صفحه

1

2

...

45

اجاره آپارتمان در جماران 

اجاره آپارتمان در جماران همانند اجاره آپارتمان در نیاوران تهران طرفداران خاص خود را دارد چرا که این منطقه یکی از محله های قدیمی و اعیان نشین تهران می باشد که بیشتر به دلیل سکونت افراد مشهور سیاسی در آن، شناخته شده است به گونه ای که بسیاری از افراد از آن به عنوان محله سیاسی نشین ها یاد می کنند. جماران که در منطقه یک تهران واقع گردیده، یکی از بهترین نقاط و شرایط آب و هوایی بوده و دسترسی آن نیز نسبت به دیگر محله های شمال شهر بهتر است. اگر قصد دارید به سمت این محله حرکت کنید، می توانید از خطوط مترو و یا اتوبوس های خطی بهره مند شوید.

امروزه جماران از بافت منحصر به فردی برخوردار است. جماران که در نزدیکی محله نیاوران قرار گرفته، از سمت غرب به گلابدره از سمت شمال به حصارک از جنوب به دزاشیب و کامرانیه و از سمت شرق به نیاوران منتهی می شود. این محله همچنان بافت قدیمی خود را حفظ کرده است. جماران نسبت به دیگر محله های منطقه یک شهرداری بسیار شمالی تر بوده و نزدیک به  کوه تخت گل جیران قرار گرفته است.

اجاره آپارتمان جماران

اجاره خانه در جماران 

اگر به دنبال اجاره خانه در تهران هستید و در نهایت اجاره خانه در جماران را انتخاب کرده اید این مورد را باید حتما بدانید که یکی از اصلی ترین نقاط ضعف محله جماران عدم دسترسی به مترو و تاکسی های خطی است که البته این مسئله رابطه نزدیکی با بافت این محله دارد. به همین دلیل برای اینکه بتوانید به راحتی به سمت جماران حرکت کنید، پیشنهاد می کنیم از خودروی شخصی و یا تاکسی های اینترنتی استفاده کنید. شایان به ذکر است که نزدیکترین مترو به محله جماران ایستگاه مترو تجریش است که علاوه بر آن می توانید از اتوبوس هایی که از میدان جماران تا تجریش حرکت می کنند، برای تردد استفاده کنید. 

این محله به لحاظ مرکز درمانی در وضعیت مناسبی قرار گرفته به عنوان مثال بیمارستان جماران اولین بیمارستان مشهور جماران است و بیمارستان دومی که شما برای امور تخصصی مانند قلب و مشکلات ریه می توانید به آنجا مراجعه کنید، بیمارستان قلب بقیه الله جماران می باشد که از متخصصین بسیار باتجربه و کارکشته بهره مند می باشد. 

علاوه بر مراکز درمانی بدون شک جماران یکی از اصلی ترین قدرت های مراکز مذهبی در منطقه یک به شمار می رود که مساجد و حسینیه های مختلفی را در خود جای داده است. بسیاری از افراد سیاسی برای اینکه بتوانند مراسم مذهبی برگزار کنند، به سمت این محله حرکت می‌کنند و از مراکز آن استفاده می کنند. چهار مرکز مذهبی این محله شامل : حسینیه جماران، مسجد جامع حصارک شمیران تکیه پایین مسجد جامع جماران، می شود.

اجاره آپارتمان جماران

بازار اجارهو خرید آپارتمان در جماران همیشه داغ بود. این منطقه از پنج خیابان مهم و اصلی برخوردار است. که معروف‌ترین آن‌ها خیابان یاسر می باشد و حسینیه جماران نیز در آن واقع شده است. علاوه بر این خیابان های جماران، فیضیه و صادقی قمی از دیگر خیابان‌های مهم این محله به حساب می آیند. گرچه قیمت اجاره مسکن در جماران در این خیابان‌ها به دلیل خوش آب‌وهوا بودن بالا است؛ اما همچنان طرفداران خودش را دارد. یکی از خیابان‌های پرتردد این محله نیز خیابان امیدوار می باشد خیابانی که انتهای آن به پارک جمشیدیه ختم می‌شود و بیشتر خانه‌های آن ویلایی و خوش نقشه هستند.

همچنین وجود مراکز تفریحی مانند پارک‌ها و بوستان‌های گوناگون در اطراف خیابان‌های اصلی جماران تهران سرسبزی و زیبایی این محله را چندین برابر کرده است. این محله به دلیل قدمتی که دارد پر از کوچه پس کوچه‌‌های زیباست که همانند خیابان‌های مهم آن، پراهمیت و دیدنی هستند.

قیمت اجاره آپارتمان در جماران تهران 

قیمت اجاره آپارتمان در جماران تهران نسبت به بسیاری از محله‌های تهران بالاتر است. با نگاهی به آگهی‌های فروش مسکونی محله جماران در وبسایت آقای املاک متوجه خواهید شد که می‌توان میانگین قیمت هر متر خانه در جماران را بالاتر از محله‌های دیگر دانست.  بر اساس آخرین آمارها در مرداد ماه سال 1402 قیمت اجاره آپارتمان نوساز در جماران با متراژ 110 متر با ودیعه 1،000،000،000 و اجاره ماهانه 30،000،000 در آژانس های املاک معامله می شود. البته آپارتمان های دیگری با قیمت بالاتر  و یا پایین تر هم در این محله دیده می‌شود.


سوالات متداول

  • جماران کجاست؟

    جماران یکی از محله های شمال شهر تهران است که از سمت غرب به گلابدره از سمت شمال به حصارک از جنوب به دزاشیب و کامرانیه و از سمت شرق به نیاوران منتهی می شود

  • ایستگاه مترو جماران کجاست؟

    جماران ایستگاه مترو ندارد و برای دسترسی به آن از طریق مترو باید از خط کهریزک تجریش استفاده کرد. ایستگاه آخر این خط، میدان تجریش است که از طریق خطوط اتوبوسرانی واقع در پایانهٔ مسافربری آن می‌توان به محله جماران دسترسی پیدا کرد.

  • قیمت اجاره آپارتمان در جماران تهران

    بر اساس آخرین آمارها در مرداد ماه سال 1402 قیمت اجاره آپارتمان نوساز در جماران با متراژ 110 متر با ودیعه 1،000،000،000 و اجاره ماهانه 30،000،000 در آژانس های املاک معامله می شود. البته آپارتمان های دیگری با قیمت بالاتر  و یا پایین تر هم در این محله دیده می‌شود.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک