شهرک صدرا تهران ؛آشنایی با این شهرک متفاوت در غرب پایتخت

شهرک صدرا تهران ؛آشنایی با این شهرک متفاوت در غرب پایتخت

28 فروردین 1403

محله گردی

شهرک صدرا تهران ؛آشنایی با این شهرک متفاوت در غرب پایتخت

در هنگام جستجوی خرید آپارتمان در تهران و یا اجاره آپارتمان در تهران شناخت کامل از مناطق و محله ها بسیار حائز اهمیت می باشد. شهرک صدرا یکی از شهرک های مهم واقع در غرب استان تهران است که در این مقاله قصد داریم شما را با مجتمع های مسکونی و امکانات رفاهی آن آشنا کنیم. لطفا تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید.

فهرست مطالب

تاریخچه شهرک صدرا تهران

شهرک صدرا تهران کجاست

شهرک صدرا منطقه چند است

ویژگی بلوک های شهرک صدرا تهران

معرفی امکانات شهرک صدرا

معرفی مراکز تفریحی شهرک صدرا

وضعیت دسترسی شهرک صدرا تهران

تاریخچه شهرک صدرا تهران

شهرک صدرا تهران قدمت چندانی ندارد در واقع قدمت ساختمان های این شهرک به پای قدمت خانه های ویلایی شهرک چشمه و محله زیبادشت نمی رسد. ساخت مجتمع های مسکونی صدرا و آپارتمان های واقع در این شهرک توسط تعاونی جهاد کشاورزی ساخته شد. با تکمیل خانه ها و واحدهای این شهرک در سال 1387 ، برای فروش به سهام داران، اعضا و عموم مردم قرار گرفت.

مطالب مرتبط: شهرک مروارید شهر ؛برای افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند

خرید خانه در تهران

شهرک صدرا تهران کجاست

شهرک صدرا تهران ؛در محله دهکده المپیک واقع شده و از شهرک های معروف غرب تهران به شمار می رود. . معماری شهرک صدرا تهران از سبک ایتالیایی الهام گرفته است؛ به گونه ای که شکل ظاهری آنها با هر بلوک دیگری، چه در منطقه 22 و چه در کل ایران، متفاوت تر هستند.

این شهرک در ضلع غربی بلوار دهکده المپیک واقع گردیده است و از طبقات بالایی خانه های آن می توان محله های مجاور آن مانند شهرک راه آهن (گلستان) ، شهرک یاس، شهرک مسکونی کوثر و برج های بلوار کوهک را به راحتی مشاهده کرد.

مطالب مرتبط: شهرک گلستان تهران ؛محله ای دنج با امکانات فراوان

شهرک صدرا منطقه چند است

شهرک صدرا در منطقه 22 تهران قرار گرفته و مساحتی بالغ بر 40 هکتار زمین دارد که یک سوم از کل این زمین به فضای سبز اختصاص دارد .این محله در مجاورت آزادگان شرق قرار دارد و برای ساکنین دسترسی بسیار راحتی فراهم کرده است. یکی دیگر از دسترسی های بسیار خوبی که این محله در اختیار دارد مجاورت آن به ورزشگاه آزادی است که افراد به راحتی می توانند از امکانات آن استفاده کنند. این محله در طرح ترافیک زوج و فرد تهران قرار ندارد.

خرید آپارتمان در شهرک شهید باقری و اجاره آپارتمان در شهرک شهید باقری ایمن ترین روش سرمایه گذاری در منطقه 22 تهران به حساب می‌آید.شما می توانید در با خرید آپارتمان در این منطقه سرمایه‌گذاری پر سودی را تجربه نمائید.

ویژگی بلوک های شهرک صدرا تهران

در رابطه با ویژگی بلوک های شهرک صدرا تهران در ابتدا، باید گفت که ساختمان های آن دارای 3 تیپ مختلف هستند. تفاوت این تیپ ها صرفا در برخورداری از امکانات می باشد. در ابتدا به مشخصات هر سه تیپ خواهیم پرداخت.

تیپ A

13 بلوک در تیپ A وجود دارد. بلوک های A شهرک صدرا دارای 6 طبقه بوده که 5 طبقه آن مسکونی و 1 طبقه آن به پارکینگ اختصاص پیدا می کند. تعداد آپارتمان های این تیپ مشتمل بر 22 واحد 136 متری است، که تمامی آن ها دارای 3 اتاق خواب می باشند.

تیپ B

تیپ B به لحاظ تعداد طبقه نیز همانند تیپ A است.  در تیپ B نیز دارای 20 بلوک می باشد که هر کدام دارای 24 واحد آپارتمانی هستند. متراژ خانه های تیپ B شهرک صدرا 112 متر و دارای 2 اتاق خواب می باشند.

تیپ C

سری بلوک های تیپ C، با توجه به متراژ های 70 متری و 107 متری واحد های آن، می تواند بهترین گزینه برای خرید و رهن و اجاره آپارتمان در شهرک صدرا باشد. هر کدام از بلوک های این تیپ که تعداد آن ها 24 تا می باشد، دارای 6 واحد 70 متری و 8 واحد 107 متری است. شایان به ذکر است که ساختمان های تیپ C مجتمع مسکونی صدرا، 4 طبقه ای و فاقد آسانسور می باشد.

مطالب مرتبط: کوهک تهران ؛صفر تا صد معرفی این محله خوش آب و هوا

پیش خرید آپارتمان در تهران

معرفی امکانات شهرک صدرا

شهرک صدرا دارای یک مرکز خرید است. این مرکز خرید دارای فروشگاه های زنجیره ای نظیر افق کوروش و دیگر فروشگاه ها می باشد. علاوه بر این میوه فروشی، نانوایی سنگکی صدرا، فروشگاه لباس، خدمات کامپیوتری، خودپرداز بانکی (ATM) و ... از امکانات رفاهی داخلی شهرک به شمار می روند.

علاوه بر مراکز داخلی این شهرک، دسترسی آسان ساکنین به مراکز خرید محله های مجاور زیر از مزیت های فوق العاده شهرک صدرا محسوب می شود:

 • میادین میوه و تره المپیک و زیبادشت
 • فروشگاه های شهروند و هایپر استار
 • مرکز خرید طوبی (واقع در بلوار کوهک)
 • مرکز خرید باملند (واقع در شرق دریاچه چیتگر)
 • بازار بزرگ ایران مال

بازار زیبا دشت تهران

مطالب مرتبط: چیتگر تهران ؛معرفی 0 تا 100 بهترین منطقه برای سرمایه گذاری ملکی

معرفی مراکز تفریحی شهرک صدرا

یکی از مراکز تفریحی بزرگ این منطقه ، بوستان صدرا می باشد که منظره ای زیبا برای ساکنین فراهم کرده است که معمولا برای گذراندن اوقات فراغت از آن استفاده می کنند. همچنین وجود پیست دوچرخه سواری و یپاده روی در سرتاسر این شهرک یکی از مزیت های منحصر به فرد این شهرک به شمار می رود.

از دیگر مراکز تفریحی واقع در این منطقه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بوستان خرگوش دره
 • بوستان ورزشگاه آزادی
 • بوستان باغ نو
 • بوستان افرا
 • بوستان پرستو
 • بوستان گلفام

لازم به ذکر است که این محله دارای امکانات آموزشی علی الخصوص مدرسه نیست. اما مسجد بزرگ امام باقر یکی از معروف ترین مراکز مذهبی این شهرک به شمار می رود که معمولا اهالی این منطقه برای اقامه نماز و برگزاری مراسمات مذهبی به آن مراجعه می کنند.

مطالب مرتبط: شهرک چشمه تهران ؛با بهترین شهرک منطقه 22 آشنا شوید

وضعیت دسترسی شهرک صدرا تهران

در حال حاضر شهرک صدرا دارای 2 ورودی از سمت بلوار جهاد واقع در شرق این شهرک دارد. مسیر های منتهی به شهرک صدرا عبارتند از:

 • بلوار دهکده المپیک، میدان المپیک، بلوار صدرا (غرب به شرق)، بلوار جهاد، شهرک صدرا
 • بزرگراه علامه جعفری (شرق به غرب)، بعد از خروجی دهکده المپیک، بلوار جهاد، شهرک صدرا
 • بزرگراه آزادگان (جنوب به شمال)، بعد از تقاطع غیر هم سطح با همدانی و علامه جعفری، خروجی میدان المپیک، بلوار صدرا، بلوار جهاد، شهرک صدرا