آشنایی با محله مرزداران، محله ای جذاب برای پیر و جوان!

محله مرزداران به طور قطع یکی از محله ای محبوب و شناخته‌شده در شمال غرب استان تهران است این محله در منطقه 2 شهرداری تهران واقع شده است. این محله مثل محله های غرب تهران یعنی فردوس غرب، فردوس شرق، شهرزیبا،جنت آباد شمالی و….میان تهرانی ها از محبوبیت بالایی برخوردار است. مرزداران بلواری به همین نام دارد که بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری را به بزرگراه اشرفی اصفهانی متصل می‌کند اگر شما قصد سکونت در این محله خوش نشین را دارید آشنایی با محله مرزداران امری ضروریست. پیشنهاد می‌کینم با اقای املاک همراه باشید تا شما را با تمامی بخش‌ها و مراکز مختلف این منطقه آشنا کند.

مرزداران تهران

بافت محله مرزداران!

این منطقه به خیابان‌های پهن و عریض معروف است. غالب خانه های این محله در گذشته ویلایی با تعداد طبقات محدودی بوده اما امروزه با بالا رفتن قیمت ها، خانه‌های ویلایی  به برج‌های مسکونی و تجاری تبدیل شده اند.  در نتیجه آپارتمان‌های غالبا نوساز در این محله بیشتر به چشم می خورد.سطح قیمت در این محله نسبتا بالا است.بیشترین شهرت این محله به دلیل وجود شهرک‌های آپارتمانی تقریباً نوساز و شیک است .شهرک هایی چون شهرک ژاندارمری که در مرکز محله مرزداران قرار دارد یکی از قدیمی‌ترین شهرک‌های این محله به‌ حساب می‌آید که قدمت آن به زمان محمدرضا پهلوی برمی‌گردد.از طرف دیگرشهرک آزمایش که اداره مرکزی راهنمایی و رانندگی تهران در آن واقع‌ شده است در قسمت شرقی بلوار مرزداران قرار دارد.شهرک فرهنگیان هم در این محله قرار گرفته است.

خیابان اصلی مرزداران

دسترسی ها و خیابان های اصلی در این محله به چه صورت است؟

از آنجایی که مرزداران در میان بزرگراه‌ها واقع شده است طبیعیست دسترسی به آن با اتومبیل شخصی راحت باشد. این محله از شرق به بزرگراه شیخ فضل الله نوری از غرب به بلوار یادگار امام از شمال به بزرگراه حکیم و از جنوب به بزرگراه جلال آل احمد متصل می شود. این محله فاقد ایستگاه مترو است اما ایستگاه BRT دارد.

مراکز آموزشی محله مرزداران

معرفی مراكز آموزشی و فرهنگی محله مرزداران

مرزداران دارای آموزشگاه‌های متعدد زبان خارجی هچون آموزشگاه زبان سپهر در بلوار مرزداران- خیابان نارون، مدرسه زبان پازوکی واقع در خیابات پوریا (کاوسی)، موسسه زبان تایم…است.از طرف دیگر این محله از چندیین کتابخانه مبراست. این محله دارای آموزشگاه موسیقی هم می باشد.کتابخانه کانون اجتماعی جوانان که واقع در تقاطع بزرگراه اشرفی اصفهانی است.کتابخانه اشرفی اصفهانی که در ابتدای بلوار مرزداران قرار گرفته است و همچنین کتابخانه شبانه روزی مرزداران که در خیابان ابوالفضل قرار دارد. از سوی دیگر مدارس و مراکز آموزشی متعددی هم در این منطقه وجود دارد که نیازهای آموزشی ساکنین را برطرف می‌کندمدارسی همچون:

۱.پیش‌دبستانی‌ میلاد واقع در خیابان مرزداران- خیابان گلها

۲.دبستان دخترانه دولتی شهدای هویزه واقع در بلوار اشرفی اصفهانی- بلوار مرزداران

۳.دبیرستان و پیش‌دانشگاهی پسرانه غیرانتفاعی مکتب‌الجواد واقع در بلوار اشرفی اصفهانی- بلوار مرزداران

۴.راهنمایی پسرانه غیرانتفاعی معین واقع در بلوار اشرفی اصفهانی- بلوار مرزداران

۵. دبیرستان نمونه دولتی دخترانه شایستگان

۶. مهدکودک باغ بازی

مسجد مرزداران

اسامی چند اماکن مذهبی معروف این محله

مسجد امیرالمومنین واقع در این محله یکی از مساجد شاخص غرب تهران جهت برگزاری مراسم ترحیم است. مسجد حضرت ابوالفضل واقع در اشرفی اصفهانی- مرزداران و مسجد عطاء الله اشرفی اصفهانی از دیگر مساجد شناخته شده در این محله به شمار می رود.

مرکز درمانی و جراحی بهار مرزداران

نگاهی به چند مرکز درمانی این محله محبوب

مرکز درمانی و جراحی بهار در این محله واقع شده است. از سوی دیگر درمانگاه ثامن الحجج در نزدیکی این محله واقع شده است و نبش خیابان درخشان واقع در اشرفی اصفهانی است. از طرف دیگر تعداد داروخانه‌های این محله به اندازه کافی است. از بین آنها می‌توانیم به داروخانه مرکزی مرزداران در انتهای خیابان اسلامیان ، داروخانه دکتر شاه‌آبادی واقع در بلوار مرزداران، داروخانه اکبری راد ، داروخانه دکتر نیک‌پیکران، داروخانه مرتضی اشرفی و داروخانه ودراگ استور و… اشاره کنیم.

مراکز دولتی محله مرزداران

چند مرکز مهم دولتی در مرزداران وجود دارد؟

این منطقه دارای چندین بانک از جمله بانک سپه، بانک پارسیان، بانک تجارت، بانک ملت و…. از سوی دیگر سازمان آب و فاضلاب در نزدیکی محله مرزداران یعنی بزرگراه اشرفی اصفهانی و خیابان شهید محمد حسن بیدکی قرار دارد. از طرفی دیگر مرزداران دارای چندین دفتر اسناد رسمی و بیمه می باشد. همچنین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ (معاونت اجتماعی مرکز مشاوره و آرامش در اشرفی اصفهانی، بالاتر از مرزداران می‌باشد.

پارک محله مرزداران

آشنایی با اماکن تفریحی و ورزشی این محله همه چیز تمام!

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم بلوار مرزداران با بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری و بزرگراه آیت الله اشرفی اصفهانی و بزرگراه حکیم همسایه است. بنابراین از بزرگراه حکیم به راحتی می‌توانید منظره دیدنی از پارک پردیسان را ببینید.از سوی دیگر در خود محله مرزداران مجتمع ورزشی آمنه که ویژه بانوان است واقع شده است.باشگاه پینت بال که یکی از مراکز تفریحی مشهور این منطقه است نام برد. در رابطه با بوستان های واقع شده در این محله میتوان به بوستان‌های مشهوری همچون بوستان شهرک هما که در شهرکی به همین نام واقع‌شده اشاره کرد از سوی دیگر بوستان کریمی واقع در خیابان گل‌ها یکی دیگر از مراک  تفریحی این محله محسوب می شود.

مجتمع تجاری پردیسان

معرفی مراکز خرید مرزداران!

یکی از شناخته‌شده ترین مراکز خرید مرزداران مرکز خرید پردیسان واقع در انتهای خیابان سپهر در بلوار مرزداران است. از دیگر مراکز خرید مرزداران که میتوانیم به آن اشاره کنیم مجتمع تجاری الوند واقع در خیابان شهید ابراهیمی است. علاوه بر مجتمع تجاری پردیسان و الوند، می‌توان به فروشگاه‌ها و هایپرمارکت‌های محلی هم اشاره کرد که نیازهای روزمره ساکنین محله را برطرف می‌کنند. از سوی دیگر بازار میوه و تره بار در این محله در خیابان ایثار قرار گرفته است.

مطالب مشابه ...

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *