بلوار دریا ؛محله ای محبوب در میان شهرک غرب و سعادت آباد

بلوار دریا ؛محله ای محبوب در میان شهرک غرب و سعادت آباد

4 شهریور 1402

محله گردی

بلوار دریا ؛محله ای محبوب در میان شهرک غرب و سعادت آباد

در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از محله های شمال غرب تهران به نام بلوار دریا آشنا کنیم. اگر قصد سکونت در این محله را دارید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

تاریخچه بلوار دریا

از آنجایی که محله بلوار دریا یکی از محله های نزدیک به شهرک‌ غرب به شمار می رود در نتیجه تحت تاثیر ساخت و ساز در منطقه شهرک غرب، به مرور شکل گرفت. خانه‌های یک و دو طبقه شخصی‌ساز، نخستین نشانه‌های ساخت و ساز مدرن در محله بلوار دریا بود که در دهه شصت آغاز شد و به مرور زمان گسترش پیدا کرد.

با شکل‌گیری محله بلوار دریا، ساکنین این منطقه را به عنوان فاز هفت شهرک غرب معرفی می‌کردند، اما به‌دلیل تفاوت‌های ساختاری در بافت ساخت و ساز شهرسازی این محله با شهرک غرب، در نهایت محله بلوار دریا به عنوان فاز هفتم شهرک غرب پذیرفته نشد. اما در عوض امروزه، بلوار دریا به تنهایی به عنوان محله‌ای مرغوب، با امکانات رفاهی و شهرنشینی عالی، تبدیل به یک منطقه‌ای محبوب و گرانقیمت در شمال غرب پایتخت تبدیل شد.

پیش خرید آپارتمان در تهران

بلوار دریا تهران کجاست

بلوار دریا یکی از محله های محبوب و خوش مسیر در شمال غرب تهران است که در میان محله‌های شهرک‌ غرب و سعادت‌ آباد قرار دارد. به تعبیری دیگر بلوار دریا از شمال به شهرک‌ غرب و از جنوب به سعادت آباد منتهی می شود. بلوار دریا که از بلوارشهید فرحزادی در غرب تا پل مدیریت و بزرگراه شهید چمران در شرق کشیده شده، یکی از مسیرهای دسترسی اهالی غرب پایتخت به بزرگراه شهید چمران و شمال و جنوب تهران می باشد. همچنین بلوار پاک‌نژاد، بلوار قیصر امین‌پور، بلوار سعادت آباد، بلوار فرهنگ و بلوار علامه طباطبایی از خیابان‌های اصلی این محله به شمار می‌روند.

بلوار دریا محله ای نوساز و محبوب است که هم به لحاظ دسترسی به امکانات شهرنشینی و هم به لحاظ دسترسی به بزرگراه‌ها و خدمات حمل و نقل عمومی شرایط بسیار مطلوبی دارد قرار گیری این بلوار در شمال غربی تهران، موجب آب و هوای خوب و کوهستانی آن شده است.

مطالب مرتبط: سعادت آباد تهران ؛آشنایی با این محله لوکس و مدرن

بلوار دربا تهران کجاست

فاصله میدان صنعت تا بلوار دریا

عبور بلوار فرحزادی از غرب این محله، دسترسی خوبی به ساکنان بلوار دریا برای رسیدن به میدان صنعت و پایانه تاکسیرانی، اتوبوسرانی و ایستگاه متروی صنعت می‌دهد و عبور بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش) از شمال این محله و بزرگراه شهید چمران از شرق محله، دسترسی بزرگراهی خوبی در مسیر شرق به غرب و شمال به جنوب تهران برای ساکنان بلوار دریا که ماشین شخصی دارند، فراهم کرده است. همچنین بلوار فرحزادی دسترسی ساکنین بلوار دریا را به میدان صنعت و پایانه‌های حمل‌و‌نقل عمومی این میدان برقرار می‌کند.

شایان به ذکر است که محله بلوار دریا در محدوده‌های ترافیکی طرح زوج و فرد و طرح ترافیک قرار نگرفته بنابراین رفت و آمد با خودروی شخصی در این محله هیچ گونه محدودیتی ندارد. اگر چه محله بلوار دریا فاقد پمپ بنزین است اما ساکنین این محله برای دسترسی به نزدیک‌ترین پمپ بنزین می‌توانند به محله مجاور مانند درختی و بلوار دادمان مراجعه کنند البته پمپ بنزین یادگار امام واقع در محله آسمان‌ و تقاطع خیابان کوهستان نیز دیگر جایگاه سوخت در دسترس اهالی محله دریا به شمار می رود.

معرفی امکانات رفاهی بلوار دریا

همانطور که گفتیم بلوار دریا از نظر امکانات رفاهی کامل و عالی است. چرا که در داخل این محله و محله های مجاور آن مانند آسمان، درختی و سعادت آباد، مراکز خرید، مراکز آموزشی و رفاهی و تفریحی و… با کیفیت خوب در دسترس اهالی این محله قرار گرفته اند.

معرفی مراکز خرید بلوار دریا

ساکنان بلوار دریا، دسترسی خوبی به مراکز خرید و مغازه های مختلف محله و همچنین مراکز خرید شهرک غرب و سعادت آباد دارند. در عین حال در خیابان مطهری که درشمال محله بلوار دریا واقع شده، فروشگاه‌های متعددی در دسترس اهالی قرار دارند.

خیابان مطهری که در ضلع شمال بلوار دریا قرار گرفته یکی از مناطق خوش خرید این محله به حساب می آید. این خیابان از فروشگاه‌هایی با انواع محصولات از جمله مواد غذایی، لباس و ... برخوردار است. خیابان مطهری با داشتن انواع و اقسام فروشگاه‌ها و چند مرکز خرید که محصولاتی با قیمت‌های مناسب ارائه می‌دهند، یکی از مناطق خرید محبوب محله دریا و همچنین محله‌های آسمان‌ها و شهرک غرب محسوب می شود. مرکز خرید افق و مرکز خرید مریم در این خیابان واقع شده‌اند.

مطالب مرتبط: شهرک غرب تهران ؛آشنایی با این محله متفاوت و مدرن

معرفی مراکز تفریحی بلوار دریا

محله بلوار دریا علاوه بر دسترسی مناسب و مراکز خرید متعدد محله‌ای سرسبز نیز به حساب می‌آید. چرا که دارای بوستان‌های کوچک و بزرگ زیادی از جمله بوستان دلاوران ( قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین بوستان‌) ، بوستان آبشار (دارای محیطی آرام و دلپذیر برای پیاده‌روی، ورزش ) می باشد.

معرفی مراکز ورزشی بلوار دریا

 • مجموعه فرهنگی، ورزشی و تفریحی دانیال، واقع در ابتدای بلوار دریا.
 • باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال ایران واقع در پل‌مدیریت، خیابان علامه‌جنوبی، خیابان ۳۸ غربی، پلاک ۶۸.
 • مجموعه ورزشی جم واقع در ابتدای بلوار دریا و نرسیده به بلوار پاک نژاد.
 • مجموعه ورزشی اسپید واقع در بلوار دریا،خیابان توحید ششم.

معرفی مراکز درمانی بلوار دریا

در این منطقه چندین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی خصوصی و دولتی وجود دارد. در محله بلوار دریا علاوه بر کلینیک و درمانگاه محلی، چندین بیمارستان هم در داخل و نزدیکی این محله وجود دارد.

درمانگاه ماد

کلینیک و درمانگاه ماد یک مرکز درمانی با اورژانس شبانه‌روزی در محله دریا و در دسترس اهالی این محله است. پلی‌کلینیک تخصصی ماد دارای بخش‌های اورژانس شبانه‌روزی و کلینیک‌های جراحی، داخلی، ریه، اطفال، ارتوپدی، زنان و زایمان، گوش و حلق و بینی، زیبایی و پوست، داروخانه و … است و در بلوار دریا، خیابان مطهری شمالی ، پلاک ۲۱ واقع شده است.

بیمارستان عرفان

بیمارستان خصوصی تخصصی و فوق تخصصی عرفان با داشتن ۱۸۰ تخت فعال شامل اتاق‌های تک تخته، دو تخته و بخش‌های ویژه، در ۹ طبقه در محله دریا قرار دارد. این بیمارستان یکی از مجهزترین بیمارستان‌های کشور است که براساس آخرین استانداردهای بیمارستانی تأسیس شده و به‌عنوان یک بیمارستان جنرال با اتاق‌های عمل مجهز به تمام رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی شناخته می‌شود.

معرفی اماکن مذهبی بلوار دریا

یکی از معروف ترین مسجد محله بلوار دریا، مسجد قدس می باشد که ساکنان محله می‌توانند برای برگزاری مراسم مذهبی به آن مراجعه کنند. معماری مسجد قدس خاص و هرمی شکل است. مقبره الشهداء مسجد قدس در کنار این مسجد واقع شده که آرامگاه شهدای گمنام است. این مسجد در محله دریا ، تقاطع بلوار دریا و خیابان سعادت‌آباد واقع شده است.

خرید خانه در تهران


سوالات متداول

 • بلوار دریا کجاست

  بلوار دریا در میان محله‌های شهرک‌ غرب و سعادت‌ آباد تهران قرار دارد.این بلوار از شمال به شهرک‌ غرب و از جنوب به سعادت آباد منتهی می شود. بلوار دریا که از بلوارشهید فرحزادی در غرب تا پل مدیریت و بزرگراه شهید چمران در شرق کشیده شده، یکی از مسیرهای دسترسی اهالی غرب پایتخت به بزرگراه شهید چمران و شمال و جنوب تهران می باشد

 • مترو سعادت آباد بلوار دریا

  در آینده‌ای نزدیک ایستگاه مترو سعادت آباد یا به عبارت دیگر ایستگاه میدان کتاب، افتتحاح خواهد شد ولی تا زمان افتتاح این ایستگاه، بهتر است از ایستگاه مترو نزدیک دیگر مانند ایستگاه مترو صنعت واقع در شهرک غرب استفاده کرد.

 • فاصله میدان صنعت تا بلوار دریا

  عبور بلوار فرحزادی از غرب این محله، دسترسی خوبی به ساکنان بلوار دریا برای رسیدن به میدان صنعت و پایانه تاکسیرانی، اتوبوسرانی و ایستگاه متروی صنعت می‌دهد و عبور بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش) از شمال این محله و بزرگراه شهید چمران از شرق محله، دسترسی بزرگراهی خوبی در مسیر شرق به غرب و شمال به جنوب تهران برای ساکنان بلوار دریا که ماشین شخصی دارند، فراهم کرده است. همچنین بلوار فرحزادی دسترسی ساکنین بلوار دریا را به میدان صنعت و پایانه‌های حمل‌و‌نقل عمومی این میدان برقرار می‌کند.