سهروردی تهران ؛صفر تا صد آشنایی با این محله پرتقاضا

سهروردی تهران ؛صفر تا صد آشنایی با این محله پرتقاضا

18 خرداد 1402

محله گردی

سهروردی تهران ؛صفر تا صد آشنایی با این محله پرتقاضا

اگر قصد سکونت در محله سهروردی تهران را دارید؛ خواندن این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا با صفر تا صد امکانات رفاهی و قیمت آپارتمان در این محله آشنا شوید. اگر قصد خرید آپارتمان در تهران و یا اجاره آپارتمان در تهران را دارید و قصد سکونت در این محله را دارید ،خواندن این مقاله را از دست ندهید. 

محله سهروردی کجاست

محله سهروردی یکی از محله های معروف شهر تهران است و یک خیابان طولانی معروف به همین نام دارد. خیابان سهروردی از خیابان بهار شیراز آغاز و تا بزرگراه رسالت و پل سید خندان منتهی می شود. این خیابان از محله های عباس آباد و  نیلوفر عبور کرده و دارای دو بخش شمالی و جنوبی می باشد که در ادامه این مطلب به معرفی این دو بخش خواهیم پرداخت.

سهروردی تهران منطقه چند است

محله سهروردی در منطقه ۷ شهرداری تهران واقع است. موقعیت جغرافیایی آن به گونه ایست که از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان بهارشیراز، از شرق به خیابان شریعتی و از غرب به بزرگراه مدرس منتهی شده و با محله های مانند محله عباس آباد، محله حشمتیه، محله کاج، محله سنایی، محله بهار و محله خاقانی همسایه است.

محله هروی همانند سهروردی در منطقه 3 تهران واقع است. وبلاگ آقای املاک یک صفحه جداگانه برای محله هروی اختصاص داده است تا کاربران بتواتند براحتی به اطلاعات کاملی از این محله دست یابند.

اسامی خیابان های معروف سهروردی

از خیابان های معروف این محله می توان به :

خیابان های سهروردی جنوبی

خیابان سلیمان خاطر

 خیابان ترکمنستان

خیابان خرمشهر

خیابان بهشتی 

و خیابان ملک اشاره کرد.

بافت محله سهروردی چگونه است

محله سهروردی به دلیل آنکه با مناطق مرکزی تهران مجاورت دارد، دارای بافتی قدیمی تر است. همچنین بیشتر املاک محله سهروردی را املاک اداری و مسکونی تشکیل داده اند . بر خلاف گذشته امروزه دیگر هیچ یک از باغات و فضای سبز در این محله باقی نماده و تنها فضای سبز آن بوستان کوچک شهید آوینی است.

بیشتر بخوانید: محله چیتگر تهران ؛ بهترین منطقه برای سرمایه گذاری ملکی !

محله سهروردی تهران کجاست

خیابان سهروردی شمالی

خیابان سهروردی شمالی از خیابان مطهری شروع و بعد از عبور از محله عباس آباد، خیابان بهشتی و محله نیلوفر به پل سید خندان ختم می شود. بسیاری از مجتمع های تجاری و اداری نیز در سهروردی شمالی متمرکز شده اند. خیابان سهروردی شمالی در تقاطع خیابان های مطهری، بهشتی و خیابان خرمشهر قرار گرفته و به دلیل همین تقاطع های مهم و پر رفت و آمد ، دارای ارزش بسیار زیادی به لحاظ تجاری و اداری می باشد. ناگفته نماند که بورس لوازم بهداشتی، شیرآلات و لوازم آشپزخانه نیز در خیابان سهروردی شمالی قرار دارد.

محله میرداماد یکی از محله های قدیمی و با اصالت تهران است. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد این محله می توانید با مراجعه به وبلاگ آقای املاک وارد صفحه محله میرداماد تهران شوید.

خیابان سهروردی جنوبی

خیابان سهروردی جنوبی از خیابان بهارشیراز آغاز و تا خیابان مطهری ادامه دارد.این خیابان نیز همانند خیابان سهروردی شمالی به لحاظ بافت اداری و تجاری خود دارای بافتی تقریبا قدرتمند است و به دلیل مجاورت با خیابان هایی مانند خیابان مطهری، خیابان بهار شیراز، خیابان کریمخان و خیابان قائم مقام فراهانی دارای موقعیت بسیار مناسبی برای دفاتر اداری ، خدماتی و فروشگاه های تجاری است ،البته بافت اداری و تجاری این محله نسبت به سهروردی شمالی کمی ضعیف تر است.

سهروردی تهران قیمت خانه

اگر قصد خرید آپارتمان در تهران را دارید ، محله سهروردی یکی از محله های خوب جهت خرید خانه و آپارتمان است. برای خرید آپارتمان در سهرودی  یا اجاره آپارتمان در سهروردی باید در نطر داشت که هر چه به سمت قسمت های شمالی آن نزدیک تر شویم قیمت آپارتمان بالاتر رفته و تحت تاثیر بافت اداری و تجاری این منطقه قرار می گیرد.

کدام قسمت از محله سهروردی برای سکونت بهتر است؟

سکونت در محله سهروردی همانند دیگر محله های تهران شرایط  مخصوص به خود را دارد. یکی از مزیت های سکونت در این محله دسترسی محلی بسیار مناسب به بزرگراه ها و خیابان های اصلی تهران ، دسترسی بسیار آسان به چندین ایستگاه مترو ، وجود امکانات رفاهی ایده آل می باشد. البته ترافیک بسیار سنگین در معابر اصلی این محله ، آلودگی صوتی خودروها و کمبود شدید جای پارک از نقاط ضعف این محله محسوب می شود که می تواند زندگی در این محله پرتقاضا را کمی به چالش بکشاند.

اگر قصد خرید یا اجاره آپارتمان در این محله را دارید، بد نیست بدانید که قسمت شمالی این خیابان برای سکونت بهتر است. در بخش شمالی این محله خیابان هایی مانند خیابان قندی ، خیابان سیبویه، خیابان هویزه و خیابان خرمشهر قرار دارند که از لحاظ امکانات رفاهی از شرایط بهتر و مناسب تری برخوردارند و البته دارای املاک گرانقیمت تری نیز هستند. در نتیجه قیمت آپارتمان در خیابان سهروردی شمالی نسبت به خیابان سهروردی بالاتر است.

بیشتر بخوانید: ٤ شاخص که محله دهکده المپیک را محبوب کرد !

سهروردی شمالی تهران

معرفی امکانات رفاهی محله سهروردی

همانطور که به آن اشاره کردیم خیابان سهروردی شمالی از لحاظ امکانات تجاری و اداری بسیار قوی است. مراکز درمانی ، مراکز اقامتی و خدماتی بسیار متعددی در خیابان سهروردی شمالی تجمع یافته اند و این محله را به یک محله مناسب برای سکونت تبدیل کرده اند.

اگر به دنبال خرید آپارتمان در الهیه و یا اجاره آپارتمان در الهیههستید ، همین حالا جستجوی خود را در وبسایت آقای املاک شروع کنید.

معرفی مراکز درمانی 

خیابان سهروردی به امکانات درمانی خود معروف است. چرا که تعداد بسیار زیادی از کلینیک ها، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و داروخانه ها در این خیابان مشغول فعالیت اند. مراکزی مانند :بیمارستان مهرداد، مرکز پزشکی جراحی سهند ، بیمارستان مادران، بیمارستان چشم پزشکی نور، کلینیک سهروردی، کلینیک گلهای تهران، مرکز تخصصی دندانپزشکی امام علی ناجا،آزمایشگاه پاتوبیولوژی یزدان و... دراین خیابان قرار دارند.

معرفی مراکز خرید 

مراکز خرید سهروردی همانند مراکز درمانی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. این محله دارای انواع پاساژ ها و فروشگاه های بزرگ و متعددی است که صفر تا صد نیاز ساکنین این محله را برطرف می کند. اما جذاب ترین بخش مراکز خرید این محله مربوط به بورس لوازم بهداشتی و آشپزخانه می باشد.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد آشنایی با محله قلهک تهران 

سرای محله سهروردی

کلاسهای آموزشی سرای محله سهروردی باغ صبا شامل : کلاس آموزشی قران و روخوانی قران ، کلاس نهضت سوادآموزی، کلاسهای موسیقی بلز، فلوت، دف و ...کلاس خوشنویسی، کلاس روانشناسی و کلاسهای نقاشی ویژه کودکان و بزرگسالان می باشد.

سرای محله سهروردی در خیابان شریعتی، خیابان ملک، خیابان اقلیمی، بن بست شازاد پلاک ١٨ واقع است.

شماره تماس سرای محله سهروردی باغ صبا: ٨٨٤٧٢٤٦٤

سهروردی ایستگاه مترو

محله سهروردی از لحاظ دسترسی به مترو نیز همانند دسترسی به تاکسی و اتوبوس در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد. این منطقه دارای ۵ ایستگاه مترو می باشد که ایستگاه مترو مفتح واقع در خیابان مطهری برای هر دو خیابان سهروردی شمالی و سهروردی جنوبی قابل دسترس است. همچنین ایستگاه مترو شهید بهشتی، ایستگاه مترو شهید قدوسی و ایستگاه مترو سهروردی در خیابان بهشتی واقع هستند و در آخر ایستگاه مترو مصلی در سهروردی شمالی واقع است.

بیشتر بخوانید: محله جردن تهران ؛ قطب مراکز اداری‌‌ در شمال پایتخت !

تعداد نظرات : 1
  • ناشناس
    30 خرداد 1401
    نوری زاده مطلب زیبا وعالی بود برای بنده با تشکر