صفحه

1

2

...

53

شهرک دانشگاه شریف

شکل گیری شهرک دانشگاه شریف به سال ۱۳۵۲برمی گردد در حقیقت تعدادی از نخبگان،کارکنان و اساتید دانشگاه صنعتی شریف به این فکر افتادند که شهرکی به دور از هیاهو و شلوغی شهر به منظور سکونت کارکنان و اساتید این دانشگاه احداث نمایند. با مطالعاتی که در محدوده جغرافیایی این شهرک انجام شد، در نهایت آن ها تصمیم به احداث شهرک دانشگاه صنعتی شریف در مجاورت وردآورد شمالی گرفتند.این شهرک یکی از شهرک های واقع در ناحیه ۳ منطقه ۲۲ شهرداری تهران می باشد.

شهرک دانشگاه شریف از سمت شمال به بزرگراه همت و شهید خرازی، از سمت غرب به تعاونی مسکن راه آهن، از سمت جنوب به پروژه آتی ساز و از سمت شرق به بلوار شهید اردستانی متصل می شود. عواملی مانند آب و هوای مساعد و مطلوب، دسترسی آسان به بزرگراه همت و ایستگاه مترو وردآورد در سال های اخیر موجب شده ساخت و ساز و قیمت در این شهرک مسکونی رشد چشمگیری داشته باشد.

یکی از مهم ترین ویژگی های معماری در شهرک دانشگاه شریف که در نگاه اول چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند، همخوانی با طبیعت کوهستانی منطقه است. استفاده از عناصری که تجلی طبیعت، دامنه کوه و نمادی از لطافت، قدرت و روح مستحکم کوهستانی می باشد در هنرم عماری شهرک دانشگاه صنعتی شریف مورد توجه قرار گرفته است.

بیشتر بدانید: معرفی شهرک مروارید شهر چیتگر ؛ برای افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند!

همانطور که به آن اشاره کردیم شهرک مسکونی دانشگاه صنعتی شریف حدفاصل بزرگراه های اصلی تهران از جمله خرازی، همدانی و بلوار اردستانی واقع شده است.

از خیابان های اصلی این شهرک می توانیم به موارد زیر اشار کنیم:

  • خیابان تهران
  • خیابان شیراز
  • خیابان خرمشهر
  • خیابان همدان
  • خیابان بهار
  • خیابان گلها
  • خیابان گلستان

از مراکز مطرح و شناخته شده این شهرک می توان به مسجد امام حسین و پارک الغدیر اشاره نمود. شایان به ذکر است که ساکنین کوی بهار از قدیمی ترین ساکنان این منطقه می باشند. طراحی معماری خانه های ویلایی شهرک دانشگاه صنعتی شریف تلفیقی از هنر معماری ارمنستان، اسپانیا و ترکیه با ریشه های معماری ایرانی ساخته شده است. همچنین تمام املاکی که در خیابان های اصلی و قدیمی این شهرک ساخته شده اند بر مبنای این اصول سازگار و پابرجا هستند.

خرید آپارتمان در شهرک دانشگاه شربف تهران

خرید آپارتمان در شهرک دانشگاه شریف

افرادی که قصد خرید آپارتمان در تهران را دارند و برای خرید آپارتمان در شهرک دانشگاه شریف مصمم هستند، باید بدانند که آگاهی کامل از امکانات رفاهی این شهرک امری ضروری می باشد به عنوان مثال این شهرک به دلیل داشتن آب و هوای مطلوب، دسترسی آسان به بزرگراه همت، طراحی منحصر به فرد و رعایت اصول شهرسازی و مهم تر از همه دارا بودن ساکنینی اصیل و تحصیل کرده، در سال های گذشته شاهد رشد چشمگیر جمعیت و افزایش ساخت و ساز و همچنین افزایش قیمت املاک بوده است.

شهرک دانشگاه شریف به لحاظ موقعیت جغرافیایی، در نزدیکی پایانه اتوبوسرانی و همچنین ایستگاه مترو وردآورد واقع شده است. همین ایستگاه مترو  باعث شده تا رفت و آمد به تمتم نقاط شهری تهران به راحتی امکان پذیر شود. این شهرک به صورت میانگین حدود ۸۰۰۰ نفر جمعیت دارد. فاصله این شهرک به مراکز گردشگری منطقه ۲۲ و همچنین مراکز تجاری این منطقه بسیار کم است.

بیشتر بدانید: شهرک گلستان تهران ؛محله ای دنج با امکانات فراوان

به عنوان مثال این شهرک با دریاچه چیتگر حدود ۷ دقیقه و از مرکز خرید ایران مال حدود ۵ دقیقه فاصله دارد. از طرفی می توان برای اوقات فراغت از این شهرک به آسانی به روستای وردیج رفت و در آن جا از آب و هوای مفرح و لذت بخش آن نهایت بهره را برد.

خرید خانه در شهرک دانشگاه شریف

خرید خانه در شهرک دانشگاه شریف همانند خرید آپارتمان در چیتگر اگر با شناخت و اطلاعات کامل از محله انجام پذیرد کار دشواری نیست. این منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی، منطقه ای مناسب جهت سکونت به شمار می رود، به همین منظور هر روز به تعداد شهرک های مسکونی این شهرک اضافه شد به حدی که خانه های آن به سرعت پیش فروش می شوند؛ از طرفی بسیاری از سرمایه گذاران، به سمت سرمایه گذاری در املاک تجاری و مسکونی این منطقه روی آوردند و با سرعتی باور نکردنی، این منطقه توسعه یافت. این شهرک، تلفیقی از خانه های ویلایی و آپارتمان های مسکونی می باشد.

قیمت آپارتمان در شهرک دانشگاه شریف

شهرک دانشگاه صنعتی شریف، به لحاظ شرایط و امکانات رفاهی در وضعیت بسیار مطلوبی قرار گرفته است، آب و هوای مناسب، دسترسی های متعدد به اماکن و مراکز مهم، سطح رفاهی بالا و امکانات عالی و ... همگی موجب شده تا قیمت آپارتمان در شهرک دانشگاه شریف نسبتا بالا باشد. موقعیت استثنایی و ویژه این شهرک دنج، باعث شده تا بسیاری از افراد به این منطقه روی آورند و همچنان متقاضیان زیادی داشته باشد؛ تقاضای زیاد جهت سکونت در این منطقه باعث افزایش جمعیت و به دنبال آن، افزایش قیمت املاک آن شده است؛ البته شایان به ذکر است که با وجود قیمت بالای خانه در این شهرک، همواره طرفداران خاص خود را داشته و پروژه های زیادی در حال اجرا و ساخت ساختمان و برج در این شهرک می باشند.

بیشتر بدانید: شهرک چشمه تهران ؛ با بهترین شهرک منطقه ۲۲ آشنا شوید!

مشکلات شهرک دانشگاه شریف

از آنجایی که چندین سال از احداث شهرک دانشگاه شریف می گذرد، اما مشکلاتی نیز گریبان ساکنین این شهرک را گرفته است. یکی از  مشکلاتی که می توان به آن اشاره نمود، ساخت و سازهایی است که در این محدوده در حال اجرا است و موجب سلب آرامش ساکنین و اهالی این شهرک شده است.


سوپر اپلیکیشن آقای املاک