برای مشاور املاک شدن چه باید کرد

برای مشاور املاک شدن چه باید کرد

27 اردیبهشت 1402

آموزش املاک

برای مشاور املاک شدن چه باید کرد

در این مطلب، بررسی خواهیم کرد که برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک خوب چه چیزهایی لازم است، چقدر زمان می برد تا در این شغل به خواسته های خود برسید و اینکه آیا این شغل اصلا برای شما مناسب است یا خیر، پس با ما همراه باشید.

چرا باید مشاور املاک شوم

دلایل زیادی برای ورود به شغل مشاور املاک وجود دارد. یکی از مهم ترین این دلیل ها انعطاف‌پذیری است. شما در این شغل برنامه زمانی خودتان را دارید .می توانید از خانه یا دفتر، کار کنید. می توانید به تنهایی کار کنید یا بخشی از یک تیم باشید. یا حتی می توانید برنامه ای متناسب با سبک زندگی خودتان بچینید و مشتریان را با سلیقه خودتان انتخاب کنید. اینگونه بگوییم می توانید در این شغل یک زندگی مناسب همراه با یک تجارت بسیار سودآور داشته باشید. در این شغل امکانات برای شما بی پایان هستند.

البته، برای کسب موفقیت در شغل مشاور املاک، باید اطمینان حاصل کنید که در ساعات شلوغی، مانند شب ها و آخر هفته ها، نیز برای بازدید در دسترس هستید. فراموش نکنید که مشاورانی موفق اند که همیشه برای مشتریان خود در دسترس هستند. 

پیش خرید آپارتمان در تهران

چگونه یک مشاور املاک شویم

بسیاری از مردم در سراسر جهان در صنعت املاک و مستغلات مشغول به کارند. چرا که بازار املاک پتانسیل بالایی برای رونق و موفقیت افراد فراهم می کند. به همین خاطر است که بیشتر کارآفرینان و افراد باهوش وارد این تجارت می شوند. اما بد نیست بدانید که تبدیل شدن به یک مشاور املاک کار سختی است. برای عملکرد خوب و پیشرفت در این شغل، باید به خوبی آموزش دیده باشید.

یک مشاور املاک باید از همه چیز مانند خرید و فروش ملک مطلع و آگاه باشد و حتی در مورد نحوه سرمایه گذاری در املاک و ثروتمند شدن، راهنمایی های مناسبی را به مشتری ارائه دهد. خدمات مشاور املاک همیشه مورد تقاضا بوده و هست. از این رو، این یک حرفه بسیار قابل اعتماد می باشد. در ادامه این مقاله جزئیات بیشتری در مورد مسئولیت های یک مشاور املاک و نحوه تبدیل شدن به یک مشاور املاک برای شما ارائه شده است.

بیشتر بخوانید: آموزش مشاور املاک ؛24 نکته طلایی برای موفقیت شغلی شما

برای مشاور املاک شدن چه باید کرد

مشاور املاک چه کار می کند

مشاور املاک به افراد یا شرکت هایی که علاقه مند به خرید ملک هستند مشاوره می دهد. آنها خدمات مشتری محور در بازار املاک و مستغلات را ارائه می دهند. علاوه بر آن، آنها استراتژی های قابل اعتمادی که می تواند به مشتری در دستیابی به اهداف املاک و مستغلات خود کمک کند، ایجاد می کنند. برخی از مشاور املاک برای خدمات خود ساعتی هزینه دریافت می کنند و برخی دیگر از مشتری پورسانت می گیرند.

به تعبیر دیگر مشاور املاک با ارزیابی نیازهای مشتری در زمینه املاک فعالیت می کند و در ادامه خدمات مشاوره املاک خود را شرح می دهد. این پیشنهاد همچنین شامل نرخ کمیسیون و حق الزحمه مشاور و... می باشد. مشاور با ارائه این اطلاعات از قبل، به دنبال شفافیت در تعامل خود با مشتری است. علاوه بر این، به مشتری اطمینان می دهد که خدمات مورد نیاز اجرایی خواهد شد. پس از مدتی مذاکره، مشاور املاک و مشتری آنها یک توافق نهایی را امضا می کنند. پس از انجام این کار، مشتری می تواند شروع به دریافت خدمات مشاور برای سرمایه گذاری در برخی از املاک و مستغلات کند.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد مشاور املاک ؛ آشنایی با خدمات و وظایف اصلی

تکنیک های مشاور املاک

۱.دوره های آموزشی را سپری کنید

اولین قدم برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک، جمع آوری دانش در مورد صنعت املاک و مستغلات است. این را می توان با گذراندن یک دوره پیش از صدور مجوز و در نتیجه، یک امتحان به دست آورد. قبل از ثبت نام در این دوره ها، باید حداقل شرایط لازم را داشته باشید. علاوه بر این، پیشرفت در این دوره ها بر حسب ساعت سنجیده می شود. در برخی از دوره ها، شما باید حداقل ۶۰ ساعت را بگذرانید و در حالت دیگر گذراندن این دوره ها به ۹۰ ساعت نیز می رسد. می توانید قبل از ثبت نام، از شرایط دوره آموزش خود مطلع شوید.

۲.کمی تجربه به دست آورید

برای تبدیل شدن به مشاور املاک تجاری، باید تجربه ای به عنوان نماینده داشته باشید. این کار را می توان با عضویت در یک شرکت کارگزاری زیر نظر یک کارگزار باتجربه املاک انجام داد. ضمناً انجام این مرحله قبل از صدور مجوز ضروری است. پس از گذراندن ۲ تا ۳ سال فعالیت در آژانس املاک، می توانید شرکت مشاوره ای خود را راه اندازی کنید و به افرادی که قصد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را دارند مشاوره حرفه ای بدهید.

بیشتر بخوانید: ۱۵ راز موفقیت در شغل مشاور املاک

خرید خانه در تهران

تکنیک های جدید شغل مشاور املاک

وبسایت آقای املاک همیار آژانس ها و مشاوران املاک 

وبسایت آقای املاک کارایی عملیات را در شرکت مشاوره شما بهبود می بخشد. آقای املاک علاوه بر حفظ روابط دوستانه مشاور با مشتری، این قابلیت را دارد که صفر تا صد نیازهای ساختمانی را با ابزارهای مختلف در جهت تسهیل و تسریع معاملات ملکی در اختیار عموم قرار دهد. امروزه ارائه خدمات بیشتر وبسایت ها و اپلیکیشن های ملکی شبیه به یکدیگر است اما به جرات می توان گفت وبسایت آقای املاک با خدمات متنوع خود در داخل کشور مشابهی ندارد و خدمات آن نسبت به سایر وبسایت ها بسیار متفاوت است.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد آشنایی با وبسایت آقای املاک

جمع بندی:

تجارت در املاک و مستغلات می تواند برای شما بسیار سودمند باشد. با این حال، برای موفقیت در این شغل باید قبل از هر اقدامی تصمیمات درستی بگیرید. یک مشاور املاک می تواند مشاوره عاقلانه ای به مشتری خود ارائه دهد تا سرمایه گذاران یک ایده و سرمایه خود را به ثروت تبدیل کنند. نکات ذکر شده در قسمت بالا نشان دهنده مسئولیت های یک مشاور املاک و چگونگی تبدیل شدن به یک مشاور املاک است. 

تعداد نظرات : 1
  • حسین خطیری
    12 بهمن 1402
    مشاور املاک در عین سادگی پشتکار و پیگیری و حوصله زیاد میخاهد