواری با پیچش های هندسی

لازم نیست که کاغذ دیواری های بیوفیلیک کاملاً شیک و زیبا باشند. شکل نرم و ارگانیک برگ ها را با اشکال هندسی سخت و زاویه دار ترکیب کنید تا چرخشی پویا روی جانوران و گیاهان داشته باشید. این کاغذ دیواری پرندگان و پروانه های زیبا را در برابر یک الگوی هندسی بیان می کند.

عکس کاغذ دیواری های ساده

۳. کاغذ دیواری با اشکال عجیب و غریب

این طرح کاغذ دیواری برخی از عناصر عجیب و غریب و تا حدی غیرمنتظره از دنیای طبیعی را به ارمغان می آورد. از مخروط های کاج گرفته تا پرها و از فسیل ها تا حشرات، طبیعت را به شیوه ای جدید و هیجان انگیز وارد خانه شما می کند.

کاغذ دیواری های ساده و شیک

۴. کاغذ دیواری با طراحی گیاهان

روند کاغذ دیواری گیاه شناسی چندین سال قوی بوده است، اما امسال، می توانید برداشت انتزاعی تری از نقوش گیاه شناسی مشاهده کنید. دیگر خبری از شکوفه‌ها و برگ‌های خرما واقعی نیست در عوض، نسخه‌های سبک‌تری مانند کاغذ دیواری درختان کوچک زمرد می‌بینیم.

بیشتر بخوانید: مدل های جدید پرده پذیرایی از مد سال ۲۰۲۲ آگاه شوید!

عکس کاغذ دیواری ساده

۵. کاغذ دیواری با تصاویر حیوانات 

کاغذ دیواری های حیوانات اغلب در اتاق کودکان دیده می شود، اما روند فعلی به سمت نسخه های زیبای بزرگسالان است. نقوش جنگلی که گوزن را نشان می‌دهد محبوب است و با روند کلی بیوفیلیک مطابقت دارد در حقیقت کاغذ دیواری هایی با تم حیوانات در سال ۲۰۲۲ به بخش بزرگی از ایده های اتاق نشیمن تبدیل شده اند.

کاغذ دیواری های زیبا و مدرن

۶. کاغذ دیواری با رنگ سبز زمردی

کاغذ دیواری سبز در هر اتاقی به خانه شما ظاهری مدرن می بخشد. رنگ سبز لحظه ای پر جنب و جوش و جواهر مانند است، نه خیلی کم رنگ و نه خیلی تیره. چاپ‌های پیچیده انتزاعی و گیاه‌شناسی، شیک‌ترین همراهی با سایه‌های زمردی دارند رنگ سبز "نتیجه مستقیم گرایش به فضای داخلی الهام گرفته از طبیعت است" سبز زمردی یکی از محبوب ترین رنگ ها در طراحی داخلی به شمار می روند. این رنگ حس آرامش و رفاه را به خانه اضافه می کند. 

بیشتر بخوانید: رنگ دیوار اتاق نشیمن ؛ چه رنگی انتخاب کنیم؟

عکس کاغذ دیواری های شیک

۷. کاغذ دیواری با الهام از طراحی های کشور چین

طرح های کاغذ دیواری چینی ایده جدیدی نیست ، در واقع، کاغذ دیواری هایی با الهام از هنر چینی و ژاپنی برای اولین بار در قرن هجدهم در اروپا مد شدند. همانطور که به نظر می رسد، طرح های Chinoiserie مطابقت کاملی با شور بیوفیلی فعلی در طراحی داخلی هستند. از شکوفه‌های ظریف گیلاس گرفته تا ماهی کپور تا حواصیل، طیف گسترده‌ای از نقوش الهام‌گرفته از طبیعت و ظاهر برای انتخاب وجود دارد. این کاغذ دیواری ها همراهان خوبی برای ایده های مدرن حمام هستند.

عکس کاغذ دیواری های مدرن

۸.  کاغذ دیواری با طراحی پرندگان زیبا

کاغذ دیواری با الگوهای پرنده در حال تجدید حیات است. جذابیت کاغذ دیواری پرنده این است که "یک عامل WOW واقعی ایجاد می کند"، "پرندگان آوازخوان زیبا که در میان دروازه های استادانه یک باغ مخفی باغ، شکوفا شده اند. با درختان لیمو و شکوفه در پس زمینه آبی تیره.' ما شخصاً فکر می‌کنیم که این نقاشی دیواری برای طراحی اتاق خواب مجلل ساخته شده است، اما می‌تواند در یک اتاق نشیمن نیز کارایی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: پتینه کاری ساختمان ؛ صفر تا صد آشنایی با کاربرد، انواع و مزایای آن

عکس از کاغذ دیواری های شیک و مدرن

۹. کاغذ دیواری الهام گرفته از اقیانوس و دریا

الهام از اقیانوس و دریا دوباره در سال ۲۰۲۲ اختراع شده است البته با کمک طرح های کاغذ دیواری. با این حال، نقش های راه راه را فراموش کنید. فضای داخلی خانه ساحلی  در سال ۲۰۲۲ دارای ارجاعات ظریف و طبیعی تر به دریا است. طرح‌های مواج از طرح‌های زاویه‌دار محبوب‌تر خواهند بود. در مورد رنگ‌ها، به دنبال رنگ‌های آبی روشن‌تر از پاستل باشید.

کاغذ دیواری لاکچری برای پذیرایی

۱۰. کاشی مدیترانه ای

کاغذ دیواری هایی که شبیه کاشی های مدیترانه ای رنگ آمیزی شده اند در فضای خانه شما بسیار درخشان می شوند، مانند این کاغذ دیواری که ما شاهد طرح های شاد (بیشتر با جزئیات زرد و به خصوص لیمویی) در همه جا هستیم. آنها فقط برای حمام و آشپزخانه مورد استفاده قرار نمی گیرند یک نقوش کاشی شده را در دفتر کار یا حتی مراکز آموزشی امتحان کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت دیوار سبز در منزل ؛ انواع، مزایا و نحوه آبیاری آن

عکس از کاغذ دیواری های جدید

این مدل های کاغذ دیواری فضای داخلی خانه شما را به شدت زیبا می کند. بنابراین وقت آن رسیده که برای تغییر دکوراسیون دیوارها همین حالا دست به کار شوید فقط کافیست با متخصصان کاغذ دیواری های تزئیناتی در وبسایت آقای املاک مشورت کنید. طراحان و متخصصان وبسایت آقای املاک فضای داخلی با کیفیت و خیره کننده ای را به شما ارائه خواهند داد.