معرفی صفر تا صد روستای سرخاب کرج ، روستایی با منظره بکر و زیبا!

معرفی صفر تا صد روستای سرخاب کرج ، روستایی با منظره بکر و زیبا!

14 آبان 1399

محله گردی

معرفی صفر تا صد روستای سرخاب کرج ، روستایی با منظره بکر و زیبا!
بعد از معرفی روستای کردان کرج میریم به سراغ یکی دیگر از روستاهای اطراف کرج روستایی با منظره بسیار بکر و زیبا این روستا سرخاب نام دارد و در شهرستان ساوجبلاغ قرار گرفته نام اصلی سرخاب در واقع سرخ آباد است این روستای ییلاقی در دهستان سعید آباد قرار دارد؛ به عنوان یکی از خوش آب و هواترین و سرسبزترین مناطق ساوجبلاغ شناخته شده است.  سرخاب از لحاظ امکانات رفاهی و از لحاظ امنیتی در رتبه بسیار خوبی قرار گرفته سرخاب از آن دسته روستاهایی است که می توانیم از آن به عنوان یک منطقه گردشگری زیبا و مطلوب نام ببریم. این روستا را به بهشت ساوجبلاغ هم می شناسند،در ادامه این مطلب از تاریخچه و جاذبه های گردشگری این روستای خوش نام و بکر برایتان می گوییم.

تاریخچه و قدمت روستای سرخاب

اطراف روستای سرخاب دارای تپه‌ تاریخی و باستانی و همچنین درختان بسیار کهنسال است این شواهد گویای این است که این منطقه قدمت باستانی دارد. ساکنین مهربان و خونگرم روستای سرخاب، بیشتر به زبان ترکی صحبت می‌کنند البته به زبان فارسی هم تسلط دارند هم صحبت می کنند. همانطور که در قسمت بالا گفتیم این منطقه به دلیل داشتن آب‌وهوای مساعد و خاک حاصلخیز مهاجران زیادی را از سایر نقاط کشور به خود جذب کرده است. بر اساس تحقیقات به عمل آمده بیشتر ساکنین این منطقه از شهرهای تبریز، یزد، خراسان و ساوه هستند.

جاذبه های تاریخی روستای سرخاب

بر اساس پژوهش های باستانشناسان این تپه ی تاریخی که به تپه سرخاب معروف است قدمت ۴۵۰۰ دارد و مربوط به دوره‌های تاریخی قرون میان اسلام تا دوره تیموری است. این تپه تاریخی در سال ۱۳۸۵ در آثار ملی ایران به ثبت رسید. اگر این مکان تاریخی نظر شما را به خودش جلب کرده باید بگوییم این تپه در یک کیلومتری این روستا واقع شده و برای مشاهده آن باید به انتهای شرقی خیابان شهید رجبعلی مهین خیل بروید. علاوه بر این تپه روستای سرخاب یک قبرستان قدیمی هم دارد که در آن مقبره یکی از امامزادگان نیز واقع شده است. این قبرستان دارای درختان چنار بسیار کهنسال و عظیمی است.

تهراندشت

راهنمای نقشه روستای سرخاب موقعیت جغرافیایی سرخاب به گونه ای است که در جنوب تهراندشت و در مسیر جاده سهیلیه قرار گرفته است. به گفته برخی از افراد روستای سرخاب به عنوان نگین تهراندشت شناخته می شود. منطقه تهراندشت در جنوب آزاد راه کرج – قزوین واقع شده و آن را یکی از بکرترین مناطق ساوجبلاغ می شناسند.محبوبیت تهراندشت همانند روستای کردان است و از لحاظ صنعت گردشگری به شهرت بسیار زیادی دست یافته است.

قیمت ویلا و زمین در سرخاب

اگر شما علاقه مند به روستاهای اطراف تهران یا کرج هستید و قصد زندگی در این منطقه را دارید، روستای سرخاب می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد وبسایت آقای املاک این امکان را برای شما فراهم کرده تا از آخرین قیمت ویلا در روستای سرخاب باخبر شوید. حالا میخواهیم این روستا را مورد واکاوی قرار بدهیم که چرا در سال های اخیر مورد توجه خیلی از افراد قرار گرفته است. این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌توان چند مورد از آن را نام برد:

۱. دسترسی بسیار مناسب

کرج در شرق سرخاب قرار گرفته فاصله روستای سرخاب تا کرج حدود ۳۴ کیلومتر یعنی چیزی حدود ۴۵ دقیقه راه است. دسترسی این دو منطقه از طریق آزادراه کرج – قزوین و جاده قدیم قزوین است. از طرف دیگر فاصله سرخاب تا تهران ۸۳ کیلومتر یعنی چیزی حدود یک ساعت و ۴۰ دقیقه راه است. از سوی دیگر تهراندشت و هشتگرد به ترتیب در ۱۰ و ۱۵ کیلومتری شمال سرخاب قرار گرفته اند. علاوه بر کسانی که سرخاب را برای ساخت ویلا یا خرید ویلا انتخاب می کنند بسیاری از افرادی که در شهرک‌های صنعتی اطراف این روستا مانند هشتگرد، نظرآباد، بهارستان و… کار می‌کنند سرخاب را برای محل زندگی خود انتخاب می کنند به همین دلیل است که سرخاب از امکانات رفاهی مطلوبی برخوردار است

۲. آب و هوای بسیار مطلوب

در ضلع شرقی روستای سرخاب، رودخانه‌ های سرخاب و عباس آباد عبور می کند. وجود همین رودخانه موجب شده سرخاب آب و هوای بسیار دل پذیری را از آن خود کند.این روستا علاوه بر آب و هوای دلنشین و مطلوب از لحاظ کشاورزی هم بسیار پررونق است. خاک این منطقه به دلیل دسترسی مداوم به آب، بسیار مرغوب و حاصلخیز بوده در نتیجه این منطقه دارای باغ‌های پر محصول زیادی است.