چگونه آشپزخانه های کوچک را بزرگ جلوه دهیم ؟

دکوراسیون آشپزخانه کوچک همیشه از جذابیت زیادی برخوردار بوده، اما زمانی که صحبت از فضای آشپزخانه می شود کمی از جذابیت آن کاسته می شود. خوشبختانه، راه های زیادی برای ذخیره سازی و بزرگ جلوه دادن این فضاها وجود دارد. در بیشتر موارد گسترش آشپزخانه هزینه بر خواهد بود اما همانطور که در مقاله قبلی گفتیم می توانید با کمترین هزینه قلب خانخه خود را زیر و رو کنید . در برخی مواقع نیز بهتر است با چند ایده ساده و جذاب و البته کم هزینه آشپزخانه خود را تغییر دهید. خبر خوب این است که برخی از ترفندهای تجارت طراحی داخلی برای کمک به بزرگ جلوه دادن آشپزخانه وجود دارد.

آیا می خواهید برای آشپزخانه کوچک خود فضایی بازتر و بزرگتر بدون نیاز به تخریب دیوارها ایجاد کنید؟ تنها کافیست این نکات را امتحان کنید.

۱.از رنگ سفید استفاده کنید

رنگ سفید بهترین دوست شما در دکوراسیون آشپزخانه کوچک است. رنگ سفید نور را منعکس و از طرفی حس فضا را افزایش می دهد و دیوارها را عقب می اندازد. وقتی روی کابینت ، میزهای پیشخوان ، دیوارها و سقف رنگ سفید قرار می دهید ، فضای بدون درز و بدون لبه ها و مرزهایی ایجاد می کنید. در طراحی آشپزخانه کوچک خود از چندین رنگ با سایه سفید استفاده کنید و بافت های متضاد را با هم ترکیب کنید توجه داشته باشید که اتاق کاملاً سفید نشود.

۲.به فضای باز متصل شوید

اگر فضای غذاخوری شما در آشپزخانه تنگ است ، انتخاب یک مجموعه بیسترو یا میز کوچک آشپزخانه با نیمکت برای باز نگه داشتن چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه کوچک منزلتان بهترین گزینه است.

۳. نصب کاشی با ترکیب افقی

برای گسترش بصری یک آشپزخانه کوچک ، کاشی را با یک ترتیب افقی نصب کنید. این کار باعث می شود آشپزخانه کوچک شما از رد پای واقعی آن گسترده تر باشد.

۴. با ذخیره سازی خلاق شوید

از لوازم جانبی کابینت هوشمند برای ذخیره سازی انبارهای کوچک آشپزخانه استفاده کنید. درهای فرانسوی روی این کابینت بالایی باز می شوند تا قفسه های ادویه داخلی را نشان دهند که از کابینت های عمیق مخفی و میان وعده استفاده می کنند. یک کشوی میز اجناس ضروری آشپزی روزانه را نزدیک نگه می دارد.

۵.سطوح را مخلوط کنید

با اتصال صفحه پشتی و میزهای جلویی برای یک ظاهر منسجم ، یک آشپزخانه کوچک را بزرگتر جلوه دهید. در این فضای کوچک ، صفحات میز گرانیت سیاه و سفید دیوارها را برای ظاهری یکپارچه امتداد می دهند. یک طرح رنگی خاکستری و سفید از سنگ طبیعی گرفته می شود تا از شلوغی بیش از حد آشپزخانه کوچک جلوگیری کند.

۶.فضای ذخیره سازی قابل دسترسی

یک راه آسان برای جلوگیری از بهم ریختگی از فضای محدودی که روی میز است ، دسترسی آسان به فضای ذخیره سازی است. برای ایده های کوچک آشپزخانه ، ما عاشق نصب قفسه های باز هستیم. در اینجا قفسه بالایی برای قرار دادن ظروف آشامیدنی گاه به گاه طولانی تر است در حالی که لیوان هایی که استفاده روزانه را زیر آن می بینند یک نوار مغناطیسی روی یخچال کارد و چنگال را در دسترس فضای آماده می کند.

۷.از طرح رنگی با کنتراست کم استفاده کنید

ایجاد یک طرح رنگ آشپزخانه با کمی تفاوت بین رنگ دیوارها ، میزهای پیشخوان ، کابینت و منبت کاری، فضایی را بزرگتر از آنچه که هست نشان می دهد. در اینجا، رنگ کابینت ها، تزئینات و روکش عقب از نظر رنگ نزدیک است ( یک سبز خاکستری ملایم ) بنابراین چشم از تغییر ناگهانی از تاریکی به روشن دور نمی شود به نوعی بازسازی کوچک آشپزخانه آرام و گسترده است.

۸.درهای کابینت را با شیشه جایگزین کنید

یک روش برای بزرگتر نشان دادن یک آشپزخانه کوچک حذف برخی از درهای کابینت یا جایگزینی جبهه های جامد با شیشه است. این چشم را از قاب های کابینت ، به عمق کابینت ها می کشاند ، بنابراین دیوارها فاصله بیشتری دارند. این ترفند در صورتی کاربردی است که بتوانید آنچه را در کابینت ها دارید منظم و هماهنگ با رنگ ها نگه دارید. بهم ریختگی باعث می شود فضای اتاق شلوغ شود.

۹.نور طبیعی ایجاد کنید

نور طبیعی نه تنها فضای آشپزخانه بلکه هر فضایی را بزرگتر می کند نور طبیعی باید در ایده های کوچک آشپزخانه شما گنجانده شود. ممکن است در مورد تعداد و یا قرارگیری پنجره ها در آشپزخانه خود چاره ای نداشته باشید، اما می توانید با حداقل رساندن درمان های پنجره ، نوری را که دارید به حداکثر برسانید. در اینجا ، پرده ها بدون جلوگیری از نور ، حریم خصوصی را اضافه می کنند. اگر می خواهید حریم خصوصی بیشتری داشته باشید ، سایه ای مات را امتحان کنید که اجازه ورود نور را می دهد.

۱۰.فضا قرض بگیرید

در دکوراسیون آشپزخانه کوچک و نوع چیدمان خانه خود، ممکن است بتوانید بخشی از دیوار جدا کننده آشپزخانه را از یک اتاق نشیمن یا اتاق ناهار خوری مجاور جدا کنید. این مساحت مربع آشپزخانه را افزایش نخواهد داد، اما می تواند حس فضا را بزرگتر و باعث ایجاد نور و فضای بازتری شود. نیم دیواری که به یک میز یا شبه جزیره کوچک آشپزخانه تبدیل شده است یک راه حل عالی برای خانواده های کوچک است.

۱۱.وسایل را ظریف و باریک کنید

برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک؛ وسایل کوچک سفارش دهید ، اما با انتخاب یک جزیره کوچک آشپزخانه ، صندلی های بار ، یا چهارپایه هایی که از نظر بصری سبک هستند ، مانند این جزیره کوچک صنعتی ، یک قدم جلوتر بروید. خطوط تمیز حواس شما را پرت نمی کند و قطعه مبلمان به شما امکان می دهد کف و دیوارها را فراتر از آن ببینید و باعث بزرگتر شدن فضای اتاق شوید.

۱۲.ساده سازی فضای ذخیره سازی

آشپزخانه های کوچک چالش های سختی برای ذخیره سازی دارند. میزهای پیشخوان اغلب مملو از وسایل خانگی می شوند ، اما از بین بردن بی نظمی و آشفتگی می تواند به بزرگتر شدن هر فضایی کمک کند. از گاراژ لوازم گوشه ای در آشپزخانه خود استفاده کنید و فضای ذخیره سازی از دست رفته را بازیابی کنید. این کابینت قهوه سازها ، توسترها و دیگر لوازم کوچک آشپزخانه را پنهان می کند ، در حالی که دسترسی به آنها برای تهیه غذا آسان است.

۱۳.فضای طبقه را گسترش دهید

برخی از پوشش های دیواری و کف طرح دار به هم ریختگی بصری ایجاد می کند و فضای آشپزخانه را کوچکتر نشان می دهد ، اما الگوهای خاص تأثیر معکوس دارند. الماس ها یا تراش های بزرگ ، خطوط مورب ایجاد می کنند که چشم ها را از یک طرف اتاق به طرف دیگر می کشد و باعث می شود فضا بیشتر از حد واقعی دیده شود. برای دستیابی به نتایج بزرگ در یک آشپزخانه کوچک ، این روش را با رنگ های کم کنتراست ترکیب کنید.

۱۴.با نوارها گسترده شوید

همانطور که لباس های افقی شکل باعث پاق نشان دادن اشخاص می شود، کفپوش راه راه که از این طرف به آن طرف می رود ، به جای اینکه از طول یک اتاق پیروی کند ، فضای آشکار آشپزخانه شما را نیز گسترش می دهد. این نوارهای گسترده با استفاده از کاشی های کف لمینت با تناژ سبک و متوسط ​​ایجاد می شوند. با رنگ آمیزی کفپوش های چوبی یا وینیل موجود یا پوشاندن کف با یک فرش راه راه بزرگ ، جلوه ای مشابه را بدست آورید.

مطالب مشابه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *