الهیه تهران ؛لوکس ترین و گران ترین محله پایتخت را بشناسید

الهیه تهران ؛لوکس ترین و گران ترین محله پایتخت را بشناسید

21 تیر 1403

محله گردی

الهیه تهران ؛لوکس ترین و گران ترین محله پایتخت را بشناسید

در این مطلب از وبلاگ آقای املاک محله الهیه تهران را به شما معرفی خواهیم کرد. اگر قصد زندگی در این محله خوش نام را دارید خواندین این مقاله را از دست ندهید.

تاریخچه محله الهیه تهران 

در گذشته زمین های منطقه الهیه خورآذین نام داشت که متعلق به محترم الدوله، همسر امین الدوله بود. در سال ۱۲۸۶ قمری، میرزا جعفر حکیم الهی از (علمای روشنفکر و اصلاح طلب و از شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی) در سه نوبت شش قطعه از اراضی خلازیر یا خورآذین را از وراث میرزا حسین تجریشی و ملامحمدعلی تجریشی خریداری می‌کند که با گذشت زمان این اراضی به مناسبت همین تملک الهیه نامیده می‌شود. منطقه الهیه در گذشته ده مستقلی نبوده، بلکه جزئی از زرگنده محسوب می شده است.

در حال حاضر در منطقه الهیه ۳ باغ به نام های باغ شرکت نفت، باغ سفارت آلمان و باغ سفارت ترکیه قرار دارد که باغ شرکت نفت متعلق به میرزا محمد امین دفتر، مستوفی خمسه بود. او در آنجا باغ پرورش گل داشت که پس از مرگش به همسرش فاطمه خانم دختر آصف الدوله، والی خراسان رسید که در آخر آن را به شرکت نفت ایران و انگلیس فروخت. 

برای مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در فرشته کلیک کنید.

الهیه تهران کجاست

الهیه تهران یکی از محله ای لوکس و لاکچری در شمال شهر تهران است که از سمت شمال غرب به محله باغ فردوس، از سمت غرب به محله امانیه، از سمت جنوب به محله زرگنده و از سمت شرق به محله قیطریه و حکمت منتهی می شود. همچنین بزرگراه و خیابان هایی نظیر بزرگراه صدر در جنوب این محله، بزرگراه مدرس در غرب این محله و خیابان شریعتی در شرق آن واقع شده است.

محله دارآباد یکی از محله های منطقه 1 تهران است. اگر تمایل دارید درمورد این محله بیشتر بدانید و یا به صفحه خرید آپارتمان در این محله دست پیدا کنید، می توانید با مراجعه به وبلاگ آقای املاک، وارد صفحه محله دارآباد تهران شوید.

الهیه تهران منطقه چند است 

همانطور که به آن اشاره کردیم محله الهیه یکی از محله های قدیمی و البته لوکس شمال شهر تهران است که در ناحیه ۷ منطقه 1 تهران واقع گردیده. این منطقه یکی از مناطق گرانقیمت پایتخت به شمار می رود.

زندگی در الهیه تهران

اگر قصد سکونت در منطقه خوش آب و هوای الهیه را دارید، بد نیست بدانید که بیشتر بافت محله الهیه را برج‌ها و آپارتمان‌های لوکس تشکیل داده‌اند. به همین دلیل است که زندگی در الهیه تهران ، بیشتر برای اقشار مرفه جامعه مناسب است. 

از ویژگی های بارز سکونت در الهیه تهران می توانیم به کوچه‌های مسکونی خلوت، وجود بزرگراه های زیاد در محدوده الهیه ، دسترسی آسان ، وجود برج‌های مجلل و زیبا، محله‌ای سرسبز و خوش آب‌وهوا اشاره کنیم. همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های بارز این محله وجود سفارتخانه‌ها و ساختمان‌های دیپلماتیک زیاد در آن است که محل اقامت بسیاری از اتباع خارجی نیز می‌باشد. 

بیشتر بخوانید:زعفرانیه تهران؛با این محله اعیان نشین بیشتر آشنا شوید

برای کسب اطلاعات در مورد قیمت آپارتمان در زعفرانیه می توانید با مراجعه به وبسات اقای املاک ، وارد صفحه آگهی های خرید آپارتمان در زعفرانیه و یا اجاره آپارتمان در زعفرانیه شوید.

قیمت آپارتمان در الهیه تهران، نسبت به سایر محله‌های شمالی تهران بالاتر است. از آنجایی که الهیه از مناطق قدیمی و مسکونی شهر تهران به شمار می رود بنابراین طبیعیست که باغ‌های متعدد و خانه‌های قدیمی ویلایی در آن به وفور دیده شود. اما در ساهای اخیر با توجه به گسترش ساخت و ساز متعدد در این منطقه و جایگزین شدن خانه های کلنگی با برج‌های لوکس، بسیاری از خانه‌های این منطقه هنوز کلید نخورده اند.

محله اقدسیه همانند الهیه یکی از محله های لوکس منطقه 1 تهران بشمار می آید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محله می توانید با مراجعه به وبلاگ آقای املاک وارد صفحه محله اقدسیه شوید.

با مراجعه به آگهی‌های خرید آپارتمان در الهیه و اجاره آپارتمان در الهیه تهران در وبسایت آقای املاک متوجه خواهید شد که میانگین قیمت هر متر خانه در محله الهیه را می توان در لیست محله‌های شمال شهر دانست. اما در پاسخ به این سوال که املاک الهیه تهران متری چند است باید بگوییم به طور میانگین قیمت خرید هر متر مربع واحد مسکونی در محله الهیه (شهریور ۱۴۰۱) بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان است. البته خانه هایی با قیمت بالاتر نیز در این محله دیده می‌شوند. دلیل این افزایش قیمت در هر متر مربع نیز به نوساز بودن خانه و امکانات و موقعیت جغرافیایی آن مربوط است.

همچنین اگر قصد خرید آپارتمان در فرشته و یا اجاره آپارتمان در فرشته را دارید همین حالا جستجوی خود را شروع کنید.

پروژه گرندپارک فردیس

الهیه تهران روی نقشه

الهیه از سمت شمال غرب به محله باغ فردوس، از سمت غرب به محله امانیه، از سمت جنوب به محله زرگنده و از سمت شرق به محله قیطریه و حکمت منتهی می شود

نقشه الهیه تهران

محله محمودیه همانند الهیه در منطقه 1 شهرداری تهران واقع است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مراجعه به وبلاگ آقای املاک، وارد صفحه اختصاصی محله محمودیه تهران شوید.

الهیه تهران با مترو

نزدیک ترین ایستگاه مترو به محله الهیه ایستگاه متروی شریعتی (خط ۱ متروی تهران) می باشد. همچنین مسیر رفتن به الهیه با مترو از طریق متروی قیطریه و شهید صدر میسر است. مترو شهید صدر در جنوب محله و مترو قیطریه در شرق محله واقع شده و می‌توان از طریق اتوبوس‌های تندرو خط راه آهن-تجریش به غرب محله الهیه دسترسی داشت.

اتوبوس‌های خیابان شریعتی نیز در شرق محله الهیه حرکت دارند که می‌توان از طریق آن به بخش شرقی محله الهیه دسترسی داشت. همچنین رفت‌و‌آمد به این محله از طریق بزرگراه صدر و شهید مدرس با کمک تاکسی و خودروی شخصی میسر می باشد.

بیشتر بخوانید: جردن تهران؛قطب مراکز اداری در شمال پایتخت !

الهیه تهران خیابان فرشته 

خیابان فرشته الهیه یکی از مهمترین و مشهورترین خیابان‌ الهیه می باشد که اکنون به نام خیابان شهید فیاضی نامگذاری شده و در جنوب الهیه قرار دارد. خیابان فرشته با خانه‌های لوکس و پنت‌هاوس‌های فوق مدرن و بسیار زیبای خود بدون شک یکی از گران قیمت ‌ترین مناطق تهران به حساب می آید.

اگر به آگهی‌های املاک منطقه الهیه نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که بخش بزرگی از آگهی‌ها مختص به خیابان فرشته است. که از لحاظ خرید آپارتمان نیز گران‌ترین میانگین قیمت را دارد. علاوه بر آن، برج‌های اختصاصی این منطقه نیز بسیار گران می باشند. از برج‌ها و پنت‌هاوس‌های رویایی این خیابان که بگذریم شما تعداد بالایی باغ و خانه‌های کلنگی در این منطقه مشاهده خواهید کرد.

اگر به دنبال خرید آپارتمان در ولنجک  و یا اجاره آپارتمان در ولنجک هستید ، بر روی لینک کلیک کنید.

همچنین خیابان فرشته یکی از خیابان‌های بزرگ و معروف تهران است که به لوکس بودن مراکز خرید و رستوران‌هایش مشهور است. شاید بتوان گفت خیابان فرشته لوکس ترین خیابان پایتخت است. در این خیابان ساختمان ها و اماکن مهمی از جمله:

۱.مجتمع چناران پارک رزیدنس

۲.موزه موسیقی ایران، بالاتر از سفارت روسیه

۳. موزه دکتر حسابی، خیابان دکتر حسابی

۴. باغ موزه هنر ایرانی، خیابان دکتر حسابی

۵. پاساژ فرشته

۶.مرکز تجاری سام

۷.مرکز خرید مال ملل

۸.مرکز کویین سنتر، قرار دارد.

بیشتر بخوانید:ولنجک تهران؛ قطب گردشگری در شمال پایتخت !

معرفی امکانات رفاهی الهیه تهران

محله الهیه نیز همانند محله های مختلف شهر تهران از امکانات رفاهی قابل توجهی برخوردار است که در ادامه با برخی از این امکانات آشنا خواهید شد.

امکانات محله الهیه تهران شامل موارد زیر است:

یک بیمارستان به نام اختر ، ۳ درمانگاه ، یک آسایشگاه، ۵ کتابخانه ، سینماهای جوان و فردوس، ۱ حسینیه و ۳ مسجد ،چندین مرکز ورزشی  و چندین مراکز خرید به نام های مریم، مرکز خرید مدرن الهیه و گلپاد

دارای چندین سفارت خانه به نام های:

مصر، فنلاند ، بلژیک، دانمارک ،سوییس، مالزی، یوگسلاوی، فیلیپین

همچنین موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران، خانه مهندس علیزاده و مجتمع چناران پارک رزیدنس نیز از دیگر مکان‌های مهم این محله به شمار می روند.

محله ی چیذر، یکی از محله های منطقه 1 تهران به شمار می رود. ویلاگ آقای املاک، یک صفحه جداگانه به محله چیذر اختصاص داده است تا کاربران بتوانند با مراجعه به آن اطلاعات کاملی از این محله بدست بیاورند.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد آشنایی با محله خوش آب و هوای سوهانک


تعداد نظرات : 3
 • دیانا
  20 آذر 1402
  سلام. من خیلی محله الهیه و دوست دارم خیلی دوست دارم اونجا یه خونه بخرم. قیمت آپارتمان در الهیه چقدره؟ میشه راهنمایی کنید. ممنون از شما
  ادمین آقای املاک
  20 آذر 1402
  سلام دوست عزیز. اگر میخواهید درباره قیمت آپارتمان در الهیه بدونید میتونید به صفحه خرید آپارتمان در الهیه مراجعه کنید و لیست آگهی ها را مشاهده کنید و از حدود قیمت مطلع شوید.
 • مهدی
  4 آبان 1402
  بله اخر دومتر جا برای همه هست .. چرا که نه . انسان بتونه توی یه محله لاکچری زندگی کنه مثل آقا و خانواده‌ اش و بچه‌هاش شاد باشن و در رفاه باشن یک انسانی زندگی میکنه و یه انسان زنده است فرق بین این دو از زمین تا آسمونه
 • محمدرضا
  20 اسفند 1401
  هر چی باشه آخر دو متر جا نصیب آدم یه چند متر هم کفن میشه. پس به فکر باشیم.چون هر آن ممکنه بیان دنبالمون مارو از این دنیا ببرند.باید آماده بود.پس اینقدر زور نزنیم.دل نبندیم که دل کندن خیلی سخته.