هوانیروز تهران ؛معرفی این محله برای افرادی که قصد سکونت دارند

هوانیروز تهران ؛معرفی این محله برای افرادی که قصد سکونت دارند

3 خرداد 1403

محله گردی

هوانیروز تهران ؛معرفی این محله برای افرادی که قصد سکونت دارند

محله هوانیروز تهران یکی از محله های غربی با امکانات متنوع است که در این مطلب از وبلاگ آقای املاک سعی داریم شما را با شرایط سکونت در آن آشنا کنیم. اگر قصد سکونت در این محله را دارید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

فهرست مطالب

تاریخچه محله هوانیروز

هوانیروز تهران کجاست

هوانیروز منطقه چند تهران است

امکانات محله هوانیروز تهران

سرای محله هوانیروز

تاریخچه محله هوانیروز

در رابطه با تاریخچه محله هوانیروز باید گفت که ساخت ساختمان‌ها و مراکز تجاری در این منطقه از سال 1359 شروع شد و تا به امروز نیز ادامه دارد. این محله در گذشته قسمتی از منطقه 5 به شمار می رفت. با ساخت و ساز های متعدد اعم از تجاری و اداری این ناحیه توسعه داده شد و جز محله گلستان غربی محسوب می شد اما به مرور زمان و با گسترش ساخت و ساز این به صورت اختصاصی به محله هوانیروز تبدیل شد که در حال حاضر دارای خیابانی است که یک طرف آن به بام لند و دریاچه چیتگر می رسد.

با قدم زدن در این خیابان می توانید بافت های محلی تفریبا نوساز تجاری را مشاهده نمائید هرچه به سمت دریاچه نزدیک می شوید از واحد های تجاری که اکثر مغازه های آن لوازم یدکی ماشین، نماینده های فروش قطعات خودرو، انواع تعمیرات و جلوبندی و باتری سازی های مختلف است به واحد های لوکس مسکونی تغییر می بابند.

مطالب مرتبط: چیتگر تهران ؛معرفی 0 تا 100 بهترین منطقه برای سرمایه گذاری ملکی

هوانیروز تهران کجاست

هوانیروز تهران کجاست این سوالی است که برخی از افراد می پرسند در پاسخ به این سوال باید گفت که یکی از محله های محبوب واقع در غرب تهران هوانیروزمی باشد که ناحیه دو شهرداری واقع شده است و از سمت شمال به بزرگراه شهید همت و  بلوار آبشار، از قسمت شرق به بزرگراه آزادگان و دهکده المپیک ، از سمت غرب نیز به میدان دریاچه و دریاچه چیتگر و از سمت جنوب به بلوار کوهک و پارک جنگلی چیتگر منتهی می شود. به تعبیری دیگر از شمال به محله گلستان و زیبا دشت، از شرق به اندیشه، از غرب به سرو آزاد و از جنوب به محله های کوهک تهران و شهرک صدرا محدود می شود.

هوانیروز منطقه چند تهران است

هوانیروز یکی از محله های منطقه 22 شهرداری تهران می باشد که با محله های دریاچه شهدای خلیج فارس،شهرک صدرا، محله کوهک، محله قائم، محله زیبا دست و شهرک گلستان در مجاورت است.

امکانات محله هوانیروز تهران

این محله به لحاظ جغرافیایی به اماکنی مانند بام لند چیتگر، مرکز خرید تهران مال و رستوران‌های متعدد  نزدیک می باشد. بهتر است بدانید که این محله در طرح زوج و فرد ترافیک تهران قرار ندارد و و مجتمع تجاری_اداری و تفریحی طوبی چیتگر و مرکز خرید پوشاک اسلامی نیز در مجاورت آن واقع گرفته اند.

اگر برای اوقات فراغت خود در این محله می خواهید در یک فضای سبز حال و هوای خود، را عوض کنید می‌توانید به بوستان‌ها و پارک‌های نزدیک به این منطقه مراجعه کنند. از جمله بوستان‌هایی که در محله هوانیروز وجود دارد می‌توان به بوستان سلامت، بوستان افق، بوستان ناز ،پارک هوانیروز، بوستان شب بو اشاره کرد.

وجود امکانات و خدمات رفاهی یک محله برای سکونت و یا سرمایه گذاری بسیار حائز اهمیت است. اقدامات مختلفی توسط دولت برای بهبود سطح رفاه و امکانات این منطقه اجرا شده است که احیا و بازسازی چمن‌های مصنوعی، تکمیل راه‌اندازی ساختمان سرای محله، بهبود آسفالت خیابان اصلی از سمت میدان المپیک تا دهکده و بام لند، اتصال آب شرب به آب تهران و... از جمله این اقدامات محسوب می‌شود.

برای اطلاع از به روزترین قیمت آگهی های خرید آپارتمان در دهکده المپیک و یا اجاره آپارتمان در دهکده المپیک ،بر روی لینک کلیک نمائید.

همچنین امکانات مختلفی از جمله رستوران‌ها، بازار میوه و تربار، کترینگ، قنادی، بانک، آزمایشگاه، داروخانه، اداره پست نیز موجب شده است سطح رفاه اهالی محله هوانیروز تهران تا حد زیادی بهبود پیدا کند.

در مجموع محله هوانیروز تهران یکی از خوش آب و هوا ترین محله ها در منطقه 22 شهرداری تهران می باشد که به دلیل دسترسی های مناسب و همچنین ساخت و ساز لوکس و لاکچری، موجب نقل مکان بسیاری از افراد به این محله شده است.  شایان به ذکر است که محله هوا نیروز تهران در محدوده طرح ترافیک زوج و فرد نبوده و هیچ مشکلی برای تردد اتومبیل ها وجود ندارد. علاه بر ساختمان های 3 الی 4 طبقه واقع در این محله چندین برج از جمله برج ساحل 8، برج ساحل 5، برج 12 فروردین، برج طلوع خیام و برج مسکونی رزلند از دیگر برج های محله هوانیروز محسوب می شوند.

مطالب مرتبط: شهرک صدرا تهران ؛آشنایی با این شهرک متفاوت در غرب پایتخت

سرای محله هوانیروز

سرای محله هوانیروز از جمله مراکز تازه تاسیس وابسته به شهرداری منطقه 22 تهران است که در ناحیه دو و در خیابان هوانیروز واقع شده است. در این مرکز کلاس های آموزشی، فرهنگی و ورزشی برگزار می شود. سرای محله هوانیروز مجهز به یک خانه کودک است و از دیگر فعالیت های متعدد این مرکز می توان به؛ اجرای مراسمات ملی و مذهبی، کارهای داوطلبانه، سالن ورزشی رایگان برای سالمندان و معلولین و برگزاری مسابقات سالمندی در بوستان ها اشاره کرد.

آدرس سرای محله هوانیروز

شهرک گلستان، ابتدای خیابان هوانیروز، جنب بزرگراه آزادگان، کوچه گلناز 2، جنب بوستان سلامت

شماره تماس:

44727787 – 021

مطالب مرتبط: شهرک شهید باقری ؛لوکس ترین شهرک در منطقه 22 تهران

کلام آخر:

بسیاری از پروژه ها و همین طور برج های مسکونی، در حال ساخت و ساز در این محله می باشند که فرصت و گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری و هم چنین سکونت به شمار می آیند. به دلیل دسترسی این محله به شاه راه های اصلی، تردد و عبور و مرور از محله هوانیروز به سایر مناطق و محدوده های تهران سهولت بخشیده شده است.