صفر تا صد مشاور املاک ؛آشنایی با خدمات و وظایف اصلی

صفر تا صد مشاور املاک ؛آشنایی با خدمات و وظایف اصلی

11 خرداد 1402

آموزش املاک

صفر تا صد مشاور املاک ؛آشنایی با خدمات و وظایف اصلی

پاسخ به این سوال که مشاوران املاک چه کار می کنند؟ آسان در عین حال دشوار است. برترین شرکت های مشاوره املاک و مستغلات موضوعات زیادی در مورد مزایای خدمات مشاوره املاک به ما می گویند، اما به ندرت توضیح می دهند که واقعاً آنها چه کاری انجام می دهند. زمان آن فرا رسیده که ما این موضوع را برای شما روشن کنیم.

صفر تا صد مشاور املاک

زمانی که یک کسب و کار هدفی را مشخص می کند، شاید تمام منابع و دانش لازم برای رسیدن به آن را نداشته باشد. در هر کسب و کاری برای رسیدن به هدف اغلب یک یا چند مشاور متخصص حضور دارند.، این موضوع به ویژه در مورد شغل املاک و مستغلات صدق می کند.

انواع مختلفی از حرفه ها و مشاغل در صنعت ساختمان وجود دارد که مهم ترین آن نقش مشاور املاک است. برای پاسخ به این سوال که مشاوران املاک چه کار می کنند، اولین سوالی که باید پرسید این است که مشاور املاک چه نوع مشاوری است؟

به طور کلی، دو نوع نقش وجود دارد که اکثر مشاوران در آنها شرکت می کنند:

۱.مشاور املاک و مستغلات: آنها از تخصص و تجربه خود برای مشاوره به کسب و کارها در تصمیمات فوری یا آینده در مورد یک قطعه دارایی استفاده می کنند.

۲.ارائه دهنده خدمات املاک و مستغلات: آنها پشتیبانی ارائه می دهند یا مسئولیت وظایفی را که تحت توسعه املاک و مستغلات در یک ملک می باشند را بر عهده می گیرند.

بیشتر بخوانید: آموزش مشاور املاک ؛24 نکته طلایی برای موفقیت شغلی شما

بسته به نیاز مشتری، غیر معمول نیست که یک مشاور هم نقش مشاور و هم نقش پشتیبانی توسعه را ایفا کند. انواع مختلفی از خدمات وجود دارد که یک شرکت مشاور املاک ارائه می دهد که بسیاری از آنها در زمینه های تجاری زیر قرار می گیرند:

اقتصاد املاک و مستغلات و تحقیقات بازار
خدمات مدیریت دارایی
تحلیل مالی و سرمایه گذاری در بازار مسکن
توسعه املاک و مستغلات

بیشتر بخوانید: ورود به شغل مشاور املاک ؛ ۵ نکته طلایی قبل از آنکه مشاور املاک شوید

آموزش رایگان صفر تا صد مشاور املاک

آموزش صفر تا صد مشاور املاک

بین مشاوره املاک و ساخت و ساز تفاوت وجود دارد. یک مشاور املاک موفق بیشتر بر جنبه‌های تجاری و مالی املاک متمرکز است،این بدان معناست که آنها معمولاً روی ساختمان‌های تمام‌شده یا پروژه‌های توسعه قبل از ساخت و ساز کار می‌کنند (خواه زمین‌سازی یا بازسازی). سناریوهای زیادی وجود دارد که در آن هر دو حرفه با هم تداخل دارند، از این رو بسیاری از مشاوران حرفه ای در هر دو جنبه تجربه دارند.

مشاوران املاک چه خدماتی به مشتریان ارائه می دهند؟

اولاً، یک مشاور املاک باید بتواند خدمات با کیفیت در عین حال مشاوره تخصصی به مشتری ارائه دهد و همچنین به مشتری در رسیدن به اهدافش کمک کند. از طریق تخصص خود که از طریق سالها تجربه در این زمینه به دست آورده اند، انتظار می رود که این رشته را بهتر از هرکسی بشناسند.

این انتظار شامل این است که آنها به نوعی پیشرو یا حداقل از بهترین شیوه های صنعت پیروی می کنند. بسته به تخصص مشاور، می تواند مستلزم درگیر بودن دائمی در بازار و استخراج اطلاعات ارزشمند از تجربیات روزانه او باشد.

ثانیا، برای مدیریت یک رابطه سالم میان مشتری و مشاور، یک مشاور املاک باید به حرف مشتری به خوبی و با دقت گوش دهد. هر کسی مدعی است که به نیازهای مشتری گوش می دهد اما، مشاوران املاک حرفه ای در سطح عمیق تری به مشتریان خود گوش می دهند. آنها نه تنها با دقت به نیازها و خواسته های مشتریانشان گوش می دهند، بلکه  اهداف، انگیزه ها و شیوه کار آنها را با زیرکی درک می کنند.

در نهایت، مشاوران املاک به عنوان یک رهبر در تجارت املاک و مستغلات خدمت می کنند. مشاور چه ارائه مشاوره تخصصی در مورد یک بخش خاص از بازار املاک باشد و چه یافتن راه حلی در مذاکره یک قرارداد، موظف است به مشتریان خود کمک کند تا به اهداف خود برسند.

بهترین مشاوران املاک و مستغلات نه تنها تخصص خود را در زمینه کاری خود ارائه می دهند، بلکه دیدگاهی جامع از نحوه تطابق خدمات آنها با سایر جنبه های تجارت نیز دارند. این توانایی برای اتصال، نقاط بینش ارزشمندی را به مشتری ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب تبدیل شدن به یک مشاور املاک

نمونه ای از وظیفه مشاور املاک

یک مثال برای شما می زنیم، تصور کنید که مشتری می‌خواهد یک آپارتمان با کاربری مختلط در زمینی که مالک آن است بسازد، اما با برخی از بخش‌های فرآیند توسعه آشنا نیست. آنها به مشاور املاک مراجعه می کنند و در مورد جنبه های مختلف نحوه اجرای پروژه خود از آنها جویا می شوند. مشاور پس از صحبت با مشتری، ابتدا کلیه ابزارهای تحقیق مورد نیاز را آماده و برنامه زمان‌بندی انجام پژوهش را تهیه می‌کند، پس از تایید، کار خود را آغاز می‌کند.

با بررسی دیدگاه مشتری از پروژه آپارتمان، یک مشاور املاک باتجربه باید موانع را به سرعت تشخیص دهد. به عنوان مثال، اگر پروژه به اندازه کافی بزرگ باشد، شاید مشتری به چند کار قانونی نیاز داشته باشد. بسته به تجربه مشتری در توسعه املاک و مستغلات، مشاور می تواند راهنمایی هایی را در مورد مراحلی که در حین انجام تکالیف تحقیقاتی انجام می شود، به آنها ارائه دهد.

موارد فوق تنها نمونه ای از نقش ها و وظایفی است که یک مشاور املاک انجام می دهد. به منظور برآورده کردن  نیازها و خواسته های هر مشتری، آنها می توانند به طور قابل توجهی متفاوت باشند. این وظایف به طیف خدماتی که مشاور یا شرکت مشاوره ارائه می دهد، بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: دوره آموزش املاک با تدریس مهندس ایمان خدابخش

صفر تا صد مشاوری املاک

کار مشاور املاک چگونه است

جنبه هایی از حرفه مشاوره کسب و کار معمولی وجود دارد که در بین تمام مشاوران املاک یکسان یا حداقل کاملاً مشابه است. به عنوان مثال، بسیاری از مشاوران بر پروژه های ساختمانی بزرگتر و فرصت های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تمرکز می کنند. دلیل این امر این است که پروژه های بزرگتر به احتمال زیاد بازده سرمایه گذاری سالمی را برای خدمات خود به ارمغان می آورند.

مشاوران خدماتی را ارائه می دهند که معمولاً به صورت ساعتی یا ثابت است. این بدان معناست که شما به مشاور برای تمام کارهایی که انجام می دهد، پول می دهید. 

برای برخی از خدماتی که کالایی شده‌اند، شرکت‌های مشاور املاک بزرگتر ممکن است بسته‌ها یا بسته‌هایی را ارائه دهند که از قبل قیمت‌گذاری شده‌اند. به این ترتیب، مشتری می تواند نوع دقیق خدمات مورد نیاز خود را انتخاب کند، در حالی که سعی در نگه داشتن پرداخت محدوده قیمتی می کند.

اکثر مشاوران املاک نیز خدمات جانبی را ارائه می دهند که شامل ارزش گذاری بازار برای اهداف بیمه، کمک به اختلافات مختلف مالیات بر دارایی و موارد دیگر می شود. خدمات یک مشاور املاک بسیار متنوع است و هر مشتری مطمئناً بهترین انتخاب را برای برآورده کردن نیازهای خود پیدا می کند.

بیشتر بخوانید: روشهای نوین بازاریابی املاک ؛ ۱۳ ایده موثر برای مشاوران املاک

آقای املاک چگونه می تواند کمک کند؟

اگر در فرآیند خرید یا فروش ملک خود به دنبال مشاور املاک مطمئن و قابل اعتماد هستید، وبسایت آقای املاک این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده تا صفر تا صد نیاز خدمات مشاوره ای را به شما ارائه دهد. آقای املاک دارای هزاران مشاور املاک متخصص و با تجربه در زمینه ساخت و ساز و تجارت در صنعت ساختمان می باشد.

تعداد نظرات : 6
 • خاندوزی
  15 بهمن 1402
  سلام ارادت میخوام در املاک شهرستان مشاور حرفه ای باشم لطفا راهنماییم کنید
  ادمین آقای املاک
  15 بهمن 1402
  سلام وقت بخیر . آقای املاک برای آموزش مشاورین املاک چندین بخش را اختصاص داده است: شما می توانید به قسمت آکادمی آقای املاک مراجعه کنید و بیش از 100 ساعت ویدیو آموزشی را ببینید می توانید به وبلاگ آقای املاک دسته بندی آموزش مشاور املاک
 • احمد گودرزی
  19 آبان 1402
  سلام.وقت شما بخیر. بنده کار آزاد دارم و قصد دارم در زمینه مشاوره املاک فعالیتی داشته باشم. قصد دارم در این زمینه به صورت حرفه ای ظاهر بشم‌ .به مشاوره شما در این زمینه نیاز دارم
  ادمین آقای املاک
  19 آبان 1402
  سلام و عرض ادب کاربر محترم آقای املاک ، از واحد پشتیبانی جهت راهنمایی با شما تماس خواهند گرفت.
 • مرضیه امیری
  5 اسفند 1401
  سلام خدمت شمامطالبتون بسیارمفیدبودمن خانومی۳۰ساله هستم وقصددارم تواملاک کارکنم امیدوارم موفق بشم
 • ناشناس
  29 آذر 1401
  سلام وخسته نباشید.حرفاتون خوبه صحیح هست من میخام تو کاراملاک کارکنم جوری که بتونم فردفوق العاده ای بشم وموفق بشم وازشماراهنمایی میخام ممنون میشم حمایت کنید.
  ادمین آقای املاک
  29 آذر 1401
  سلام و عرض احترام ممنون از لطفی که به پلتفرم آقای املاک دارید دوست عزیز برای موفقیت در شغل املاک می تونید در پنل آقای مشاورعضو بشید جهت راهنمایی بیشتر شماره تماس شما برای واحد پشتیبانی ارسال شده و در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
 • داود نصیری
  17 اردیبهشت 1401
  درود برشما به خاطر ارائه مطالب خوبتون
 • علی منصوری
  13 اردیبهشت 1401
  بسیار مطالب مفیدی بود، ممنون از شما