اختیاریه تهران ؛برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در این محله را دارند

اختیاریه تهران ؛برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در این محله را دارند

20 تیر 1402

محله گردی

اختیاریه تهران ؛برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در این محله را دارند

اختیاریه تهران یکی از محله های قدیمی و شمال شهر تهران است که در این مقاله از تاریخچه، امکانات رفاهی و راهنمای قیمت آپارتمان آن آورده شده است.

فهرست مطالب

تاریخچه اختیاریه تهران

اختیاریه تهران کجاست

اختیاریه منطقه چند است

بهترین خیابان اختیاریه

میدان اختیاریه تهران

نزدیکترین مترو به میدان اختیاریه

معرفی اماکن ورزشی و تفریحی

معرفی اماکن مذهبی

معرفی اماکن فرهنگی

معرفی مراکز درمانی

مراکز خرید اختیاریه

تاریخچه اختیاریه تهران

در سال های گذشته محله اختیاریه تهران، جزء روستای رستم‌آباد در غرب اختیاریه و شغال آباد و کف دره در شرق این منطقه بود. نام اختیاریه (کنونی) برگرفته از زمین‌هایی بود که در بین روستاهای حسین‌آباد لویزان و روستای رستم‌آباد در شمال دروس قرار داشت. زمین های اختیاریه در زمان قاجار متعلق به محمود خان قائم مقام بود. محمود خان قائم مقام یک و نیم دانگ اختیاریه را وقف کرد و مابقی این ملک را به صاحب اختیار واگذار کرد‌.

سپس صاحب اختیار شروع به آبادانی منطقه اختیاریه کرد تا جایی که بسیاری از رجال قاجاریه مانند مشیرالدوله به این منطقه آمده و در آن عمارت های خود را بنا کردند. برخی از این بناها نیز در اختیاریه قرار دارند به عنوان مثال: عمارت عزت الدوله که خواهر ناصرالدین‌شاه بود یا باغ و منزل مشیرالدوله (وزیر خارجه ایران در دوران قاجار)، باغ معتمدالملک (پسر مشیرالدوله)، باغ و منزل امین خلوت و منزل امین السلطان و امین الملک. این عمارت ها جزء اولین عمارت ها در منطقه اختیاریه بودند.

با ورود صاحب اختیار و رجال قاجاری، اختیاریه به مرور زمان تبدیل به سکونت گاهی برای اهالی شمیران و مهاجرین این منطقه شد. با گذشت زمان اختیاریه در دهه ۳۰ قطعه بندی شد و ساخت و سازها در آن آغاز شد.

بیشتر بخوانید: نیاوران تهران ؛با این محله لوکس نشین بیشتر آشنا شوید و برترین آگهی های قیمت خرید آپارتمان در نیاوران و یا اجاره آپارتمان در نیاوران را از ما بخواهید.

اختیاریه تهران کجاست

اختیاریه یکی از محله های بالا شهر تهران است که از سمت شمال به بزرگراه صدر، از سمت جنوب به بلوار کلاهدوز، از سمت شرق به خیابان پاسداران و از سمت غرب به بلوار کاوه منتهی شده است. این محله از شرق با پاسداران ، از غرب با چیذر ، از جنوب با محله دروس و از شمال با فرمانیه مجاورت دارد.

اختیاریه منطقه چند است 

اختیاریه تهران یکی از محله های منطقه ۳ شهرداری تهران است. اختیاریه از مناطق قدیمی و تاریخی شهر تهران به شمار می رود. دسترسی های این محله از طریق بزرگراه صدر و خیابان پاسداران به محله های و مناطق مجاور، امکان پذیر می باشد.

جهت اطلاع از به روزترین قیمت آگهی های خرید آپارتمان در منطقه 3 تهران کلیک کنید.

بهترین خیابان اختیاریه

برخی منظریه را بهترین خیابان اختیاریه می دانند البته خیابان های اختیاریه شمالی، دیباجی جنوبی و بلوار کاوه نیز بهترین خیابان اختیاریه به حساب می آیند. همچنین خیابان اختیاریه مهمترین خیابان محله اختیاریه می باشد. این خیابان از خیابان کلاهدوز آغاز و تا بزرگراه صدر ادامه دارد و از میدان اختیاریه عبور می کند. 

خیابان دیباجی جنوبی، میدان اختیاریه، خیابان اختیاریه، خیابان خاش، خیابان منظریه و خیابان اخلاقی شرقی از معبرها و خیابان های مهم اختیاریه محسوب می شوند.

بیشتر بخوانید: الهیه تهران ؛لوکس ترین و گران ترین محله پایتخت را بشناسید

اختیاریه کجای تهران است

میدان اختیاریه تهران

میدان اختیاریه بزرگترین و مهمترین میدان این محله است. میدان اختیاریه، خیابان های اختیاریه، خیابان عابدینی زاده، خیابان فتاحیان و خیابان لطیفی را به یکدیگر متصل می کند. ضمن آنکه مراکز مهمی مانند ایستگاه اتوبوس، ایستگاه پلیس اختیاریه و بازار میوه و تره بار اختیاریه در میدان اختیاریه واقع شده اند.

قیمت آپارتمان در اختیاریه تهران در رتبه های اول قیمت آپارتمان در تهران قرار دارد چرا که شرایط زندگی در محله اختیاریه بسیار خوب است. همانطور که به آن اشاره کردیم اختیاریه یکی از مناطق بالا شهر تهران می باشد، به همین دلیل میانگین قیمت خرید آپارتمان در اختیاریه بسیار بالا است. همچنین این منطقه در بین چندین محله لوکس تهران قرار گرفته، قیمت خرید خانه در برخی از خیابان های اختیاریه بسیار بالاتر از خیابان های دیگر است. یکی از بهترین خیابان های اختیاریه، خیابان دیباجی جنوبی است که قیمت آپارتمانهایش در بالاترین سطح از قیمت های این محله قرار دارد.

اگر قصد خرید یا اجاره آپارتمان در اختیاریه را دارید، وبسایت آقای املاک شما را از به روزترین آگهی های این منطقه آشنا می کند. همچنین می توانید آگهی های به روز  خرید آپارتمان در پاسداران و  اجاره آپارتمان در پاسداران را مشاهده نمائید.

نزدیکترین مترو به میدان اختیاریه

نزدیکترین مترو به اختیاریه ایستگاه مترو نوبنیاد است در حقیقت می توان گفت که محله اختیاریه دارای ایستگاه مترو مجزا می باشد. علاوه بر ایستگاه مترو نوبنیاد نزدیکترین ایستگاه مترو به اختیاریه، ایستگاه مترو شهید صدر و ایستگاه مترو حسین آباد می باشد.

 برای مشاهده صفحه آگهی های خرید آپارتمان در ظفر و یا اجاره آپارتمان در ظفر ، خرید آپارتمان در میرداماد و اجاره آپارتمان در میرداماد تهران بر روی لینک کلیک کنید.

معرفی اماکن ورزشی و تفریحی 

از اماکن ورزشی اختیاریه می‌توان به مجموعه فرهنگی ورزشی شهدای اختیاریه واقع در خیابان‌ همای جنوبی، مجموعه باشگاه شهرداری واقع در خیابان همای جنوبی، مجموعه ورزشی امام علی (ع) واقع در خیابان پاسداران سه‌راه اختیاریه، مجموعه وزشی کوثر واقع در خیابان شهید رحمانی و باشگاه ورزشی آروشا واقع در خیابان منظریه اشاره کرد

همچنین از مهم‌ترین بوستان‌های این محله نیز می‌توان به بوستان سهیل واقع در شمال اختیاریه بزرگراه صدر خیابان برادران جوزی، بوستان نگار واقع در خیابان گلایل، بوستان ارغوان واقع در دیباجی جنوبی خیابان ارغوان، پارک بازی کودکان نگار واقع در کنار بوستان نگار، بوستان مازیار واقع در خیابان غیاث وند و بوستان سحر واقع در خیابان بهرام اشاره نمود.

بیشتر بخوانید: محمودیه تهران ؛بررسی امکانات این محله اعیان نشین برای زندگی

معرفی اماکن مذهبی

از اماکن مذهبی این محله می‌توان به مسجد محمدیه واقع در خیابان دیباجی جنوبی، مسجد جامع مهدیه واقع در خیابان دیباجی شمالی، مسجد صاحب‌الزمان (عج) واقع در اختیاریه جنوبی، مسجد علی و زهرا واقع در خیابان کلاهدوز و مسجد شهید شاه‌آبادی واقع در خیابان دردانه اشاره کرد.

معرفی اماکن فرهنگی

مهم‌ترین اماکن فرهنگی این محله عبارت‌اند از: کتابخانه مصطفی رحمان دوست واقع در بوستان سهیل خیابان برادران جوزی و کتابخانه بوستان ارغوان واقع در خیابان ارغوان.

برای مشاهده آگهی های به روز خرید آپارتمان در شمیرانات کلیک کنید.

معرفی مراکز درمانی

از مهم‌ترین مراکز بهداشتی درمانی محله اختیاریه می توانیم به بیمارستان روان‌پزشکی صدر واقع در خیابان رحمانی، داروخانه تابش و داروخانه ویولا واقع در خیابان کلاهدوز ، داروخانه اختیاریه واقع در خیابان زرنگ و بنیاد امور بیماری‌های خاص واقع در خیابان بهرام اشاره کنیم.

بیشتر بخوانید: زعفرانیه تهران ؛با این محله اعیان نشین بیشتر آشنا شوید

مراکز خرید اختیاریه

از مهم‌ترین مراکز خرید اختیاریه می‌توان به مجتمع تجاری پرمهر و مجتمع تجاری سامان واقع در خیابان کلاهدوز اشاره کرد.

آقای املاک شما را از جدیدترین قیمت خرید آپارتمان در ونک و اجاره آپارتمان در ونک تهران باخبر خواهد کرد.