دریان نو تهران ؛محله ای با امکانات رفاهی مناسب برای زندگی

دریان نو تهران ؛محله ای با امکانات رفاهی مناسب برای زندگی

24 اردیبهشت 1403

محله گردی

دریان نو تهران ؛محله ای با امکانات رفاهی مناسب برای زندگی

محله دریان نو تهران محله ای است که قصد داریم در این مطلب 0 تا 100 امکانات آن را از خیابان های مهم تا مراکز تفریحی و خرید و همچنین راهنمای قیمت آپارتمان، با شما به اشتراک بگذاریم.

فهرست مطالب

تاریخچه خیابان دریان نو

دریان نو کجاست

دریان نو منطقه چند است

معرفی خیابان های مهم محله دریان نو

مراکز خرید اصلی دریان نو

مراکز تفریحی دریان نو

کلاس های سرای محله دریان نو

نزدیکترین ایستگاه مترو به دریان نو

تاریخچه خیابان دریان نو

بنیانگذار خیابان دریان نو شخصی به نام حاج مهدی ابراهیمی دریانی بود وی متولد دهکده دریان در استان آذربایجان شرقی است. حاج دریانی علاوه بر محله دریان نو، محله شهرآرا و مناطق اطراف را پایه گذاری کرد. نام این محله نیز از فامیلی و زادگاه او برگرفته شده است. در گذشته دریان نو و محله های مجاور آن را باغات و زمین های کشاوری تشکیل داده بودند که به دلیل پیشرفت و گسترش این محله همگی تخریب شدند و جایگاهشان را به آپارتمان ها و برج های مسکونی داده اند. البته با مراجعه به این محله می توانید در میان آپارتمان های چند طبقه، خانه های ویلایی متعددی را مشاهده نمائید.

در رابطه با شهرسازی این محله باید گفت که این منطقه در سال های گذشته دارای 12 خیابان عمود بر هم و یک میدان بود که با گذشت زمان و گسترش آن به خیابان های اصلی بزرگ و یک خیابان عمود تبدیل شد.

در آن زمان حاج مهدی دریانی طرح ساخت آپارتمان های 55 متری را به مجلس شورای اسلامی داد که در همان سال این طرح اجرایی شد. امروزه در این محله می توانید برج های متعددی همچون برج باغ و برج مسکونی چند طبقه را مشاهده کنید. بخش جنوبی محله شهرآرا که امروزه در شمال دریان نو قرار دارد و بخشی از آن به محله دریان نو اختصاص دارد. شایان به ذکر است پس از گذشت زمان آذری ها و ترک زبان ها به این محله برای زندگی مهاجرت کردند.

مطالب مرتبط: تهران ویلا ؛محله ای که برای نخستین بار در پایتخت ویلاسازی شد

پیش خرید آپارتمان در تهران

دریان نو کجاست

محله دریان نو از سمت شمال به خیابان تهران ویلا از سمت شرق به خیابان ستارخان، خیابان سروش و خیابان نیایش، از سمت جنوب به خیابان زنجان شمالی و بزرگراه یادگار امام و از سمت غرب به خیابان اکبری، حداد، ترقی و میدان سلمان ختم می شود. 

محله دریان نو یکی از محله های اطراف خیابان ستارخان است. این محله دارای سطح بالایی است که از امکانات بسیار خوب شهری نیز برخوردار می باشد. بافت اجتماعی محله دریان نو به علت لوکیشن و قیمتی قشر متوسط به بالا در خود جای داده است. در رابطه با بافت مسکونی این محله باید گفت که بافت آن قدیمی است اما به خوبی از استاندارهای شهری پیروی می کنند و از پتانسیل رشد و توسعه بسیار خوبی برخوردار است .

مطالب مرتبط: مرزداران تهران ؛محله ای جذاب برای سکونت

دریان نو منطقه چند است

دریان نو منطقه چند است

دریان‌نو در محدوده مرکز شهر تهران و منطقه دو شهرداری تهران واقع شده است و با محله های مهم متعددی نظیر صادقیه، ستارخان، شادمهر، شهرآرا و تهران ویلا مجاورت دارد. محله دریان نو دارای دسترسی بسیار خوبی است که سبب افزایش میزان نفوذپذیزی منطقه شده است.

معرفی خیابان های مهم محله دریان نو

 • خیابان یکم
 • خیابان حبیب الله
 • خیابان زنجان شمالی
 • بلوار سیادت
 • بلوار گل ها

مطالب مرتبط: ستارخان تهران ؛معرفی محله ای با دیرینه بیش از 40 سال

  قیمت آپارتمان در دریان نو

  قیمت آپارتمان در این محله به نسبت دیگر محله های تهران متوسط رو به بالا می باشد. البته قیمت خانه در دریان نو به موقعیت جغرافیایی، سال ساخت، متراژ، طبقه ، امکانات ملک از جمله پارکینگ، انباری، بالکن، آسانسور و... وابسته است. در نتیجه نمی توان در هنگام مبحث قیمت ، نرخ ثابتی را اعلام نمود. طبق آخرین آمارها در اردیبهشت ماه 1403 قیمت آپارتمان در این منطقه بدین شرح می باشد:

  یک واحد مسکونی ١٠۴متری، ٢خواب، ۵ طبقه تکواحدی، طبقه ۵ از 5، ساخت 1386، فول امکانات دارای پارکینگ، انباری و آسانسور، بازسازی شده هر متر مربع ۱۰۴٬۸۰۷٬۰۰۰ تومان معادل با ۱۰٬۹۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان ارزش گذاری شده است.

  همچنین در این منطقه یک واحد مسکونی 135 متری، سه خواب، ساخت 1393، تکواحدی، فول امکانات ، طبقه 5 از 5، دارای آسانسور، انباری، پارکینگ، متری ۱۰۵٬۱۸۵٬۰۰۰ تومان ، برابر با ۱۴٬۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان در بازار مسکن معامله می شود.

  یک دستگاه آپارتمان مسکونی 90 متری، ۲ خواب، سالن پرده خور، ساخت 1403 کلیدنخورده، طبقه 1 از 5 ، ۲ واحدی بدون دیوار مشترک دارای پارکینگ سندی ، انباری سندی ، بالکن ، آسانسور و... هر متر مربع ۱۲۷٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان معادل با ۱۱٬۴۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان در بنگاه های ملکی معامله می شود.

  مطالب مرتبط: گیشا تهران ؛صفر تا صد معرفی محله قدیمی کوی نصر

  خرید خانه در تهران

  مراکز خرید اصلی دریان نو

  • مجتمع تجاری مفید
  • میدان تره بار شهرداری (واقع در انتهای خیابان همایون شهر جنوبی زیر پل یادگار)

  مراکز تفریحی دریان نو

  • بوستان بازیافت
  •  بوستان دوستان
  •  بوستان چمن
  •  بوستان یاسمن
  •  بوستان ارکیده
  • بوستان ارکیده یکم
  •  بوستان سادات

  کلاس های سرای محله دریان نو

  در سرای محله دریان نو کلاس هایی جهت آشنایی کودکان با مفاهیم قرآن کریم و حفظ آیات ، آشپزی ، خیاطی، زبان بزرگسالان، قالی بافی، یوگا، شطرنج، معرق کاری، چهل تکه دوزی، بافتنی، طراحی و نقاشی، گونی بافی، خوشنویسی، کامپیوتر، مشاوره روانشناسی، کارگاه فرزند پروری، فتوشاپ و ... برگزار می گردد.

  آدرس سرای محله دریان نو؛ خیابان حبیب الهی، خیابان همایونشهر، خ قلی پور، پ 12

  مطالب مرتبط: طرشت تهران ؛صفر تا صد آشنایی با این محله قدیمی

  نزدیکترین ایستگاه مترو به دریان نو

  این محله به دلیل نزدیکی به چند ایستگاه مترو از امکانات حمل و نقل شهری بسیار خوبی برخوردار است و به راحتی با استفاده از مترو، اتوبوس و تاکسی می توانند به کلیه نقاط تهران تردد کنند. به طور مثال نزدیکترین ایستگاه مترو به دریان نو ایستگاه مترو شریف و ایستگاه مترو طرشت می باشد . 

  این محله علاوه بر دسترسی به چندین ایستگاه مترو دسترسی بسیار خوبی به تاکسی و اتوبوس دارد که از خیابان ستارخان و آزادی اتوبوس های تندرو و معمولی بسیاری رد می شوند، می توانید از خیابان شادمهر برای دسترسی به آن‌ها استفاده کنید. محله دریان نو دارای ایستگاه BRT است. اتوبوس بی آر تی از پایین این محله عبور می کند و از میدان آزادی ترمینال غرب تا تهرانپارس ترمینال شرق مسیر را طی می کند. یکی از مهم ترین وسایل نقلیه سریع که غرب و شرق را به هم متصل می کند همین خط بی آرتی است.

  همچنین نزدیک ترین پمپ بنزین در محله دریان نو پمپ بنزین بهبودی است که در شمال این محله قرار دارد.