محله جنت آباد جنوبی ؛ با این محله خوش نام بیشتر آشنا شوید!

محله جنت آباد جنوبی ؛ با این محله خوش نام بیشتر آشنا شوید!

22 شهریور 1400

محله گردی

محله جنت آباد جنوبی ؛ با این محله خوش نام بیشتر آشنا شوید!
در این هفته از مطلب از وبلاگ آقای املاک قصد داریم شما را با تمامی امکانات رفاهی محله جنت آباد جنوبی آشنا کنیم خواندن این مقاله برای افرادی که قصد سکونت در این محله را دارند بسیار موثر خواهدبود.

تاریخچه محله جنت آباد جنوبی

این محله در سالهای گذشته دارای رودخانه‌های متعددی بود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به رودخانه‌های کن، سولقان، وردآورد، چشمه‌های باغ فیض اشاره کنیم. پر آبی و حاصلخیزی زمین‌های این منطقه موجب شد که این محله از کلمه «جنت» به معنای «بهشت» نام‌گذاری شود؛ در حال حاضر به دلیل ساخت‌وسازهای فراوان، مسیر این رودخانه منحرف و بیشتر آنها خشک شدند. جنت آباد و هچنین محله‌های مجاور آن که زمانی تنفس گاه تهران محسوب می‌شدند، نسبت به سالهای گذشته آب‌وهوای مناسب و مطبوع خود را از دست داد و باغ‌های آن‌ جای خود را به آپارتمانها داد.البته نمی‌توان گفت که این محله سرسبز و خوش آب و هوا به طور کامل نابود شده‌، چرا که همچنان این محله نسبت به سایر مناطق تهران از آب‌وهوای بهتری برخوردار است.

جنت آباد جنوبی منطقه چنده؟

محله جنت آباد جنوبی در شمال غربی و در منطقه ۵ شهرداری تهران واقع شده است. این محله دارای آب و هوای نسبتا مطلوبی است و مانند دیگر محله های غرب استان تهران مانند فردوس غرب، فردوس شرق ؛شهرزیبا سرشناس و شناخته شده است. این محله علاوه بر آب و هوای مناسب از دسترسی خوب هم بهره مند است. محله جنت آباد جنوبی تهران محله جنت آباد یکی از محله های قدیمی استان تهران است. بعد از راه اندازی اتوبان همت_ اتوبان آبشناسان، جنت آباد به ۳ بخش جنت آباد جنوبی، جنت آباد مرکزی و جنت آباد شمالی تقسیم شد.در این مقاله قصد ما این است شما را با محله جنت آباد جنوبی آشنا کنیم و صفر تا صد این محله را برای شما شرح دهیم پس این مطلب را از دست ندهید

قیمت آپارتمان در جنت آباد جنوبی

همان طور که در سطرهای بالا به آن اشاره کردیم جنت آباد آب ‌وهوا و دسترسی مناسبی دارد به همین دلیل سطح قیمت در این محله متوسط رو به بالا است،   در نتیجه بهتر است قبل از اقدام به خرید یا رهن و اجاره آپارتمان بهوبسایت آقای املاک مراجعه کرده تا از به روزترین قیمت خرید و فروش آپارتمان، یارهن و اجاره آپارتمان در محله جنت آباد جنوبی مطلع شوید!

بافت محله جنت آباد جنوبی

بافت خانه های این محله هم نوساز است هم قدیمی لازم به ذکر است که بازسازی خانه های ویلایی قدیمی در این منطقه و از طرفی تبدیل آنها به برج های مسکونی یا آپارتمان های چند طبقه، به جمعیت این محله اضافه کرده است.بد نیست بدانید یکی از دلایلی که افراد این محله برای سکونت انتخاب می کنند؛ خلوتی و آرامش آن است.

نقشه جنت آباد جنوبی

دسترسی این محله به گونه ای است که از شمال به اتوبان شهید همت، از شرق به اتوبان شهید ستاری و از غرب به اتوبان شهید باکری شما را به این محله هدایت می کنند. از خیابان های معروف این محله هم همانطور که گفته شد میتوان به بلوار لاله و میدان چهار باغ اشاره کرد. جنت آباد جنوبی روی نقشه

بهترین محله جنت آباد جنوبی

۱. جنت آباد جنوبی میدان چهارباغ

۲.جنت آباد جنوبی بلوار لاله

۳.جنت آباد جنوبی لاله غربی

۴.جنت آباد جنوبی لاله شرقی

این ۴ منطقه از معروفترین مناطق جنت آباد جنوبی هستند.

میدان چهارباغ در محله جنت آباد جنوبی

جنت آباد جنوبی مترو

در حال حاضر خط ۴ متروی تهران در حال ساخت می باشد. ایستگاه مترو از ایستگاه ارم سبز خط ۴ شروع و در میدان کانون محله شهر زیبا با خط ۶ مترو یک ایستگاه تقاطعی خواهد داشت و به سمت میدان چهارباغ جنت آباد در جنوب بزرگراه همت می‌رود و دارای ایستگاه مترو خواهد شد. از طرفی بر اساس سند چشم‌انداز مترو تهران خط ۴ مترو تا سال ۱۴۰۴ از میدان چهارباغ زیر بزرگراه همت به چهارراه ایرانپارس در تقاطع بلوار جنت آباد و بزرگراه نیایش گسترش می یابد.

بیشتر بخوانید: محله پونک ؛ دلیل محبوبیت این محله چیست؟

آشنایی با مراکز فرهنگی جنت آباد جنوبی

این محله مانند سایر مناطق تهران دارای مدارس دخترانه و پسرانه، دانشکده و مهد کودک های متعددی است که از مهمترین آنها می توان به مجتمع آموزشی علامه امینی، مهد کودک آویده، دانشکده زبان و ادبیات دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات واقع در ابتدای بلوار لاله اشاره کرد. از سوی دیگر دانشگاه غیرانتفاعی صدرا و آموزشگاه زبان المانی و فرانسه و ترکی و انگلیسی ایران مهر هم جزو مراکز آموزشی و فرهنگی در این محله به شمار می رود.

سرای محله جنت آباد جنوبی

سرای محله جنت آباد جنوبی واقع در بلوار جنت آباد جنوبی، بلوار لاله شرقی، خیابان مجاهد کبیر جنوبی، نبش بنفشه ششم است و جزء مراکز آموزشی و فرهنگی این محله حساب می شود.

مجتمع تجاری سمرقند جنت آباد جنوبی

مجتمع تجاری سمرقند واقع در تقاطع بلوار لاله و خیابان جنت آباد یکی از مراکز خرید اصلی و معروف در این منطقه می باشد این مرکز خرید دارای ۴ طبقه و حدود۲۰۰ واحد تجاری می باشد. مرکز خريد سمرقند علاوه بر مغازه های متنوع و متعدد مانند پوشاک مردانه و زنانه ، آرایش و بهداشتی ، کیف و کفش مردانه و زنانه، پوشاک کودک، لوازم شنا، شال و روسری ، لوازم تزئینی طلا و جواهر بدلیجات و... دارای امکاناتی نظیر سينما، کافی شاپ، رستوران و پارکينگ نيز می باشد.

مرکز خرید مریم

از طرف دیگر مرکز خرید مریم واقع در تقاطع بلوار جنت آباد و خیابان آیت الله کاشانی هم یکی دیگر از مراکز خرید شناخته شده در جنت آباد جنوبی به شمار می رود. از طرفی ساکنین این محله می توانند برای خرید مایحتاج روزانه خود به مرکز خرید میوه و تره بار واقع در جنوب بلوار جنت آباد رجوع  کنند. مرکز خرید سمرقند در محله جنت آباد جنوبی

بیشتر بخوانید: معرفی صفر تا صد محله بلوار اباذر!

معرفی مراکز درمانی در این محله

خود محله جنت آباد جنوبی فاقد بیمارستان است اما کلینیک تخصصی شبانه روزی کودکان ارمغان واقع در بلوار لاله خیابان ابراهیمی، درمانگاه دندانپزشکی ایرانمهر، داروخانه آلاله و... در این محله قرار گرفته اند. از نزدیکترین بیمارستان به این محل می توانیم به  بیمارستان پیامبران واقع در خیابان اباذر، بیمارستان عرفان نیایش واقع در جنت آباد مرکزی اشاره کنیم.

نگاهی به مراکز تفریحی و ورزشی جنت آباد جنوبی

پارک مهتاب واقع در تقاطع بلوار لاله و بلوار جنت آباد جنوبی، پارک حدیثه واقع در بلوار جنت آباد جنوبی، بوستان پروانه واقع در بلوار جنت آباد جنوبی و ضلع جنوبی بزرگراه همت، بوستان چهار باغ ارم واقع در جنوب غربی میدان چهار باغ، بوستان مرداس چهار باغ ۲ واقع در شمال شرقی میان چهار باغ، پارک فروردین یک واقع در بلوار جنت آباد جنوبی و پارک یاسمین واقع در خیابان نیرو از مارکز تفریحی این محله محبوب می باشند. همچنین از شناخته شده ترین مراکز ورزشی این محله می توانیم به ورزشگاه درفشی فر باشگاه پرسپولیس واقع در خیابان بهمنی نژاد اشاره کنیم،  یکی دیگر از مراکز ورزشی واقع در این محله مجموعه ورزشی یزدان است که در خیابان گلها، ضلع جنوبی جنت آباد قراردارد. دیگر مرکز ورزشی این محله مجتمع ورزشی الزهرا می باشد. ناگفته نماند که مجتمع تجاری سمرقند یک طبقه خود را به وسایل بازی برای کودکان اختصاص داد است که میتوان گفت این مجتمع هم جزء مکان های تفریحی برای ساکنان این محله محسوب می شود.  
تعداد نظرات : 7
 • مریم
  21 مهر 1400
  با سلام به نظرتون قیمت های محله های تهران کدام محله ها با توجه به قیمت دلار هنوز از رشد عقب هستند ؟
  ادمین آقای املاک
  21 مهر 1400
  سلام دوست عزیز اگر منظور شما کاهش رشد قیمت مسکن در محله های مختلف تهران هست باید بگیم که با توجه به آخرین آمارها طی شش ماه اخیر پایین‌ترین میزان رشد قیمت مسکن به ترتیب متعلق به محله دریاچه چیتگر در منطقه ۲۲، محله خلیج فارس شمالی در منطقه ۱۸، اسماعیل‌آباد در منطقه ۱۹، مرادآباد در منطقه ۵، سوهانک در منطقه یک، شهرزیبا در منطقه ۵، شهدای گمنام در منطقه ۱۴، ورآورد و شهرک آزادی در منطقه ۲۱ و حافظیه در منطقه ۱۳ کمترین میزان تورم ملکی رو به خود اختصاص دادند.
 • Novin
  21 مهر 1400
  اطلاعات عالی
 • بهرنگ
  21 مهر 1400
  خیلی کار جالبی انجام دادید.نمیدونم معرفی محله های دیگه ای از منطقه ۵ رو داره یا نه،اما میشه برای خریدارای ملک،ازش استفاده کرد
  ادمین آقای املاک
  21 مهر 1400
  سلام بله ما هر هفته محله های تهران رو برای کاربرامون معرفی می کنیم دوست عزیز
 • حسام
  21 مهر 1400
  سلام کاملا عالی و کاربردی ممنون از اطلاعات آموزنده که در اتیارمان قرار دادین
 • بهروز
  21 مهر 1400
  با سلام تشکر از اطلاعت کامل در مورد آشنایی با محله های تهران و آرزوی موفقیت برای تیم آقای املاک ?
 • محسن فرزام فر
  21 مهر 1400
  باسلام...ایده ی خلاقانه و آگاهانه ای بود که مشاور،خریداران و حتی مالکان و سازندگان را نسبت به موقعیت محله و منطقه ای که هستند آگاه میکنند
 • ميرزايي
  21 مهر 1400
  باسلام ممنون از اطلاع رساني شما بسيار ارزنده و خلاقانه هست براي مشاورين و مصرف كنندگان