شهرک شهید باقری ؛لوکس ترین شهرک در منطقه 22 تهران

شهرک شهید باقری ؛لوکس ترین شهرک در منطقه 22 تهران

28 فروردین 1403

محله گردی

شهرک شهید باقری ؛لوکس ترین شهرک در منطقه 22 تهران

شهرک شهید باقری یکی از بهترین شهرک‌های منطقه 22 تهران است که به جهت موقعیت جغرافیایی و امکانات رفاهی یکی از گزینه‌های مناسب برای سکونت و سرمایه گذاری می‌باشد. اگر قصد خرید آپارتمان در تهران و یا اجاره آپارتمان در تهران را دارید و می خواهید در این منطقه زندگی کنید بهتر است تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

شهرک شهید باقری کجاست

شهرک شهید باقری منطقه چند است

بافت شهرک شهید باقری

پروژه و طرح های شهرک باقری

وضعیت دسترسی های شهرک شهید باقری

اماکن مهم شهرک شهید باقری

مراکز درمانی شهرک شهید باقری تهران

سرای محله شهرک باقری

نزدیکترین مترو به شهرک شهید باقری

شهرک شهید باقری کجاست

شهرک شهید باقری یکی از محله های غربی تهران است که دارای امکانات بسیار خوبی برای زندگی و سرمایه گذاری می باشد این شهرک در بخش شمالی دریاچه خلیج فارس و پارک جنگلی چیتگر قرار دارد.. شایان به ذکر است برخی از قسمت های شهرک باقری مربوط به 20 سال پیش است و دارای دو نوع بافت قدیمی و مدرن نیز می باشد. این شهرک توسط مسکن سپاه احداث شده است که در حال حاضر به سازمان آتش نشانی و تعاونی نظام پزشکی تعلق گرفته است.

مطالب مرتبط: شهرک مروارید شهر ؛برای افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند

خرید خانه در تهران

شهرک شهید باقری منطقه چند است

شهرک شهید باقری یکی از شهرک های بزرگ در منطقه 22 تهران است. که از سمت شمال به دامنه کوه و آبشار تهران، از سمت جنوب در مجاورت اتوبان خرازی ، از سمت شرق به جاده بهارستان و از سمت غرب به بن بست مظفر منتهی می شود. 

این منطقه به دلیل مساحت های ساختمانی خاص در حال حاضر شاهد جمعیت روبه رشدی می باشد. به دلیل نوسان قیمت خرید و فروش این ساختمان ها امروزه از قیمت بالایی برخوردارند. شهرک شهید باقری به دلیل قرار گیری در کنار دریاچه خلیج فارس و پارک آبشار از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است. این منطقه امروزه به یکی از محله های مناسب برای خرید و اجاره خانه تبدیل شده است.

مطالب مرتبط: شهرک گلستان تهران ؛محله ای دنج با امکانات فراوان

بافت شهرک شهید باقری

بافت شهرک شهید باقری ترکیبی از بافت قدیمی و جدید می باشد؛ در بافت قدیمی این شهرک حدود 500 بلوک مسکونی وجود دارد که آپارتمان‌های 4 طبقه بدون آسانسور و آپارتمان‌های 6 طبقه آسانسوردار در این قسمت ساخته شده‌اند و اما در بافت جدید آن برج های سر به فلک کشیده به چشم می‌خورند. برج الماس شهرک شهید باقری ازجمله لوکس‌ترین برج‌های ساخته شده در این محله و همچنین منطقه 22 تهران است.

خرید آپارتمان در شهرک شهید باقری و اجاره آپارتمان در شهرک شهید باقری ایمن ترین روش سرمایه گذاری در منطقه 22 تهران به حساب می‌آید.شما می توانید در با خرید آپارتمان در این منطقه سرمایه‌گذاری پر سودی را تجربه نمائید.

عکس ار شهرک شهید باقری تهران منطقه 22

پروژه و طرح های شهرک باقری

شهرک شهید باقری متشکل از آپارتمان‌ها و ساختمان‌های لوکس و خاص است. هر روزه به تعداد ساخت و سازهای جدید در حاشیه بزرگراه همت اضافه می‌شود که این امر حاکی از جمعیت رو به شد شهرک باقری می‌باشد. باید گفت که این منطقه به دلیل آب و هوای مطبوع، بهترین گزینه برای زندگی و سرمایه گذاری به حساب می‌آید، به همین منظور مورد توجه بهترین سازنده‌ها و تعاونی‌ها قرار گرفته است. ازجمله پروژه‌های انجام شده در شهرک باقری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. این برج‌ها موجب بافت جدید و مدرن در این شهرک شده‌اند. از پروژه‌های دیگری که در منطقه 22 تهران قرار دارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برج سفید
 • برج‌های سماء
 • پروژه هما پارسه
 • پروژه تریتیوم 2
 • برج الماس

شایان به ذکر است که برج سفید جزء مدرن‌ترین پروژه‌های اجرا شده شهرک شهید باقری است که متشکل از 4 بلوک 20 طبقه می‌باشد و تمام امکانات رفاهی از قبیل مهد کودک، امکانات ورزشی و آموزشی در آن در دسترس ساکنین قرار دارد.

همچنین برج سماء نیز در قالب 12 برج در طبقات 15 الی 20 طبقه ساخته شده است؛ برج‌های سماء در دو قسمت قرار دارند. بین هر 6 برج امکانات رفاهی مختلف و حتی مسجد نیز وجود دارد.

مطالب مرتبط: کوهک تهران ؛صفر تا صد معرفی این محله خوش آب و هوا

وضعیت دسترسی های شهرک شهید باقری

یکی از مهم ترین مزیت های این شهرک موقعیت جغرافیایی و دسترسی آن است؛ قرارگیری شهرک باقری در محدوده بزراگراه های مهمی مانند شهید خرازی، اتوبان همت و تهران-کرج رفت و آمد را به این شهرک تسهیل بخشیده است؛ بزرگراه خرازی که یکی از مهم‌ترین بزرگراه‌های تهران و منطقه 22 تهران به حساب می‌آید در جنوب این شهرک قرار گرفته است.

بنابراین می‌توان اینگونه برداشت کرد که شهرک شهید باقری به لحاظ دسترسی به خیابان‌های اصلی، بزرگراه‌ها و وسایل حمل و نقل عمومی در وضعیت ایده آلی قرار دارد. تعداد زیادی از ایستگاه اتوبوس و تاکسی در شهرک باقری مشاهده می‌شود. بنابراین ساکنین این شهرک دغدغه ای به لحاظ رفت و آمد نخواهند داشت.

مطالب مرتبط: چیتگر تهران ؛معرفی 0 تا 100 بهترین منطقه برای سرمایه گذاری ملکی

اماکن مهم شهرک شهید باقری

 • مجموعه هزار و یک شهر 
 • مجتمع بزرگ ایران مال
 • شهرداری منطقه 22 تهران
 • بیمارستان مغز و اعصاب
 • دریاچه خلیج فارس
 • آبشار تهران

مراکز درمانی شهرک شهید باقری تهران

 • بیمارستان مغز و اعصاب دکتر سمیعی ( واقع در بلوار دریاچه،خیابان بهارستان)
 • بیمارستان تریتا ( واقع در بزرگراه همت غربی، بعد از تقاطع بزرگراه آزادگان،اتوبان شهید خرازی)

مطالب مرتبط: شهرک چشمه تهران ؛با بهترین شهرک منطقه 22 آشنا شوید

سرای محله شهرک باقری

سرای محله شهرک باقری یکی از مراکز آموزشی و فرهنگی این منطقه است که در انتهای بوستان، جنب مجتمع ورزشی الزهرا (س) قرار گرفته و دارای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری، سلامت و کارگاه های مهارت آموزی، اتاق کودک و... می باشد. 

پیش خرید آپارتمان در تهران

نزدیکترین مترو به شهرک شهید باقری

شهرک شهید باقری فاقد ایستگاه مترو  است اما باید گفت که نزدیکترین مترو به شهرک شهید باقری ایستگاه مترو ایران خودرو می باشد؛ شما می‌توانید به راحتی وارد خط 5 مترو شده و در ایستگاه ایران خودرو پیاده شوید. همچنین می توانید در ایستگاه چیتگر از قطار خارج شده و با کمک تاکسی به سمت شهرک باقری حرکت کنید.