آشنایی با شهرک پرواز تهران برای زندگی و سکونت

آشنایی با شهرک پرواز تهران برای زندگی و سکونت

5 اردیبهشت 1403

محله گردی

آشنایی با شهرک پرواز تهران برای زندگی و سکونت

اگر قصد خرید آپارتمان در تهران را دارید، یکی از محله های با اصالت و سازمانی قدیمی در تهران، شهرک پرواز است. اسم این شهرک از روی نیروی هوایی ارتش یا همان هوانیروز گرفته شده است. در ابتدا این شهرک را مختص کارکنان هوانیروز ساخته بودند ولی به مرور ساکنین آن نقل مکان کرده و تغییر کرده اند. این شهرک دارای مزیت ها و ویژگی های جالب و خوبی برای زندگی و خرید آپارتمان است. در این مطلب به معرفی تمام مزایای این شهرک برای زندگی و سکونت در آن می پردازیم. پس تا آخر این مطلب با ما باشید.

تاریخچه شهرک پرواز تهران

شهرک پرواز از محلات قدیمی و مسکونی تهران است که در گذشته متعلق به نیروی هوایی ارتش بوده است. این شهرک با خانه های ویلایی و یک طبقه با مساحت های 210 تا 240 متری ساخته شده بود. در این خانه های یکدست و مشابه پرسنل نیروی هوایی ارتش ساکن بودند. ولی به مرور این خانه های ویلایی تخریب و نوسازی شد تا امروزه به آپارتمان های مدرن تبدیل شوند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با محله کن تهران

خرید خانه در تهران

شهرک پرواز منطقه چند تهران است؟

شهرک پرواز تهران در منطقه 5 شهرداری در غرب تهران قرار دارد. این شهرک با محله های سازمان برنامه جنوبی در غرب، شهرک اکباتان در جنوب، محله بلوار فردوس و مهران در شرق و سازمان برنامه شمالی در شمال هم جوار است. در واقع شهرک پرواز جزء محله های جنوبی منطقه 5 است و برای سکونت مزیت های زیادی دارد.

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در بلوار فردوس و خرید آپارتمان در سازمان برنامه شمالی کلیک کنید. 

دسترسی شهرک پرواز تهران

این شهرک از شمال به بزرگراه حکیم، از غرب به بلوار شقایق، از شرق به بزرگراه ستاری و از جنوب به بزرگراه شیخ فضل الله نوری منتهی می شود. به دلیل همین موقعیت جغرافیایی، دسترسی به این محله بسیار راحت و سریع انجام می شود. به دلیل دسترسی های خوب و اصلی به بزرگراه ها در شهرک پرواز، با وسیله نقلیه شخصی می توان به راحتی به مناطق دیگر تهران رفت . برای رفت و آمد به شهرک پرواز تهران، می توانید از مترو، اتوبوس شهری یا تاکسی استفاده کنید. بلوار شقایق از مبدا متروی ارم سبز هم اتوبوس های خطی و هم تاکسی به مقاصد مختلف دارد که از مجاورت این محله  عبور می کنند. 

مترو-شهرک-پرواز

نزدیک ترین مترو به شهرک پرواز

برای رفت و آمد به شهرک پرواز، ایستگاه متروی ارم سبز، نزدیک ترین ایستگاه مترو است. این ایستگاه در جنوب بلوار شقایق واقع شده که به این شهرک بسیار نزدیک است. علاوه بر ایستگاه ارم سبز، ایستگاه متروی بیمه و ایستگاه متروی صادقیه هم برای دسترسی به مترو نزدیک هستند.

جهت کارشناسی آنلاین قیمت ملک خود کلیک کنید. 

پیش خرید آپارتمان در تهران

امکانات شهرک پرواز تهران

شهرک پرواز جزء محله های با امکانات بسیار خوب برای زندگی افراد و خانواده هاست. وجود مراکز خرید مخصوصاً هایپراستار ارم که بزرگترین هایپراستار تهران است از جمله این ویژگی ها است. فروشگاه ایریک سنتر و مرکز خرید کوروش هم از مراکز خرید بزرگ و مدرن و نسبتاً نزدیک به این محله است. نزدیکی به ایستگاه مترو ارم سبز و چند بزرگراه اصلی در اطراف این محله هم، مزیت خیلی خوبی محسوب می شود. مرکز تفریحی و گردشی پارک و شهربازی ارم هم برای خانواده های ساکن این شهرک بسیار جذاب است.  علاوه بر این ساکنین این محله می توانند از طریق بزرگراه شیخ فضل الله، سریع و راحت به پارک چیتگر بروند. پیست دوچرخه سواری پارک چیتگر و فضای سبز و درختان انبوه آن، برای گذراندن آخر هفته ها گزینه خوبی است. 
همچنین وجود بوستان فردوس، بوستان گلدشت، بوستان مادر و کودک، مسجد سیدالشهدا، میدان میوه و تره بار و بوستان بهمن هم از جمله امکانات نزدیک به این شهرک است. شهرک پرواز به دلیل نزدیکی به بلوار ناصر حجازی یا همان بلوار فردوس غرب، به رستوران ها، کافه ها و فست فودهای زیادی نزدیک است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با محله حصارک تهران

شهرک-پرواز-تهران

زندگی در شهرک پرواز تهران

شهرک پرواز تهران به دلیل قدمتی که دارد دارای خانه های قدیمی و ویلایی زیادی است. البته تقریباً 60 تا 70 درصد این خانه ها جای خود را به آپارتمان های نوساز و مدرن داده اند. برای خرید آپارتمان و زندگی در این محله، شما انتخاب های زیادی دارید. از خانه های قدیمی و ویلایی تا آپارتمان های قدیمی تر و نوساز همگی گزینه های متناسب با بودجه های مختلف هستند. شهرک پرواز از محله های گران و لوکس منطقه 5 به حساب نمی آید به همین دلیل قیمت های مناسب تری دارد. 
انتخاب این محله برای زندگی و سکونت افرادی که محل کار آنها سمت غرب تهران یا کرج است، ایده آل است. به دلیل وجود بزرگراه های زیاد در اطراف این شهرک، دسترسی های خوبی برای رفت و آمد با وسیله شخصی دارد. علاوه بر این زندگی در این محله برای کارمندانی که می خواهند با مترو و تاکسی به مرکز شهر بروند هم عالی است. چون با فاصله کمی از این محله، متروی ارم سبز در خط 4 وجود دارد که به راحتی شما را به مناطق مختلف تهران می برد. شهرک پرواز همچنین به دلیل وجود بلوار شقایق و درختان سرسبزی که وسط و دو طرف آن قرار دارند، برای افراد دوستدار پیاده روی هم عالی است. محله ای آرام با خیابان های نسبتاً خلوت و سبز که برای آرامش بعد از یک روز شلوغ، جذاب است. 
این محله برای تفریح و استراحت آخر هفته یا خریدهای روزانه و هفتگی هم امکانات خیلی خوبی دارد. وجود هایپراستار، پارک ارم، شهربازی ارم، پارک چیتگر و مراکز خرید بلوار فردوس از جمله این امکانات هستند. ساکنین این محله اگر از قدیمی های محل باشند، اکثراً بازنشسته های هوانیروز و خانواده های آنها هستند. ولی بسیاری از افراد از اقشار دیگر هم به مرور در این شهرک ساکن شده اند و در کنار هم زندگی می کنند.