صفحه

1

2

...

188

خرید آپارتمان در ستارخان

خرید آپارتمان در ستارخان تهران جذابیت و ویژگی های زیادی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. قبل از هر چیز باید بدانید که محله ستارخان یکی از محله های قدیمی واقع در منطقه 2 شهرداری تهران می باشد، که بسیار معروف و خوش نام است. این منطقه یکی از مناطقی است که افراد برای سکونت و یا سرمایه گذاری در آن بسیار علافه مند هستند. ستارخان امکانات رفاهی و خدمات شهری بسیار خوبی برای ساکنین فراهم کرده است و همچنین دسترسی بسیار آسانی به سایر نقاط شهر تهران دارد. مراکز دولتی، تفریحی و آموزشی متعدد در آن یکی از مزیت های مهم این محله به حساب می آید.

برای مشاهده آگهی های فروش فوری آپارتمان کلیک کنید. 

یکی دیگر از ویژگی های مثبت این محله این است است که ساکنین آن برای خرید مایحتاج روزانه خود نیازی به وسائل حمل و نقل عمومی ندارند که همین موضوع موجب کاهش ترافیک در این منطقه شده است. محله ستارخان میان شهروندان تهرانی از محبوبیت خاص تری برخوردار است.  نام قدیمی این محله برق آلستوم بود که دلیل نامگذاری آن نیز بر اساس گفته ساکنین قدیمی این محله برگرفته از نام یکی از دانشمندان خارجی با نام آلستوم بود که کارخانه برقی را در این محله بنا کرد. اوایل انقلاب بود که این محله تاسیس شد و به مرور گسترش یافت. اگر به دنبال خرید آپارتمان در ستارخان یا اجاره آپارتمان در ستارخان تهران هستید ما خیابان های مهم آن را برای شما معرفی خواهیم کرد:

 • خیابان شادمان
 • خیابان حبیب الله
 • خیابان بهبودی
 • خیابان سازمان آب
 • خیابان دریان نو
 • خیابان گلاب
 • خیابان شادمهر
 • خیابان پاتریس لومومبا

قیمت آپارتمان در ستارخان

خرید خانه در ستارخان

خرید خانه در ستارخان تهران از هر نظر مزیت دارد به عنوان مثال بافت این محله به گونه ایست که در کنار خانه های نوساز و آپارتمانی جدید از خانه های ویلایی قدیمی و حیاط دار نیز برخوردار است. علاوه بر مراکز آموزشی این محله دارای مراکز اداری بیشماری می باشد. به طور کلی دسترسی محلی بسیار مناسب این محله موجب محبوبیت و افزایش اشتیاق افراد به زندگی در این محله شده است. موقعیت جغرافیایی ستارخان به گونه ایست که از سمت شمال به بزرگراه جلال آل احمد ، از سمت جنوب به خیابان آزادی، از سمت شرق به بزرگراه چمران و از سمت غرب به بزرگراه یادگار امام منتهی می شود.

همانگونه که به آن اشاره کردیم محله ستارخان سرزنده وپر رفت و آمد است البته ناگفته نماند برخی از خیابان های آن مانند دریان نو از خلوتی و دنجی خاصی برخوردارند. شایان به ذکر است که دسترسی به سه بزرگراه مهم تهران مانند بزرگراه چمران، بزرگراه یادگار امام و بزرگراه جلال آل احمد و خیابان های مهمی از جمله آزادی، این محله را به یکی از محله های پرتقاض جهت سکونت و یا سرمایه گذاری های ملکی تبدیل کرده است.

باید یاد آور شد که این منطقه دارای ایستگاه تاکسی می باشد که در زیر پل یادگار امام قرار دارد. محله ستارخان تهران به دلیل نزدیکی به چندین ایستگاه مترو نظیر ایستگاه مترو طرشت، صادقیه، شادمان و توحید، و همچنین اتوبوس و تاکسی شرایط بسیار مطلوبی برای ساکنین فراهم کرده است از همه مهم تر وجود وسایل حمل و نقل عمومی موجب شده تا این محله در طرح ترافیک قرار نگیرد.

خرید آپارتمان قدیمی در ستارخان

خرید آپارتمان قدیمی و خرید خانه کلنگی در ستارخان پرمتقاضی است چرا که همانگونه که به آن اشاره کردیم از این محله قدمتی دیرینه دارد بنابراین تعداد خانه های قدیمی آن زیاد می باشد. امروزه برخی از افراد و یا سازندگان خانه های قدیمی را خریداری کرده و به جای آنها برج و آپارتمان های چندین طبقه می سازند. شایان به ذکر است سه برج معروف سیمانی، خاکستری با نام ستارخان جزء اولین برج‌های مسکونی پس از انقلاب محسوب می‌شوند  و از شاخصه های مهم این محله به شمار می رود.

 یکی از نکات قابل توجه درباره این محله این است که بافت خیابان‌های آن یکسان نیست یعنی آنکه برخی از خیابان‌های آن دنج و آرام و برخی دیگر شلوغ و پرتردد است. در هر صورت تمامی این خیابان‌ها جزء نقاط اصلی محله ستارخان هستند که هر یک مزیت به خصوصی برای سکونت، تجارت و یا خرید روزانه دارند.

قیمت آپارتمان در ستارخان

قیمت هر متر آپارتمان در ستارخان تهران متغیر است و به لوکیشن، عمر بنا، طبقه ، متراژ،امکانات داخلی ساختمان و... بستگی دارد. قیمت خانه در ستارخان تهران به این صورت است که در محله های محبوب تر مانند دریان نو، حبیب الله، شهرآرا، شادمان، تهران ویلا و پاتریس لومومبا قیمت ها بیشتر است و معاملات ملکی در آن ها بیشتر به چشم می خورد. همچنین برای خرید آپارتمان در بخش های شمال شرقی ستارخان که به محله هایی همچون گیشا و کوی نصر نزدیک است ، بودجه بیشتری باید در اختیار داشت.


سوالات متداول

 • قیمت هر متر آپارتمان در ستارخان تهران در چه حدودی است؟

  در حال حاضر و در مرداد ماه 1402 قیمت آپارتمان ستارخان از حدود متری 60 میلیون تومان شروع شده و این عدد در برخی از مناطق آن تا 3 برابر هم افزایش پیدا می کند.

 • بهترین خیابان های ستارخان برای زندگی کدام است؟

  در حال حاضر خیابان های شادمان و دریان نو بهترین مناطق ستارخان برای رندگی هستند.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک