صفحه

1

2

...

18

رهن و اجاره آپارتمان در خیابان شریعتی تهران

در حال حاضر جمعیت شهر تهران بیش از 14 میلیون نفر برآورد شده که از میان مناطقی که در تهران قرار دارد برخی از منطق می تواند از دسته بخش هایی باشد که در تمام ساعت روز شاهد شلوغی و ترافیک سنگین باشد. خیابان شریعتی تهران یکی از طولانی ترین خیابان های شمال تهران است، که در مناطق 1،3،4و7 واقع شده است و به دلیل طولانی بودن، در یک منطقه خاص از تهران قرار نگرفته است. اگر برای اجاره آپارتمان در شریعتی و یا حتی خرید آپارتمان در شریعتی تهران اقدام کرده اید پس نیاز است که امکانات رفاهی آن را بشناسید به عنوان مثال برخی از اماکن مهم واقع در این خیابان از سمت شمال به جنوب عبارتند از: 

 • مجموعه ورزشی چمران (بولینگ عبدُه)
 • باغ قلهک
 • بیمارستان ایرانمهر
 • بیمارستان مفید
 • حسینیه ارشاد
 • پارک شریعتی (پارک کوروش)
 • موزه رضا عباسی
 • دانشگاه خواجه‌نصیر
 • پارک اندیشه
 • ساختمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
 •  بیمارستان پاسارگاد.

این خیابان دارای چندین ایستگاه اتوبوس نیز می باشد بنابراین اگر از وسایل حمل و نقل عمومی زیاد استفاده می کنید این محله نیاز شما را در این رابطه تامین کرده است. ایستگاه اتوبوس پل رومی،ایستگاه اتوبوس سهیل، اایستگاه اتوبوس سینمای فرهنگ،ایستگاه اتوبوس قلهک،ایستگاه اتوبوس شریعتی، ایستگاه اتوبوس مینا،ایستگاه حسینیه ارشاد و ایستگاه اتوبوس داوودیه همگی در این خیابان مستقر هستند. علاوه بر این ایستگاه مترو قیطریه ،ایستگاه مترو صدر ،ایستگاه مترو قلهک و ایستگاه مترو شریعتی در اطراف این خیابان قرار دارند.

اجاره آپارتمان شریعتی شمالی

اجاره خانه در شریعتی

اجاره خانه شریعتی همانند اجاره آپارتمان در قلهک امروزه محبوبیت زیادی دارد. چرا که این خیابان از قسمت های مهمی تشکیل شده که به راحتی به نقاط مهم تهران دسترسی دارد. علاوه بر موارد ذکر شده، خیابان شریعتی، دارای مراکز فرهنگی و گردشگری متعددی است که به علاقمندان به فرهنگ و تاریخ ایران و هنرهای مختلف نیز، توصیه می‌شود. برخی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی و گردشگری خیابان شریعتی عبارتند از: 

موزه هنرهای معاصر تهران که به عنوان یکی از مهمترین موزه‌های هنری در ایران شناخته می‌شود. در این موزه، اثرهای هنری از دهه‌های ۱۹۴۰ تا به امروز به نمایش گذاشته می‌شود. مورد دیگر موزه جواهرات بانک مرکزی است که در آن انواع جواهرات و طلا و نقره در دوران های مختلف ایران برای افراد به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین فرهنگسرای ایران، یکی دیگر از مراکز فرهنگی و گردشگری این منطقه می باشد که محلی برای برگزاری نمایشگاه‌های هنری، کنفرانس‌ها و کارگاه‌های آموزشی است. این فرهنگسرا در برگزاری برنامه‌های فرهنگی متنوعی مانند کنسرت، نمایش تئاتر و سینما نیز فعالیت می کند.

یکی از نکات مهم در رابطه با این منطقه این است که تجارت و یا به نوعی مراکز دولتی در آن حرف اول را می زند. مثلا در این خیابان، شعب بانک‌های مختلفی مانند بانک ملی، بانک صادرات، بانک مسکن، بانک سپه و بانک ملت وجود دارد. همچنین مراکز خریدی مانند پاساژ شریعتی، مجتمع تجاری پالادیوم و مجتمع تجاری چمران نیز در این خیابان برای رفاه حال ساکنین قرار دارند. خیابان شریعتی نیز دارای چندین هتل می باشد. هتل‌های مختلفی از جمله هتل پارک شمس، هتل المپیک که موجب شدند این خیابان به عنوان یکی از مقصدهای مهم گردشگری در تهران شناخته شود.

با توجه به وجود مراکز تجاری و فرهنگی متعدد در خیابان شریعتی، این خیابان به عنوان یکی از پرترددترین خیابان‌های شهر تهران شناخته می‌شود که در طول روز و شب، تردد خودروها و عابران بسیاری را به خود می بیند. همچنین تمام امکانات رفاهی و شهروندی موجود در این ناحیه موجب شده که قیمت آپارتمان چه برای خرید چه برای اجاره بالا باشد.

اجاره آپارتمان شریعتی

قیمت اجاره آپارتمان در شریعتی بالا است چرا که این خیابان عملکردهای تجاری و خدماتی در طیف وسیعی از مقیاس محلی تا شهری را در خود جای داده‌است. بر اساس آخرین گزارش در مرداد سال 1402 قیمت یک واحد مسکونی 90 متری نوساز  در شریعتی تهران با ودیعه : یک میلیارد تومان و اجاره ماهانه 25 میلیون تومان در آژانس های املاک معامله می شود. البته آپارتمان هایی با مبلغ رهن و اجاره پایین تر هم در این محله وجود د ارند به عنوان مثال برای یک واحد 182 متری 22 ساله در این خیابان باید مبلغ 700 میلیون تومان به صورت رهن و 55 میلیون تومان اجاره ماهانه پرداخت کرد.

البته باید یادآور شد که رهن کامل آپارتمان در خیابان شریعتیهمانند دیگر محله های دیگر شهر تهران به عوامل گوناگونی بستگی دارد. از جمله متراژ، لوکیشن، سن بنا، امکانات داخلی ساختمان و... تمامی این عوامل در قیمت نهایی اجاره آپارتمان در خیابان شریعتی موثر هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت اجاره آپارتمان در شریعتی می توانید آگهی های ثبت شده در بالای همین صفحه از وبسایت آقای املاک را مشاهده نمائید.


سوالات متداول

 • شریعتی کجاست

  خیابان شریعتی تهران یکی از طولانی ترین خیابان های شمال شهر تهران است این خیابان عریض و شلوغ در محدوده شمال تا جنوب از میدان ونک تا میدان انقلاب کشیده شده است.

 • شریعتی تهران منطقه چند است

  خیابان شریعتی در مناطق 1،3،4و7 واقع شده است و به دلیل طولانی بودن، در یک منطقه خاص از تهران قرار نگرفته است.

 • خیابان شریعتی تهران بالاشهره

  بله خیابان شریعتی در بالاشهر تهران قرار گرفته است و با محله های قیطریه ، قلهک، الهیه ، تجریش ، زرگنده ، قبا همجوار است.

 • قیمت اجاره آپارتمان در شریعتی

  بر اساس آخرین گزارش در مرداد سال 1402 قیمت یک واحد مسکونی 90 متری نوساز  در شریعتی تهران با ودیعه : یک میلیارد تومان و اجاره ماهانه 25 میلیون تومان در آژانس های املاک معامله می شود. البته آپارتمان هایی با مبلغ رهن و اجاره پایین تر هم در این محله وجود د ارند به عنوان مثال برای یک واحد 182 متری 22 ساله در این خیابان باید مبلغ 700 میلیون تومان به صورت رهن و 55 میلیون تومان اجاره ماهانه پرداخت کرد.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک