مدل های جدید طراحی آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

مدل های جدید طراحی آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

21 آذر 1400

دکوراسیون

مدل های جدید طراحی آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

برای ایجاد یک سبک دنج و پیچیده از آشپزخانه خود، گاهی اوقات باید چند عنصر طراحی را به ظاهر آن اضافه کنید. اما این عناصر چه هستند ؟ در این مقاله به شما خواهیم گفت.

سبک های طراحی آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

در دهه جدید، آشپزخانه های مدرن بر اساس قوانین مینیمالیسم، بدون دکور غیر ضروری، با تاکید بر مواد و بافت های اکولوژیکی تزئین می شوند. آشپزخانه لاکونیک توکار یکی از محبوب ترین روندها باقی می ماند، به خصوص اگر تا حد ممکن شبیه به دکوراسیون یا سایه دیوارها باشد. هنگام انتخاب آشپزخانه، حتما بودجه خود را محاسبه کنید. اگر کوچک باشد، به دست آوردن بدون زواید امکان پذیر است، و عناصر دکور فردی به ایجاد فضای طراح کمک می کند. آنها می توانند: یک پیش بند غیر معمول با یک الگو، یک رومیزی شیک یا یک لوستر جالب باشند.

خرید خانه در تهران

مینیمالیسم

رد جزئیات غیر ضروری به نفع عملکرد، روند سال است. طراحان جهانی ما را ترغیب می کنند که پوشش های لاکونیک را انتخاب کنیم و سعی می کنند از رنگ های روشن و چاپ فراوان در مکان های قابل مشاهده اجتناب کنیم. از عکس های آشپزخانه طراحان معاصر الهام بگیرید. یک مثال خوب به پاکسازی فضا از اقلام غیر ضروری، فکر کردن به یک سیستم ذخیره سازی، چیدمان چیزها در پشت نماهای لاکونیک کمک می کند. فضای داخلی بلافاصله سبک می شود.

در یک آشپزخانه کوچک، این قانون قابل اجرا است، چرا که هر متر مربع مفید مهم است. جلوهای ساده در یک پالت رنگی آرام و یک گروه غذاخوری ساده کاملاً در یک فیلم کوچک قرار می گیرند. لوازم خانگی باید توکار، مبلمان - ترانسفورماتور یا لاکونیک با سطوح صاف انتخاب شوند، اما لوازم جانبی غیر ضروری باید رها شوند. برای وسایل کوچک مانند نان ساز یا مولتی پز، از قبل جایی در کابینت تهیه کنید.

دکوراسیون آشپزخانه دز سال ۲۰۲۲

بیشتر بخوانید: چگونه آشپزخانه های کوچک را بزرگ جلوه دهیم ؟

اکو استایل

سبک اکو همچنان در اوج محبوبیت خود قرار دارد. بیشترین توجه به طبیعی بودن مستلزم طراحی داخلی با استفاده از رنگ های خنثی و پرداخت های اولیه است: از آبی کم رنگ تا سایه های تازه سبز. آنها همچنین می توانند با رنگ های شاد دیگر، به عنوان مثال، زرد روشن غنی شوند. مبلمان ساخته شده از چوب طبیعی کاملا فضای آشپزخانه را تکمیل می کند. بافت ها را فراموش نکنید، زیرا آنها بخشی جدایی ناپذیر از این سبک هستند - رومیزی و پرده کتانی، گیاهان زنده، زیر لیوانی سفالی و گلدان برای گیاهان داخلی، یک فرش جوت روی زمین.

طراحی آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

تکنولوژی بالا

محبوبیت استفاده از جدیدترین مواد، تناسبات هندسی واضح، فراوانی منابع روشنایی و تقسیم منطقه کار با کمک "جزیره"، فناوری پیشرفته را به سطح جدیدی ارتقا داده است. امروزه این سبک به طور فزاینده ای کاربرد خود را در طراحی فضای آشپزخانه پیدا می کند. اما مواد می تواند متفاوت باشد، نکته اصلی این است که لاکونیک فوق مدرن است. فلزات کروم، شیشه، بتن یا مرمر این کار را انجام خواهند داد. موفق ترین ترکیب ها رنگ های سرد خنثی آبی، سبز یا خاکستری هستند که با یک سایه متضاد ترکیب می شوند. دکور باید حداقل باشد: اشیاء شیشه ای کوچک به جای پرده. علاوه بر این، جایی برای سفره، دستمال های تزئینی یا فرش وجود ندارد.

طراحی داخلی آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

بیشتر بخوانید: دکوراسیون آشپزخانه، با کمترین هزینه قلب خانه خود را زیر و رو کنید!

پیش خرید آپارتمان در تهران

طراحی آشپزخانه مدرن ۲۰۲۲

فضای داخلی آشپزخانه مدرن قوانین سختگیرانه ای را تعیین نمی کند. نکته اصلی این است که کاملاً با ایده های شخصی شما در مورد راحتی کامل مطابقت دارد. این می تواند به طور همزمان نت هایی از مینیمالیسم، فناوری پیشرفته، سبک اکو و حتی کلاسیک سبک را به صدا درآورد. عناصر به درستی انتخاب شده از جهت های مختلف کاملاً هماهنگ خواهند شد. اما چندین نکته مهم وجود دارد که باید در هنگام ایجاد یک پروژه آشپزخانه در نظر داشت. مدرنیته واقعی آن در ترکیب های هوشمندانه نهفته است: عملکرد و زیبایی شناسی، مواد ساده و رنگ های کلاسیک، و همچنین جادوی فناوری مدرن.

مواد طبیعی: چوب و مرمر

تقاضا برای مواد طبیعی اکولوژیکی هنوز بالاست. این امر به ویژه در مورد میزهای آشپزخانه صدق می کند. یک بافت زیبا و منحصر به فرد می تواند ظاهر کل هدست را به طور اساسی تغییر دهد. بنابراین، برجسته ترین نمایندگان طبیعت چوب و مرمر هستند.

پوشش های مرمر در آشپزخانه های مدرن همیشه مورد استفاده قرار می گیرند، حتی اگر طراحی بسیار ساده یا محتاطانه باشد. بافت منحصر به فرد سنگ مرمر که توسط طبیعت ایجاد شده است، زیبایی شناسی منحصر به فردی دارد، بنابراین می توان از این ماده به عنوان پوشش کف و ایجاد یک "جزیره" یا پیش بند یکپارچه استفاده کرد.

نیازی به فراموش کردن درخت نیست. طراحان جهانی زیبایی طبیعی آن را نادیده نمی گیرند و اغلب از آن در پروژه های آشپزخانه های مدرن استفاده می کنند. ترکیب های مختلف چوب طبیعی و روکش طبیعی، کابینت های بلند تا سقف، همه اینها نشانه های مد روز آشپزخانه ۲۰۲۲ هستند.

مدل جدید طراحی آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

پیش بند شیشه ای

اکنون پشتی شیشه ای جایگزینی برای کاشی های سرامیکی است. برای فضای داخلی لاکونیک برای محافظت از پوشش دیوار استفاده می شود. این محبوبیت خود را مدیون عملی بودن آن است - به دلیل عدم وجود درز، خاک جمع نمی شود، علاوه بر این، نصب آن آسان است. روی دوم سکه زیبایی شناسی است، سطح آن به شما امکان می دهد هر طرحی را اعمال کنید و مات شوید. برای آشپزخانه های کوچک، استفاده از چنین پانل آینه ای مفید خواهد بود. با انعکاس نور، فضای آشپزخانه از نظر بصری افزایش می یابد. و هرچه پیش بند غیر معمول تر باشد، خود مجموعه آشپزخانه جالب تر خواهد بود، به عنوان مثال، سطح آن می تواند رنگی یا کمی کهنه شود.

بیشتر بخوانید: ۱۰ ایده داغ از روند طراحی داخلی منزل در سال ۲۰۲۱

مدل خای جدید طراحی آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

بافت فلزی

در فضای داخلی آشپزخانه های دهه جدید، فلزات به طور فعال استفاده می شود - مس، برنج، فولاد ضد زنگ و همچنین پوشش های تقلیدی. آنها را می توان هم به عنوان تک تک و هم در اشکال بزرگتر - هنگام تزئین آشپزخانه به عنوان یک کل استفاده کرد. آنها خوب هستند زیرا بسته به نوع فلز می توانند جلوه درخشندگی گرمتر یا سردتری به خود بدهند. همراهان فلزی می توانند چوب، مرمر یا گرانیت باشند.

طرح_های_آشپزخانه_در_سال_۲۰۲۲

عدم وجود دستگیره

سیستم "لمس برای باز کردن" به سرعت وارد زندگی ما شده است. مزایای آن را می توان با عوامل بسیاری توضیح داد: عملکرد راحت، امکان قرار دادن کابینت ها در خارج از جعبه، ترکیب آزادانه نما و مواد تکمیلی. علاوه بر این، جلوی بدون دستگیره توجه کمتری را به خود جلب می کند، بدون اینکه ظاهر مجموعه آشپزخانه را بیش از حد بارگذاری کند.

عکس دکوراسیون آشپزخانه ۲۰۲۲

چگونه نور آشپزخانه بر طراحی تاثیر می گذارد؟

طراحی نور آشپزخانه یک مرحله مهم است. هر منطقه کاربردی از آشپزخانه باید منابع نور خود را داشته باشد. هنگام انتخاب وسایل روشنایی، لامپ هایی که نور سفید خنثی یا گرم ساطع می کنند را ترجیح دهید. از آنجایی که لامپ های فلورسنت ، اغلب نور بسیار روشن و ناخوشایندی را منتشر می کنند، ظاهر داخلی آشپزخانه شما را خراب می کنند. برای روشنایی اولیه، نورافکن های توکار، روکار، نورپردازی LED، شینه، آویز یا لوستر مناسب هستند.

وبسایت آقای املاک که به عنوان تخصصی ترین و کاملترین وبسایت ملکی در زمینه ثبت و ارائه رایگان آگهی املاک و مشاغل مرتبط با ساختمان در ایران شناخته شده است توانسته صفر تا صد نیازهای ساختمانی را با ابزارهای مختلف در جهت تسهیل و تسریع معاملات ملکی برآورده کند.اگر شغلتان مربوط به کارهای ساختمان است:تخصص خود را به صورت رایگان آگهی کنید تا کاربران آقای املاک با خدمات شما آشنا شوند.اگر نیاز به متخصص در زمینه کارهای ساختمانی دارید وبسایت آقای املاک به صورت کاملا حرفه ای به شما کمک خواهد کرد.اگر به تعمیرکار نیاز دارید!یا می خواهید دکوراسیون خانه تان را تغییر دهید!یا تصمیم به بازسازی و نوسازی خانه خود دارید!کافیست:درخواست خودتان را رایگان آگهی کنید تا متخصصین مربوطه آگهی ها را مشاهده و با شما وارد تعامل شوند.ازطرف دیگر می توانید با یک جستجوی ساده متخصصین مورد نظر خود را پیدا کنید.

تعداد نظرات : 3
 • ابی جهانگیری
  24 آذر 1400
  سلام ممنون از مطالب عالیتون و اگاهی کاملی که بابت صفر تا صد ساختمان تهیه میکنید . واقعا نمونه های انتخابی با مطالبتون عالی بودن به نظر شخص بنده ،دکور داخلی کاملا سلیقه و عمدا نظر خانم های خانه میباشد . مطالب و عکسها کاملا مناسب همه سلایق هستند .
 • ایواش
  24 آذر 1400
  بنده واقعا با ارسال آدرس وبلاگ به پیمانکاران محترمی که در مقوله بازسازی و دیزاین فعالیت می‌کنن کلی استقبال کردن و از این نکات استفاده کاربردی خواهند کرد با تشکر از زحمات شما عزیزان
 • علی منصوری
  24 آذر 1400
  سبک مینیمال فوق‌العاده سبک شیک و مدرنی هست ، ممنون از مطلب خوبتون