پارتیشن اداری ؛آشنایی با کاربرد، انواع و مزایای آن

پارتیشن اداری ؛آشنایی با کاربرد، انواع و مزایای آن

پارتیشن اداری ؛آشنایی با کاربرد، انواع و مزایای آن

در این مقاله شما را با صفر تا صد پارتیشن های اداری از انواع، کاربرد و مزایای آن آشنا خواهیم کرد. لطفا تا آخر این مطلب ما را همراهی نمائید.

فهرست مطالب

پارتیشن اداری چیست

قیمت پارتیشن اداری

پارتیشن اداری مدرن

پارتیشن ادارای متحرک

پارتیشن اداری چوبی

روش ادغام پارتیشن بندی فضاهای اداری در طراحی

پارتیشن اداری چیست

پارتیشن اداری برای جداسازی موقت یا حتی ثابت در فضاهای اداری مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه پارتیشن های اداری به صورت پارتیشن تک جداره و پارتیشن دوجداره با متریال مختلفی از جمله پارتیشن اداری شیشه ای، پارتیشن آلومینیومی، پارتیشن ام دی اف و... تولید می شوند.

پارتیشن های اداری کارایی افراد را افزایش می دهد و باعث ایجاد فضای متفاوتی می شود همچنین از ایجاد سر و صدا نیز جلوگیری می کند. این پارتیشن ها حریم خصوصی برای کارمندان ایجاد می کنند که همین موضوع باعث می شود بتوانند راحت تر در محیط کار خود فعالیت داشته باشند از طرفی پارتیشن های اداری به مرتب سازی فضا کمک می کنند. پارتیشن، باعث مجزا کردن فضاها از یکدیگر و تقسیم بندی بهتر آنها خواهد شد.

نصب پارتیشن اداری

پارتیشن های اداری به شخصی سازی محیط کار به شکلی خلاقانه کمک می کنند. این ساختارها بهره وری کار را تا حد زیادی افزایش می دهد و در عین حال حریم خصوصی و امنیت را به کارکنان می بخشند. علاوه بر این، آنها نیازهای توسعه کسب و کار را برآورده می کنند.

بیشتر بخوانید: پارتیشن بندی خانه ؛ معرفی انواع پارتیشن های مدرن خانگی

قیمت پارتیشن اداری

به علت تنوع در طرح، ارتفاع، نوع کاربری، ترکیب‌بندی رنگ و ملزومات, قیمت پارتیشن اداری در بازار متفاوت است ولی نصب پارتیشن به خصوص انواع پارتیشن اداری شیشه ای می‌تواند مکمل مناسبی در طراحی دکوراسیون فضاهای اداری شما باشد.

امروزه طیف گسترده ای از پارتیشن های ادارای در بازار وجود دارد که می توانید طبق سلیقه خود هر کدام از آنها را انتخاب کنید . در همین رابطه وبسایت آقای املاک شما را از به روزترین قیمت پارتیشن های اداری مطلع خواهدکرد.

پارتیشن اداری مدرن

در سال های اخیر، فضای اداری به تدریج تکامل یافت با پیشرفت و نیازهای پیچیده تر، چیدمان دفتر شما باید مطابق با آن رشد کند. همچنین طراحی فضای کاری شما باید بازتاب مستقیم کسب و کار شما می باشد. پارتیشن  اداری مدرن ساختار کل فضای یک منطقه را تعریف می کند و همچنین روش کارآمد برای ایجاد فضای مشترک در یک محیط اداری معاصر به شمار می روند. در سال های اخیر استفاده از پارتیشن های اداری مدرن به دلیل عوامل متعددی بسیار پرطرفدار شده است. این نوع جداسازی یک حریم شخصی ایجاد می کند، نور طبیعی را تا حدودی مسدود می‌کند و دفتری بی‌نقص برای کارکنان ایجاد می‌کند.

۵ مزیت نصب پارتیشن اداری مدرن

شما می توانید از بین انواع مختلف پارتیشن ها مدل دلخواه خود را انتخاب کنید. هر کدام دارای خواص و ویژگی های متمایز هستند و نسبت به ساخت دیوارهای دائمی هزینه کمتری دارند. حال چگونه پارتیشن های اداری مدرن برای طراحی اداری مفید می باشند:

۱.باعث افزایش زیبایی شناسی می شود

تمرکز روزافزون بر طراحی، فضایی زیبا و کاربردی ایجاد می کند، فضایی که رفاه کارکنان را تشویق می‌کند، همکاری را میان کارکنان افزایش می دهد و از مشتریان استقبال می‌کند. این فضاها تصادفی اتفاق نمی‌افتند، بلکه عمداً با انتخاب عناصری خاص طراحی می‌شوند که نیازهای عملی و زیبایی‌شناختی شرکت و کارکنان آن را تکمیل می‌کنند. پارتیشن های اداری مدرن تا حد زیادی مسئول ایجاد این فضاها هستند.

۲. حس مشارکت ایجاد می کند

پارتیشن های اداری مدرن به کارمندان این امکان را می دهد تا از یک سو به تنهایی و بی سر و صدا کار کنند و در عین حال با کل مجموعه شرکت ارتباط برقرار کنند. به تعبیر دیگر پارتیشن‌های اداری مدرن به جای قرار گرفتن در یک اتاق مجزا، به کارمندان این امکان را می‌دهند تا فضایی شخصی برای خودشان ایجاد کنند و در عین حال به فضای شرکت دسترسی داشته باشند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون دفتر املاک ؛ ۱۲ ترفند طراحی برای پیشرفت شغلی شما

۳. ساختار و جریان ایجاد می کند

پارتیشن‌های اداری مدرن این امکان را برای کارمندان فراهم می‌آورند که به طور یکپارچه بین فضاهای کاری خصوصی، مناطق مشارکتی و اتاق های کنفرانس حرکت کنند. احساس اینکه هر فضا یک هدف مشخص دارد می تواند به افزایش تمرکز و بهره وری کارمندان کمک کند.

۴. گزینه های مقرون به صرفه را یکپارچه می کند

طراحی و دکوراسیون یک فضای اداری می تواند هزینه بر باشد. اگر دفتر کار به پیکربندی جدیدی نیاز داشته باشد، سرمایه‌گذاری در زیرساختی دائمی می‌تواند بعداً مشکلاتی را ایجاد کند. از طرفی هزینه و ضایعات اضافی متحمل می شود زیرا دفتر تلاش می کند تا پلان طبقه خود را برای برآوردن نیازهای جدید خود تنظیم کند.

یک راه حل آسان برای این مشکل نصب پارتیشن های اداری مدرن است. بسیاری از سیستم های پارتیشن اداری قابل جداسازی و در واقع متحرک هستند، به این معنی که می توان آنها را از مسیر خود حذف کرد و برای رفع نیازهای فعلی دفتر پیکربندی مجدد انجام داد. برای یک اتاق کنفرانس بزرگتر، افزایش تعداد ایستگاه های کاری خصوصی، یا یک منطقه باز برای کنفرانس یا گردهمایی بزرگ، سیستم های پارتیشن جداشدنی انعطاف پذیری را بدون هزینه اضافی فراهم می کنند.

۵. راه حل های پایدار ایجاد می کند

پارتیشن‌های اداری مدرن به‌جای بازسازی پرهزینه، راه‌حلی پایدار ایجاد می‌کنند که ضایعات و همچنین هزینه را کاهش می‌دهد. هنگامی که یک دفتر با دیوارهای سنتی تقسیم می شود، هر گونه بازسازی مقدار زیادی زباله ایجاد می کند که این هم به محیط زیست آسیب می رساند و هم هزینه بیشتری را برای شرکت تحمیل می کند.

پارتیشن های اداری مدرن به جای تخریب و بازسازی دیوارها، امکان تنظیم مجدد فضای اداری را در صورت لزوم فراهم می کنند.

بیشتر بخوانید: انتخاب رنگ مناسب برای محیط کار

عکس پارتیشن اداری

پارتیشن ادارای متحرک

پارتیشن های اداری متحرک یکی از متنوع ترین و مقرون به صرفه ترین سبک های تقسیم کننده اتاق هستند. این پارتیشن‌های مستقل که برای حمل‌پذیری نهایی طراحی شده‌اند، می‌توانند به راحتی در دفتر جابجا شوند تا از فضای موجود حداکثر استفاده را ببرند.پارتیشن های اداری متحرک که از مواد مختلف و متناسب با طراحی داخلی شما ساخته شده اند، انواع مختلفی دارند که متناسب با هر فضای اداری یا ساختمانی شرکتی باشد.

پارتیشن اداری چوبی

پارتیشن اداری چوبی یکی از زیباترین انواع پارتیشن هایی است که می توانید در فضاهای داخلی مختلف از آن استفاده کنید. در میان پارتیشن ها پارتیشن های چوبی از زیبایی منحصر به فردی برخوردارند. به همین خاطر بسیاری از طراحان داخلی برای طرح ها و دیزاین های مختلف به سراغ پارتیشن های چوبی می روند. نکته قابل توجه این پارتیشن این است که شما می توانید در انواع فضاها آن را به کار ببرید.  پارتیشن اداری چوبی به ایجاد فضای گرم و صمیمی در فضاهای داخلی محل کار شما کمک می کند. مزیت های متعدد پارتیشن چوبی موجب شده در طرح ها و دیزاین های داخلی بسیار از آن استفاده شود و بر روی آن سرمایه گذاری شود. از مزایای پارتیشن های چوبی در فضاهای اداری می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

مقرون به صرفه

نصب آنها پر هزینه نیست. یعنی هر زمان می توان آن را برچید و دوباره آن را نصب کرد. 

استفاده آسان

استفاده از آنها بسیار آسان است. شما می توانید از هر طرحی و از هر نوع چوبی برای فضاهای داخلی خود استفاده کنید. تقسیم بندی فضاها توسط پارتیشن های چوبی بسیار آسان است. در بسیاری از موارد خودتان می توانید آن را اجرا و جدا کنید و در جای دیگری نصب کنید.

 تنوع در طرح

 طرح های رسمی و اشکال مختلف را می توانید برای پارتیشن اداری چوبی انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی دفتر کار ؛ ۶ روند طراحی دفتر در سال ۲۰۲۲

زیبایی

پارتیشن های چوبی به فضاهای اداری رسمیت و زیبایی می بخشد. ارباب رجوع ها و مشتری های شما متوجه خواهند شد که شما تا چه اندازه برای فضاهای داخلی خود اهمیت قائل اید.

عایق صوتی

 چوب در ایجاد خاصیت آکوستیک بسیار فعال است. در بسیاری از فضاهای اداری که مسئله انتقال صدا مهم است از پارتیشن استفاده می کنند. این نوع پارتیشن دیدها را محدود می کند و یک حریم خصوصی را برای شما ایجاد می کند.

انعطاف 

شما انواع بافت های چوبی را می توانید در پارتیشن اداری به کار ببرید. ایجاد یک محیط کلاسیک و گرم از جمله ویژگی ها پارتیشن های چوبی اداری است.

۶ روش ادغام پارتیشن بندی فضاهای اداری در طراحی 

۱. پارتیشن شیشه ای با طراحی صنعتی

دیوارهای شیشه ای فضای کاری را از مناطق معمولی و پرتردد جدا می کند و در عین حال به طور یکپارچه با طراحی صنعتی ادغام می شود. همراه با کف‌ها و ستون‌های بتنی سفید و سیم‌های اکسپوز، این طراحی مدرن اداری ساخته می شود.

عکس از پارتیشن اداری

۲. طراحی براق با انفجار رنگ

در این طرح خنثی، پارتیشن های اداری شیشه ای با درهای شیشه ای کشویی دسترسی سریع به فضاهای خصوصی یا مشترک فراهم می کنند. پالت خنثی با رنگ سبز تیره رنگ آمیزی شده است و جذابیت منحصر به فردی را به فضا اضافه می کند.

مدل های جدید پارتیشن اداری

بیشتر بخوانید: دکوراسیون سالن زیبایی ؛ ۵ نکته مهم قبل از طراحی دکوراسیون داخلی

۳. اضافه کردن علاقه با خطوط منحصر به فرد

بسیاری از سیستم های پارتیشن اداری مدرن را می توان به صورت مستقیم، زاویه دار یا دایره ای نصب کرد. خطوط منحصر به فرد یک پارتیشن دایره ای می تواند یک لمس منحصر به فرد را به یک دفتر کار با بند مستقیم اضافه کند.

پارتیشن های جدید اداری

۴. ترکیب مدرن و سنتی

در این طرح، اطاقک های سنتی تر لبه بیرونی دفتر را می پوشانند در حالی که سیستم های پارتیشن شیشه ای ایستاده جدایی را در مرکز اتاق ایجاد می کنند. ترکیب سنتی با مدرن یک راه مطمئن برای افزودن یک عنصر شگفت انگیز در هر طراحی اداری است.

انواع مدل های پارتیشن اداری

بیشتر بخوانید: ۶ ترفند بازاریابی موفق در املاک اداری و تجاری

۵. از درها برای افزایش انعطاف پذیری استفاده کنید

استفاده از درهای شیشه ای کشویی، مانند تصویر، فورا گزینه ها و انعطاف پذیری را برای یک فضا ایجاد می کند. باز گذاشتن درب ها یک فضای صمیمی و همکاری را ایجاد می کند، در حالی که بستن آنها نشان می دهد که یک کار خصوصی در حال انجام است.

مدل های پارتیشن اداری

۶. بافت ها را مخلوط کنید

اختلاط پارتیشن های اداری شیشه ای و درب های چوبی با استفاده از بافت های مختلف علاقه به طراحی را افزایش می دهد. شیشه مات در این طرح بافت سومی را اضافه می‌کند که به بهبود طراحی کمک می‌کند و در عین حال حریم خصوصی بیشتری را برای کسانی که در اتاق هستند به ارمغان می آورد.

پارتیشن شیشه ای اداری

صرف نظر از سبک یا طراحی، همیشه یک سیستم پارتیشن اداری مدرن وجود دارد که متناسب با نیازهای شرکت شما باشد. پارتیشن های اداری مدرن می تواند شما را در طراحی دفتری مدرن کمک کنند. به علاوه پارتیشن شیشه ای برای افزایش تمرکز، بهره وری و ارزش زیبایی شناسی دفتر، بسیار موثر هستند.