معرفی صفر تا صد محله شهرزیبا ؛محله محبوب کارمندان و فرهنگیان!

معرفی صفر تا صد محله شهرزیبا ؛محله محبوب کارمندان و فرهنگیان!

20 شهریور 1400

محله گردی

معرفی صفر تا صد محله شهرزیبا ؛محله محبوب کارمندان و فرهنگیان!
شهر زیبا یکی از محله های محبوب و قدیمی در غرب شهر تهران است اگر شما خواهان زندگی در محله‌ای خوش آب و هوا و بکر هستید محله شهر زیبا، می تواند گزینه مناسبی باشد.برای آشنایی بیشتر به محله شهر زیبا این مطلب را از دست ندهید.

شهر زیبا کجای تهران است

محله شهرزیبا در غرب شهر تهران و در منطقه ۵ واقع شده است قدمت این محله بالای ۴۰ سال است. بافت محله شهرزیبا تلفیقی از بافتی نوساز و قدیمیست. البته این محله بیشتر دارای خانه های قدیمی است تا نوساز.شهر زیبا از شرق با محله جنت آباد ، از شمال با محله شهران ، از غرب با محله دهکده المپیک و از جنوب به محله بلوار فردوس غرب متصل می شود.

قیمت آپارتمان در شهر زیبا

اگه شما در محله شهر زیبا صاحب ملکی هستید یا قصد فروش یا اجاره ملک خود را دارید به شما پیشنهاد می کنیم برای مشاهده فایل های خرید و فروش و رهن و اجاره محله شهر زیبا به وبسایت آقای املاک مراجعه کنید.

نقشه محله شهر زیبا

شهر زیبا از شرق به محله جنت آباد ، از شمال به محله شهران ، از غرب به محله دهکده المپیک و از جنوب به محله بلوار فردوس غرب متصل می شود.

نقشه شهر زیبا تهران

شهر سنگ شهر زیبا

بازار سنگ تهران در انتهای بزرگراه حکیم غرب. اندیشه جنوبی واقع شده است. بازار سنگ تهران بستری مناسب و مطمئن از لحاظ کمی و کیفی با ظرفیت های منحصر به فرد برای ساکنین تهران فراهم کرده است. در بازار سنگ تهران انواع سنگ های تراورتن ، تراونیکس ، سنگ های چینی ، گرانیت ، لایم استون ، انواع سنگ های مرمر، سنگ های مرمریت و... وجود دارد. در این شهر سنگ کارشناسان متخصص و با تجربه ای جهت اخذ اطلاعات ، مشاوره و پیگیری امور مشغول فعالیت هستند. بازار سنگ تهران دسترسی مطلوب و انتقال امکانات و خدمات به روز شده به کاربران ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد آشنایی با محله سرشناس آیت الله کاشانی!

سرای محله شهر زیبا

سرای محله شهرزیبا یکی از مراکز فرهنگی مهم این منطقه به شمار می رود. سرای محله شهرزیبا در خیابان شاداب این محله واقع شده است. سرای محله شهر زیبا در محدوده مراکزی مانند مرکز بهداشت سازمان برنامه ، مرکز خرید سمرقند ، مسجد نظام مافی و مرکز سلامت جامعه شهرزیبا و مجتمع قضایی شهید مفتح قرار گرفته است. از لحاظ حمل و نقل عمومی نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به این مکان، ایستگاه اتوبوس پارک کودک می‌باشد که دسترسی به این مکان را برای عموم مردم بسیار راحت کرده است.

مراکز خرید در این محله محبوب

در داخل محله شهرزیبا، مراکز خرید بزرگ دیده نمی شود، اما از نزدیکترین و بزرگترین مراکز خرید به محله شهرزیبا می‌توان به فروشگاه هایپراستار واقع در بزرگراه باکری و مرکز خرید اترک، واقع در بلوار آیت‌الله کاشانی اشاره کرد.   محله شهر زیبا بازارچه   از طرف دیگر بازارچه قدیمی محله شهرزیبا یکی از مراکز خرید قدیمی این محله به شمار می رود. بازار میوه و تره‌ بار در خیابان شربیانی شرقی این محله، یکی از بزرگترین و بهترین بازارهای میوه و تره‌ بار محله شهرزیبا است.

بیشتر بخوانید: محله فردوس غرب ؛ چرا سکونت در این محله پرطرفدار است؟

آشنایی با مراکز فرهنگی

در گذشته اداره ها و تعاونی‌ها به دلیل آنکه در این منطقه زمین ارزان بود، به این محله روی آوردند به همین دلیل اغلب ساکنین شهرزیبا را فرهنگیان و کارمندان تشکیل می دهند، در نتیجه این محله از نظر فرهنگی شناخته شده است. با این وجود طبیعیست که این منطقه دارای مدارس و فرهنگسراهای زیادی باشد که در این میان فرهنگسرای معرفت، یکی از معروف ترین آنهاست. از طرفی دانشگاه علمی-کاربردی  در خیابان نیلوفر در محدوده بلوار آسیای سابق و بزرگراه باکری واقع شده است. از نزدیک ترین مراکز فرهنگی در این محله می توانیم به موزه پول و موزه صنایع هوایی واقع در (پارک ارم) اشاره کنیم.

شهرک های معروف

البته به دلیل نزدیکی محله شهر زیبا به محله دهکده المپیک اغلب ورزشکاران هم در این محله ساکن اند و در شهرک‌های خاصی همچون سازمان آب، پلیس غذایی و غیره زندگی می‌کنند. براساس تاریخچه محله شهر زیبا شهرک‌ سازی در این محله با همکاری شرکتی ایتالیایی و به سبک معماری ایتالیایی ساخته شده است. مشخصه این معماری که اکنون هم قابل مشاهده است استفاده از آجرهای قرمز رنگ به کار رفته در نمای ساختمان است.در این محل مجموعه هزار واحدی شهرزیبا واقع شده‌است. البته قبل از ساخت این واحدها زمین های این مکان به کشاورزان منطقه کن تعلق داشت.

شهرک محله شهر زیبا تهران

دسترسی‌ها و خیابان‌های مهم

در رابطه با چگونگی دسترسی‌ به محله شهر زیبا باید بگوییم که از انتهای اتوبان حکیم غرب و بلوار جوانمردان و همچنین انتهای غربی بزرگراه آیت‌الله کاشانی به این محله مقدور می باشد. همچنین از سمت بزرگراه آبشناسان و محله شهران به آسانی می توان به شهرزیبا دسترسی پیدا کرد. اگر بخواهیم از خیابان‌های مهم این محله به شما بگوییم باید به بلوار جوانمردان، بلوار آلاله، خیابان سرو، خیابان عدالت، خیابان شربیانی و خیابان آیت‌الله کاشانی اشاره کنیم.

بیشتر بخوانید: محله جنت آباد جنوبی ، با این محله خوش نام بیشتر آشنا شوید!

ایستگاه مترو شهر زیبا

شهر زیبا ایستگاه مترو ندارد. اما باید در نظر داشت که شهر زیبا از آن دسته محله هاییست که در میدان اصلی خود پایانه تاکسیرانی دارد. این پایانه ساکنین محله شهر زیبا را به نقاط کلیدی شهر تهران مانند میدان آزادی یا فلکه دوم صادقیه و … می‌رساند.   شهر زیبا ایستگاه پایانه تاکسیرانی شهر زیبا

معرفی مراکز مذهبی، تفریحی و درمانی این محله

یکی از ویژگی های مهمی که این محله را خاص کرده وجود مسجد نظام مافی با معماری زیبا و مناره معروفش است البته مساجد دیگری مانن حجت ابن الحسن، مسجد الرسول، مسجد‌الرضا و مسجد صاحب‌الزمان (عج) از مساجد قدیمی و معروف شهرزیبا هستند. اگر بخواهیم مراکز تفریحی در این محله را مورد بررسی قرار دهیم میتوانیم به پارک ارم، باغ وحش ارم، مجموعه ورزشی آزادی، که از مراکز مهم تفریحی و ورزشی شهر تهران است، اشاره کنیم. این محله با اصالت، دارای تعدادی درمانگاه شبانه‌روزی از جمله درمانگاه شبانه‌روزی شهرزیبا واقع در میدان اصلی شهر زیبا و درمانگاه شبانه‌روزی حیات واقع در بلوار آلاله است. از طرف دیگر نزدیکترین بیمارستان‌ها به شهرزیبا بیمارستان‌های پیامبران واقع در بلوار اباذر و بیمارستان ابن سینا واقع در ابتدای بلوار آیت‌الله کاشانی است.
تعداد نظرات : 2
 • بنده خدا
  24 آذر 1400
  سلام مبلغ اجاره ۴۰۰میلیون درآمدمردم درماه چقدره ؟که ماهی ۴۰۰میلیون اجاره بدندچقدبی انصاف شدیم درحق هم خود مردم بیشترازمسئولین بهم ظلم میکنندبخاطرهمین اوناسواستفاده کردن می بینندمردم خودشون متحدنیستند
 • داود نصیری
  21 مهر 1400
  بسیار عالی واقعا نیاز بود