5 محله که در لیست گرانترین محله های منطقه 5 تهران قرار دارند

5 محله که در لیست گرانترین محله های منطقه 5 تهران قرار دارند

12 خرداد 1403

محله گردی

5 محله که در لیست گرانترین محله های منطقه 5 تهران قرار دارند

در این مقاله شما را با گرانترین محله های منطقه 5 تهران آشنا خواهیم کرد، اگر قصد خرید آپارتمان در تهران و یا اجاره آپارتمان در تهران را دارید خواندن این مطلب را از دست ندهید.

گرانترین محله های منطقه 5 تهران

قبل از آنکه به مبحث گرانترین محله های منطقه 5 تهران برای سکونت و سرمایه گذاری بپردازیم باید بگوییم که منطقه 5 تهران یکی از بهترین مناطق غرب استان تهران می باشد که به لحاظ لوکیشن در شمال غربی پایتخت قرار گرفته است. منطقه 5 تهران از سمت جنوب به جاده مخصوص کرج، از سمت غرب به روخانه کن، از سمت شمال به کوه‌های البرز و از سمت شرق به اتوبان محمدعلی جناح و اتوبان اشرفی اصفهانی احاطه شده است.از آنجایی که این منطقه به دامنه رشته کوه‌های البرز منتهی می‌شود، دارای آب‌وهوای مطلوب و مناسبی می باشد. اگر قصد خرید آپارتمان در منطقه 5تهران را دارید کلیک کنید. 

علاوه بر دج بودن و خلوتی خیابان‌ های منطقه 5 از دیگر مزیت‌های این منطقه می‌توان به بافت نوساز و تقریبا مدرن شهری و ساختمان‌ها، دسترسی آسان و سریع به شاهراه‌های اصلی شهری، دسترسی به وسایل نقلیه عمومی شهری نظیر مترو و بی‌آرتی، دسترسی به میدان‌های مهم برای جابه‌جایی به دیگر نقاط شهر، خیابان‌ها و کوچه‌های پهن، مرکزهای تجاری مناسب و مشهور و… اشاره کرد.

محله های منطقه 5 شامل محله های نظیر آپادانا، اباذر، ارم، اکباتان، المهدی، اندیشه، باغ فیض، بهاران، بیمه، پونک ، پونک شمالی، جنت آباد جنوبی، جنت آباد شمالی ، جنت آباد مرکزی ، حصارک، سازمان آب، سازمان برنامه جنوبی، سازمان برنامه شمالی، شاهین، شهرزیبا، شهران، شهرک پرواز، شهرک نفت، فردوس غرب، فردوس شرق، کن، کوهسار، مرادآباد، مهران و آیت الله کاشانی می شود اما در مورد گرانترین محله های منطقه 5 تهران باید گفت که محله های جنت آباد شمالی ، جنت آباد مرکزی ، جنت آباد جنوبی ، بلوار فردوس ، شهر زیبا جرء گرانقیمت ترین محله های این منطقه به شمار می روند. در ادامه به صورت مختصر به معرفی این محلات خواهیم پرداخت.

جنت آباد شمالی 

جنت‌آباد شمالی ، یکی از محله‌های خوبر منطقه ۵ تهران است که در زمره محله‌های خوش آب و هوای تهران قرار دارد . این محله که در دامنه کوه‌های البرز قرار گرفته دارای دسترسی‌های بسیار مناسب به امکانات و مراکز خرید منطقه ۵ و حتی منطقه ۲ تهران می باشد، به همین دلیل امروزه تقاضا برای خرید و فروش آپارتمان در آن بسیار افزایش یافته است. از مهمترین خیابان‌های جنت آباد شمالی می توانیم به خیابان‌های شاهین شمالی، خیابان انصارالمهدی، خیابان اخلاص و خیابان ایرانشهر جنوبی اشاره کنیم.

محدوده جنت آباد شمالی به گونه ای است که از جنوب با بزرگراه آبشناسان، از غرب با بزرگراه باکری، از شرق با بزرگراه ستاری و از شمال با بلوار سیمون بولیوار و رشته کوه‌های البرز منتهی بوده و با محله‌های پونک، جنت آباد مرکزی، المهدی، شهرک نفت، شهرزیبا و محله شهران مجاورت دارد. این محله در میان دو رود دره مشهور تهران به نام‌های رود دره کن و رود دره فرحزاد قرار گرفته است. از طرفی این منطقه دارای فضای سبز بسیار متعددی است به همین منظور بسیاری بر این باورند جنت آباد شمالی دارای آب و هوای معتدل و مطبوعی است.

شایان به ذکر است که نزدیکترین‌ ایستگاه مترو به جنت آباد شمالی، ‌ایستگاه مترو اشرفی اصفهانی و‌ ایستگاه مترو ستاری می باشد. باید گفت که به لحاظ دسترسی به ایستگاه مترو، این محله فاصله بسیاری زیادی را با خطوط مترو دارد. از آنجایی که این محله توسعه خود را از دهه ۱۳۵۰ و قدری دیرتر از جنت آباد جنوبی آغاز کرد، به همین دلیل دارای تراکم ساخت و ساز و بافت شهرسازی کم تراکم‌تری است. جنت آباد شمالی از جمله محله‌هایی است که امکانات طبیعتگردی و گردشگری خوبی دارد همچنین از دسترسی بسیار مناسب به مراکز خرید تهران و امکانات متناسب شهری برخوردار است.

برای اطلاع از به روزترین قیمت خرید آپارتمان در جنت آباد شمالی و اجاره آپارتمان در جنت آباد شمالی کلیک کنید.

جنت آباد مرکزی

جنت‌‌آباد مرکزی از سمت شمال به بزرگراه آبشناسان از سمت شرق به بزرگراه ستاری از سمت جنوب به اتوبان همت و از سمت غرب به بزرگراه باکری متصل می شود. یکی از ویژگی های این محله این است که محدودیت ترافیکی ندارد. نزدیکترین ایستگاه پمپ بنزین به این محله ایستگاه سردار جنگل و از سمت غرب نیز ایستگاه کن می باشد که فاصله چندانی با این محله ندارد.

بافت این محله بیشتر مسکونی و نوساز است تا قدیمی. یکی از دلایلی که افراد این محله را برای سکونت انتخاب می کنند؛ خلوتی و دنج بودن آن است. جالب است بدانید در این محله برخلاف دیگر محله های تهران می توانید با خیال راحت وسیله نقلیه خود را پارک کنید. یکی دیگر از دلایلی که می توانیم خلوتی این محله را به شما اثبات کنیم این است که در این محله ادارات دولتی و شرکت‌های خصوصی کمتر به چشم می خورد.

از خیابان های مهم جنت آباد مرکزی می توان به خیابان های مخبری، خیابان اقاقیا، خیابان دانش، ۳۵ متری گلستان، خیابان عسگری، شاهین شمالی و بلوار بعثت اشاره کرد.

از مراکز خریدی که افراد برای مایحتاج روزانه خود از آن استفاده می کنند می توان به بازار ميوه و تره بار و بازار بزرگ جنت در تقاطع بزرگراه آبشناسان (ایرانپارس) و خیابان جنت‌آباد اشاره كرد. همچنین مجتمع تجاری طوبی، فروشگاه شهروند و فروشگاه افق کوروش از جمله مراكز خريد مهم اين منطقه به حساب می آيند.

برای اطلاع از به روزترین قیمت خرید آپارتمان در جنت آباد مرکزی و اجاره آپارتمان در جنت آباد مرکزی کلیک کنید.

جنت آباد جنوبی

جنت‌آباد جنوبی را می‌توان از جمله بهترین محله‌های منطقه ۵ تهران دانست. چرا که وجود دسترسی‌های خوب و نزدیکی به بسیاری از مراکز خرید و اماکن تفریحی بزرگ در این منطقه از نقاط قوت این محله می باشند و به همین دلیل است که تقاضای بسیاری برای خرید و فروش خانه و آپارتمان در جنت آباد جنوبی وجود دارد، در حقیقت این محله را می‌توان یکی از بهترین بورس‌های خرید و فروش خانه و آپارتمان در منطقه ۵ تهران به حساب آورد.  جنت آباد جنوبی از سمت شمال با بزرگراه همت، از سمت جنوب با خیابان آیت الله کاشانی، از سمت شرق با بزگراه ستاری و از سمت غرب با بزرگراه باکری محدود شده و با محله‌های جنت آباد مرکزی،  محله مهران، شهرزیبا، سازمان برنامه ،محله باغ فیض و محله بلوار فردوس تهران، مجاورت دارد

همچنین وجود سه بزرگراه باکری، بزرگراه ستاری و بزرگراه همت در مجاورت این محله، جنت آباد جنوبی را به یکی از خوش مسیرترین محله‌های غرب تهران تبدیل کرده است. این محله از طریق همین بزرگراه‌ها است که می‌تواند به بسیاری از محله‌ها و مناطق مجاور دسترسی داشته باشد. در جنت آباد جنوبی خیابان‌ها و معابر متعددی وجود دارند، اما از بهترین مناطق جنت آباد جنوبی برای سکونت می‌توان به خیابان لاله شرقی، میدان چهارباغ، خیابان مجاهد کبیر اشاره کرد که از تقاضای بیشتری برای خرید خانه و آپارتمان برخوردار هستند.

برای اطلاع از به روزترین قیمت خرید آپارتمان در جنت آباد جنوبی و اجاره آپارتمان در جنت آباد جنوبی کلیک کنید.

بلوار فردوس

بلوار فردوس یکی از محله های سرشناس و معروف . گرانقیمت منطقه 5 تهران می باشد که به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده است. این بلوار از سمت شمال به بزرگراه حکیم؛ از سمت جنوب به بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری؛ از سمت غرب به بزرگراه باکری و از سمت شرق به بزرگراه جناح منتهی می‌شود. از آنجایی که این محله در غرب تهران واقع شده از آب و هوای بسیار خوبی نیز برخوردار می باشد. همچنین ساکنین بلوار فردوس چه غرب و چه شرق از تمام امکانات رفاهی مانند مراکز اداری و تجاری، ورزشی و تفریحی و همچنین دسترسی‌ به بزرگراه های اصلی برخوردارند. از طرفی نبود ترافیک شرایط بسیار خوبی برای ساکنین این محله فراهم کرده است. شایان به ذکر است بلوار فردوس غرب نسبت به بلوار فردوس شرق فضای آرام تر و ترافیک کمتری دارد.

بافت این محله غالبا نوساز است و خانه‌های آپارتمانی در کوچه‌ پس کوچه های این محله به وفور دیده می‌شوند. هر دو بخش شرقی و غربی محله بلوار فردوس در منطقه ۵ قرار دارند تنها فرق آنها در ترافیک ، تراکم مراکز خرید، رستوران‌ها و جمعیت است. همانطور که به آن اشاره کردیم بلوار فردوس غرب در مقایسه با بلوار فردوس شرق محله‌ آرام‌تری است و ترافیک کمتری دارد.

یکی از اولین محله هایی که در تهران صاحب مترو شد؛ محله صادقیه بود که دسترسی بلوار فردوس را به مترو امکان‌پذیر کرد. علاوه بر ایستگاه مترو صادقیه که در جنوب شرقی بلوار فردوس شرق قرار دارد، ایستگاه مترو ارم سبز در بلوار فردوس غرب است که یکی از امکانات مهم بلوار فردوس محسوب می شود.

از خیابان های بلوار فردوس غرب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خیابان بهار شمالی و جنوبی (اسپندارفر)
 •  خیابان ورزی شمالی و جنوبی
 • خیابان پروانه
 •  بلوار شقایق
 • خیابان لاله

همچنین خیابان‌ های بلوار فردوس شرق به شرح زیر می باشد:

 • خیابان‌ ابراهیمی
 •  خیابان حسینی
 • خیابان وفا آذر
 • خیابان مالکی
 • خیابان جهرمی
 • خیابان ولی‌عصر
 • خیابان  رامین
 • خیابان حسن‌آباد

برای اطلاع از به روزترین قیمت خرید آپارتمان در بلوار فردوسواجاره آپارتمان در بلوار فردوس کلیک کنید.

شهرزیبا

شهرزیبا ، یکی از محله‌های قدیمی،خوش‌نشین و البته گرانقیمت شهر تهران است که به دلیل موقعیت و دسترسی عالی که به شاهراه‌های تهران و همچنین به دلیل برخورداری از آب‌وهوای معتدل و پاکیزه، جمعیت قابل توجهی را در خود جای داده است. این محله از شرق به بزرگراه شهید باکری و از جنوب به بلوار آیت‌الله کاشانی و بزرگراه علامه جعفری و از غرب به شهرک اندیشه و دهکده المپیک متصل می‌شود.  

اگر بخواهیم از مهم ترین معابر و خیابان های این محله بگوییم باید به بلوار تعاون، بلوار کانون، بلوار لاله غربی، حکیم و کاشانی اشاره کنیم این معابر تردد نسبتا بالایی در روز دارند. شایان به ذکر است که نزدیک‌ترین ایستگاه به این محله ایستگاه مترو صادقیه می باشد.

برای اطلاع از به روزترین قیمت خرید آپارتمان در شهرزیباواجاره آپارتمان در شهرزیبا کلیک کنید.