صفحه

1

2

...

44

خرید آپارتمان در محمودیه

خرید آپارتمان در محمودیه در یک دهه اخیر بسیار پرتقاضا بوده است شاید بتوان گفت که دلیل اصلی این محبوبیت قرارگیری آن در زمره محله‌های مرفه نشین و همچنین منطقه یک تهران باشد. محمودیه تهران امروزه به اعیان نشینی مشهور است به گونه ای که حتی در اسناد و مدارک ویکی لیکس نام محله محمودیه تهران به عنوان یکی از لوکس‌ترین و لاکچری ترین محله‌های تهران و همچنین گرانترین محله‌های شمیران ذکر شده است. این محله در میان محلات معروف شمال شهر تهران نظیر زعفرانیه و ولنجک محدود شده است. اگر قصد خرید آپارتمان در محمودیه و یا اجاره آپارتمان در محمودیه تهران را دارید بهتر است بدانید که شرایط زندگی در آن بسیار مطلوب می باشد. به عنوان مثال مجاورت این منطقه با بهترین مراکز خرید مانند مرکز خرید پالادیوم، مرکز خرید میلان، مرکز تجاری دایموند زعفرانیه و مرکز خرید پیرامید زعفرانیه و بهترین جا‌های دیدنی تهران موجب شده تا این محله به عنوان یکی از محله‌های لوکس تهران شناخته شود.

از خیابان‌های مهم و اصلی این محله می‌توانیم به خیابان محمودیه، خیابان مقدس اردبیلی (پیراسته)، الف، ب و جیم و خیابان جمشید مشایخی اشاره کنیم.

برای مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در زعفرانیه کلیک کنید. 

قیمت خرید آپارتمان در محمودیه تهران

خرید خانه در محمودیه 

محمودیه جزء محلات نوساز، مجلل ، اعیان نشین و گرانقیمت شمال شهر تهران به حساب می آید. این محله از گذشته تاکنون میزبان افراد مرفه بوده . به دلیل دسترسی این منطقه به میدان تجریش و همچنین چندین مرکز خرید لوکس و مجلل امکانات رفاهی مطلوبی در اختیار ساکنین قرار می‌دهد. برای افرادی که قصد خرید خانه در تهران را دارند و به دنبال خرید خانه در محمودیه تهران می باشد باید بگوییم که این محله دارای آب و هوای خنک است اما در مقابل درگیر ترافیک نیز می باشد. موقعیت جغرافیایی محمودیه به گونه ای است که در مجاورت خیابان ولیعصر تهران قرار گرفته همین امر موجب شده که دسترسی این منطقه به میدان تجریش و جنوب تهران نیز فراهم شود. همچنین بزرگراه چمران در جنوب این محله امکان رفت و آمد بزرگراهی ساکنین محمودیه را به سمت جنوب و غرب تهران راحت کرده است.

به لحاظ دسترسی به خدمات حمل و نقل عمومی نیز باید گفت که، خط اتوبوسرانی خیابان ولیعصر در دسترس ساکنین قرار دارد. شایان به ذکر است که این محله در محدودیت‌های طرح ترافیک و زوج و فرد قرار ندارد. البته اگر ترافیک خیابان ولیعصر و بزرگراه چمران را در نظر نگیریم. در رابطه با جایگاه سوخت نیز پمپ بنزین ولنجک در بزرگراه چمران نزدیک‌ترین جایگاه سوختگیری برای اهالی محمودیه است.

علاوه بر این امکانات رفاهی نکته قابل توجه در این منطقه این است که چندین سفارتخانه مهم را در خود جای داده به عنوان مثال:

 • سفارت مالزی 
 • سفارت زیمباوه
 • سفارت ژاپن
 • سفارت اسلوواکی
 • سفارت فنلاند
 • سفارت ساحل عاج

خانه های محمودیه تهران

خانه های محمودیه تهران از بهترین سازه‌های ساخته شده و با بهترین متریال به حساب می آیند. همانطور که گفتیم محمودیه از گذشته تا به امروز محلی برای سکونت افراد ثروتمند بوده اما با این حال بافت آن مانند محلات نیاوران و الهیه هیچوقت پر زرق و برق و مدرن نبوده است . جالب اینجاست که تعدادی از افراد سرمایه گذار که قصد داشتند از سرمایه خود جهت خودنمایی، استفاده نکنند، در این منطقه ساکن می شدند . به تعبیر دیگر خانه های این منطقه فاقد نماهای اغراق آمیز می باشند. در نتیجه در این منطقه خانه هایی که در زمین های پهناور و وسیع با معماری خارق العاده و غنی ساخته شده بودند، بیشتر به چشم می خورد .

جالب است که در این محله ماهیت سرمایه و ثروت در قالب ویلاها و برج های مدرن با نماهای برنز و مرمر نشان داده نمی شود. بلکه در محله محمودیه از گذشته تا به اکنون عمارت های که دارای باغ و سرسبز می باشند قرار داشته که این مسئله مورد توجه بسیاری از طبیعت دوستان قرار گرفته است. البته ناکفته نماند که این الگو در سال های اخیر در حال تغییر است به طوری که بافت سنتی و سرسبز آن رفته رفته جای خود را به برج های مسکونی پرزرق و برق خواهد داد.

برای اطلاع از به روزترین قیمت های خرید آپارتمان در نیاوران تهران کلیک کنید.

قیمت آپارتمان در محمودیه تهران

قیمت آپارتمان در محمودیه تهران به عوامل گوناگونی مانند سال ساخت، لوکیشن، متراژ، طبقه ، امکانات داخلی ساختمان و... متغیر است اما به طور کلی محله محمودیه از محله‌های لوکس تهران محسوب می شود که به همین تناسب قیمت خانه و آپارتمان در آن بالا است. به دلیل ارزش بالای زمین و خانه های کلنگی در آن، قیمت آپارتمان در محمودیه تهران نیز در سطوح درجه یک تهران قرار دارد. بسیاری از مناطق تهران در ۴۰ سال اخیر رشد بسیار زیادی در قیمت خانه و آپارتمان داشتند، اما محمودیه از جمله مناطقی است که از سال‌های دورتر هم قیمت‌هایی بسیار بالا در آن حاکم بوده است و امروزه نیز به همین ترتیب می باشد.


سوالات متداول

 • محمودیه تهران کجاست؟

  محمودیه یکی از محله های شمال شهر تهران است که از سمت شمال به زعفرانیه،از جنوب به بزرگراه چمران و چهارراه پارک وی،از سمت شرق به خیابان ولی عصر و اراضی حاج محمود کشتکار و از غرب به محله اوین سعادت آباد ختم می شود.

 • محمودیه تهران منطقه چنده؟

  محمودیه در منطقه یک شهرداری استان تهران واقع شده است و یکی از محله های لوکس و اعیان نشین در شمال شهر تهران به شمار می رود.

 • نزدیکترین مترو به محمودیه؟

  نزدیکترین‌ایستگاه مترو به محمودیه را می‌توان‌ایستگاه مترو تجریش دانست و از این نظر محمودیه جزء محله‌هایی است که دسترسی مستقیم به مترو ندارد.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک