آشنایی صفر تا صد محله صادقیه تهران!

آشنایی صفر تا صد محله صادقیه تهران!

11 مهر 1400

محله گردی

آشنایی صفر تا صد محله صادقیه تهران!
این بار می خوایم بریم سراغ محله صادقیه محله ای که بعد از خیابان آزادی یکی از خیابان های معروف در غرب شهر تهران شناخته شده.بی شک صادقیه یکی از محبوب ترین محله های غرب تهرانه پیش از انقلاب نام این محله آریا شهر بود البته هنوز هم بسیاری از افراد برای تردد و رسیدن به این محله از نام آریاشهر استفاده می کنند. اگر شما علاقه دارید از این محله محبوب بیشتر بدانید به شما پیشنهاد میکنیم این مطلب را حتما مطالعه کنید.

محله صادقیه تهران

بارزترین شاخصی که این محله داره حمل و نقل شهری فراوان اوست. ایستگاه مترو، پایانه های تاکسیرانی متعدد به نقاط مختلف شهر و خط BRT از جمله آن است، به نوعی این محله به یکی از پرترددترین مناطق در غرب تهران معروف شده. بی شک صادقیه یکی از محبوب ترین محله های غرب تهرانه پیش از انقلاب نام این محله آریا شهر بود البته هنوز هم بسیاری از افراد برای تردد و رسیدن به این محله از نام آریاشهر استفاده می کنند.

صادقیه تهران روی نقشه

صادقیه از آن دسته محله هایست که در دو منطقه شهرداری تهران واقع شده قسمتی از این محله در منطقه ۲ و قسمت دیگر آن در منطقه ۵ شهرداری تهران قرار گرفته.  بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه جناح مرز این دو منطقه هستند. به تعبیری قسمت شرقی بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه جناح جزء منطقه ۲ و قسمت غربی این دو بزرگراه منطقه ۵ محسوب می شود. راهنمای نقشه محله صادقیه ضلع شرقی صادقیه که در منطقه ۲ واقع شده فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان و خیابان جلال آل احمد قرار دارد، ضلع غربی صادقیه که در منطقه ۵ واقع شده بلوار فردوس، آیت الله کاشانی، خیابان ابوذر و خیابان بهنام وجود دارد. شرق فلکه دوم صادقیه منطقه  ۲ و غرب آن هم منطقه ۵ شهرداری تهران محسوب می شود.

بیشتر بخوانید: معرفی صفر تا صد محله بلوار اباذر!

قیمت آپارتمان‌ در صادقیه تهران

بیشتر آپارتمان‌های این منطقه نوساز است. سطح قیمت آپارتمان در صادقیه متوسط رو به بالا است، هر چه از سمت جنوب به سمت شمال محله صادقیه برویم، به تبع قیمت خرید آپارتمان افزایش می یابد. طبق آخرین آمار در شهریور ماه سال ۹۹ قیمت خرید آپارتمان (نوساز) در محله صادقیه تقریبا از متری ۲۷ میلیون تومان شروع و تا حدود متری ۶۰ میلیون تومان هم می رسد.

صادقیه تهران متری چند

شما می توانید برای اطلاع از به روزترین قیمت خرید آپارتمان یا رهن و اجاره آپارتمان در محله صادقیه تهران به وبسایت آقای املاک مراجعه کنید و خانه دلخواه خود را انتخاب کنید.

فلکه دوم صادقیه

میدان فلکه دوم صادقیه نماد مهم محله صادقیه است . حتی اگر ساکن تهران نیستید حتما نام این میدان به گوش شما خورده. موقعیت مکانی این میدان به گونه ای است که از شمال به بزرگراه اشرفی اصفهانی، از جنوب به بزرگراه جناح، از غرب به بزرگراه آیت الله کاشانی و از شرق به بلوار ستارخان متصل می شود.مترو صادقیه در جنوب غربی این میدان واقع شده بسیاری از مراکز مهم تفریحی مانند پارک استقلال، مجتمع تجاری گلدیس، تهرانی و افق اطراف این میدان قرار گرفته اند.

صادقیه ایستگاه مترو

یکی از مواردی که این محله را میان تهرانی ها محبوب کرد دسترسی بسیار مناسب به بیشتر نقاط تهران است. یکی از همین عوامل دسترسی مناسب ایستگاه مترو صادقیه است این ایستگاه یکی از قدیمی ترین ایستگاه های مترو در تهران است و به عنوان اولین ایستگاه مترو دو خطه در این شهر شناخته شده است. علاوه بر مترو، پایانه اتوبوسرانی و پایانه های تاکسیرانی واقع در همین ایستگاه است. از سوی دیگر بزرگراه های یادگار امام، اشرفی اصفهانی، محمدعلی جناح، شیخ فضل الله و ستاری متر صادقیه را احاطه کردند و همین باعث شده دسترسی رانندگان تاکسی و اتوبوس به این منطقه راحت شود.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد آشنایی با محله سرشناس آیت الله کاشانی!

میدان فلکه دوم صادقیه تهران نزدیکی این محله به میدان آزادی یکی دیگر از مزیت های این منطقه به شمار می رود. همین امر موجب شده بسیاری برای خرید خانه یا رهن و اجاره آپارتمان به این محله روی آورند. صادقیه به واسطه مترو و بزرگراه شیخ فضل الله دسترسی بسیار راحتی به استان البرز (کرج) دارد اگر شما در این شهر تردد دارید یا محل کارتان در این شهر می باشد خرید یا رهن و اجاره  آپارتمان در این محله می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. تنها دسترسی مناسب این محله به سایر نقاط باعث محبوبیت این محله نشده، وجود ساختمان های اداری متعدد در این محله باعث شده افراد برای نزدیکی به محل کار خود، این منطقه را به عنوان سکونت انتخاب کنند. به نوعی میتوانیم بگوییم خرید آپارتمان در صادقیه به خاطر وجود ساختمان های اداری مرسوم است.

صادقیه قطب مرکز خرید درغرب تهران

وجود مراکز خریدی زیادی چون گلدیس، افق،‌تهرانی، مجتمع تجاری اطلس،مرکز خرید مرجان،‌مرکز خرید پردیس، میدان میوه و تره بار در این محله سبب شده  شهروندان در کمترین زمان  نیازهای روزمره خود را برطرف کنند. علاوه بر دسترسی مناسب و ساختمان های اداری وجود مراکز خرید هم یکی از عوامل یست که افراد برای خرید خانه در این محله اقدام می کنند. ناگفته نماند مرکز خرید گلدیس معروف ترین مرکز خرید واقع در این محله به شمار می رود. همچنین بازارچه‌ سنتی ستارخان، میدان میوه و تره ‌بار صادقیه، فروشگاه شهروند صادقیه، مرکز خرید تهرانی که دارای چندین طبقه پارکینگ است و مجتمع تجاری افق مراکز خرید محبوب در این محله می باشد. مرکز خرید محله صادقیه تهران

بییشتر بخوانید: محله کوی ارم ؛ خوش مسیرترین محله در غرب تهران !

نگاهی به چند مراکز تفریحی در این محله

پارک های کوچک اما زیادی در این منطقه واقع شده اند اگر بخواهیم چند نمونه را برای شمامعرفی کنیم باید به بوستان یگانه واقع در ضلع جنوبی بلوار مرزداران، بوستان پرند واقع در خیابان سازمان آب، بوستان شهروند واقع در خیابان گلاب بین خیابان خسرو و رحیمی بوستان هلال واقع در خیابان امیرکبیر جنوبی خیابان هلال و بوستان استقلال واقع در فلکه دوم صادقیه اشاره کنیم از طرفی باشگاه‌های ورزشی چون اکسیر جوانی، صادقیه، الوند نوین، ونوشه، تکنیک برتر، سپیده و بنیامین از مراکز ورزشی این محله‌ خوش نام به شمار می رود.

معرفی چند مرکز آموزشی و فرهنگی

صادقیه هم مانند دیگر محله های تهران از مراکر آموزشی و تفریخی خوب و معتبری برخوردار است . به عنوان مثال می توانیم به آموزشگاه‌های زبان مانند آموزشگاه زبان سفیر واقع در بزرگراه محمدعلی جناح، موسسه زبان سفیر پلاس، پردیسان واقع در بلوار آیت الله کاشانی و موسسه زبان ایران اروپا واقع در فلکه دوم صادقیه و … اشاره کنیم.

سرای محله صادقیه تهران

در رابطه با مراکز فرهنگی واقع در این محله می توانیم به خانه فرهنگ سینا واقع در فلکه اول صادقیه و سرای محله صادقیه واقع در بلوار شهدای صادقیه اشاره کنیم. سرای محله صادقیه یکی از مراکز مهم فرهنگی در منطقه ۲ تهران به شمار می رود. سرای محله صادقیه با امکانات و کلاسهای متنوع و فعالیت های بسیار خوب در زمینه آموزش شهروندان توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین مراکز فرهنگی و آموزشی در محله صادقیه مطرح کند. از امکانات و کلاسهای سرای محله صادقیه می توانیم به مهد کودک ، کلاس های موسیقی، کلاسهای ورزشی ، کلاسهای آزاد مانند رباتیک ، چرتکه، آموزش زبان ، آموزش خوشنویسی، فن بیان ، مکعب روبیک ، لیوان چینی و سفالگری اشاره کنیم.

بیشتر بخوانید: آشنایی با محله شهران ؛برای کسانی که قصد سکونت در این منطقه را دارند!

آشنایی با مراکز درمانی و دولتی این منطقه

بیمارستان این سینا

در رابطه با مراکز درمانی این محله باید بگوییم بیمارستان خصوصی ابن سینا در فلکه دوم صادقیه ابتدای بلوار آیت الله کاشانی واقع شده است. از طرف دیگر نزدیکترین بیمارستان به این محله در بلوار اباذر به نام بیمارستان پیامبران است. کلینیک گفتار درمانی واقع در خیابان سازمان آب یکی دیگر از مراکر درمانی این محله به شمار می رود . این منطقه دارای چندین کلینیک درمانگاه و داروخانه های معتبر از جمله درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی فرهنگیان واقع در خیابان هلال است.

صادقیه اداره پست

مراکز دولتی در محله صادقیه به صورت قابل قبولی صورت گرفته از طرفی پوشش دهی انواع شعب بانکی در این منطقه بسیار مناسب است. اداره پست صادقیه واقع در خیابان ستارخان یکی مراکز مهم دولتی این منطقه محسوب می شود.سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی واقع در بزرگراه جلال آل احمد یکی دیگر از مراکز مهم دولتی صادقیه به شمار می رود.
تعداد نظرات : 7
 • کیارش
  21 مهر 1400
  محله صادقیه بهترین محله های تهرانه ولی الان دیگه ده مرکز شهر تا اینکه بگیم غرب
 • اکبر لطیفی
  21 مهر 1400
  صادقیه محله خوب و قدیمی ای هستش خاطرات خوبی از این محله دارم
 • nima nik
  21 مهر 1400
  منطقه قدیمی ولی در حال حاضر به علت تراکم جمعیت به یک از شلوغ ترین مناطق غرب تهران تبدیل شده. چقدر خوبه که در رابطه با محله های تهران ، دسترسی ها، قیمت آپارتمان و... اطلاع رسانی میکنید???
 • علی سوسنی
  21 مهر 1400
  آریاشهر دیگه شده دیگه یجورایی مرکز تهران
 • ایمان
  21 مهر 1400
  محله صادقیه و فلکه دوم صادقیه قدیمی ترین میدان غرب تهران باید باشه که تو این چهل سال خیلژ پیشرفت و تغییر کرده
 • مهدی
  21 مهر 1400
  صادقه محله قدیمی و با امکانات خوبیه اما خیلی شلوغه
 • فافا
  21 مهر 1400
  محله صادقیه محله همیشه زنده شهر تهرانه همونطور که گفتید دارای امکانات زیادیه...من خیلی از آدرس های مراکز دولتی و آموزشی رو نمیدونستم که تو این مقاله پیدا کردم...ممنونم...موفق باشید?✌
  ادمین آقای املاک
  21 مهر 1400
  سلام دوست عزیز چقدر خوب که تونستیک کمک کنیم به شما ممنون از حمایتتون