صفحه

1

2

...

90

خرید آپارتمان در سوهانک 

خرید آپارتمان در سوهانک مزیت های زیادی به همراه دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. محله سوهانک یکی از قدیمی ترین محله های شهر تهران می باشد که در شرق شمیرانات و شمال شرق تهران قرار گرفته است. این محله شمال شرقی‌ترین محله تهران است به گونه ای که بعد از سوهانک در شرق تهران، محله دیگری مشاهده نمی شود. سوهانک از سمت شمال با رشته کوه‌های البرز مرکزی، از سمت جنوب با خیابان جاده لشگرک و بزرگراه ارتش و از سمت غرب با بلوار قائم، میدان یکم شهرک قائم، خیابان گل‌ها، خیابان خندان، خیابان شهید محمدی فر و میدان نیایش محدود شده و با محله‌هایی از جمله محله مینی سیتی، ازگل و شهید محلاتی همسایه است.

خرید آپارتمان در سوهانک برای افردی که به سکونت در شمال شرق تهران علاقه مند هستند، گزینه بسیار مناسبی می باشد. اگر بخواهیم به بهترین و مهم ترین خیابان‌های سوهانک نیز اشاره‌ای داشته باشیم، می‌توانیم به خیابان‌های سلمان، خیابان درمانگاه و خیابان سوهانی، خیابان قائم و دو میدان معروف آن (میدان اول و میدان دوم )شهرک قائم اشاره کنیم. شایان به ذکر است که خیابان قائم به بزرگراه ارتش ختم می‌شود و به خیابان بسیج غربی راه دارد.

نکته قابل توجه در رابطه با خرید آپارتمان در سوهانک این است که کوچه پس کوچه‌های متعددی در آن قرار دارد که هر کدام از اهمیت و زیبایی خاص خود برخوردارند. به عنوان مثال:  کوی گشتاسب و کوچه‌های قدیمی آن نظیر، کوچه مسجد و کوچه حسینیه.

بیشتر بدانید: صفر تا صد آشنایی با محله خوش آب و هوای سوهانک

خرید خانه در سوهانک

اگر قصد خرید خانه در سوهانک تهران را دارید باید بدانید که سوهانک از آن دسته مناطقی است که از دسترسی‌های متوسطی برخوردار است به گونه ای که تنها بزرگراه مجاور آن، بزرگراه ارتش در شرق تهران می باشد. اما این منطقه به لحاظ حمل و نقل عمومی در وضعیت مناسب تری قرار دارد به عنوان مثال دسترسی اهالی این منطقه به مترو بسیار آسان است. در رابط با بافت شهرسازی محله سوهانک، باید گفت که این محله دارای دو بافت سنتی و مدرن می باشد به طوری که سوهانک دارای خیابان کشی‌های قدیمی با آپارتمان‌های نوساز زیادی است.

سوهانک تا چند سال گذشته از امکانات رفاهی کمتری برخوردار بود اما با گذشت زمان و با گسترش شهرنشینی و اقبال عمومی به سمت شمال شرق این محله، در حال حاضر از وضعیت مناسب تری برخوردار است به گونه ای که هر آنچه برای رفاه حال ساکنین منطقه مورد نیاز است، فراهم شده است. از امکانات محله سوهانک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدارس و مراکز آموزشی از جمله؛ پیش دبستانی دخترانه بشری، پیش دبستانی پسرانه پویش، مدرسه متوسطه دوره دوم نسیم سحر، دانشگاه آزاد واحد اقتصاد و حسابداری.

 • مراکز درمانی فعال؛ کلینیک سوهانک
 • اماکن مذهبی؛ مسجد جامع سوهانک و مسجد امام علی
 • مراکز تفریحی ورزشی؛ باشگاه ورزشی امام علی 

خرید آپارتمان در سوهانک تهران

خرید آپارتمان در منطقه سوهانک

با اینکه محله سوهانک در انتهایی ترین نقطه شمال شرق تهران و در نزدیکی کوهپایه‌های البرز واقع شده است اما دسترسی به آن کار دشواری نیست. البته باید توجه داشت که محله سوهانک به طور اختصاصی مترو ندارد اما نزدیکترین ایستگاه مترو به آن، ایستگاه مترو قائم است که در جنوب شرقی محله سوهانک واقع شده و در خط ۳ مترو تهران قرار دارد. یکی دیگر از راه های دسترسی به این محله اتوبوس‌‌‌های بلوار ارتش می باشد که در جنوب محله سوهانک مستقر هستند. همچنین به دلیل نزدیکی این محله به بلوار ارتش می‌توان از طریق تاکسی و خودروهای شخصی به محله سوهانک دسترسی داشت.

برای خرید آپارتمان در منطقه سوهانک باید امکانات رفاهی آن را به خوبی ارزیابی کنید و از بناها و نقاط مهم آن شناخت پیدا کنید. در ادامه برخی از اماکن مهم محله سوهانک برای شما آورده شده است.

 • پارک جنگلی سوهانک: واقع در بزرگراه ارتش، امتداد جاده لشگرک، ضلع شمالی جاده
 • حسینیه سوهانک: واقع در خیابان شهید سوهانی، خیابان باغ سردار، خیابان حسینیه
 • مسجد جامع سوهانک واقع در خیابان سلمان، خیابان درمانگاه، کوچه مسجد
 • چنار قدیمی مسجد جامع سوهانک (تخمین سن چنار بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ سال)
 • مجتمع تجاری پلاتینیوم: واقع در خیابان سوهانی، خیابان یکم
 • مجتمع دانشگاهی ولایت: واقع در خیابان سوهانی، بالاتر از میدان سوهانک، مجتمع دانشگاهی ولایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی
 • بام سوهانک: واقع در خیابان سوهانی، خیابان تنگه، خیابان بیدستان، انتهای خیابان بیدستان نهم

خرید و فروش خانه در سوهانک

خرید و فروش خانه در سوهانک امروزه بازار داغی دارد چرا که همانگونه که به آن اشاره شد این محله در انتهایی ترین نقطه از شمال شرق تهران قرار گرفته و طبیعتا از آب و هوای بسیار مناسبی برخوردار است. سوهانک برای افرادی که به سکونت در شمال شرق تهران علاقه مند هستند با توجه به امکانات رفاهی مطلوب این محله مانند پارک جنگلی سوهانک، مراکز خرید ، مراکز آموزشی و فرهنگی و... گزینه بسیار خبی جهت زندگی می باشد.

سوهانک از آن دسته محله هایی است که جمعیت آن روز به روز در حال افزایش بوده و ساخت و ساز آپارتمان های نوساز در آن روند رو به رشدی دارد. علاقه‌مندان به سکونت در محله‌ای با آب و هوای مناسب و کوهپایه‌ای می‌توانند از این محله به عنوان یک گزینه جذاب برای خرید آپارتمان در تهران نگاه کنند.

فروش آپارتمان در سوهانک

اگر در وبسایت آقای املاک به دنبال آگهی های فروش آپارتمان در سوهانک تهران هستید باید به خوبی از این محله اشراف داشته باشید تا در هنگام سکونت با مشکلات متعددی گرفتار نشوید به عنوان مثال همانگونه که به آن اشاره شد محله سوهانک به دلیل مجاورت با دامنه‌های جنوبی البرز و همچنین وجود پارک سوهانک، آب و هوای بهتری نسبت به محله های شمالی شهر تهران دارد بدین صورت که دمای آن از سایر مناطق پایتخت چند درجه‌ای پایین‌تر است.

در هنگام خرید و فروش آپارتمان در سوهانک بد نیست بدانید که بافت این محله ترکیبی از بافت قدیمی و مدرن است به گونه ای که برج‌های مدرن ساخته شده در آن جذابیت خاصی به این محله بخشیده اند و در بخش های دیگر آن خانه‌هایی با بافت قدیمی اما زیبا به چشم می‌خورد. در مجموع باید گفت که بافت مدرن این محله بیشتر به چشم می‌آید. به طور کلی تعداد خرید و فروش آپارتمان در سوهانک امروزه بسیار است . اگر از وضع مالی خوبی دارید، شک نکنید که این محله برای شما بسیار عالی می باشد.

فروش آپارتمان شهرک لاله بلوار ارتش

بسیاری از افرادی که به دنبال آگهی های فروش آپارتمان شهرک لاله بلوار ارتش هستند باید این خبر خوب را داد که بهترین انتخاب را کرده اند. خیابان کوی لاله واقع در انتهای بلوار ارتش یعنی در شرقی ترین نقطه بلوار ارتش واقع شده و از اتوبان ارتش آغاز و تا میدان پرستو ادامه می یابد. همچنین میدان پرستو نیز تقاطع خیابان های پرستو، کوی لاله و خیابان هفتم غربی می باشد . موقعیت جغرافیایی خیابان لاله به گونه ای است که در واقع در شمال شرقی ترین نقطه تهران واقع شده اگر قصد خرید یا فروش آپارتمان شهرک لاله بلوار ارتش را دارید به لحاظ آسودگی و راحتی و همچنین فرهنگ بالای این منطقه دغدغه ای نخواهید داشت. شما می توانید با حدوده 10 دقیقه رانندگی به شهرک محلاتی، مینی سیتی و میدان ارتش دسترسی پیدا کرده و همچنین از طریق اتوبان های صیاد شیرازی و امام علیئ به راحتی و با سرعت به نقاط مرکزی شهر تهران بروید.

در حال حاضر (بهمن ماه 1402) برای آپارتمان 90 متری در شهرک لاله ، دو خواب، دارای آسانسور، پارکینگ، انباری، ساخت 1386،  طبقه 2 از 5، سرایداری، اطفاء حریق، درب ضد سرقت، دوربین مداربسته، اعلام حریق، نگهبانی 24 ساعته و... باید متری ۱۲۷,۷۷۸,۰۰۰ تومان، معادل ۱۱,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان هزینه کرد.

پیش فروش آپارتمان در سوهانک تهران

پیش فروش آپارتمان در سوهانک تهران دارای مزیت های متعددی است در حقیقت پیش فروش آپارتمان یعنی آنکه (خریدار)  مبلغ آپارتمان را معمولا به صورت اقساطی و طی یک بازه مشخص به عنوان مثال در یک دوره یک ساله به پیمانکار می دهد و در مقابل پیمانکار تضمین می کند تا بعد از آن زمان آپارتمان را تحویل مشتری می دهد. یکی از مزیت های مهم خرید خانه پیش فروش آپارتمان در سوهانک تهران این است که به شما فرصت می دهد تا پول بیشتری پس انداز کنید.

یکی دیگر از مزیت های پیش فروش آپارتمان در سوهانک تهران این است که طراحی و مصالح به کار رفته داخل آپارتمان باتوجه به سلیقه خریدار قابلیت تغییر را دارد. همچنین خرید خانه های تکمیل شده و آماده بدین صورت است که مشتری می‌بایست مبلغ قرارداد را نهایتا تا مدت دو ماه طبق توافق مشتری و فروشنده پرداخت کند. اما در معامله های پیش فروش، مبلغ قرارداد به شکل مرحله‌ای و طی چند مرحله ساخت و ساز پرداخت خواهد شد، بنابراین مشتری قدرت خرید بهتری دارد.

قیمت خانه در سوهانک تهران 

قیمت خانه در سوهانک تهران بالا است به همین دلیل است که این محله بیشتر میزبان افراد مرفه و ثروتمند می باشد. البته قیمت خانه در سوهانک تهران به عوامل مختلفی از جمله؛ متراژ، لوکیشن، طبقه، سال ساخت ، متریال به کار رفته و دیگر امکانات مانند آسانسور، پارکینگ، انباری و... بستگی دارد. آگهی های متشر شده وبسایت آقای املاک در بهمن ماه 1402 از قیمت خانه در سوهانک تهران بیانگر آن است که برای یک واحد مسکونی 110 متری، دو خواب،ساخت 1394، دارای آسانسور، پارکینگ، انباری ، تراس ، طبقه 4 ، باید متری ۱۰۹,۰۹۱,۰۰۰ تومان، معادل ۱۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان هزینه کرد.

قیمت اپارتمان در سوهانک

قیمت اپارتمان در سوهانک بالا است چرا که محله سوهانک تهران نیز همانند دیگر محه های شمال شهر تهران امکانات و آب و هوای خوبی دارد و به همین دلیل از متوسط قیمت بالاتری نسبت به مرکز و جنوب شهر تهران برخوردار است. با بررسی ملک‌های ثبت شده در صفحه خرید آپارتمان در سوهانک تهران در وبسایت آقای املاک می‌توانید میانگین قیمت اپارتمان در سوهانک را مشاهده نمائید. این نکته را فراموش نکنید که قیمت اپارتمان در سوهانک به ویژه قیمت آپارتمان در برج های سوهانک و بهترین منطقه سوهانک از قیمت بالاتری نسبت به دیگر نقاط این محله برخوردار است.

قیمت اپارتمان در برج های سوهانک

قیمت اپارتمان در برج های سوهانک بالا استدر نتیجه اگرقصد سکونت در برج های این منطقه را دارید، باید بودجه بالایی در اختیار داشته باشید به عنوان مثال آگهی های متشر شده وبسایت آقای املاک در بهمن ماه 1402 از قیمت اپارتمان در برج های سوهانک نشان می دهد که برای یک واحد مسکونی 130 متری در برج ، سه خواب، دارای آسانسور، پارکینگ، انباری ، روف گاردن، لابی ، نگهبانی 24 ساعته ، طبقه 20 از 20 ، موقعیت جغرافیایی واحد: شمالی، جنوبی و... باید متری ۱۲۳,۰۷۷,۰۰۰ تومان، معادل ۱۶,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان هزینه کرد.

همچنین برای آپارتمان 150 متری، سه خواب، ساخت 1401، طبقه 19، دارای آسانسور، پارکینگ، انباری ، اعلام حریق، اطفاء حریق، سرایدار، دوربین مداربسته، مرکز مانیتورینگ، درب ضد سرقت، نگهبانی 24 ساعته،سالن یوگا، زمین بسکتبال، سالن بدنسازی، استخر مشاع، سونا جکوزی مشاع،  لابی، فضای بازی کودکان، باربیکیو، فضای سبز، روف گاردن و... باید متری ۱۱۳,۳۳۳,۰۰۰ تومان، معادل ۱۷,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان هزینه کرد.


سوالات متداول

 • خرید آپارتمان در سوهانک متری چند؟

  قیمت خرید آپارتمان در سوهانک بالا است بنابراین باید بودجه بالایی در اختیار داشته باشید به عنوان مثال بر اساس آخرین گزارش ها در تاریخ بهمن ماه 1402 قیمت خرید آپارتمان در سوهانک بدین صورت است که برای یک واحد مسکونی 60 متری ، یک خواب، دارای پارکینگ و انباری و آسانسور و بالکن ، ساخت 1397، طبقه 3 از 5، باید متری ۱۳۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان، معادل ۷,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان هزینه کرد.

 • قیمت آپارتمان در سوهانک چند است؟

  میانگین قیمت آپارتمان در سوهانک تهران بالا است. البته در قیمت آپارتمان در سوهانک عواملی مانند سال ساخت، لوکیشن، متراژ، طبقه و... تاثیر گذار هستند . در حال حاضر یعنی در بهمن ماه 1402 برای یک واحد مسکونی 80 متر 2 خواب ، فول امکانات ( پارکینگ و انباری و آسانسور و بالکن)، ساخت 1392، طبقه 2 از 5، باید متری ۱۲۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان، معادل ۹,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان هزینه کرد.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک