محله مرزداران ؛ محله ای جذاب برای سکونت!

محله مرزداران ؛ محله ای جذاب برای سکونت!

30 شهریور 1400

محله گردی

محله مرزداران ؛ محله ای جذاب برای سکونت!
محله مرزداران تهران به دلیل امکانات رفاهی مناسب میان تهرانی ها از محبوبیت زیادی برخوردار است. اگر شما قصد سکونت در این محله خوش نشین را دارید آشنایی با محله مرزداران کمک زیادی به شما خواهد کرد. پیشنهاد می‌کینم تا آخر این مطلب با آقای املاک همراه باشید تا شما را با تمامی بخش‌ها و مراکز مختلف این منطقه آشنا کند.

مرزداران منطقه چند است؟

مرزداران به طور قطع یکی از محله ای محبوب و شناخته‌ شده در شمال غرب استان تهران است این محله در منطقه ۲ شهرداری تهران واقع شده است. این محله مثل محله های غرب تهران یعنی فردوس غرب، فردوس شرق، شهر زیبا،جنت آباد شمالی و....میان تهرانی ها از محبوبیت بالایی برخوردار است.

مرزداران نقشه تهران

از آنجایی که مرزداران در میان بزرگراه‌ها واقع شده است طبیعیست دسترسی به آن با اتومبیل شخصی راحت باشد. این محله از شرق به بزرگراه شیخ فضل الله نوری از غرب به بلوار یادگار امام از شمال به بزرگراه حکیم و از جنوب به بزرگراه جلال آل احمد متصل می شود. این محله فاقد ایستگاه مترو است اما ایستگاه BRT دارد.

درباره محله مرزداران بیشتر بدانید:

درباره محله مرزداران تهران

مرزداران قیمت خانه

آپارتمان‌های غالبا نوساز در این محله بیشتر به چشم می خورد .سطح قیمت آپارتمان در این محله نسبتا بالا است. بیشترین شهرت این محله به دلیل وجود شهرک‌های آپارتمانی تقریباً نوساز و شیک است. اگر شما قصد سکونت در این محله را دارید می توانید برای مشاهده آگهی های آپارتمان در این محله به وبسایت آقای املاک مراجعه کرده و وارد صفحه خرید و فروش آپارتمان و رهن و اجاره آپارتمان درمحله مرزداران شوید.

سرای محله مرزداران

سرای محله مرزداران غربی یکی از اماکن فرهنگی و هنری در این محله می باشد. سرای محله مرزداران غربی با امکانات و کلاس های آموزشی مانند کلاس های موسیقی، آموزش زبان ترکی استانبولی ، کلاس های آشپزی و...سهم بزرگی در آموزش ساکنین محله مرزداران و حتی منطقه ۲ تهران داشته است. سرای محله مرزداران غربی در بلوار اشرفی اصفهانی، بالاتر از مرزداران ، کوچه بینظیر واقع است.

مرزداران برج الوند

برج الوند در خیابان فرزانگان، خیابان ابراهیمی واقع شده است. موقعیت جغرافیایی این مکان به گونه ای است که در نزدیکی مراکزی مانند مرکزواکسیناسیون بهداشت بهاران و رستوران جنارو مرزداران و ایستگاه مترو یادگار امام و مرکز سلامت جامعه شهرک ژاندارمری و ایستگاه اتوبوس پل مرزداران قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: محله سعادت آباد تهران ؛ آشنایی با این محله لوکس و مدرن

بهترین محله مرزداران

در بلوار مرزداران محله هایی وجود دارد که از لحاظ بافت آپارتمان و میزان قیمت با یکدیگر متفاوت هستند. در ابتدای بلوار مرزداران خیابان هایی نظیر ناهید و اباالفضل معروف اند نکته قابل توجه این است که  قیمت آپارتمان در این خیابان ها کمتر از سایر قسمت های دیگر این محله است. در اواسط بلوار مرزدارن خیابان های ابراهیمی و لاله هر نوع خانه ای در آنها یافت می شود و قیمت آپارتمان در این خیابان ها کمی بیشتر است البته به خیابان لاله و البته بیشتر قسمت شمالی اتوبان حکیم شهرک هما می گویند. در قسمت جنوبی بلوار مرزداران خیابان های سرسبز ایثار و آریافر وجود دارند که میتوان بافت خانه ها و نوع محله را با خیابان های ابراهیمی و لاله هم ردیف دانست. در قسمت شمالی این بلوار دو خیابان سپهر و البرز از گران قیمت ترین قسمتهای بلوار مرزداران به شمار می روند به این دلیل که نسبت به محله های دیگر خلوت تر و بافت کوچه ها و خیابان های آن کمی به محله شهرک غرب شباهت دارد و از طرفی بیشتر آپارتمان های آنها لوکس هستند.

بلوار مرزداران تهران

بافت محله مرزداران!

محله مرزداران به خیابان‌های پهن و عریض معروف است. غالب خانه های این محله در گذشته ویلایی با تعداد طبقات محدودی بوده اما امروزه با بالا رفتن قیمت ها، خانه‌های ویلایی  به برج‌های مسکونی و تجاری تبدیل شده اند.  در نتیجه  .شهرک هایی چون شهرک ژاندارمری که در مرکز محله مرزداران قرار دارد یکی از قدیمی‌ترین شهرک‌های این محله به‌ حساب می‌آید که قدمت آن به زمان محمدرضا پهلوی برمی‌گردد.از طرف دیگرشهرک آزمایش که اداره مرکزی راهنمایی و رانندگی تهران در آن واقع‌ شده است در قسمت شرقی بلوار مرزداران قرار دارد.شهرک فرهنگیان هم در این محله قرار گرفته است.

معرفی مراكز آموزشی و فرهنگی محله مرزداران

این منطقه دارای آموزشگاه‌های متعدد زبان خارجی هچون آموزشگاه زبان سپهر در بلوار مرزداران- خیابان نارون، مدرسه زبان پازوکی واقع در خیابات پوریا (کاوسی)، موسسه زبان تایم…است.از طرف دیگر این محله از چندیین کتابخانه مبراست. این محله دارای آموزشگاه موسیقی هم می باشد.کتابخانه کانون اجتماعی جوانان که واقع در تقاطع بزرگراه اشرفی اصفهانی است.کتابخانه اشرفی اصفهانی که در ابتدای بلوار مرزداران قرار گرفته است و همچنین کتابخانه شبانه روزی مرزداران که در خیابان ابوالفضل قرار دارد.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد معرفی محله گیشا تهران !

مهد کودک در محله مرزداران

از سوی دیگر مدارس و مراکز آموزشی متعددی هم در این منطقه وجود دارد که نیازهای آموزشی ساکنین را برطرف می‌کند مدارسی همچون: ۱.پیش‌دبستانی‌ میلاد واقع در خیابان مرزداران- خیابان گلها ۲.دبستان دخترانه دولتی شهدای هویزه واقع در بلوار اشرفی اصفهانی- بلوار مرزداران ۳.دبیرستان و پیش‌دانشگاهی پسرانه غیرانتفاعی مکتب‌الجواد واقع در بلوار اشرفی اصفهانی- بلوار مرزداران ۴.راهنمایی پسرانه غیرانتفاعی معین واقع در بلوار اشرفی اصفهانی- بلوار مرزداران ۵. دبیرستان نمونه دولتی دخترانه شایستگان ۶. مهدکودک باغ بازی

اسامی چند اماکن مذهبی معروف این محله

مسجد امیر المومنین محله مرزداران مسجد امیرالمومنین واقع در محله مرزداران یکی از مساجد شاخص غرب تهران جهت برگزاری مراسم ترحیم است. مسجد حضرت ابوالفضل واقع در اشرفی اصفهانی- مرزداران و مسجد عطاء الله اشرفی اصفهانی از دیگر مساجد شناخته شده در این محله به شمار می رود.

نگاهی به چند مرکز درمانی این محله محبوب

مرکز درمانی و جراحی بهار در این محله واقع شده است. از سوی دیگر درمانگاه ثامن الحجج در نزدیکی این محله واقع شده است و نبش خیابان درخشان واقع در اشرفی اصفهانی است. از طرف دیگر تعداد داروخانه‌های این محله به اندازه کافی است. از بین آنها می‌توانیم به داروخانه مرکزی مرزداران در انتهای خیابان اسلامیان ، داروخانه دکتر شاه‌آبادی واقع در بلوار مرزداران، داروخانه اکبری راد ، داروخانه دکتر نیک‌ پیکران، داروخانه مرتضی اشرفی و داروخانه ودراگ استور و… اشاره کنیم.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد آشنایی با محله قدیمی طرشت!

مرکز درمانی و جراحی بهار محله مرزداران

چند مرکز مهم دولتی در مرزداران وجود دارد؟

این محله دارای چندین بانک از جمله بانک سپه، بانک پارسیان، بانک تجارت، بانک ملت و.... از سوی دیگر سازمان آب و فاضلاب در نزدیکی محله مرزداران یعنی بزرگراه اشرفی اصفهانی و خیابان شهید محمد حسن بیدکی قرار دارد. از طرفی دیگر مرزداران دارای چندین دفتر اسناد رسمی و بیمه می باشد. همچنین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ (معاونت اجتماعی مرکز مشاوره و آرامش در اشرفی اصفهانی، بالاتر از مرزداران می‌باشد.

آشایی با مراکز دولتی محله مرزداران

آشنایی با اماکن تفریحی و ورزشی این محله همه چیز تمام!

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم بلوار مرزداران با بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری و بزرگراه آیت الله اشرفی اصفهانی و بزرگراه حکیم همسایه است. بنابراین از بزرگراه حکیم به راحتی می‌توانید منظره دیدنی از پارک پردیسان را ببینید.از سوی دیگر در خود این منطقه مجتمع ورزشی آمنه که ویژه بانوان است واقع شده است.

پارک های محله مرزداران

باشگاه پینت بال که یکی از مراکز تفریحی مشهور این منطقه است نام برد. در رابطه با بوستان های واقع شده در این محله میتوان به بوستان‌های مشهوری همچون بوستان شهرک هما که در شهرکی به همین نام واقع‌شده اشاره کرد از سوی دیگر بوستان کریمی واقع در خیابان گل‌ها یکی دیگر از مراک  تفریحی این محله محسوب می شود.

بیشتر بخوانید: محله ستارخان ؛ محله ای با دیرینه بیش از ۴۰ سال!

معرفی مراکز خرید مرزداران!

یکی از شناخته‌ شده ترین مراکز خرید مرزداران مرکز خرید پردیسان واقع در انتهای خیابان سپهر در بلوار مرزداران است. از دیگر مراکز خرید مرزداران که میتوانیم به آن اشاره کنیم مجتمع تجاری الوند واقع در خیابان شهید ابراهیمی است.

مجتمع تجاری پردیسان محله مرزداران

علاوه بر مجتمع تجاری پردیسان و الوند، می‌توان به فروشگاه‌ها و هایپرمارکت‌های محلی هم اشاره کرد که نیازهای روزمره ساکنین محله را برطرف می‌کنند. از سوی دیگر بازار میوه و تره بار در این محله در خیابان ایثار قرار گرفته است.
تعداد نظرات : 6
 • الناز بخشی
  27 دی 1400
  مرزداران جز محله های خوب غرب تهرانه و خیلی ام پرطرفداره
 • ناشناس
  27 دی 1400
  مرزداران منطقه خیلی عالیه
 • ناشناس
  27 دی 1400
  مرزداران عالیه
 • علی منصوری
  18 آذر 1400
  مرزداران محله ی دنج و دوست داشتنی
 • میلاد داودپور
  21 مهر 1400
  بسیار عالی بود.?? میلاد داودپور
 • Novin
  21 مهر 1400
  عالی