تماس بگیرید

صفحه

1

2

...

57

خرید آپارتمان در سوهانک 

محله سوهانک یکی از قدیمی ترین محله های شهر تهران می باشد که در شرق شمیرانات و شمال شرق تهران قرار گرفته است. محله سوهانک شمال شرقی‌ترین محله تهران است به گونه ای که بعد از سوهانک در شرق تهران، محله دیگری مشاهده نمی شود. سوهانک از سمت شمال با رشته کوه‌های البرز مرکزی، از سمت جنوب با خیابان جاده لشگرک و بزرگراه ارتش و از سمت غرب با بلوار قائم، میدان یکم شهرک قائم، خیابان گل‌ها، خیابان خندان، خیابان شهید محمدی فر و میدان نیایش محدود شده و با محله‌هایی از جمله محله مینی سیتی، ازگل و شهید محلاتی همسایه است.

خرید آپارتمان در سوهانک برای افردی که به سکونت در شمال شرق تهران علاقه مند هستند، گزینه بسیار مناسبی می باشد. اگر بخواهیم به بهترین و مهم ترین خیابان‌های سوهانک نیز اشاره‌ای داشته باشیم، می‌توانیم به خیابان‌های سلمان، خیابان درمانگاه و خیابان سوهانی، خیابان قائم و دو میدان معروف آن (میدان اول و میدان دوم )شهرک قائم اشاره کنیم. شایان به ذکر است که خیابان قائم به بزرگراه ارتش ختم می‌شود و به خیابان بسیج غربی راه دارد. نکته قابل توجه در رابطه با محله سوهانک تهران این است که کوچه پس کوچه‌های متعددی در آن قرار دارد که هر کدام از اهمیت و زیبایی خاص خود برخوردارند. به عنوان مثال:  کوی گشتاسب و کوچه‌های قدیمی آن نظیر، کوچه مسجد و کوچه حسینیه.

بیشتر بدانید: صفر تا صد آشنایی با محله خوش آب و هوای سوهانک

خرید خانه در سوهانک

اگر قصد خرید خانه در سوهانک تهران را دارید باید بدانید که سوهانک از آن دسته مناطقی است که از دسترسی‌های متوسطی برخوردار است به گونه ای که تنها بزرگراه مجاور آن، بزرگراه ارتش در شرق تهران می باشد. اما این منطقه به لحاظ حمل و نقل عمومی در وضعیت مناسب تری قرار دارد به عنوان مثال دسترسی اهالی این منطقه به مترو بسیار آسان است. در رابط با بافت شهرسازی محله سوهانک، باید گفت که این محله دارای دو بافت سنتی و مدرن می باشد به طوری که سوهانک دارای خیابان کشی‌های قدیمی با آپارتمان‌های نوساز زیادی است.

سوهانک تا چند سال گذشته از امکانات رفاهی کمتری برخوردار بود اما با گذشت زمان و با گسترش شهرنشینی و اقبال عمومی به سمت شمال شرق این محله، در حال حاضر از وضعیت مناسب تری برخوردار است به گونه ای که هر آنچه برای رفاه حال ساکنین منطقه مورد نیاز است، فراهم شده است. از امکانات محله سوهانک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدارس و مراکز آموزشی از جمله؛ پیش دبستانی دخترانه بشری، پیش دبستانی پسرانه پویش، مدرسه متوسطه دوره دوم نسیم سحر، دانشگاه آزاد واحد اقتصاد و حسابداری.

  • مراکز درمانی فعال؛ کلینیک سوهانک
  • اماکن مذهبی؛ مسجد جامع سوهانک و مسجد امام علی
  • مراکز تفریحی ورزشی؛ باشگاه ورزشی امام علی 

خرید آپارتمان در سوهانک تهران

خرید آپارتمان در منطقه سوهانک

با اینکه محله سوهانک در انتهایی ترین نقطه شمال شرق تهران و در نزدیکی کوهپایه‌های البرز واقع شده است اما دسترسی به آن کار دشواری نیست. البته باید توجه داشت که محله سوهانک به طور اختصاصی مترو ندارد اما نزدیکترین ایستگاه مترو به آن، ایستگاه مترو قائم است که در جنوب شرقی محله سوهانک واقع شده و در خط ۳ مترو تهران قرار دارد. یکی دیگر از راه های دسترسی به این محله اتوبوس‌‌‌های بلوار ارتش می باشد که در جنوب محله سوهانک مستقر هستند. همچنین به دلیل نزدیکی این محله به بلوار ارتش می‌توان از طریق تاکسی و خودروهای شخصی به محله سوهانک دسترسی داشت.

برای خرید آپارتمان در منطقه سوهانک باید امکانات رفاهی آن را به خوبی ارزیابی کنید و از بناها و نقاط مهم آن شناخت پیدا کنید. در ادامه برخی از اماکن مهم محله سوهانک برای شما آورده شده است.

  • پارک جنگلی سوهانک: واقع در بزرگراه ارتش، امتداد جاده لشگرک، ضلع شمالی جاده
  • حسینیه سوهانک: واقع در خیابان شهید سوهانی، خیابان باغ سردار، خیابان حسینیه
  • مسجد جامع سوهانک واقع در خیابان سلمان، خیابان درمانگاه، کوچه مسجد
  • چنار قدیمی مسجد جامع سوهانک (تخمین سن چنار بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ سال)
  • مجتمع تجاری پلاتینیوم: واقع در خیابان سوهانی، خیابان یکم
  • مجتمع دانشگاهی ولایت: واقع در خیابان سوهانی، بالاتر از میدان سوهانک، مجتمع دانشگاهی ولایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی
  • بام سوهانک: واقع در خیابان سوهانی، خیابان تنگه، خیابان بیدستان، انتهای خیابان بیدستان نهم

خرید و فروش خانه در سوهانک

خرید و فروش خانه در سوهانک امروزه بازار داغی دارد چرا که همانگونه که به آن اشاره شد این محله در انتهایی ترین نقطه از شمال شرق تهران قرار گرفته و طبیعتا از آب و هوای بسیار مناسبی برخوردار است. سوهانک برای افرادی که به سکونت در شمال شرق تهران علاقه مند هستند با توجه به امکانات رفاهی مطلوب این محله مانند پارک جنگلی سوهانک، مراکز خرید ، مراکز آموزشی و فرهنگی و... گزینه بسیار خبی جهت زندگی می باشد.

سوهانک از آن دسته محله هایی است که جمعیت آن روز به روز در حال افزایش بوده و ساخت و ساز آپارتمان های نوساز در آن روند رو به رشدی دارد. علاقه‌مندان به سکونت در محله‌ای با آب و هوای مناسب و کوهپایه‌ای می‌توانند از این محله به عنوان یک گزینه جذاب برای خرید آپارتمان در تهران نگاه کنند.

قیمت اپارتمان در سوهانک

محله سوهانک تهران نیز همانند دیگر محه های شمال شهر تهران از متوسط قیمت بالاتری نسبت به مرکز و جنوب شهر تهران برخوردار است. با بررسی ملک‌های ثبت شده در صفحه خرید آپارتمان در سوهانک تهران در وبسایت آقای املاک می‌توانید میانگین قیمتی ملک در این محله را مشاهده نمائید.

این نکته را فراموش نکنید که قیمت اپارتمان در سوهانک  به ویژه قیمت آپارتمان در برج های سوهانک و بهترین منطقه سوهانک از قیمت بالاتری نسبت به دیگر نقاط این محله برخوردار است.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک