محله جنت آباد شمالی، یکی از خوش آب و هواترین منطقه غرب تهران!

محله جنت آباد شمالی در منطقه ۵ شهرداری تهران و در شمال غرب این استان قرار گرفته است. بیشتر ساکنین این محله  کارمند می باشند این محله از امکانات رفاهی – فرهنگی نسبتاً مناسبی برخوردار است. سطح قیمت انه در این محله متوسط رو ب بالا است. یکی از نقاط مثبت جنت آباد شمالی همانند جنت آباد جنوبی و جنت آباد مرکزی وجود آب و هوای مناسب و عالی است همین امر باعث شده که طرفدار زیادی برای سکونت پیدا کند.اگر شما قصد زندگی در این محله را دارید لازم است از این محله آگاهی کامل پیدا کنید وبلاگ آقای املاک قصد دارد شما را با محله جنت آباد شمالی آگاه کند.پس ما را تا اخر این مطلب همراهی کنید.

آپارتمان در جنت آباد شمالی

معرفی بافت محله جنت آباد شمالی!

بافت این محله  غالبا نوساز است. در این منطقه معمولا سکوت و آرامش پابرجاست. خیابان های اصلی در این محله پهن و عریض است و شما معمولا برای پارک کردن وسیله نقلیه خود به مشکلی برنخواهید خورد.

جنت آباد شمالی

دسترسی در این محله چگونه است؟

جنت آباد شمالی از شمال به منطقه ییلاقی حصارک، از شرق به محله‌های پونک و چهار دیواری و از جنوب به جنت‌آباد مرکزی و از غرب به شهران منتهی می‌شود. لازم به ذکر است که محله جنت آباد به بزرگراه‌هایی مانند نیایش، آبشناسان، شهید باکری و ستاری و همت به راحتی دسترسی دارد.

دبستان جنت آباد شمالی

آشنایی با مراکز آموزشی و فرهنگی این منطقه!

قطعا وجود مراكز آموزشي و فرهنگي در هر محله ای نقطه قوت آن محله به حساب می آيد. از جمله مدارس مهم جنت آباد شمالی می توانیم به پیش دبستان و دبستان غیردولتی دخترانه شمیم یاس و آمادگي و دبستان پسرانه غير انتفاعي شهيد مطهری و دبستان پسرانه ادب و مجتمع آموزشی هوشمند دخترانه طلوع سبز اشاره کنیم.همچنين وجود سرای محله جنت اباد درکنار آموزشگاه های زبان چون سفیر و کانون کودکان برتر از دیگر مراكز مهم فرهنگی اين منطقه به حساب می آيد . از سوی دیگر مجتمع فرهنگی هنری نور در این محله واقع شده است. دانشگاه فرهیختگان پویا واقع در خیابان گلزار شرقی یکی دیگر از مراکز آموزشی محلۀ جنت آباد شمالی تهران می باشد.

مراکز خرید جنت آباد شمالی

نگاهی به مراکز خرید اصلی جنت آباد شمالی!

از مراكز خريدی که افراد برای مايحتاج روزانه خود به سراغ آن می روند بازار ميوه و تره بار و بازار بزرگ جنت در تقاطع بزرگراه آبشناسان (ایرانپارس) و خیابان جنت‌آباد اشاره است. از طرفی مجتمع تجاری طوبی، فروشگاه شهروند و فروشگاه افق کوروش از جمله مراكز خريد مهم جنت آباد شمالی به شمار می روند.

بانک پاسارگاد جنت آباد شمالی

آشنایی با مراکز دولتی این منطقه!

این محله دارای چندین بانک از جمله بانک پاسارگارد می باشد از طرفی دفتر خدمات الکترونیک و دفتر اسناد رسمی در این محله واقع شده است.

مسجد جنت آباد شمالی

اسامی چند مسجد در محله خوش آب و هوا!

مسجد نیایش واقع در خیابان گلزار شرقی ، مسجد ثامن الحجج ، مسجد علی بن الموسی الرضا، مسجد صاحب الزمان و مسجد جامع انصار المهدی عج که همگی آن ها در محلۀ جنت آباد شمالی تهران واقع شده اند.

بیمارستان فرهیختگان جنت آباد شمالی

معرفی مراکز درمانی این منطقه!

بیمارستان فرهیختگان، درمانگاه شبانه‌ روزی راهپویان شفا، آزمایشگاه دیبا، و داروخانه دکتر شریعتی و … از مراکز مهم و اصلی این منطقه است. گفتنی است چندین دندانپزشکی و مرکز فیزیوتراپی متعددی هم اين منطقه را پوشش مي دهند.

بوستان اسفندیار جنت آباد شمالی

نگاهی به چند اماکن تفریحی و ورزشی در محله جنت آباد شمالی!

این محله از اماکن تفریحی و ورزشی هم جا نمانده است. می توانیم به بوستان های چون: بوستان سما ، بوستان پاسارگاد و بوستان اسفندیار اشاره کنیم. از طرفی مجتمع فر هنگی ورزشی توانگر، باشگاه ورزشی کیهان و چندین باشگاه بدنسازی دیگر در همین محله مشغول به فعالیت هستند.

 

 

مطالب مشابه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *