محله سازمان آب تهران ؛آشنایی با امکانات رفاهی این محله

محله سازمان آب تهران ؛آشنایی با امکانات رفاهی این محله

17 تیر 1403

محله گردی

محله سازمان آب تهران ؛آشنایی با امکانات رفاهی این محله

محله سازمان آب تهران یکی از محله های شناخته شده در غرب شهر تهران است که قصد داریم در این مقاله صفر تا صد امکانات رفاهی آن را برای شما بازگو کنیم. اگر قصد سکونت یا سرمایه گذاری در این محله را دارید خواندن این مطلب به شما کمک شایانی خواهد کرد. اگرقصد خرید آپارتمان در تهرانو یااجاره آپارتمان در تهرانرا دارید، این محله مناسب سرمایه گذاری است. 

فهرست مطالب 

محله سازمان آب کجاست

سازمان آب منطقه چند تهران است

قیمت آپارتمان در محله سازمان آب

مراکز آموزشی و فرهنگی سازمان آب

سرای محله سازمان آب

مراکز درمانی سازمان آب

محله سازمان آب کجاست

اگر قصد خرید آپارتمان در منطقه 5 تهران را دارید بد نیست بدانید که محله سازمان آب در غرب شهر تهران واقع شده است که از سمت شمال به بزرگراه آیت الله کاشانی، خیابان کاشانی و خیابان جوانمردان، از سمت شرق به بزرگراه باکری، از سمت جنوب به خیابان بهار شمالی و از سمت غرب نیز به بزرگراه علامه جعفری و بلوار جوانمردان محدود می شود و با محله‌ جنت آباد جنوبی ، محله سازمان برنامه و محله شهرزیبا مجاورت دارد.

جمعیت محله سازمان آب حدود ۴۲۶۰۰ نفر است و از دسترسی محلی مناسبی برخوردار است. این محله از چندین مجتمع مسکونی تشکیل شده است مجتمع های مسکونی سهند، بهنام، نور، فراز و شهرک مسکونی بهاران در محله سازمان آب قرار گرفته اند. شایان به ذکر است این محله در محدوده‌ طرح ترافیک و زوج و فرد قرار ندارد. همچنین خیابان شربیانی، بلوار فرساد شرقی و خیابان نیلوفر معابر اصلی این محله هستند.

بیشتر بخوانید: بلوار فردوس تهران ؛هر آنچیزی که باید از این محله معروف بدانید!

سازمان آب منطقه چند تهران است

سازمان آب در ناحیه ۴ منطقه ۵ شهرداری تهران قرار گرفته است. دسترسی به این محله از طریق ایستگاه های اتوبوس در بزرگراه آیت الله کاشانی ، بلوار جوانمردان و بزرگراه علامه جعفری ، تاکسی های موجود در تقاطع بزرگراه کاشانی و بلوار جوانمردان امکان پذیر است. همانگونه که گفتیم سازمان آب در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد نیست و به راحتی می توان با وسیله نقلیه به این محله رفت و آمد کرد. ضمن آن که به دلیل قرار گیری در میان سه بزرگراه، دسترسی آسانی به این منطقه وجود دارد .

قیمت آپارتمان در محله سازمان آب

محله سازمان آب تهران دارای چندین امکانات رفاهی مناسب است به همین دلیل خرید آپارتمان در سازمان آب و اجاره آپارتمان در سازمان آب طرفداران زیادی دارد. دسترسی عالی این محله به خیابان های اصلی غرب تهران، امکانات فرهنگی، آموزشی مطلوب شرایط را برای خرید و رهن و اجاره آپارتمان برای همه اقشار فراهم کرده است. 

قیمت آپارتمان در محله سازمان آب تهران

مراکز آموزشی و فرهنگی سازمان آب

از مراکز آموزشی و فرهنگی مهم این محله می توانیم به کتابخانه عمومی آسیا ، دبیرستان پسرانه آزادگان اسلام ، مجموعه فرهنگی یاحسین، کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، دبستان پسرانه نسیم دانش ، هنرستان فنی آیت الله طالقانی ، مجتمع آموزش فنی و حرفه ای محرابی ، مدرسه مقدس اردبیلی ، دبستان پسرانه و دخترانه شهید کاظم موسوی، مدرسه حضرت ابراهیم، موسسه آموزش علمی کاربردی صنعت آب و برق ، مرکز مطالعات سازمان و منابع انسانی صنعت آب و برق و سرای محله سازمان آب اشاره کنیم.

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در غرب تهران کلیک کنید. 

خرید خانه در تهران

سرای محله سازمان آب

سرای محله سازمان آب یکی از مراکز فرهنگی و آموزشی مهم این محله محسوب می شود کلاسهای مختلف آموزشی سرای محله سازمان آب موجب شده ساکنین این محله استقبال بسیار خوبی نسبت به برنامه های این مرکز آموزشی داشته باشند. در این مرکز آموزشی و فرهنگی کلاسهای مختلفی از جمله : آموزش قرآن، آموزش زبان انگلیسی، تقویت حافظه، آمورش کاراته و ... برگزار می شود.

بیشتر بخوانید: کوی ارم ؛آشنایی با خوش مسیرترین محله در غرب تهران !

تلفن سرای محله سازمان آب

سرای محله سازمان آب در محله سازمان آب - خیابان نیلوفر- خیابان شربیانی واقع شده است.

شماره تماس:

۰۲۱-۴۴۱۲۲۶۱۳ 

۰۲۱-۴۴۱۲۵۳۴۶

مراکز درمانی سازمان آب

از مراکز درمانی این محله می توانیم به درمانگاه شبانه روزی شهرزاد، مجموعه درمانی رضوی و کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی بهاران اشاره کنیم.

درمانگاه شبانه روزی شهرزاد

این درمانگاه شامل بخش های مختلفی از جمله: پزشک عمومی، غدد، داخلی ، تغذیه و رژیم درمانی، زنان و زایمان، اطفال، پوست و مو، گوش و حلق و بینی، آسم و آلرژی، ریه، چشم پزشکی، قلب و عروق، ارتوپدی، مغزواعصاب، روانپزشکی، جراحی عمومی، طب فیزیکی و توان بخشی، اورولوژی، طب سنتی و سوزنی، طب کار، اورژانس، تزریقات و پانسمان، داروخانه، دندانپزشکی، آزمایشگاه، سی تی اسکن، رادیولوژی، سونوگرافی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، نوار مغز، نوار قلب و فیزیوتراپی می باشد.

بیشتر بخوانید: دهکده المپیک تهران ؛۴ شاخصی که این محله را محبوب کرد!

دیگر امکانات رفاهی محله سازمان آب

از مراکز تفریحی این محله می توان به بوستان سرو، بوستان توسکا، بوستان آموزگار، بوستان سحر اشاره کرد. همچنین مرکز خرید رضوی واقع در محله سازمان آب تهران، خیابان عدالت،خیابان دوم و بازارچه تعاونی سازمان آب واقع در بلوار آیت الله کاشانی مهم ترین مراکز خرید این محله به شمار می روند. همچنین مسجد الرضا و مسجد الرسول از اماکن مذهبی مهم این محله به حساب می آیند. شرکت آب و فاضلاب منطقه ۳ تهران بزرگ و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی در محله سازمان آب هستند .