صادقیه تهران؛ معرفی 0 تا 100 محله قدیمی آریاشهر

صادقیه تهران؛ معرفی 0 تا 100 محله قدیمی آریاشهر

23 دی 1402

محله گردی

صادقیه تهران؛ معرفی 0 تا 100 محله قدیمی آریاشهر

صادقیه تهران پس از خیابان آزادی یکی از محله های خوب در غرب تهران می باشد. بی شک صادقیه یکی از محبوب ترین محله های غرب تهران است پیش از انقلاب نام این محله آریا شهر بود البته هنوز هم بسیاری از افراد برای تردد و رسیدن به این محله از نام آریاشهر استفاده می کنند.اگر قصد خرید آپارتمان در تهران و یا اجاره آپارتمان در تهران را دارید و قصد سکونت در این محله را دارید ،خواندن این مقاله را از دست ندهید.

فهرست مطالب

صادقیه منطقه چنده

بهترین منطقه صادقیه تهران

فلکه دوم صادقیه

صادقیه ایستگاه مترو

صادقیه مرکز خرید

مراکز تفریحی صادقیه تهران

معرفی مراکز آموزشی و فرهنگی صادقیه

بیمارستان ابن سینا صادقیه

صادقیه اداره پست

محله صادقیه (آریاشهر تهران)

بارزترین شاخصی که این محله دارد حمل و نقل شهری فراوان آن است. ایستگاه مترو، پایانه های تاکسیرانی متعدد به نقاط مختلف شهر و خط BRT از جمله آن است، به نوعی این محله به یکی از پرترددترین مناطق در غرب تهران معروف شده. بی شک صادقیه یکی از محبوب ترین محله های غرب تهرانه پیش از انقلاب نام این محله آریا شهر بود البته هنوز هم بسیاری از افراد برای تردد و رسیدن به این محله از نام آریاشهر استفاده می کنند.

برای مشاهده آگهی های اجاره آپارتمان در شیراز و خرید آپارتمان در شیراز کلیک کنید. 

خرید خانه در تهران

صادقیه منطقه چنده

سوال صادقیه کدام منطقه تهران است برای کسانی که خیلی با این محله آشنایی ندارند پرسیده می شود. صادقیه تهران روی نقشه از آن دسته محله هایی است که در دو منطقه شهرداری تهران واقع شده قسمتی از این محله در منطقه ۲ و قسمت دیگر آن در منطقه ۵ شهرداری تهران قرار گرفته. بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه جناح مرز این دو منطقه هستند. به تعبیری قسمت شرقی بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه جناح جزء منطقه ۲ و قسمت غربی این دو بزرگراه منطقه ۵ محسوب می شود.

 ضلع شرقی صادقیه که در منطقه ۲ واقع شده فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان و خیابان جلال آل احمد قرار دارد، ضلع غربی صادقیه که در منطقه ۵ واقع شده بلوار فردوس، آیت الله کاشانی، خیابان ابوذر و خیابان بهنام وجود دارد. شرق فلکه دوم صادقیه منطقه ۲ و غرب آن نیز منطقه ۵ شهرداری تهران محسوب می شود.

بهترین منطقه صادقیه تهران

بهترین منطقه میدان صادقیه تهران به گفته مشاورین املاک این محله، محله سازمان آب و ارمکان می باشد. محله سازمان آب صادقیه دارای سازه های بسیار خوبی است و دسترسی بسیار مناسبی به بزرگراه جلال ال احمد دارد از سوی دیگر وجود میدان میوه و تره بار صادقیه موجب شده، تا این محله از نظر سکونت دارای شرایط خوبی باشد. همچنین محله ارمکان صادقیه نیز به دلیل وجود این خیابان در مجاورت خیابان سازمان آب و مجاورت با محله مرزداران و همچنین قرار داشتن در قسمت شمالی محله ستارخان به عنوان یکی از دنج ترین و بهترین منطقه صادقیه تهران شناخته شده است.

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در کیش کلیک کنید. 

بیشتر آپارتمان‌های این منطقه نوساز است. سطح قیمت آپارتمان در صادقیه تهران متوسط رو به بالا می باشد، هر چه از سمت جنوب به سمت شمال محله صادقیه برویم، به تبع قیمت خرید آپارتمان افزایش می یابد. شما می توانید برای اطلاع از به روزترین قیمت خرید آپارتمان در صادقیه ،یا اجاره آپارتمان در صادقیه  به وبسایت آقای املاک مراجعه کنید و خانه دلخواه خود را انتخاب کنید. 

همچنین می توانید برای آگاهی از قیمت های به روز خرید آپارتمان در شهرک غرب و اجاره آپارتمان در شهرک غرب و یا خرید آپارتمان در سعادت آباد و اجاره آپارتمان در سعادت آباد تهران کلیک کنید.

فلکه دوم صادقیه

صادقیه فلکه دوم یکی از میدان های مهم تهران و محله صادقیه است. حتی اگر ساکن تهران نیستید حتما نام این میدان به گوش شما خورده. موقعیت مکانی این میدان به گونه ای است که از شمال به بزرگراه اشرفی اصفهانی، از جنوب به بزرگراه جناح، از غرب به بزرگراه آیت الله کاشانی و از شرق به بلوار ستارخان متصل می شود. مترو صادقیه در جنوب غربی این میدان واقع شده بسیاری از مراکز مهم تفریحی مانند پارک استقلال، مجتمع تجاری گلدیس، تهرانی و افق اطراف این میدان قرار گرفته اند.

برای آشنایی با یکی از لوکس ترین پروژه های اداری و تجاری منطقه 22 تهران رویال رزیدنس چیتگر کلیک کنید!

صادقیه فلکه دوم

پیش خرید آپارتمان در تهران

صادقیه ایستگاه مترو

یکی از مواردی که این محله را میان تهرانی ها محبوب کرد دسترسی بسیار مناسب به بیشتر نقاط تهران است. یکی از همین عوامل دسترسی مناسب ایستگاه مترو صادقیه است این ایستگاه یکی از قدیمی ترین ایستگاه های مترو در تهران است و به عنوان اولین ایستگاه مترو دو خطه در این شهر شناخته شده است. علاوه بر مترو، پایانه اتوبوسرانی و پایانه های تاکسیرانی واقع در همین ایستگاه است. از سوی دیگر بزرگراه های یادگار امام، اشرفی اصفهانی، محمدعلی جناح، شیخ فضل الله و ستاری متر صادقیه را احاطه کردند و همین باعث شده دسترسی رانندگان تاکسی و اتوبوس به این منطقه راحت شود.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد آشنایی با محله سرشناس آیت الله کاشانی!

آریاشهر تهران

نزدیکی این محله به میدان آزادی یکی دیگر از مزیت های این منطقه به شمار می رود. همین امر موجب شده بسیاری برای خرید خانه یا رهن و اجاره آپارتمان به این محله روی آورند. صادقیه به واسطه مترو و بزرگراه شیخ فضل الله دسترسی بسیار راحتی به استان البرز (کرج) دارد اگر شما در این شهر تردد دارید یا محل کارتان در این شهر می باشد خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در این محله می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

از قیمت های به روز خرید آپارتمان در جنت آباد جنوبی و اجاره آپارتمان در جنت آباد جنوبی در پلتفرم آقای املاک با خبر شوید.

تنها دسترسی مناسب این محله به سایر نقاط باعث محبوبیت این محله نشده، وجود ساختمان های اداری متعدد در این محله باعث شده افراد برای نزدیکی به محل کار خود، این منطقه را به عنوان سکونت انتخاب کنند. به نوعی می توانیم بگوییم خرید آپارتمان در صادقیه به خاطر وجود ساختمان های اداری مرسوم است.

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در محمودآباد مازندران کلیک کنید

صادقیه مرکز خرید

وجود مراکز خریدی زیادی چون گلدیس، افق،‌تهرانی، مجتمع تجاری اطلس،مرکز خرید مرجان،‌مرکز خرید پردیس، میدان میوه و تره بار در این محله سبب شده  شهروندان در کمترین زمان  نیازهای روزمره خود را برطرف کنند. علاوه بر دسترسی مناسب و ساختمان های اداری وجود مراکز خرید هم یکی از عوامل یست که افراد برای خرید خانه در این محله اقدام می کنند.

بیشتر بخوانید: با یکی از چهره های سرشناس در صنعت ساخت و ساز و انبوه سازی حاج رحیم قربانی آشنا شوید!

ناگفته نماند مرکز خرید گلدیس صادقیه معروف ترین مرکز خرید واقع در این محله به شمار می رود. همچنین بازارچه‌ سنتی ستارخان، میدان میوه و تره ‌بار صادقیه، فروشگاه شهروند صادقیه، مرکز خرید تهرانی که دارای چندین طبقه پارکینگ است و مجتمع تجاری افق مراکز خرید محبوب در این محله می باشد. 

آریاشهر تهران

بیشتر بخوانید: شهر زیبا تهران ؛محله محبوب کارمندان و فرهنگیان!

صادقیه پاساژ تهرانی

بعد از پاساژ گلدیس پاساژ تهرانی نیز یکی از مراکز خرید در فلکه دوم صادقیه می باشد که مشغول خدمات دهی به عموم مردم است. این پاساژ تقریبا کوچک و پر تردد یکی از چندین مراکز خرید واقع در فلکه دوم صادقیه است که مدت زمان زیادی از تاسیس آن نمی گذرد پاساژ تهرانی در همین مدت زمان کوتاه توانسته نسبت به مراکز خرید مشهور مانند گلدیس و افق عرض اندام کند و سهمی از بازار محلی این منطقه را به خود اختصاص دهد.

پاساژ تهرانی صادقیه تهران

اگر قصد خرید آپارتمان در بلوار فردوس و یا اجاره آپارتمان در بلوار فردوس تهران را دارید، همین حالا بر روی لینک کلیک کنید.

مراکز تفریحی صادقیه تهران

پارک های کوچک اما زیادی در این منطقه واقع شده اند اگر بخواهیم چند نمونه را برای شما معرفی کنیم باید به بوستان یگانه واقع در ضلع جنوبی بلوار مرزداران، بوستان پرند واقع در خیابان سازمان آب، بوستان شهروند واقع در خیابان گلاب بین خیابان خسرو و رحیمی بوستان هلال واقع در خیابان امیرکبیر جنوبی خیابان هلال و بوستان استقلال واقع در فلکه دوم صادقیه اشاره کنیم از طرفی باشگاه‌های ورزشی چون اکسیر جوانی، صادقیه، الوند نوین، ونوشه، تکنیک برتر، سپیده و بنیامین از مراکز ورزشی این محله‌ خوش نام به شمار می رود.

بییشتر بخوانید: کوی ارم ؛خوش مسیرترین محله در غرب تهران !

معرفی مراکز آموزشی و فرهنگی صادقیه

صادقیه هم مانند دیگر محله های خوب تهران از مراکر آموزشی و تفریخی خوب و معتبری برخوردار است . به عنوان مثال می توانیم به آموزشگاه‌های زبان مانند آموزشگاه زبان سفیر واقع در بزرگراه محمدعلی جناح، موسسه زبان سفیر پلاس، پردیسان واقع در بلوار آیت الله کاشانی و موسسه زبان ایران اروپا واقع در فلکه دوم صادقیه و … اشاره کنیم.

برای گسب اطلاعات از قیمت خرید آپارتمان در منطقه 2 تهران و قیمت خرید آپارتمان در منطقه 5 تهران بر روی لینک کلیک کنید.

سرای محله صادقیه تهران

در رابطه با مراکز فرهنگی واقع در این محله می توانیم به خانه فرهنگ سینا واقع در فلکه اول صادقیه و سرای محله صادقیه واقع در بلوار شهدای صادقیه اشاره کنیم. سرای محله صادقیه تهران یکی از مراکز مهم فرهنگی در منطقه ۲ تهران به شمار می رود. سرای محله صادقیه تهران با امکانات و کلاس های متنوع و فعالیت های بسیار خوب در زمینه آموزش شهروندان توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین مراکز فرهنگی و آموزشی در محله صادقیه مطرح کند. از امکانات و کلاس های سرای محله صادقیه می توانیم به  موارد ریر اشاره کنیم:

 • مهد کودک
 •  کلاس های موسیقی
 • کلاس های ورزشی
 • کلاس های آزاد مانند رباتیک، چرتکه، آموزش زبان، آموزش خوشنویسی، فن بیان، مکعب روبیک، لیوان چینی و سفالگری 

بیشتر بخوانید: آشنایی با محله شهران ؛برای کسانی که قصد سکونت در این منطقه را دارند!

بیمارستان ابن سینا صادقیه

در رابطه با مراکز درمانی این محله باید بگوییم بیمارستان خصوصی ابن سینا در فلکه دوم صادقیه ابتدای بلوار آیت الله کاشانی واقع شده است. بیمارستان ابن سینا در سال ۱۳۸۶ تاسیس شد و شامل بخش های اورژانس، سی سی یو، بخش بیماران بین المللی، بخش مراقبت های روزانه، اسکپی، تصویربرداری، اتاق عمل، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، بستری، مراقبت های دارویی، آزمایشگاه پاتوبیولوژی و بخش نوزادان می باشد.

همچنین این بیمارستان دارای کلینیک های متعددی همچون جراحی پلاستیک و زیبایی ، جراحی عروق، گوش و حلق و بینی ، جراحی زنان، زایمان و نازایی، جراحی فک و صورت،جراحی عمومی ، چشم پزشکی، پوست ، مو، لیزر، روانپزشکی، روانشناسی، قلب و عروق، داخلی، تغذیه و رژیم درمانی ، ژنتیک ، گفتار درمانی و... می باشد.

جهت مشاهده تمامی آگهی های قیمت خرید آپارتمان در غرب تهران کلیک کنید.

بیمارستان ابن سینا صادقیه تهران

از طرف دیگر نزدیکترین بیمارستان به این محله در بلوار اباذر به نام بیمارستان پیامبران است. کلینیک گفتار درمانی واقع در خیابان سازمان آب یکی دیگر از مراکر درمانی این محله به شمار می رود . این منطقه دارای چندین کلینیک درمانگاه و داروخانه های معتبر از جمله درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی فرهنگیان واقع در خیابان هلال است.

اگر می خواهید از محله سازمان برنامه اطلاعات مفید و کاملی به دست آورید و همچنین از قیمت های به روز خرید آپارتمان در سازمان برنامه شمالی و خرید آپارتمان در سازمان برنامه جنوبی باخبر شوید، بر روی لینک، کلیک کنید.

صادقیه درمانگاه ابن سینا

درمانگاه شبانه‌روزی ابن‌سینا، در سال ۱۳۵۱تاسیس شد . در حال حاضر درمانگاه شبانه‌روزی ابن‌ سینا است روزانه  بیش از هزار نفر را تحت پوشش خدمات درمانی خود قرار می دهد. همچنین کلینیک‌های فعال در درمانگاه به‌ صورت کاملا مجزا با بهره‌گیری از پزشكان متخصص و مجرب در كلیه رشته‌های تخصصی در حال فعالیت هستند. این درانگاه در فلكه دوم صادقیه ابتدای بلوار آیت الله كاشانی واقع است.

اگر می خواهید از جدیدترین قیمت آگهی های خرید آپارتمان در سازمان آب و یا اجاره آپارتمان در سازمان آب تهران اطلاعات به دست آورید، بر روی لینک ها کلیک کنید.

صادقیه اداره پست

مراکز دولتی در محله صادقیه به صورت قابل قبولی صورت گرفته از طرفی پوشش دهی انواع شعب بانکی در این منطقه بسیار مناسب است. اداره پست صادقیه واقع در خیابان ستارخان یکی مراکز مهم دولتی این منطقه محسوب می شود.سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی واقع در بزرگراه جلال آل احمد یکی دیگر از مراکز مهم دولتی صادقیه به شمار می رود.

اگر مشاور املاک هستید و یا در شغل املاک فعالیت می کنید دوره آموزش املاک ؛با تدریس مهندس ایمان خدابخش را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای مشاهده آگهی های خرید و فروش آپارتمان در منطقه 1 می توانید به لینک های مرتبط زیر مراجعه کنید. 

خرید آپارتمان در زعفرانیه

خرید آپارتمان در الهیه

خرید آپارتمان در ولنجک

خرید آپارتمان در فرشته

اجاره آپارتمان در کامرانیه

اجاره آپارتمان در زعفرانیه 


سوالات متداول

 • صادقیه یا آریاشهر منطقه چند تهران است؟

  صادقیه تهران (آریا شهر سابق) روی نقشه یکی از محله های بزرگ تهران است که بخشی از آن در منطقه 2 و بخشی از آن هم در منطقه 5 شهرداری تهران واقع است.

 • بهترین منطقه صادقیه تهران کجاست؟

  محله ارمکان و سازمان آب دو مورد از بهترین محله های منطقه بزرگ صادقیه تهران است.

تعداد نظرات : 12
 • فرناز
  2 تیر 1402
  خیلی ممنون استفاده کردیم فقط ای کاش بیشتر در مورد مدارسش مطلب می نوشتید
  ادمین آقای املاک
  2 تیر 1402
  سلام و عرض ادب کاربر گرامی حتما در اپدیت های بعدی در رابطه با مراکز آموزشی و مدارس بیشتر توضیح می دیم.
 • هومن
  6 آذر 1401
  درمانگاه ابن سینا یکی از قدیمی ترین مراکز اون منطقه است و من از سال ۱۳۶۵ تو اون محله تهران زندگی کردم و از اون زمان برای درمان همراه پدرم مراجعه میک ردیم.سال ۱۳۸۶ مجدد بازسازی و به محل جدید منتقل شد.
 • سمیرا
  13 اسفند 1400
  آخ آخ چقدر دم گلدیس گشت ارشاد سورپرازمون می کرد! 🙄
 • نوین افشار
  12 اسفند 1400
  من خودم زاده صادقیه هستم و خیلی ارادت دارم به این منطقه چون اصیل هستش
 • Sadaf
  12 اسفند 1400
  یکی از بهترین محله های غرب تهران 👌🏻
 • کیارش
  21 مهر 1400
  محله صادقیه بهترین محله های تهرانه ولی الان دیگه ده مرکز شهر تا اینکه بگیم غرب
 • اکبر لطیفی
  21 مهر 1400
  صادقیه محله خوب و قدیمی ای هستش خاطرات خوبی از این محله دارم
 • nima nik
  21 مهر 1400
  منطقه قدیمی ولی در حال حاضر به علت تراکم جمعیت به یک از شلوغ ترین مناطق غرب تهران تبدیل شده. چقدر خوبه که در رابطه با محله های تهران ، دسترسی ها، قیمت آپارتمان و... اطلاع رسانی میکنید???
 • علی سوسنی
  21 مهر 1400
  آریاشهر دیگه شده دیگه یجورایی مرکز تهران
 • ایمان
  21 مهر 1400
  محله صادقیه و فلکه دوم صادقیه قدیمی ترین میدان غرب تهران باید باشه که تو این چهل سال خیلژ پیشرفت و تغییر کرده
 • مهدی
  21 مهر 1400
  صادقه محله قدیمی و با امکانات خوبیه اما خیلی شلوغه
 • فافا
  21 مهر 1400
  محله صادقیه محله همیشه زنده شهر تهرانه همونطور که گفتید دارای امکانات زیادیه...من خیلی از آدرس های مراکز دولتی و آموزشی رو نمیدونستم که تو این مقاله پیدا کردم...ممنونم...موفق باشید?✌
  ادمین آقای املاک
  21 مهر 1400
  سلام دوست عزیز چقدر خوب که تونستیک کمک کنیم به شما ممنون از حمایتتون