تیپ مشاور املاک ؛نکات ظاهری و حرفه ای برای مشاورین املاک

تیپ مشاور املاک ؛نکات ظاهری و حرفه ای برای مشاورین املاک

11 خرداد 1402

آموزش املاک

تیپ مشاور املاک ؛نکات ظاهری و حرفه ای برای مشاورین املاک

در تجارت املاک و مستغلات، تصویر شما از طریق ظاهر حرفه ای شما نمایان می شود. برخی از مشتریان در هنگام بازاریابی فروش ملک ، شما را بر اساس ظاهر به اندازه شهرت، میزان دانش و میزان ارتباط شما قضاوت می کنند. هنگام ملاقات با مشتریان بالقوه، به خاطر داشته باشید که اولین برداشت از شما بسیار مهم است. این مقاله در مورد "تیپ شخصیتی مشاور املاک " نقل قول می کند. ما برای کمک به شما در ارائه تصویر مناسب و ظاهر حرفه ای، نکاتی را در مورد نحوه ظاهر و لباس پوشیدن یک مشاور املاک موفق گردآوری کرده ایم.

تیپ شخصیتی مشاور املاک

ظاهر شما بسیار مهم است چرا که اکثر مشتریان تمایل دارند بر اساس ظاهر و احساس درونی، مشاور املاک استخدام کنند. بدیهی است که مردانی که پیراهن های پرس شده با کراوات شیک و هوشمندانه و کفش های براق شده به تن دارند، حرفه ای به نظر  برسند. با این حال، تجملات بیش از حد نیز باعث حواس پرتی مشتریان می شود. بنابراین سعی کنید تعادل را حفظ کرده و بیش از اندازه در ظاهر خود اغراق نکنید.

همانطور که بازاریابی املاک از شیوه سنتی به شیوه مدرن تبدیل شده و در حال حاضر بیشتر مشاوران املاک در وبسایت های تخصصی ملکی مانند وبسایت آقای املاک آگهی های خود را ثبت می کنند؛ باید از لحاظ پوشش با روندهای فعلی مد همراه باشید. داشتن یک مدل موی مد روز به شما کمک می کند.  از "زرق و برق " دوری کنید. بهتر است اینگونه بیان کنیم: ( شبیه خود واقعیتان باشید). همچنین، با پوشیدن لباس مناسب با محیط اطراف خود، «برای بازار خود لباس بپوشید». چه کسی برای رفتن به ساحل کت و شلوار و کراوات می پوشد؟ هیچ کس . پس قبل از هر چیز، مطمئن شوید که "مثل یک حرفه ای عمل می کنید." مهم نیست چه می پوشید، همیشه به شیوه ای واقعی و محترمانه رفتار کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش مشاور املاک ؛24 نکته طلایی برای موفقیت شغلی شما

پروژه میلینیوم محمودآباد

عکس از تیپ مشاور املاک

ظاهر و لباس حرفه ای مشاور املاک

همچنین نکات ظاهری حرفه ای برای مشاورین املاک بسته به موقعیت متفاوت است. انواع مختلف ملک، آب و هوا و مشتریان، لباس حرفه ای مخصوص به خود را دیکته می کنند. اگر می خواهید مانند یک تاجر موفق به نظر برسید، یا محافظه کارانه لباس بپوشید یا از مد روز پیروی کنید. دفتر خود را تمیز و منظم نگه دارید و مدل موی شیک خود را حفظ کنید. تا جایی که می توانید با سلیقه مشتری خود ترکیب شوید تا با شما ارتباط برقرار کنند و از طرفی به شما اعتماد کنند. به یاد داشته باشید: ظاهر حرفه ای مناسب منجر به موفقیت شغلی شما خواهدشد.

برای کار در املاک چه بپوشیم ؟

همانطور که به عنوان یک مشاور املاک تازه کار شروع به کار می کنید، شاید مطمئن نباشید که برای شغل مشاور املاک چه پوششی مناسب است. لباس پوشیدن مناسب تقریباً برای هر شغلی که در آن با مشتریان در یک محیط حرفه ای کار می کنید، مهم است. لباسی که در شغل املاک و مستغلات خود می پوشید ممکن است به فعالیت آن روز و جایی که در آن کار خواهید کرد متفاوت باشد، اما همیشه باید به شیوه ای مرتب، تمیز و حرفه ای لباس بپوشید.

لباس کار املاک و مستغلات به مکان بستگی دارد

آنچه برای کار در شغل املاک و مستغلات می پوشید به محل کار شما بستگی دارد. برای مثال، اگر در یک منطقه بالاشهر در شهر بزرگی کار می کنید، لباس شما باید حتما رسمی باشد. معمولاً در شهرهای کوچکتر و مناطق روستایی خیلی نیاز به تیپ رسمی نیست. مهم‌ترین چیز این است که لباس شما برای بازاری که در آن کار می‌کنید مناسب باشد. همچنین مهم است که خودتان باشید.

بیشتر بخوانید: دوره آموزش املاک با تدریس مهندس ایمان خدابخش

نحوه لباس پوشیدن شما بستگی زیادی به منطقه ای که در آن کار می کنید، دارد. اگر در یک منطقه شهری بزرگ‌تر کار می‌کنید، در مقایسه با کار در یک شهر کوچک روستایی، بهتر است روزانه لباس‌های رسمی‌تری بپوشید. اگرچه ممکن است در یک روز خاص با هیچ مشتری ملاقات نکنید، اما ممکن است همکاران شما در همان روز ملاقاتی با مشتریان خود داشته باشند و این برای کل کارکنان مهم است که تصویری شایسته اما محافظه کارانه از محیط کاری خود ارائه دهند.

برای مشاوران املاک در شهرهای کوچکتر ، لباس های غیر رسمی تر مناسب است. لباس پوشیدن بیش از حد "حرفه ای" ممکن است در برخی مناطق آزاردهنده باشد. شما احتمالاً نمی خواهید زمین کشاورزی را در حالی که لباس حرفه ای به تن دارید به مشتریان نشان دهید.پس اگر مطمئن نیستید که چگونه لباس بپوشید، می توانید از مدیر املاک خود بپرسید یا با افراد دیگری که در همان منطقه کار می کنند مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: ۸ نکته مهم در زبان بدن مشاورین املاک

پروژه ایستاپارک هشتگرد

تیپ شخصیتی مشاور املاک عکس

لباس مناسب برای ملاقات با مشتریان 

بهترین لباس برای پوشیدن در هنگام نمایش املاک یا ملاقات با مشتریان در دفتر چیست؟ همانطور که گفتیم به مکانی که در آن فعالیت می کنید، بستگی دارد.

لباس تجاری

اگر با مشتریان ملاقات می‌کنید یا ملکی را به آنها نشان می‌دهید، می‌توانید لباس‌های تجاری بپوشید، اگرچه باز این نوع پوشش بستگی به محل کار شما دارد. برای مردان، این به معنای کت و شلوار یا شلوار مجلسی و ژاکت، پیراهن دکمه دار، کراوات، جوراب تیره و کفش مجلسی است. مطمئن شوید که پیراهنتان فشرده است و کت و شلوارتان چروک نیست.

لباس گاه به گاه تجاری

اگر در یک منطقه تفریحی مشاور املاک هستید، لباس‌های غیررسمی‌تر برای شما مناسب تر است. برای مثال، اگر یک ویلای ساحلی را نشان می‌دهید، لباس‌های غیررسمی به تن کنید.در یک شهر کوچک روستایی،  یک پیراهن ساده و تمیز کفایت می کند ، مخصوصاً اگر مزارع یا مناطق جنگلی را نشان می‌دهید لباس‌های تجاری ممکن است ناراحت کننده و غیر کاربردی به نظر برسند. 

البته، حتی اگر در یک شهر کوچک، روستایی یا منطقه تفریحی کار می کنید، باید تمیز به نظر برسید. لباس‌های غیررسمی یا غیررسمی تجاری باید تمیز، هماهنگ و در شرایط خوبی قرار داشته باشند. هرگز برای پوشیدن لباس هایی که کهنه به نظر می رسند، پافشاری نکنید.

لباس اداری 

اگر در دفتر کار خود روزتان را به انجام کارهای اداری و بازاریابی تلفنی املاک می گذرانید، اغلب می توانید لباس های غیر رسمی تجاری بپوشید.

در دفتر چه بپوشیم

در روزهای عادی برای آقایان شلوارهای کنان یا پارچه ای، پیراهن دکمه دار، ژاکت اختیاری، جوراب تیره و کفش مجلسی مناسب است.

عکس از تیپ مشاوران املاک

تیپ مشاور املاک خانوم

برای خانم ها استفاده از کت و شلوار در محیط کار بسیار مناسب است. شما به عنوان یک مشاور املاک خانوم باید در نظر داشته باشید که جواهرات خود را به حداقل برسانید و آن حداقل ها را با لباسی که می پوشید مطابقت دهید. شال یا مقنعه، کت یا مانتو و شلوارتان همیشه اتو کرده و تمیز باشد. از لوازم اضافی مانند گردنبند و انگشتر های عجیب و غریب اجتناب کنید.  کفشهای نیمه پاشنه بلند تمیز و واکس خورده پا کنید. فراموش نکنید که شخصیت هر فردی از کفشهایش پیداست. همیشه صورت اصلاح کرده و آرایش ملایم و شیک داشته باشید. جوراب های مناسب و تمیز بپوشید تا اگر در بازدیدی مجبور به درآوردن کفش هایتان شدید برای دیگران آزار دهنده نباشد.

چند نکته برای حرفه ای جلوه دادن

علاوه بر تیپ ظاهری ، نمای داخلی دفتر شما پیامی قوی به مشتریان، ارسال می کند. آن را منظم و با دقت تمیز نگه دارید. به عنوان مثال آثار هنری جذاب را به نمایش بگذارید. یک میز بهم ریخته نشانه یک مشاور املاک بی نظم است.

در هم آمیختن

هر مکان، موقعیت یا مشتری بالقوه ای به لباس های مد روز و فوق حرفه ای نیاز ندارد. بسیاری از مشاوران املاک حرفه ای و باتجربه توصیه می کنند، همانطور که مشتریان احتمالی لباس می پوشند، لباس بپوشید. اگر سن کمی دارید و اخیراً مجوز دریافت کرده اید، می توانید با پوشیدن، پیراهن و کراوات بر تصورات اولیه مشتری غلبه کنید. در نتیجه، مشتریان بالقوه به جای پرسیدن از سابقه و تجربه کاری شما شروع به سوالات واقعی املاک و مستغلات می کنند.

چه لباس هایی نباید پوشید

از شلوار جین و پاره ، کفش‌های کتانی و گرمکن به شدت خودداری کنید، مگر اینکه محدودیت لباس در محل کار خود نداشته باشید یا در یک محیط کاری معمولی قرار گرفته باشید. بهتر است قبل از هر اقدامی کمی صبر کنید تا متوجه شوید لباسی که مدنظرتان است چقدر در محیط کارتان غالب است یا با محیط کارتان همخوانی دارد.

تعداد نظرات : 5
 • زهرا
  19 اردیبهشت 1402
  بسیار کامل ومفیدبود سپاسگزارم.
 • کاکایی
  3 فروردین 1402
  سپاسگزارم بسیار مطالب کاربردی و آموزنده ای را ارائه دادید
 • داود نصیری
  15 آذر 1400
  مطالب فوق‌العاده عالی بود ممنون
 • ابی جهانگیری
  15 آذر 1400
  سلام عالی بود لذت بردم خودم سیع بر این دارم تمام موارد رو رعایت کنم
 • علی منصوری
  15 آذر 1400
  بسیار عالی، ممنون از آقای املاک