محله جنت آباد شمالی ؛ صفر تا صد آشنایی با این محله پرطرفدار !

محله جنت آباد شمالی ؛ صفر تا صد آشنایی با این محله پرطرفدار !

2 بهمن 1401

محله گردی

محله جنت آباد شمالی ؛ صفر تا صد آشنایی با این محله پرطرفدار !

محله جنت آباد شمالی تهران یکی از محله های پرتقاضا و البته خوش آب و هوای غرب استان تهران است که در این هفته از مطلب وبلاگ آقای املاک به تجزیه و تحلیل و معرفی اماکن رفاهی آن خواهیم پرداخت و شما را با صفر تا صد این محله محبوب آشنا خواهیم کرد. لطفا تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید.

جنت آباد شمالی کجاست؟

محله جنت آباد شمالی در منطقه ۵شهرداری تهران و در شمال غرب این استان قرار گرفته است. بیشتر ساکنین این محله  کارمند می باشند این محله از امکانات رفاهی – فرهنگی نسبتاً مناسبی برخوردار است. سطح قیمت آپارتمان در این محله متوسط رو به بالا می باشد.

آب و هوای جنت آباد شمالی

یکی از نقاط مثبت جنت آباد شمالی همانندجنت آباد جنوبی و جنت آباد مرکزی وجود آب و هوای مناسب و عالی و همچنین دسترسی مناسب است البته در جنت آباد شمالی نسبت به جنت آباد مرکزی و جنوبی هوا بهتر و سالم‌تر است؛همین امر باعث شده که طرفدار زیادی برای سکونت پیدا کند.اگر شما قصد زندگی در این محله را دارید لازم است از این محله آگاهی کامل پیدا کنید وبلاگ آقای املاک قصد دارد شما را با محله جنت آباد شمالی آگاه کند.پس ما را تا اخر این مطلب همراهی کنید.

معرفی بافت محله جنت آباد شمالی!

بافت این محله  غالبا نوساز است. در این منطقه معمولا سکوت و آرامش پابرجاست. خیابان های اصلی در این محله پهن و عریض است و شما معمولا برای پارک کردن وسیله نقلیه خود به مشکلی برنخواهید خورد.

جنت آباد برای زندگی خوبه؟

جنت آباد شمالی برای سکونت در غرب تهران از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. شاید یکی از دلایل این محبوبیت دنج بودن و خلوتی این محله است از طرفی کم جمعیت بودن نسبی جنت آباد باعث آرامش در این محله شده است. تعداد مدارس در جنت آباد شمالی در مقایسه با قسمت جنوبی برتری دارد ؛ همچنین این محله دارای بازار بزرگ و زیبای گل و گیاه نیز می باشد. اگر قصد خرید خانه در محله جنت آباد را دارید، بهتر است به هر سه قسمت شمالی، مرکزی و جنوبی سر بزنید. لازم به ذکر است که آپارتمان های جنت آباد جنوبی به صورت سنتی قیمتی بالاتر از جنت آباد شمالی دارند. از طرفی تعداد آپارتمان‎‌ها در جنت آباد جنوبی کمتر از جنت آباد شمالی می باشد.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد معرفی محله شهرزیبا ؛ محله محبوب کارمندان و فرهنگیان!

قیمت آپارتمان در جنت آباد شمالی

قیمت آپارتمان در جنت آباد شمالی

محله جنت آباد شمالی تهران همانطور که درسطر بالا به آن اشاره کردیم به دلیل آب و هوای مناسب و دسترسی های بسیار آسان طرفداران زیادی برای سکونت پیدا کرده است. این امر موجب شده روز به روز به متقاضیان خرید و رهن و اجاره آپارتمان در این محله اضافه شود.

اگر شما قصد سکونت در این محله خوش آب و هوا را دارید می توانید به وبسایت آقای املاک مراجعه کرده و از به روزترین قیمت آگهی های خرید آپارتمان در جنت آباد شمالی یا اجاره آپارتمان در جنت آباد شمالی مطلع شوید.

دسترسی در این محله چگونه است؟

جنت آباد شمالی از شمال به منطقه ییلاقی حصارک، از شرق به محله‌های پونک و چهار دیواری و از جنوب به جنت‌آباد مرکزی و از غرب به شهران منتهی می‌شود. لازم به ذکر است که محله جنت آباد به بزرگراه‌هایی مانند نیایش، آبشناسان، شهید باکری و ستاری و همت به راحتی دسترسی دارد.

مترو جنت آباد شمالی

در حال حاضر خط ۴ متروی تهران در حال احداث می باشد. بر اساس وعده مسئولین قرار است در محله جنت آباد ۴ ایستگاه ساخته شود. ایستگاه‌هایی نظیر ایستگاه شهرزیبا، چهارباغ، تقاطع جنت آباد و نیایش. بنابراین در سال های آینده محله جنت آباد به یکی از محله‌های ایده‌آل در رابطه با رفت و آمد با مترو تبدیل خواهد شد. از طرفی در حال حاضر خطوط اتوبوس از میدان صادقیه و ایستگاه مترو صادقیه حرکت می‌کنند و به محله جنت آباد سرویس می‌دهند. همچنین خطوط تاکسیرانی به صورت دائم در مسیر جنت آباد و در خیابان‌های مجاور آن رفت و آمد را برای ساکنین این محله آسان کرده است.

نقشه جنت آباد شمالی

جنت آباد شمالی از سمت شمال به حصارک از سمت غرب به بزرگراه باکری و محله شهران از سمت شرق به بزرگراه ستاری از جنوب به بزرگراه آبشناسان و جنت آباد مرکزی متصل می شود. بلوار جنت‌آباد از جاده حصارک آغاز و به خیابان آیت الله کاشانی ختم می شود.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد معرفی محله کوهک تهران !

خیابان های جنت آباد شمالی

از جمله خیابان‌های محله جنت آباد شمالی می‌توان به:

جنت آباد شمالی خیابان شقایق

جنت آباد شمالی گلزار شرقی

جنت آباد شمالی سی و پنج متری گلستان

جنت آباد شمالی بهارستان 30

جنت آباد شمالی چهارراه ایرانپارس

جنت آباد شمالی کوروش شرقی اشاره کرد.

به گفته برخی از مشاوران املاک بهترین خیابان‌ها برای خرید آپارتمان در محله جنت آباد شمالی، گلستان و ایرانشهر و بلوار انصار المهدی می باشد.

نگاهی به مراکز خرید اصلی جنت آباد شمالی!

از مراكز خريدی که افراد برای مايحتاج روزانه خود به سراغ آن می روند بازار ميوه و تره بار و بازار بزرگ جنت در تقاطع بزرگراه آبشناسان (ایرانپارس) و خیابان جنت‌آباد اشاره است. از طرفی مجتمع تجاری طوبی، فروشگاه شهروند و فروشگاه افق کوروش از جمله مراكز خريد مهم جنت آباد شمالی به شمار می روند.

مراکز خرید جنت آباد شمالی

آشنایی با مراکز آموزشی و فرهنگی این منطقه!

قطعا وجود مراكز آموزشي و فرهنگي در هر محله ای نقطه قوت آن محله به حساب می آيد. از جمله مدارس مهم جنت آباد شمالی می توانیم به پیش دبستان و دبستان غیردولتی دخترانه شمیم یاس و آمادگي و دبستان پسرانه غير انتفاعي شهيد مطهری و دبستان پسرانه ادب و مجتمع آموزشی هوشمند دخترانه طلوع سبز اشاره کنیم.

بیشتر بخوانید: محله سازمان برنامه ، آشنایی با این محله پرتقاضا در غرب تهران!

دبستان جنت آباد شمالی

همچنين وجود سرای محله جنت آباد درکنار آموزشگاه های زبان چون سفیر و کانون کودکان برتر از دیگر مراكز مهم فرهنگی اين منطقه به حساب می آيد . از سوی دیگر مجتمع فرهنگی هنری نور در این محله واقع شده است. دانشگاه فرهیختگان پویا واقع در خیابان گلزار شرقی یکی دیگر از مراکز آموزشی محله جنت آباد شمالی تهران می باشد.

آشنایی با مراکز دولتی و درمانی این منطقه!

این محله دارای چندین بانک از جمله بانک پاسارگارد می باشد از طرفی دفتر خدمات الکترونیک و دفتر اسناد رسمی در این محله واقع شده است. بیمارستان فرهیختگان، درمانگاه شبانه‌ روزی راهپویان شفا، آزمایشگاه دیبا، و داروخانه دکتر شریعتی و ... از مراکز مهم و اصلی این منطقه است. گفتنی است چندین دندانپزشکی و مرکز فیزیوتراپی متعددی هم اين منطقه را پوشش می دهند.

بیشتر بخوانید: ۴ شاخص که محله دهکده المپیک را محبوب کرد!

بیمارستان فرهیختگان جنت آباد شمالی

اسامی چند مسجد در محله خوش آب و هوا!

مسجد نیایش واقع در خیابان گلزار شرقی ، مسجد ثامن الحجج ، مسجد علی بن الموسی الرضا، مسجد صاحب الزمان و مسجد جامع انصار المهدی عج که همگی آن ها در محلۀ جنت آباد شمالی تهران واقع شده اند.

مسجد جنت آباد شمالی

نگاهی به چند اماکن تفریحی و ورزشی در محله جنت آباد شمالی!

این محله از اماکن تفریحی و ورزشی هم جا نمانده است. می توانیم به بوستان های چون: بوستان سما ، بوستان پاسارگاد و بوستان اسفندیار اشاره کنیم. از طرفی مجتمع فر هنگی ورزشی توانگر، باشگاه ورزشی کیهان و چندین باشگاه بدنسازی دیگر در همین محله مشغول به فعالیت هستند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با محله شهران ؛برای کسانی که قصد سکونت در این منطقه را دارند!

بوستان اسفندیار جنت آباد شمالی

تعداد نظرات : 3
 • سمیرا
  10 بهمن 1400
  سلام ممنون که اطلاعات خوبی در مورد محله ما دادید. میشه در مورد محله های کرج هم اطلاعات بدید
  ادمین آقای املاک
  10 بهمن 1400
  سلام و عرض ادب بزرگوار در قسمت محله گردی وبلاگ در رابطه با محله های کرج هم مقاله نوشته شده
 • حسن زاده
  4 دی 1400
  ممنونم،چقدجامع وعالی معرفی کردین
  ادمین آقای املاک
  4 دی 1400
  سلام و عرض ادب خدمت شما کاربر گرامی آقای املاک بسیار خرسندیم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت. موفق و پیروز باشید
 • ابی جهانگیری
  21 مهر 1400
  سلام با توجه به اینکه شناختی از منطقه نداشتم ولی معرفی کامل و جامعی بود ،استفاده کردم