مدیریت مشاور املاک ؛چگونه یک مدیر املاک خوب باشیم

مدیریت مشاور املاک ؛چگونه یک مدیر املاک خوب باشیم

27 اردیبهشت 1402

آموزش املاک

مدیریت مشاور املاک ؛چگونه یک مدیر املاک خوب باشیم

برای موفقیت در شغل مدیریت مشاور املاک باید مهارت های مدیریت املاک خود را تقویت و به روز کنید. وبلاگ آقای املاک در این مقاله شما را با عادت های مدیران املاک بسیار موفق، روش ها و برنامه های مدیریت مشاور املاک آشنا می کند.

مدیریت مشاور املاک

ما می دانیم که کارکنان شما سخت کار می کنند و به مشتریان شما اهمیت می دهند و به آنها خدمات خوبی ارائه می دهند. اما در برخی از مواقع فرآیندهای ناکارآمد و مازاد بر کار، بهترین کارمندان شما را از انجام کارهای بیشتر و رضایت در نقش‌هایشان بازمی‌دارد! همچنین شاید در برخی مواقع برخی از اعضای تیم شما به سادگی از نقاط قوت خود استفاده نکنند. اما هنگامی که آنها را به سمت استفاده بهتر از مهارت ها و استعدادهایشان هدایت می کنید و در عین حال فرآیندها و ابزارهایی را که برای موفقیت نیاز دارند، بهبود می بخشید، کارمندان شکوفا می شوند و به موجب آن کسب و کار شما نیز رشد می کند.

بیشتر بخوانید: آموزش مشاور املاک ؛24 نکته طلایی برای موفقیت شغلی شما

روش مدیریت مشاور املاک

ما در ادامه این مطلب ، یک رویکرد عملی برای کسب و کار شما اتخاذ  کرده ایم تا بهترین مدیر مشاور املاک خود باشید.

 • با همه بازیگران کلیدی کسب و کار خود به صورت دائم در تعامل باشید
 • فرهنگ و ساختار شرکت خود را درک کنید
 • همه جنبه های خدمات مشتری را بسنجید

هر مشاور املاکی نمی تواند تمام جنبه های کسب و کار شما را ارزیابی کند.اما بهترین مشاور املاک تمام روش‌های نوین بازاریابی را می‌شناسد تا به شما در انجام کارهای بیشتر کمک کند، از جمله:

 • نحوه بازاریابی املاک اجاره‌ای 
 • فرآیند اجاره (از جمله تمدید)
 • نمایش ها، روش های نقل و انتقال و جمع آوری اجاره
 • خدمات نگهداری و بازرسی
 • حسابداری و مالی و...

بیشتر بخوانید: چگونه به مشاوران املاک انگیزه دهیم؟ ویژه مدیران املاک

روش های مدیریت مشاور املاک

برنامه مدیریت مشاور املاک

مهارت های کسب و کار شما مهم است

بسیاری از صاحبان مشاغل مدیریت املاک، مدیران ملکی عالی هستند، اما برای شروع و رشد یک شرکت به کمک نیاز دارند. بیشتر صاحبان مشاغل به یک مربی نیاز دارند که بتواند:

 1. یک مرور کلی از فرآیند کسب و کار انجام دهند
 2. به ایجاد بیانیه ماموریت و ارزش های اصلی خود کمک کنند، سپس آن عناصر را به بازاریابی و خدمات خود متصل کنند
 3. راه حل های شخص ثالث را معرفی و پیاده سازی کنند
 4. ارائه اسناد سفارشی برای فرآیندها، شرح وظایف، و ساختار کسب و کار
 5. کارمندان را آموزش دهند و به مالکان کمک کنند تا تصمیمات استخدامی بهتری بگیرند
 6. ارزیابی سودآوری و پیشنهاد راه حل های سفارشی برای افزایش درآمد

اگر هر یک از این موارد برای شما آشنا نیست یا در حال حاضر بخشی از استراتژی کسب و کار شما محسوب نمی شود، وقت آن رسیده است که به مشاور املاک خود اجازه دهید تا تمام تلاش خود را در این زمینه انجام دهد.

یک مشاور املاک به شما کمک می کند کارهای بیشتری انجام دهید

بهترین مشاور املاک بودن به این معنا نیست که باهوش ترین فرد در دفتر کار شما باشد و به همه پاسخ های شما جواب دهد. وظیفه شما به عنوان مدیر املاک این است که تمام تجربیات خود را به مشاوران در جهت بهبود عملکرد کاری در اختیار آنها قرار دهید.

چگونه یک مدیر املاک خوب باشیم

خواندن این مطلب به شما کمک می کند تا رویکرد خود را به فناوری، گزارش و ارتباطات تطبیق دهید، پایگاه مشتری خود را سازماندهی کنید و تکالیف را از فهرست کارهایتان چک کنید. 

ارتباط را به یک شایستگی اصلی تبدیل کنید

اولین گام این است که برای همه چیز قالب ایجاد کنید. الگوها فرآیند ارتباط را با کاهش نیاز به تکرار مکرر کار را برای شما ساده می کنند. به عنوان مثال، از وبسایت آقای املاک برای مدیریت املاک خود استفاده کنید. شما می توانید با عضویت در پنل آقای مشاور فعالیت های روزانه و آگهی های مشاور املاک خود را چک کنید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با مسئولیت و شرح وظایف مدیر مشاور املاک !

مدیران املاک موفق تعلل نمی کنند

مدیران املاک موفق، کارها را درست در زمانی انجام می دهند که باید انجام شوند. در عین حال، آن‌ها به اندازه کافی باهوش و با تجربه هستند که بدانند کدام بخش از شغلشان بر دیگران اولویت دارد. به یاد داشته باشید که اگر وارد این صنعت می شوید، داشتن عادات کاری خوب بسیار مهم است.

در رابطه با مدیریت دارایی به سرعت عمل کنید 

در مورد مواردی مانند تغییرات در قوانین و مقررات، نرخ اجاره محلی و سایر روندهای نوظهور مرتبط با املاک و مستغلات به روز باشید. صاحبان املاک می‌خواهند مطمئن باشند که مدیری که با او سروکار دارند از همه چیز باخبر است، بنابراین همیشه در حال یادگیری باشید.

نگرش مثبت دارند

با توجه به آنچه که روزانه با آن سر و کار دارید، باید همیشه یک نگرش مثبت و قابل انجام داشته باشید. نه تنها با اختلافات اجتناب ناپذیر مالک و مستاجر مواجه خواهید شد، بلکه باید زمانی که بازار آنطور که می خواهید پیش نمی رود، آرامش خود را حفظ کنید.

یک سیستم برای یافتن مستاجر مناسب ایجاد کنید

برای جلوگیری از هرگونه مشکل مالک و مستاجر، باید سیستمی برای غربالگری و یافتن مستاجران با کیفیت داشته باشید. این سیستم باید به شما کمک کند فرآیندهایی مانند بررسی پس‌زمینه، سپرده‌های امنیتی و اسناد مربوطه را خودکار کنید. البته، شما نمی خواهید عنصر انسانی را به طور کلی حذف کنید. هنگامی که فرآیند غربالگری اولیه انجام شد، از صاحبخانه بخواهید به شما در انجام بررسی نهایی مستاجران کمک کند.

آینده نگر باشید

به لطف فناوری، صنعت مدیریت املاک به سرعت در حال پیشرفت است. راه حل های نرم افزاری، موبایلی برای آسان تر و کارآمدتر کردن فرآیندهای مدیریت دارایی طراحی می شوند. برای ادامه دادن، باید با این تغییرات سازگار شوید و از آنها استقبال کنید.

برنامه های مدیریت مشاور املاک

بیشتر بخوانید: شرح وظایف مدیر بازاریابی در شغل املاک و مستغلات

استراتژی بلندمدت داشته باشید و اهداف تعیین کنید

از تعداد مدیران دارایی که این کار را انجام نمی دهند شگفت زده خواهید شد. داشتن یک استراتژی بلند مدت و تعیین اهداف باعث می شود کاملاً متمرکز و با انگیزه باشید. در اینجا چند سوال وجود دارد که باید قبل از تعیین یک استراتژی بلند مدت بپرسید.

 • کسب و کار مدیریت املاک شما از نظر حفظ مستاجر چگونه عمل کرده است؟
 • آیا رویه هایی وجود دارد که بتوان آنها را بهبود بخشید تا به صاحبان املاک و مستاجران شما خدمات بهتری ارائه دهد؟
 • برای کاهش هزینه ها چه می توان کرد؟
 • آیا مستاجران و صاحبان ملک شما از خدماتی که ارائه می دهید راضی هستند؟
 • چقدر در جمع آوری اجاره، سپرده و امثال آن کارآمد هستید؟
 • آیا به طور مداوم مشتریان جدیدی به دست می آورید؟

 مدیران املاک موفق کنجکاو هستند

یکی از عادت های مدیران املاک موفق، کنجکاوی است. آنها همیشه به دنبال راه های بهتر و خلاقانه تر برای دستیابی به اهداف خود هستند.

ساکنین خود را درگیر کنید

یک مدیر املاک موفق می داند که ایجاد ارتباطات واقعی با مشتریان خود بسیار مهم است.ساکنین خود را شخصاً بشناسید. برای درگیر کردن افراد ساکن در املاکی که مدیریت می کنید، وقت بگذارید. ممکن است از آنچه از یک گفتگوی سریع به دست می آورید شگفت زده شوید.

راه های دیگری که مدیران املاک می توانند تعامل ساکنین را بهبود بخشند عبارتند از:

 • اصول استراتژی تعامل را اجرا کنید.
 • شفافیت را هدف گذاری کنید.
 • اهداف مرکز تماس و اهداف تجاری را همسو کنید.
 • کارکنان خود را برای ارائه خدمات ثابت و با کیفیت آموزش دهید.

یک کتاب بازی برای رشد ایجاد کنید

مدیران املاک عالی همیشه به دنبال فرصت های رشد هستند. این فرصت ها شامل استفاده از هر راه ممکن برای بازاریابی کسب و کار شما است.اولین قدم برای شروع رشد شرکت شما، جست و جوی گروه های املاک و مستغلات محلی، شبکه های مدیریت املاک و سایر مکان هایی است که می توانید بازاریابی آنلاین انجام دهید.

بیشتر بخوانید: ۱۵ روش آسان برای ارتباط قوی با مشاوران املاک ؛ ویژه مدیران املاک

جمع بندی:

در شغل املاک مشاور و مدیر املاک، هر دو باید آموزش و تجربه مناسب را داشته باشند. در واقع، آموزش مورد نیاز برای نمایندگان املاک و مدیران املاک مشابه است زیرا هر دو باید گواهینامه معتبر و مناسب برای تجارت داشته باشند.کسانی که به تخصص در مدیریت املاک و مستغلات فکر می کنند باید الزامات را درک کنند و احساس خوبی در مورد اینکه می توانند همه آنها را با بهره وری و لذت به انجام برسانند، داشته باشند. این به آسانی فروش املاک نیست.

تعداد نظرات : 3
 • علی مهدی دوست
  18 تیر 1403
  برای ماندگاری در املاک نیاز به خوشنامی و اطلاعات جدید هست
  ادمین آقای املاک
  18 تیر 1403
  درود بر شما بله درسته👌🏻
 • صادق اسکندری منش
  7 اسفند 1401
  به نظر من املاک مدیر نمی خواهد نیاز به رهبر دارد
 • علی منصوری
  21 خرداد 1401
  دقیقاً نکته‌ی‌جمع بندیتون درسته، آموزش و تجربه دو رکن اساسی برای تخصص هست