شهرک چشمه تهران ؛با بهترین شهرک منطقه ۲۲ آشنا شوید!

شهرک چشمه تهران ؛با بهترین شهرک منطقه ۲۲ آشنا شوید!

31 تیر 1402

محله گردی

شهرک چشمه تهران ؛با بهترین شهرک منطقه ۲۲ آشنا شوید!

در این مطلب شما را با بهترین شهرک واقع در منطقه ۲۲ تهران (شهرک چشمه) آشنا خواهیم کرد. اگر قصد سکونت در شهرک چشمه تهران را دارید خواندن این مقاله را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.

فهرست مطالب

تاریخچه شهرک چشمه

شهرک چشمه تهران کجاست

برج های شهرک چشمه

بازارچه شهرک چشمه

پمپ بنزین شهرک چشمه

دسترسی های شهرک چشمه

معرفی اماکن تفریحی شهرک چشمه

خرید خانه در تهران

تاریخچه شهرک چشمه

قدمت خانه های ویلایی شهرک چشمه به ۵۰ سال پیش بر می گردد. به گفته اهالی و مدارک های زمین شهری در گذشته اولین ساکنین این محله خانواده های فرمان فرمانیان و گودرزی بودند. همچنین در اطراف دهکده چاه هایی نیز جهت تامین آب شرب منطقه وجود داشته که به آن نیز چاه فرمانفرمانیه می گفتند. با واگذاری این زمین ها که جزء دهداری کن بوده است، افراد از دیگر شهرهای کشور به این منطقه آمدند و بدین وسیله حاشیه نشینی تهران شکل گرفت.

در سالهای گذشته شهرک چشمه، همانند دیگر شهرک ها مانند شهرک دهکده المپیک، شهرک لاله و زیبادشت بالا، دارای دیوار، فنس و نگهبانی بود که با گذشت زمان و افزایش نسبی امنیت پیرامون ویلاهای شهرک چشمه و همچنین جهت تهسیل در رفت و آمد دیوارها و نگهبانی آن برداشته شد. 

شهرک چشمه تهران

شهرک چشمه ، یکی از قدیمی ترین و بهترین شهرک های تهران می باشد که به خوش آب و هوا ترین و زیباترین شهرک شهرت دارد. این شهرک به لحاظ شهرسازی مدرن و اصولی توانسته گواهینامه استاندارد دریافت کند. شهرک چشمه تهران دارای دو فاز اصلی و فرعی و بوستان شرقی و غربی می باشد.

این شهرک دارای کوچه های متعددی با اسامی یاس، گلایل، سنبل، زنبق، سوسن، اقاقیا، شب بو، آلاله، محمدی، ارکیده، لاله غربی و شرقی، نرگس شرقی و غربی، شقایق، شبنم، نسترن غربی و شرقی و گلستان، می باشند. بیشتر فضای داخلی این شهرک دارای فضای سبز است.

بیشتر بخوانید: معرفی شهرک مروارید شهر چیتگر ؛ برای افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند!

شهرک چشمه تهران کجاست

به جرات می توان گفت شهرک چشمه تهران یکی از بهترین شهرک های منطقه ۲۲ تهرن است.این شهرک در مجاورت شهرک صدرا و شهرک گلستان واقع شده که تقریبا تمام املاک شهرک چشمه ویلایی و با متراژهای بسیار بزرگ می باشند. شایان به ذکر است که خانه های این شهرک اولین مکانی بود که جهت سکونت در غرب رودخانه کن ساخته شد. نکته قابل توجه دیگر این است که با گذشت چندین سال، اغلب خانواده های ساکن در آن، با وجود بازسازی های متعدد، همچنان بافت خانه های خود را مانند گذشته حفظ کردند و به صورت ویلایی نگه داشته اند.

همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت های به روز خرید آپارتمان در شهرک گلستان و اجاره آپارتمان در شهرک گلستان چیتگر بر روی لینک کلیک کنید.

عکس شهرک چشمه تهران

شهرک چشمه به لحاظ آب و هوا و دسترسی مناسب به شریان ها و جاده های اصلی شهر تهران در موقعبت بسیار مناسبی قرار دارد، همین امر موجب شده تا توجه بسیاری از افراد برای سکونت به این منطقه جلب شود.

پیش خرید آپارتمان در تهران

شهرک چشمه دهکده المپیک

شهرک چشمه تهران حد فاصل میدان المپیک تا ابتدای آزادگان است. این شهرک از سمت شمال به بزرگراه همت غرب، از سمت شرق به بزرگراه آزادگان شمال، از سمت غرب به میدان ساحل و دریاچه چیتگر و از سمت جنوب به پارک جنگلی چیتگر منتهی می شود. همچنین دسترسی به این شهرک از طریق مترو چیتگر، تاکسی و اتوبوس امکان‌پذیر می باشد.

بیشتر بخوانید: چرا سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ تهران سودآور است؟

برج های شهرک چشمه

در یک دهه گذشته برج سازی های متعددی در غرب شهرک چشمه انجام شد . شهرک چشمه دارای چندین برج است که در ادامه برخی از آنها را برای شما معرفی خواهیم کرد.

 • برج های بانک ملی شهرک چشمه

 • برج آفتاب شهرک چشمه

 • برج ارغوان شهرک چشمه

 • برج فنی حرفه ای شهرک چشمه

 • برج آسمان شهرک چشمه

 • برج عقیق شهرک چشمه

بیشتر بخوانید: چیتگر تهران ؛بهترین منطقه برای سرمایه گذاری ملکی !

میانگین قیمت آپارتمان در شهرک چشمه نسبت به اطراف تهران مناسب تر می باشد البته قیمت ها در بازار ثابت نمی ماند و نمی توان قیمتی دقیقی برای خانه های شهرک تعیین کرد.اما با توجه به متراژ و زیر ساخت واحد ها، تعداد طبقات و تعداد واحد های موجود در یک طبقه و موقعیت مکانی قیمت خانه ها متفاوت می باشد.

برای اطلاع از به روزترین قیمت خرید آپارتمان در شهرک چشمه و اجاره آپارتمان در شهرک چشمه وارد وبسایت آقای املاک شوید.

اگر قصد خرید آپارتمان در منطقه 22 تهران را دارید، همین حالا بر روی لینک کلیک کنید.

بازارچه شهرک چشمه

شهرک چشمه نیز همانند محله های قدیمی خود مانند دهکده المپیک، از گذشته دارای امکانات و بازارچه های داخلی بود که در حال حاضر نام یکی از خیابان های داخلی آن، بازارچه شهرک چشمه نام دارد. بازارچه شهرک چشمه در این محله سرشناس است در این بازارچه انواع مغازه‌ها و فروشگاه‌های مختلف از جمله مشاور املاک، سوپر گوشت‌ها، سوپرمارکت‌ها، سوپر میوه‌ها،خشک‌شویی و تأسیسات و… وجود دارند. همچنین در قسمت شمالی این بازارچه کوچه ارکیده قرار دارد و بازارچه با رسیدن به کوچه گلستان به پایان می‌رسد.

از دیگر مراکز خرید و پاساژهای تجاری در محدوده چشمه می توانیم به: بازار میوه و تره بار المپیک، رستوران ها و فست فودهای اطراف میدان المپیک، فروشگاه شهروند زیبادشت، بازار میوه و تره بار زیبادشت، هایپرستار، مرکز خرید گلستان شهرک لاله و... اشاره کنیم.

مجتمع تجاری گلستان منطقه ۲۲

پمپ بنزین شهرک چشمه

در ضلع شمالی شهرک چشمه، یک جایگاه سوخت قرار دارد که در کنار سوخت بنزین و جایگاه سوخت گاز طبیعی دارد. این جایگاه در خیابان شهرکرد واقع در ضلع شمالی شهرک قرار گرفته است. البته در دهکده المپیک نیز جایگاه سوخت دیگری قرار دارد که اهالی شهرک می‌توانند برای سوخت خودروهای خود به آن مراجعه نمایند.

بیشتر بخوانید: شهرک گلستان تهران ؛محله ای دنج با امکانات فراوان

دسترسی های شهرک چشمه

 • دسترسی به بزرگراه همت غرب

 • دسترسی به بزرگراه آزادگان شمال

 • دسترسی آسان به امکانات رفاهی و تفریحی مانند دریاچه چیتگر و پارک جنگلی چیتگر

 • دسترسی آسان محله به ایستگاه مترو چیتگر

اگر می خواهید از قیمت های به روز خرید آپارتمان در دریاچه و اجاره آپارتمان در دریاچه چیتگر تهران باخبر شوید همین حالا بر روی لینک، کلیک کنید.

معرفی اماکن تفریحی شهرک چشمه

شهرک چشمه تهران با امکانات تفریحی بسیار عالی که در نزدیکی خود دارد، سکوت و آرامش را در خود زنده نگه داشته است. از اماکن تفریحی شهرک چشمه می توانیم به:

 • مجموعه ورزشی الغدیر (قسمت شمالی شهرک چشمه)

 • بوستان المپیک همراه با زمین والیبال شهرک چشمه

 • زمین پینت بال (قسمت جنوبی شهرک چشمه)

 • گیم نت

 • پارک راه ابریشم

جهت کسب اطلاعات از قیمت های به روز خرید آپارتمان در چیتگر و یا اجاره آپارتمان در چیتگر کلیک کنید.

تعداد نظرات : 2
 • افراشاهرخی
  28 دی 1402
  شهرک چشمه ازمعدودشهرک هایی است که درآن میتوان با آرامش نفس کشید و زندگی کرد
 • علی منصوری
  19 مهر 1401
  بسیار عالی و کامل